Článek

Český červený kříž: Pomoc dětem Ukrajiny běží

 
Společná iniciativa Českého červeného kříže (ČČK) a Skupiny Prima pod hlavičkou CNN Prima NEWS získávající finanční prostředky na zakoupení nového přístrojového vybavení a zdravotnického materiálu pro dětská oddělení a dětské nemocnice na Ukrajině již získala 35 milionů Kč. Právě se rozběhla první fáze pomoci dětem Ukrajiny.
19.09.2022 08:30 |

podobné články

Podobné články

Český červený kříž, Procter & Gamble a Kaufland spouští iniciativu na pomoc potřebným dětem

 
Praha, 26. srpna 2015 – Český červený kříž, P&G a Kaufland zahajují celonárodní charitativní akci „Z lásky k dětem“, aby pomohli dětem, které to potřebují. Jedno procento z ceny každého prodaného výrobku vybraných značek P&G, např. Pampers, Lenor, Ariel nebo Gillette, v prodejnách Kaufland zamíří prostřednictvím Českého červeného kříže k dětem v tísni. Tato iniciativa trvá až do 7. října 2015.
03.09.2015 13:40 |

podobné články

Český červený kříž: Připravujeme další pomoc Ukrajině

 
Český červený kříž (ČČK) již od roku 2014 poskytuje humanitární pomoc, určenou nemocným a raněným na Ukrajině. Ukrajinský červený kříž již převzal 14 zásilek pomoci a nyní připravujeme její další fázi.
23.02.2022 17:10 |

podobné články

Český červený kříž: Pomoc dětem Ukrajiny běží

 
Společná iniciativa Českého červeného kříže (ČČK) a Skupiny Prima pod hlavičkou CNN Prima NEWS získávající finanční prostředky na zakoupení nového přístrojového vybavení a zdravotnického materiálu pro dětská oddělení a dětské nemocnice na Ukrajině již získala 35 milionů Kč. Právě se rozběhla první fáze pomoci dětem Ukrajiny.
19.09.2022 20:05 |

podobné články

Český červený kříž: Ukrajina - šest měsíců války = šest milionů příjemců pomoci

 
Za šest měsíců trvání současného ozbrojeného konfliktu na Ukrajině poskytl Červený kříž různou formu pomoci 6,3 milionu lidem postiženým touto válkou. Český červený kříž uskutečnil na Ukrajinu již 30 misí.
24.08.2022 15:05 |

podobné články

Červený kříž v Číně vybírá peníze za dárcovství orgánů. Nelegálně!

 
Čínský Červený kříž požaduje peníze od nemocnic za pomoc při zprostředkování dárcovství orgánů. Informovaly o tom čínské sdělovací prostředky, podle nichž státem vedený Červený kříž poskytuje informace o dárcích jen po zaplacení poplatku.
10.07.2013 08:20 |

podobné články

Český červený kříž: Cílená pomoc Ukrajině pokračuje

 
Český červený kříž od 24. února 2022, kdy ozbrojený konflikt vstoupil do nové, intenzivní fáze, zintenzivňuje svou pomoc obětem války na Ukrajině. Jen v tomto týdnu jsme na Ukrajině třikrát předali naši pomoc a čtvrtá vyráží.
05.03.2022 15:45 |

podobné články

Český červený kříž: Ukrajina - naše pomoc pokračuje

 
Český červený kříž od 24. února 2022, kdy ozbrojený konflikt vstoupil do nové, intenzivní fáze, zintenzivňuje svou pomoc obětem války na Ukrajině.
19.03.2022 08:45 |

podobné články

„S malou pomocí k velké radosti” - Český červený kříž, Procter & Gamble a Globus startují iniciativu na pomoc dětem v nouzi

 
Společnosti Procter & Gamble a Globus spustily projekt s názvem “S malou pomocí k velké radosti” na pomoc dětem v nouzi prostřednictvím Českého červeného kříže. Zakoupením produktů P&G (například Pampers, Lenor, Ariel nebo Gillette) v hypermarketech Globus může nákupem pomoci každý. 1 % z ceny nákupu poputuje prostřednictvím Českého červeného kříže k dětem, které to potřebují. Akce potrvá až do 19. dubna 2017.
16.02.2017 15:45 |

podobné články

Devět zachránců života vyznamenal Český červený kříž

 
Český červený kříž ocenil devět lidí za záchranu života. Mezi oceněnými byl například strážník z Hradce Králové, který vytáhl z vody tonoucího. Další stateční zachránci pomohli lidem při prolomení ledu nebo jim včas poskytli první pomoc.
07.12.2009 19:20 |

podobné články

Český červený kříž pomáhá v Afghánistánu, postiženém zemětřesením

 
Ve středu 22. 6 2022 zasáhlo Afghánistán silné zemětřesení, které způsobilo smrt tisíce lidí a postihlo další statisíce. Červený kříž a Červený půlměsíc jsou na místě a od počátku pomáhají. V zemi již tak potřebuje polovina obyvatelstva nějakou formu pomoci.
24.06.2022 14:25 |

podobné články

Nakupte dárky na Vánoce na největším předvánočním veletrhu STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY

 
Chcete pořídit svým nejbližším pod stromeček dárky, které je opravdu potěší? Potom zavítejte na největší předvánoční veletrh STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY. Vybrat si zde budete moci z více než šesti tisíc dárků rozmanitých druhů. Těšit se můžete na dárkové zboží, hračky, módu, dekorace, potřeby do domácnosti nebo potraviny a nápoje. Veletrh se uskuteční od 8. do 11. prosince 2016 na výstavišti PVA EXPO PRAHA v Letňanech. Připraveno je více než šest tisíc dárků z rozmanitých oblastí Pro návštěvníky bude na veletrhu STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY připraveno tisíce tipů na vánoční dárky všeho druhu, konkrétně se bude jednat o dárkové zboží, dekorace, hračky a hry, módu, dětský a sportovní sortiment, potřeby do domácnosti nebo potraviny a nápoje. Veletrh nabídne také čtyři speciální zóny, a to FASHION ZÓNU, ČESKÝ JARMARK, SPORTOVNÍ A ZÁŽITKOVOU ZÓNU a VÁNOČNÍ HODY. Ve FASHION ZÓNĚ se bude prezentovat šedesát nezávislých návrhářů a designérů, kteří zde nabídnou originální módu, šperky a doplňky. V rámci ČESKÉHO JARMARKU se představí padesát uměleckých řemeslníků a lidových tvůrců, kteří předvedou rukodělnou přehlídku dekorativních a užitkových předmětů z keramiky, skla, dřeva, rostlin, papíru a textilií. Nebude chybět ani ruční výroba svíček a mýdel netradičních tvarů. VÁNOČNÍ HODY nabídnou delikatesy a gurmánské speciality s ochutnávkami pochutin. Na veletrhu STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY se vystavovatelé a návštěvníci mohou těšit i na soutěže o ceny, a to NEJKRÁSNĚJŠÍ VÁNOČNÍ STROMEK nebo NEJLÉPE NADEKOROVANÝ STŮL. „Největším kladem veletrhu je nabídka několika tisíc dárků různorodého sortimentu na jednom místě. Na veletrhu pořídí návštěvníci i originály od výtvarníků a designérů, které v obchodním centru neseženou. Veletrh je koncipován nejen k nakupování dárků, ale také jako příjemný prožitek strávený u doprovodného programu, soutěží, kreativních workshopů a ochutnávek delikates a nápojů,“ říká manažerka veletrhu Jindra Konečná. Pomáháme dětem o Vánocích Projekt POMÁHÁME DĚTEM O VÁNOCÍCH představí tři charitativní projekty ULICE DĚTEM ON TOUR, DEJME ŠANCI DĚTEM a pomoc FOD KLOKÁNEK v rámci doprovodného programu veletrhu. Vystoupí zde desítky souborů, organizací a škol, proběhnou soutěže pro návštěvníky i vystavující. Nezisková organizace ULICE DĚTEM vystoupí s projektem ULICE DĚTEM ON TOUR s dynamickým tanečním, pěveckým i sportovním vystoupením... Čtěte více Příspěvek Nakupte dárky na Vánoce na největším předvánočním veletrhu STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
14.11.2016 06:00 |

podobné články

Pavel Kříž: Poprvé ukázal manželku! A pak přiznal: Jsem na dně sil...

 
V sobotním StarDance IV se v duelu utkali herec Pavel Kříž (49) a kuchař Filip Sajler (31). A zatímco »kuchař v akci« nechtěl ukončit své působení v soutěži, herec Kříž měl zcela opačné myšlenky. Nemá dostatek fyzických sil. Tanec ho vyčerpává. „Když jsem stál v tom světelném kuželu a v duelu se rozhodovalo, kdo z nás opustí soutěž, přiznám, že jsem doufal, že už bychom třeba mohli vypadnout,“ svěřil se po skončení Kříž, kterého přišla podpořit manželka Bonnie. Tu ještě nikdy neukázal na veřejnosti...
22.11.2010 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Kříž (251 článků) , Filip Sajler (33 článků)

Závišův kříž je národním kulturním pokladem nedozírné ceny

 
Cisterciácké opatství ve Vyšším Brodě, založené v roce 1259 Rožmberky, představuje na česko-rakouské zemské výstavě svoji nejcennější památku – Závišův kříž. V České republice máme jen několik tak mimořádných ukázek středověkého zlatnictví. Konkurencí pro Závišův kříž mohou být pouze korunovační klenoty v katedrále sv. Víta v Praze, zlatý ostatkový kříž ve svatovítském pokladu na Pražském hradě a relikviář sv. Maura na zámku v Bečově.
05.09.2013 14:15 |

podobné články

Obří svítící kříž na jeřábu u Vltavy pod Hradem: Kdo ho tam pověsil?

 
V noci na levém břehu Vltavy vedle Kampy probíhaly manévry. Přijel tam jeřáb, který zvedl ze země obří světelný kříž. Ten podle čtenáře Blesku, který do redakce zaslal i fotografie, svítil modře celou noc. Záhadou je, kdo a proč tam kříž pověsil. Souvisí snad nějak kříž se zítřejším oznámením prezidenta Zemana o tom, zda bude znovu kandidovat na post prezidenta republiky? Nebo se jedná jen o umělecké dílo?
09.03.2017 10:55 |

podobné články

Český červený kříž potvrdil přátelský přístup České spořitelny k lidem s handicapem

 
Český červený kříž udělil prvním 7 pobočkám České spořitelny certifikát „Přátelská místa“, který potvrzuje přátelský přístup k lidem s handicapem.
13.08.2013 18:20 |

podobné články

Humanitární vybavení pro Český červený kříž pomohla zajistit Nadace ČEZ

 
Český červený kříž má nové vybavení, které pomohla zajistit Nadace ČEZ. Částka 145 tisíc korun pomůže vybavit Humanitární jednotku v okresech Jičín, Hradec Králové a Rychnov nad Kněžnou.
13.06.2021 18:10 |

podobné články

Na Ukrajině pomáhá i Český červený kříž, posílá sem zdravotnické potřeby

 
Český červený kříž pomáhá na Ukrajině, posílá sem léky, zdravotnické potřeby i sanitky a podporuje také ukrajinský hasičský sbor.
22.04.2022 11:55 |

podobné články

Český červený kříž opět ocení Plaketou prof. Haška dárce kostní dřeně

 
Dne 17. září 2022, na Světový den dárců kostní dřeně, proběhne slavnostní předání Plaket profesora Milana Haška, kterými Český červený kříž oceňuje humánní přístup těch, kteří darovali krvetvorné buňky (kostní dřeň) k záchraně zdraví či života dalšího člověka.
13.09.2022 22:20 |

podobné články

Mrazy ohrožují v Bosně tisíce migrantů. Přijde humanitární katastrofa, varuje Červený kříž

 
Tisíce migrantů na bosensko-chorvatské hranici jsou podle Mezinárodního výboru Červeného kříže v nouzi. Zoufale potřebují humanitární pomoc. Červený kříž vyhlásil sbírku, díky které by mohla tamní migranty dostatečně vybavit na příchod zimy a s tím souvisejícími mrazy, které v dané oblasti dosahují až minus 15 stupňů Celsia.
10.12.2018 20:40 |

podobné články