Článek

Český antivirový gigant Avast převezme NortonLifeLock: Zaplatí za něj přes 186 miliard

 
Americká softwarová společnost NortonLifeLock oznámila, že se dohodla s českou nadnárodní antivirovou firmou Avast na jejím převzetí. Za spojení hodlá americká kybernetická firma zaplatit až 8,6 miliard dolarů (asi 186,3 miliard Kč). Informoval o tom list The Financial Times.
11.08.2021 06:10 |

podobné články

Podobné články

NortonLifeLock převezme za 186 miliard český Avast

 
Americká softwarová společnost NortonLifeLock se dohodla s českou nadnárodní antivirovou firmou Avast na jejím převzetí. Za spojení hodlá podle listu Financial Times zaplatit až 8,6 miliardy dolarů (asi 186,3 miliardy korun).
11.08.2021 11:05 |

podobné články

Je dohodnuto! Americká společnost převezme český Avast, zaplatí za něj 186 miliard

 
Americká softwarová společnost NortonLifeLock se dohodla s českou nadnárodní firmou Avast na jejím převzetí. Za jejich spojení chce americká firma zaplatit obří sumu až 8,6 miliard dolarů, což je v přepočtu asi 186,3 miliardy korun. Informoval o tom web The Financial Times.
11.08.2021 08:50 |

podobné články

Antivirový gigant Avast pláče: Bývalý šéf Steckler (†62) zemřel při autonehodě

 
Bývalý generální ředitel antivirové firmy Avast Vince Steckler zemřel ve věku 62 let při autonehodě v kalifornském městě Irvine. O úterní nehodě informoval dnes v tiskové zprávě Avast. Steckler nastoupil do čela české společnosti v roce 2009 a vedl ji přes deset let.
17.06.2021 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Vince Irvine (1 článek)

Miliardový obchod s antiviry. Český Avast kupuje nizozemského rivala AVG

 
Český výrobce bezpečnostního softwaru Avast Software se dohodl na převzetí nizozemského konkurenta AVG Technologies za 1,3 miliardy dolarů (téměř 32 miliard Kč). Firma Avast to ve čtvrtek sdělila v tiskové zprávě. Společnost AVG vznikla stejně jako Avast v České republice. V současnosti však sídlí v Amsterodamu a s jejími akciemi se obchoduje na newyorské burze.
07.07.2016 18:00 |

podobné články

Obchod za 186 miliard! Američané kupují český Avast

 
Český specialista na antivirové programy, společnost Avast, se sloučí s americkou firmou Norton- LifeLock. Fúze za 186 miliard patří k největším prodejům českých firem do zahraničí.
05.09.2021 12:15 |

podobné články

Obchod za 170 miliard korun? Američané chtějí převzít českou antivirovou firmu Avast

 
Americká softwarová společnost NortonLifeLock, dříve známá jako Symantec, jedná o převzetí české antivirové firmy Avast. Ve svém portfoliu by tak posílila spotřebitelský software. S odvoláním na informované zdroje to dnes napsal americký ekonomický list The Wall Street Journal (WSJ), který hodnotu transakce odhaduje na více než osm miliard dolarů (zhruba 173 miliard Kč).
14.07.2021 23:15 |

podobné články

Obchod roku a americký sen po česku: Kdo jsou miliardáři Baudiš, Kučera a Vlček z Avastu?

 
Česká antivirová firma Avast bude mít nového majitele. Předního výrobce softwaru na ochranu počítačů a mobilů převezme americká společnost NortonLifeLock, za transaci zaplatí v přepočtu 186,3 miliardy korun. Jde o jeden z největších technologických obchodů desetiletí i z globálního hlediska. Za Avastem přitom stojí dva pražští „ajťáci“ Pavel Baudiš a Eduard Kučera, kteří vše vybudovali doslova od základů. Společně s aktuálním ředitelem Avastu Ondřejem Vlčkem vytvořili technologického giganta, který si nezadá ani s těmi ze Silicon Valley. Přišli si díky tomu také na pohádkové jmění. Jak vše začalo?
11.08.2021 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Eduard Kučera (4 články) , Pavel Baudiš (5 článků)

Avast po „šmírování“ zákazníků zavírá problémovou divizi. O místa přijdou stovky lidí

 
Společnost Avast zavře svou divizi Jumpshot, která zpracovává data o uživatelích. Výrobce antivirových programů to dnes uvedl v tiskové zprávě. V ohrožení jsou stovky pracovních míst. Avast čelí kritice, že Jumpshotu předává údaje o aktivitách konkrétních uživatelů na internetu a že tato divize je pak prodává svým klientům. Činnost Jumpshotu se Avast rozhodl ukončit s okamžitou platností.
29.01.2020 18:50 |

podobné články

Avast láme hůl nad Windows XP a Vista, od ledna přestane nabízet aktualizace

 
Ačkoli oficiální technická podpora operačního systému Windows XP ze strany Microsoftu skončila v dubnu 2014, některé produkty tuto, z dnešního pohledu prehistorickou, verzi stále podporovaly. Patřil k nim i antivirový program Avast, který však nad starými Windows zlomí hůl počátkem příštího roku.
13.11.2018 14:05 |

podobné články

„Šmírování lidí? Nepřekvapuje mě to,“ říká expert o velkých potížích antiviru Avast

 
Ke sběru uživatelských dat dávají firmě Avast! souhlas sami lidé, kteří její antivirový program používají. Podle redaktora serveru Živě.cz Vladislava Klusky je ale problém, že obchodní podmínky aplikace čte jen málokdo. Expert v Epicentru Blesku naznačil, že je to daň za poskytnutí ochrany zdarma, i to, že sběr dat je nutný k jejímu fungování. Mluvil i o tom, proč jsou antiviry prakticky zbytečné a jak z nich vybírat, když nějaký přece jen chceme.
07.02.2020 06:05 |

podobné články

Deutsche Bank lhala o cenných papírech. Zaplatí Američanům 186 miliard

 
Německá bankovní jednička Deutsche Bank se dohodla s americkým ministerstvem spravedlnosti, že zaplatí 7,2 miliardy dolarů (zhruba 186 miliard Kč) za urovnání sporu kolem hypotečních cenných papírů. Banka to oznámila v pátek. Ministerstvo po firmě původně požadovalo 14 miliard dolarů, tedy téměř dvojnásobek dohodnuté částky.
23.12.2016 09:20 |

podobné články

Příběh superobchodu s antiviry. Avast ukázal um „zlatých českých ručiček“ v IT

 
Česká firma Avast, která se už od roku 1988 zaměřuje na vývoj antivirových programů, se spojila s druhým gigantem, konkurentem AVG. Dlouhodobý záměr teď pomohl Avastu získat dalších 190 milionů uživatelů. Dohromady budou obě firmy fungovat pod jedním vedením, ale se dvěma značkami. O začátcích i budoucnosti promluvil generální ředitel společnosti Avast Vincent Steckler.
08.07.2016 16:05 |

podobné články

Chrání vás před viry Avast? Česká společnost prodává data o veškeré vaší online aktivitě

 
Česká bezpečnostní a antivirová společnost Avast čelí velkému skandálu. Servery PCMag a Motherboard svým pátráním došly k závěru, že pokud máte v počítači tento antivirus, veškerá data zachycující vaše chování na internetu jsou prodávána jeho dceřiné společnosti Jumpshot. Avast dlouho tvrdil, že data jsou anonymizována, podle všeho se však dají přiřadit ke konkrétnímu uživateli. Nejste tak jediní, kdo ví, co na internetu hledáte, co nakupujete a například jaká videa a na jakých webech sledujete.
29.01.2020 16:00 |

podobné články

Zbyněk Fiala: Lesk a bída české informatiky

 
Český antivirový Avast našel bohatou nevěstu Norton, ale Český statistický úřad zaznamenává pokles kvality přípravy příštích odborníků.
12.08.2021 18:50 |

podobné články

Příběh Avastu: Na začátku stála infikovaná disketa z Moskvy

 
ANKETA: Skoro půl miliardy uživatelů od Aljašky až po Austrálii používá antivirový software Avast. Firma, jejíž základy položili před třiceti lety Pavel Baudiš a Eduard Kučera, letos úspěšně vstoupila na londýnskou burzu. Trh hodnotu firmy ocenil v přepočtu na 65 miliard korun. Svaz průmyslu a dopravy ČR firmu proto zařadil do ankety o největší průmyslové ikony, které budovaly nebo budují dobré jméno českého průmyslu doma i v zahraničí. Hlasujte v článku.
19.11.2018 00:05 |

podobné články

Osobnosti: Eduard Kučera (4 články) , Pavel Baudiš (5 článků)

Takhle ukazuje excentrický multimilionář, jak odinstalovat jeho antivirový program: S pomocí drog a prostitutek!

 
Možná jeho antivirový program také používáte. Jmenuje se John McAfee a je zakladatelem společnosti McAfee, Inc., která stojí za velmi populárním stejnojmenným programem.
21.06.2013 09:50 |

podobné články

Ukrajinci pošlou z ciziny domů výdělek 186 miliard. V Česku jich je 115 tisíc

 
Ukrajinci pracující v zahraničí pošlou letos příbuzným do vlasti zhruba devět miliard dolarů (186 miliard Kč). Takový je odhad tamní centrální banky, podle které půjde o zhruba stejnou částku jako loni. Pro zemi s ekonomikou oslabenou v důsledku ruské anexe Krymu a separatistických tendencí ve východních regionech podporovaných Ruskem jde o významný obnos. V Česku je podle statistiků Ukrajinců 115 tisíc.
22.03.2018 09:10 |

podobné články

Bárta (VV): Inovativní podnikání je klíčem k ekonomické prosperitě ČR

 
Český export, to nejsou jenom auta a pivo, na které můžeme být patřičně pyšní, ale třeba i antivirový software. Naše země se může pochlubit hned několika špičkovými společnostmi působícími v této vysoce technologické oblasti a jednou z nich je i společnost Avast.
21.07.2012 20:55 |

podobné články

První virus přijel z Moskvy na disketě, vzpomíná zakladatel Avastu Pavel Baudiš

 
Česká technologická společnost Avast patří mezi zavedené globální firmy, její antivirový program používá přes 400 milionů lidí po celém světě. "Když na naše oddělení přišlo první PC, všichni ohrnovali nos, protože oni byli ti programátoři pro sálové počítače, a ne pro nějaké hračky pro děti. Takže jsem se jím začal zabývat já," vzpomíná jeden ze dvou zakladatelů Avastu Pavel Baudiš v rozhovoru pro web Hlídací pes.
18.11.2019 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Baudiš (5 článků)