Článek

Česko zasype sníh, napadne až 15 centimetrů. Kde platí výstraha? Sledujte radar Blesku

 
V pásu od Šumavy přes Vysočinu po Krkonoše a Jeseníky může během neděle napadnout až deset centimetrů sněhu, na horách až 15 centimetrů. Očekávají se komplikace při chůzi, v dopravě nebo zásobování, uvedl dnes Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Později odpoledne bude podle něj sněžení od jihozápadu ustávat.
27.11.2021 13:25 |

podobné články

Podobné články

Celé Česko zítra zasype sníh: Napadne 15 až 30 centimetrů

 
V úterý a ve středu zasype celou republiku sníh, místy napadne až 15 centimetrů, na horách až 30 centimetrů. Pro kraje Pardubický, Vysočinu a celou Moravu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal výstrahu, Teploty nevystoupají nad nulu, srážky mohou namrzat. 
11.02.2013 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (812 článků)

Česko zasype sníh, napadne až 40 centimetrů. Přidá se vichr, sledujte radar Blesku

 
Celé Česko zasáhne od dnešního večera silný vítr s rychlostí v nárazech až 70 kilometrů za hodinu. Zeslábne až v pátek večer. Ve vyšších polohách mohou vznikat sněhové jazyky. Větrný bude i nadcházející víkend. Nejvíc má foukat v neděli s nárazy větru až 90 kilometrů v hodině, na horách místy kolem 130 kilometrů za hodinu. Vítr doprovodí i četné srážky - v nižších polohách většinou smíšené nebo dešťové, od středních poloh bude sněžit. Na horách může do konce týdne spadnout 20 až 40 centimetrů sněhu, v kombinaci s větrem se budou tvořit sněhové jazyky, na horách závěje. Vyplývá to z informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) na facebooku a týdenní předpovědi počasí.
27.01.2022 09:15 |

podobné články

Česko zasype sníh, spadne až 15 centimetrů. Na ledovce bouraly už desítky aut, sledujte radar Blesku

 
V noci na sobotu a v sobotu ráno se zřejmě objeví na většině území Česka náledí. V sobotu pak bude hlavně na jihu a západě země sněžit. Napadne místy až 15 centimetrů sněhu. Vyplývá to z výstrahy, kterou dnes zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Už v pátek ráno se na některých místech Česka objevila ledovka a padal déšť se sněhem. Potíže byly hlavně v Libereckém kraji, kde se staly dvě desítky nehod.
24.12.2021 12:40 |

podobné články

V Česku napadne až 10 centimetrů sněhu. Pozor i na náledí, sledujte radar Blesku

 
Část Česka v noci na středu pokryly první sněhové vločky. Mokrý a těžký sníh začal padat v úterý večer a zasypal výše položená místa v Čechách a na Vysočině. Napadlo od pěti do 10 centimetrů, na Šumavě a v Krkonoších a severu Čech meteorologové naměřili i kolem 20 centimetrů. Na silnicích sníh vážnější problémy nezpůsobil, vozovky jsou po údržbě silničářů sjízdné. Při teplotách nad bodem mrazu sníh většinou odtával. Opatrní musí být řidiči zejména na Vysočině, podle dopravního centra může být vozovka kluzká i na dálnici D1 mezi 60. a 110. kilometrem.
13.11.2019 08:15 |

podobné články

Chumelenice, mlha i déšť: Silnice kloužou, výstraha se naplnila. Sledujte radar

 
Do Česka dorazil sníh. A tentokrát už nejen na hory, ale i do středních a nižších poloh. Meteorologové vydali výstrahu, sněžit může i na pahorcích a vrchovinách a teploty klesnou pod bod mrazu. K opatrnosti proto nabádají řidiče - dle předpovědi napadne až deset centimetrů mokrého sněhu, výstraha platí pro většinu krajů. Sníh zasypal třeba liberecký Ještěd, večer začalo sněžit i v Praze.
12.11.2019 05:10 |

podobné články

Po letním víkendu zasype Česko sníh. Napadne až 25 „čísel“, sledujte radar Blesku

 
Studené severní proudění, které nás provázelo během pracovního týdne a po ránu sráželo teploty i v nížinách pod bod mrazu, bude na prodloužený víkend střídat teplý vzduch od jihozápadu – takže se můžeme těšit na letní teploty, tj. na 25 °C. Také oblačnost bude zmenšená, až v neděli jí bude přibývat, postupně se přidá i déšť a ojedinělé bouřky. Hned po víkendu se výrazně ochladí a v pondělí očekáváme od středních poloh déšť se sněhem nebo sněžení, na horách napadne až 25 cm mokrého sněhu. Ledoví muži tak letos dorazí v plné síle.
07.05.2020 06:25 |

podobné články

Extrémní riziko záplav na Pardubicku, na východě ČR platí výstraha. Sledujte radar Blesku

 
Kvůli zvýšenému odtoku vody platí ve středu dopoledne výstraha před povodněmi hlavně ve východní části Čech. V Pardubickém kraji je riziko záplav extrémní, Loučná v Dašicích by měla dosáhnout třetího stupně povodňové aktivity, tedy ohrožení. Výstraha s nižším stupněm nebezpečí platí i pro část Královéhradeckého kraje, středních Čech a riziko přetrvává i v Olomouckém kraji, uvedl dnes Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
01.07.2020 09:30 |

podobné články

Na Česko se žene další sníh, na Moravě ve čtvrtek napadne až 25 cm. Sledujte radar Blesku

 
Ve východní polovině České republiky během čtvrtka napadne od sedmi do 20 centimetrů sněhu, na jihovýchodě Moravy to může být ojediněle až 25 centimetrů, což může způsobit problémy v dopravě či energetice. Vydatnější a trvalejší sněžení bude v oblasti ustávat v noci na pátek, informoval dnes Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Podle něj bude sněžit i v ostatních regionech země, sněhu tam ale připadne méně.
08.12.2021 13:00 |

podobné články

Nekončící zima! Na Česko se valí další sněžení, ve středu napadne až 25 čísel

 
Ve středu se do Česka vrátí sněžení, na Moravě a ve Slezsku napadne do 15 centimetrů, na horách až čtvrt metru. Zbytek republiky zasype až sedm centimetrů bílé pokrývky. Meteorologové varují, že ve východní polovině území se mohou tvořit sněhové jazyky. Hustí sněžení zasáhlo Moravu už o víkendu, napadlo až 40 centimetrů sněhu.
02.04.2013 11:30 |

podobné články

Moravu čeká kalamita: Napadne čtvrt metru sněhu! Sledujte radar Blesku

 
Jih a východ republiky se má na co těšit. Podle meteorologů tu napadne 20 cm sněhu, místy až čtvrt metru. Varování platí především pro Jihomoravský kraj a část Zlínského kraje. Čeká se tu kalamita! Sledujte radar Blesku ZDE
08.12.2021 14:25 |

podobné články

Východ Česka v úterý zavalí sníh, napadne až čtvrt metru. Sledujte radar Blesku

 
Na východě České republiky bude v úterý sněžit. V polohách nad 400 metrů nad mořem napadne od pěti do 15 centimetrů sněhu, v Beskydech to může být až čtvrt metru. Očekávají se komplikace v dopravě a případný mokrý sníh může lámat i větve a stromy, nelze tak vyloučit ani škody na drátech elektrického vedení. Informoval o tom dnes Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
12.04.2021 12:35 |

podobné články

Na české hory se žene chumelenice. Napadne až 40 cm, sledujte radar Blesku

 
Na horách na severu a severovýchodě Česka má v pátek a v sobotu vydatně sněžit. Ve vrcholových a severních návětrných partiích Krkonoš, Jeseníků, Králického Sněžníku a Beskyd může během těchto dvou dnů napadnout místy 20 až 30 centimetrů, ojediněle až 40 centimetrů sněhu, uvedli meteorologové na webu Infomet.cz. Vzhledem k tomu, že sněžení doprovodí čerstvý vítr, platí pro tyto horské oblasti od pátečního odpoledne do sobotní půlnoci výstraha před sněhovými jazyky a závějemi.
27.12.2019 14:45 |

podobné články

Ranní poprašek roztál. Přes noc ale zasype hory a Moravu hromada sněhu

 
Teploty se přes den pohybovaly nad nulou a sníh, který místy padal, během chvíle většinou roztál. Ale v noci bude situace jiná a horské vrcholy zasype až 30 centimetrů sněhu. Sníh se navíc může objevit i v nižších polohách.
05.10.2016 21:55 |

podobné články

Do Česka se vrátí sníh, i v nížinách má napadnout 15 cm. Sledujte radar Blesku

 
Zima ještě neřekla v Česku poslední slovo. Během středy a čtvrtka očekáváme sněžení na horách a občasné sněhové přeháňky se budou během dne vyskytovat od středních poloh, ve čtvrtek večer a v noci na pátek bude sněžit i v nížinách. Mokrý sníh bude lámat stromy, způsobí škody na elektrickém vedení a s tím související výpadky proudu. Zejména v západní části území se bude jednat o sněžení vydatné, kdy napadne až 15 centimetrů sněhu. Na Šumavě a v Krušných horách očekáváme až 20 centimetrů sněhu.
26.02.2020 09:05 |

podobné články

Zima znovu udeřila v Česku, platí výstraha před vichrem i ledovkou. Sledujte radar Blesku

 
Po čtvrtečním přechodu podružné studené fronty se výrazně ochladí. Zatímco v pátek bude převládat jen malá oblačnost, o víkendu už bude počasí v Česku pod vlivem dalšího frontálního systému. Oblačnosti i srážek bude hodně – během víkendu na českých horách připadne i přes 20 centimetrů sněhu, pouze v nížinách očekáváme srážky smíšené nebo dešťové. V sobotu se mohou ojediněle vyskytnout i srážky mrznoucí – v tom případě se bude tvořit ledovka, před kterou platí výstraha. Na severu Česka má také řádit silný vítr.
03.12.2021 05:20 |

podobné články

Česko zasype 20 cm sněhu! Hrozí kalamita!

 
Těžký a mokrý sníh zasype Česko! Především motoristy nepotěší předpovídaných 20 centimetrů sněhu.
28.02.2016 16:40 |

podobné články

Připravte se na sníh: Napadne dalších 20 cm, varují meteorologové

 
Na východě Moravy a ve Slezsku napadne ve čtvrtek pět až 12 centimetrů sněhu, v Beskydech pak deset až 20 centimetrů. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) s nízkým stupněm nebezpečí platí pro Zlínský, Olomoucký a Moravskoslezský kraj a část jižní Moravy.
29.11.2017 11:40 |

podobné články

POZOR! Česko brzy zasype sníh! VELKÁ PŘEDPOVĚĎ POČASÍ

 
Ještě pár dní si užijeme sluníčko a pak podle meteorologů zasype Česko sníh. Vůbec nejvydatnější srážky mají přijít v sobotu. Přečtěte si předpověď počasí na tento a příští týden.
02.12.2013 14:20 |

podobné články

S Mikulášem přijde námraza i sníh, pozor hlavně na silnicích. Sledujte radar Blesku

 
Nedělní počasí bude ve stejném duchu jako to sobotní. Očekávají se sněhové přeháňky a v platnosti zůstává výstraha před ledovkou, má nízký stupeň nebezpečí. Meteorologové nabádají lidi a řidiče k opatrnosti, chodníky a vozovky mohou klouzat. Náledí se může tvořit v Čechách, čtyři moravské kraje výstraha nezahrnuje. Teploty se budou pohybovat kolem bodu mrazu, podobně tomu bude i v dalších dnech. Čerstvý sníh v neděli ráno opět pokryl silnice po celé zemi.
05.12.2021 05:10 |

podobné články