Článek

Česko se v arbitrážích stalo premiantem, chlubí se Kalousek

 
Česká republika vyhrála v krátké době druhou velkou mezinárodní arbitráž. Ministr financí Miroslav Kalousek je za to rád. Veškeré zásluhy předává svému poradci Radku Šnáblovi.
20.07.2011 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6550 článků)
Podobné články

Česko je v arbitrážích třetím nejčastěji žalovaným státem na světě

 
Česká republika je v mezinárodních arbitrážích v pořadí třetím nejčastěji žalovaným státem na světě. Dosud český stát prohrál v mezinárodních arbitrážích více než dvacet miliard korun.
24.02.2011 21:50 |

podobné články

Česko už není snadným terčem v arbitrážích, dál ale brání miliardy

 
Český stát už sice několik let není v arbitrážích snadným terčem nejrůznějších nespokojených investorů, přesto se musí v několika mezinárodních právních bitvách dál tvrdě bránit. Kvůli jedenácti arbitrážním sporům na základě smluv o ochraně investic může ČR v příštích letech přijít o více než tři miliardy korun. Vyplývá to z informací, které Právu poskytlo ministerstvo financí (MF).
23.02.2015 21:21 |

podobné články

Dvouletý chlapeček kouřil 40 cigaret denně: Dnes je premiantem třídy!

 
Když bylo Aldimu Rizalovi dva roky, kouřil 40 cigaret denně. Nyní je mu devět let, nekouří a dokonce se stal premiantem třídy.
18.04.2017 20:55 |

podobné články

Schwarzenberg se setká s Clintonovou. Budou jednat o ochraně investic

 
Český ministr zahraničí Karel Schwarzenberg bude na čtvrteční schůzce se šéfkou americké diplomacie Hillary Clintonovou ve Washingtonu mimo jiné jednat o česko-americké smlouvě na ochranu investic. Česká strana má pocit, že je pro ni smlouva nevýhodná a že ji stála hodně peněz na prohraných arbitrážích. Naděje na její změnu ale není příliš velká. Podle informací ČTK je nyní přesto naděje na jistou vstřícnost z americké strany.
29.05.2011 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3755 článků)

Česko vyhrálo arbitráž o střešní nosiče. Britům 200 milionů platit nebude

 
Česká republika uspěla ve dvou arbitrážích, ve kterých požadovali britští občané Ivan Peter Busta a Jan Peter Busta a společnost Anglia Auto Accessories zhruba 200 milionů korun. V tiskové zprávě o tom v pondělí informovalo ministerstvo financí. Arbitráž se týkala náhrady škody za zmařenou investici do výroby střešních nosičů pro auta na Hodonínsku.
13.03.2017 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Peter (4 články) , Ivan Ivan (1008 článků)

Vláda projedná postup v obraně proti solárním arbitrážím

 
Vláda se na svém středečním zasedání bude zabývat sestavením právního týmu, který bude český stát bránit v arbitrážních sporech se solárními investory. Ministerstvo financí v předkládaném materiálu konstatuje, že arbitráže představují ohrožení zájmů českého státu. Podle odhadů České průmyslové fotovoltaické asociace by stát v příštích třech letech v prohraných arbitrážích mohl zahraničním investorům vyplatit až 20 miliard korun.
15.06.2011 07:05 |

podobné články

Solárníci rozjíždějí se státem arbitráž. Čtěte, jak dopadly ty předchozí

 
A je to tady - Sdružení provozovatelů solárních elektráren PhotoVoltaic Investors Club (IPVIC) se rozhodlo zahájit arbitráž proti České republice. Osm investorů požaduje odškodnění za finanční újmu, kterou jim podle jejich slov způsobilo zavedení šestadvacetiprocentního odvodu z výnosů solárních elektráren. Nutno dodat, že Česku se v posledních letech v arbitrážích a soudních sporech poměrně daří a vyhrává...
23.07.2013 16:05 |

podobné články

Ministr Babiš: Nevidím důvod, proč by informace o nemovitostech státu neměly být veřejné

 
Ministerstvo financí pokračuje ve zveřejňování dat v otevřeném formátu. Na adrese data.mfcr.cz si občané mohou nově dohledat například informace o všech nemovitostech státu, výdaje státu na platbu za státní pojištěnce, ale i jednotkové ceny komodit nakupovaných na ministerstvu financí nebo přehled nákladů ministerstva za právní služby v mezinárodních arbitrážích.
18.05.2015 14:56 |

podobné články

Ministerstvo financí vyhrálo další dvě arbitráže

 
Ministerstvo financí zachránilo státu 200 milionů korun, které po něm ve dvou arbitrážích požadovali britští občané I. P. Busta a J. P. Busta a společnost Anglia Auto Accessories.
13.03.2017 17:10 |

podobné články

Ministerstvo financí hostilo mezinárodní konferenci o investičních arbitrážích

 
Mezinárodní konferenci, kterou na téma investičních arbitráží pořádalo Ministerstvo financí ČR a KPMG Česká republika
09.11.2017 14:35 |

podobné články

PRŮZKUM: Známka pro vládu: 3-. HODNOŤTE ji i VY!

 
Kdyby měli voliči oznámkovat činnost vlády, dali by jí horší trojku, průměrná známka ministrů je totiž 3,14. Premiantem vlády je ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil (ODS), ukázal ve čtvrtek zveřejněný průzkum společnosti STEM.
16.12.2010 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (1880 článků) , Jiří Pospíšil (1880 článků)

Nejúspěšnějšími motoristickými sportovci roku 2011 jsou Enge a Abraham

 
V Paláci Žofín v Praze byly ve čtvrtek večer na galavečeru českého motoristického sportu vyhlášeni nejúspěšnější závodníci v automobilech a na motocyklech roku 2011. Automobilistům podvanácté dominoval Tomáš Enge, premiantem motocyklistů je Karel Abraham.
20.01.2012 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Karel Abraham (344 článků) , Tomáš Enge (29 článků)

Lukáš P. (27) se pohádal s babičkou...Zadusil ji polštářem!

 
Lukáš P. (27) pevně držel polštář na obličeji vlastní babičky (†81). Nebohá žena neměla šanci přežít. Vraha, který byl ve škole premiantem, soudí nyní v Ostravě. Hrozí mu nejméně 15 let vězení.
10.09.2013 11:55 |

podobné články

Kdo v uplynulém roce pořádně zalhal? Premiantem je zřejmě Hašek

 
Server Týden.cz přináší úvahu o tom, jak silné lži jsme si během právě končícího roku vyslechli z úst politiků. Hned prvního ledna s nimi začal exprezident Václav Klaus, když popisoval předpokládané dopady amnestie, kterou se rozhodl vyhlásit. Nebyl však sám. Pomýlených či lživých výroků se dopustil šéf ČSSD Bohuslav Sobotka, Miroslava Němcová (ODS) i Andrej Babiš (ANO). A korunu všemu zřejmě nasadil Michal Hašek (ČSSD) opakovaným popíráním prezidentské schůzky v přímém přenosu.
29.12.2013 11:53 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9240 článků) , Andrej Babiš (14064 článků) , Bohuslav Sobotka (9522 článků) , Miroslava Němcová (1414 článků) , Michal Hašek (2344 článků)

Z amerického středoškoláka se vyklubal o pět let starší Ukrajinec

 
Asher Potts byl na střední škole v americkém Harrisburgu premiantem, navíc se podílel na celé řadě dalších aktivit a zapojil se třeba i do výcvikového programu americké armády. Jenže ve skutečnosti se nejednalo o 18letého talentovaného Američana, ale o 23letého přistěhovalce z Ukrajiny, který žil pod falešnou identitou a několik let mu to úspěšně procházelo. Pár měsíců před maturitou se ale vše provalilo.
01.03.2016 21:20 |

podobné články

Nejspolehlivějším vozem z Česka je Aygo z Kolína!

 
Podle žebříčku poruchovosti vozů zpracovaného německým autoklubem ADAC patří vozy z Česka mezi nejspolehlivější. Premiantem mezi nimi je kolínská Toyota Aygo.
23.06.2016 08:20 |

podobné články

Ministryně Marksová: Operační program Zaměstnanost je premiantem v čerpání evropských dotací

 
Nejrychleji se v současném programovacím období 2014 až 2020 daří čerpat finanční prostředky z Operačního programu Zaměstnanost (OPZ). A to nejen v porovnání s ostatními operačními programy v ČR, ale hlavně ve srovnání s předchozím obdobím a Operačním programem Lidské zdroje a Zaměstnanost (OP LZZ).
25.12.2016 08:35 |

podobné články

Nová mobilní síť připojí k internetu všechny. Chamtiví operátoři se bouří

 
Téměř všude v Česku a jiných evropských státech si díky čtvrté generaci mobilních sítí typu LTE můžeme užívat rychlý internet. Vývoj se ale nezastavil, a tak se už intenzivně pracuje na páté generace sítí. Evropa chce být v tomto ohledu premiantem.
31.01.2017 10:30 |

podobné články

Inkluze. To je zločin na těch postižených dětech! A proč kvóty? Uprchlíci nestojí o nás a my zase o ně. Prezident Zeman vytáhl silná slova

 
Vysvědčení vládě a ministrům vystavil v pořadu Týden s prezidentem na TV Barrandov Miloš Zeman. Prozradil, kdo je v jeho očích, alespoň co se týče chování, premiantem. A kdo by propadl? „Jurečka a Herman,“ říká prezident nekompromisně. Promluvil například i o inkluzi. Zmínil také přijímání uprchlíků. Řekl i svůj názor na případný návrat Jiřího Paroubka do ČSSD. „Velkorysé by bylo umožnit Jiřímu Paroubkovi řadové členství v sociální demokracii,“ sdělil Miloš Zeman.
22.06.2017 22:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3518 článků) , Miloš Zeman (21479 článků)