Článek

Česko se může vrátit do normálu v červnu, tvrdí Babiš. Proč se nenechal testovat?

 
Život v Česku by se po koronavirové krizi mohl začít vracet do normálu na konci května nebo v červnu, bude ale záležet na tom, jak se bude vyvíjet počet nemocných a jak Češi budou dodržovat vládou stanovená opatření a omezení. V pořadu Blesku Epicentrum to řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Mluvil také o tom, že žije odděleně od své rodiny. A prozradil i to, že i když jeho okolí prošlo testy na koronavirus, on sám se jim nepodrobil.
02.04.2020 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22234 článků)
Podobné články

Babiš: Česko by se mohlo vrátit do normálu v červnu

 
Česko by se podle premiéra Andreje Babiše (ANO) mohlo vrátit do normálu koncem května až začátkem června. Už po Velikonocích chce vláda postupně otevírat malé obchůdky, přestože by měl trvat nouzový stav. Premiér to uvedl v rozhovoru pro Blesk.cz.
02.04.2020 11:51 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22234 článků)

Premiér Andrej Babiš řekl, kdy se Česko vrátí do normálu a kdy přijde zásadní zlom

 
Premiér Andrej Babiš odhaduje, že život v České republice by se mohl vrátit do normálu koncem května či června. Největší úder epidemie očekává koncem dubna. Než se však život vrátí do zaběhnutých kolejí, musejí lidé dodržovat vládou zavedená opatření.
02.04.2020 16:31 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22234 článků)

Odhalila nákazu, pak dostala stopku. „Zakázaná“ lékařka může zase odhalovat koronavirus

 
Soukromá laboratoř Tilia může znovu testovat vzorky na koronavirus. Bude přijímat odběry z kladenské nemocnice. Laboratoř Soni Pekové nejprve odhalila dva nakažené, které státní systém předtím odmítl testovat. Ministerstvo zdravotnictví jí pak testování zakázalo. Důvodem bylo, že neměla smlouvu s pojišťovnou, tu ale k běžnému provozu nepotřebuje, lidé si testy platí sami. Možnost znovu testovat potvrdil i premiér Andrej Babiš na tiskové konferenci po jednání vlády.
18.03.2020 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22234 článků)

Cestování se vrací do normálu: Víc spojů vyjede do Německa a Rakouska, přidá se Polsko

 
Doprava v Česku by se už v příštím týdnu měla vrátit téměř do normálu. Dopravci plánují na všech vnitrostátních spojích už skoro plný provoz, vrátit by se tak měly poslední dříve zrušené spoje. Zájem cestujících je sice stále přibližně o třetinu nižší než před krizí, ale podle dopravců s každým týdnem stoupá. V následujících dnech budou ve větší míře přibývat i spoje do zahraničí. Vyplývá to z informací dopravních firem. Dopravci zároveň vyčíslují škody z koronavirové krize, které budou ve stovkách až miliardách korun.
12.06.2020 13:05 |

podobné články

Proč to bez zeleniny nejde?

 
Sněz tu zeleninu! Také jste jako malé děti často slýchávaly tuto větu, kterou teď s oblibou opakujete svým ratolestem u oběda? Snažíte se jim vysvětlit, proč to bez zeleniny nejde a trpělivě vyčkáváte, dokud z jejich talíře nezmizí poslední kousek? Možná ale i vám uniká pravá podstata toho, proč je zelenina pro naše zdraví tak důležitá a proč by rozhodně neměla v našem jídelníčku chybět. Pojďme společně najít odpověď na tuto otázku. Prostřednictvím dnešního článku se dozvíte, proč to bez zeleniny nejde a proč byste měli dbát důraz na to, aby se v dostatečné míře vyskytovala nejen ve vašem jídelníčku,  ale i jídelníčku vašich dětí. Proč to bez zeleniny nejde aneb nepostradatelná součást jídelníčku Určitě víte, že je zelenina nedílnou součástí naší stravy. Napadlo vás ale někdy zamyslet se nad tím, proč tomu tak je? Proč zeleninu ke svému životu potřebujeme? A proč to bez zeleniny nejde? Odpovědi skrývají následující řádky! Vitamíny V první řadě nutno zmínit, že zelenina obsahuje vysoké množství vitamínů. Je bohatá především na karotenoidy neboli provitamín A, který můžeme najít například v mrkvi, rajčatech, brokolici, kapustě nebo špenátu. Mimo jiné obsahuje vitamíny B, vitamín C nebo  vitamín K. Aby nedocházelo ke ztrátě důležitých vitamínů, musíme si dávat pozor, jakým způsobem zeleninu upravujeme. Minerální látky Dalším důvodem, proč to bez zeleniny nejde a proč bychom jí měli konzumovat v dostatečné míře, jsou minerální látky. Ty se samozřejmě liší zelenina od zeleniny, a proto je důležité, aby se na vašem talíři pokud možno objevovaly všechny druhy. Nedostatek hořčíku může vyřešit konzumace petržele, špenátu nebo kedlubny. Pokud potřebujete doplnit vápník, dopřejte si petržel, mrkev nebo zelí. Železo vám dodá pórek, špenát, petržel nebo kedlubna. Měď hledejte v zeleném hrášku nebo paprice. Příspěvek Proč to bez zeleniny nejde? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
05.10.2016 18:20 |

podobné články

Rektor Univerzity Karlovy v Praze Tomáš Zima: Musíme testovat a testovat! Státu s tím pomůžeme

 
Není jen kariérní akademik, ale také lékař a biochemik. A tvrdí, že je v současném boji s nemocí COVID-19 naprosto klíčové ve velkém testovat. Jak s tím pomáhají univerzitní laboratoře a proč vše nakonec zvládneme, řekl Blesku rektor Univerzity Karlovy v Praze Tomáš Zima (53).
01.04.2020 05:10 |

podobné články

Stát chce plošně testovat zaměstnance domovů pro seniory. Na klienty už kapacity nejsou

 
Stát chce pravidelně testovat personál domovů pro seniory na nový typ koronaviru, ovšem samotné seniory v těchto zařízeních testovat plošně nebude. Vzhledem k jejich množství to není reálné. V České televizi to v sobotu řekl náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula.
04.04.2020 19:25 |

podobné články

Testování žáků na covid: Bruntálská škola začala na vlastní pěst

 
Malotřídní škola v Branticích na Bruntálsku začala testovat své žáky na covid-19. Využívá antigenní testy, které zaplatil sponzor. Testování je dobrovolné. ČTK to dnes řekl ředitel školy Adam Šimůnek. Je iniciátorem výzvy, která se snaží o návrat žáků z malotřídních škol do lavic. Před časem navíc navrhl vládě, aby v malotřídních školách začala pilotně děti testovat. Ředitel odboru komunikace ministerstva školství Ondřej Macura dnes ČTK sdělil, že aktivita školy zapadá do záměru ministerstva testovat žáky ve školách.
12.02.2021 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Adam Adam (210 článků) , Adam Adam (210 článků)

Babiš: Povinné testování větších firem na spadnutí, Česko čeká vakcíny ze Saska

 
Vláda v pondělí projedná návrh, podle kterého by firmy s více než 250 zaměstnanci od 5. března musely povinně testovat. V rozhovoru pro stanici CNN Prima News to dnes oznámil premiér Andrej Babiš s tím, že firmám, které nebudou po zavedení povinnosti testovat, by mohla hrozit pokuta až 500 000 korun. Premiér mluvil také o tom, že Česká republika očekává od Saska 15 000 dávek vakcíny firmy AstraZeneca.
28.02.2021 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22234 článků)

Česko se vrací do normálu: Prymula řekl, kdy otevřou koupaliště, trh s realitami se probouzí

 
Život v Česku se pomalu začíná vracet do normálu. Díky zrušení daně z nabytí nemovitosti se začíná dostávat trh s realitami, tam kde byl před koronavirovou krizí. Lidé už koupi bytu neprodlužují, z čehož mají radost především realitní agenti, kteří za týden zaznamenali o 50 procent vyšší poptávku. Známo je také to, kdy se otevřou koupaliště či diskotéky.
13.05.2020 22:35 |

podobné články

Epicentrum: Prymula o návratu k normálu i mutacích v Česku. Co říká na vládní rošády?

 
Česko si po půl roce oddychlo od nouzového stavu, denní počty nově nakažených se snižují a svítá naděje na alespoň částečný návrat do “normálu”. Jenže reprodukční číslo se opět dostalo nad hranici jedna a na našem území byly potvrzeny první případy brazilské varianty koronaviru. K tomu všemu epidemii řídí už čtvrtý ministr zdravotnictví a další vládní rošády sledujeme prakticky každý den. Nejen o těchto tématech byla řeč v Epicentru Blesku s epidemiologem, poradcem prezidenta České republiky a bývalým ministrem zdravotnictví, Romanem Prymulou.
13.04.2021 14:35 |

podobné články

Jedeme na beerfest do Mnichova, chceme okamžitě testovat, řádil Babiš ve sněmovně. Jenže je to úplně jinak...

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) zase jednou neříkal pravdu. Tentokrát před poslanci. Ve Sněmovně si stěžoval, že se lidé nechávají testovat, aby mohli odjet na mnichovský pivní festival Oktoberfest. Ten je však zrušený.
18.09.2020 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22234 článků)

Od pátku by mohly povinně testovat firmy nad 250 lidí, oznámil Babiš

 
Firmy s více než 250 zaměstnanci by mohly od 5. března své pracovníky povinně testovat. Příslušný návrh projedná v pondělí vláda. V případě porušení této povinnosti by měla hrozit pokuta 500 tisíc korun, řekl premiér Andrej Babiš v rozhovoru pro televizi CNN Prima News.
28.02.2021 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22234 článků)

Covid: Češi nechodí na testy. Nařídit testy pro všechny, řekl vysoký vědec

 
Ředitel Biologického centra Akademie věd České republiky Libor Grubhoffer doporučuje vládě, aby přistoupila k plošnému testování. „Podle mě je třeba nařídit plošné testování,“ říká virolog k tomu, že se lidé stále méně chodí testovat. Také by se podle něj měli plošně testovat učitelé, díky čemuž by se mohly do školy vrátit všechny děti.
19.11.2020 07:20 |

podobné články

Praha chce vrátit žáky do lavic. Testování na covid-19 zkouší u dětí ze škol i ze školek

 
Zatímco testy pro školáky na covid-19 objednané vládou se setkávají s kritikou hlavně kvůli netransparentnímu dodavateli, Praha začíná děti testovat po vlastní ose. I kvůli nepřehlednosti vládní strategie požaduje větší autonomii, aby mohla ve svých školských zařízeních testovat podle své strategie. Zkušební testy proběhly na Praze 9, nově i na Praze 3, dnes se zkušebně testuje v Praze 7. O nákupu samotestovacích sad uvažuje i Praha 22. Podle informací Blesku děti i rodiče tuto možnost přijali spíše pozitivně.
22.02.2021 19:05 |

podobné články

Landa: „Kdo se nechce testovat, ať se k*rva netestuje.“ Chce něco jiného

 
Po opravdu značném množství reakcí na „Cestu ze tmy“ se zpěvák a iniciátor Blanického manifestu Daniel Landa rozhodl udělat jasno. Chce vyvést Česko z nouzového stavu, ve kterém se prý dějí neřády. Odmítl, že by s Ledeckým legitimizovali hromadné testování, systém PES či jiné nesmyslné nařízení. „Kdo se nechce testovat, ať se kurva netestuje. My ale hlavně potřebujeme z toho nouzáku, chápete to? To je mimořádný právní stav, který znemožňuje občanům se bránit. Jsme pevně přesvědčeni, že teď je zneužíván,“ tvrdil. A vysvětlil, proč nebyla avizovaná konference. Organizátor totiž skončil v nemocnici.
14.12.2020 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Landa (571 článků) , Daniel Daniel (575 článků) , Daniel Daniel (575 článků) , Daniel Daniel (575 článků) , Daniel Daniel (575 článků) , Daniel Daniel (575 článků) , Daniel Daniel (575 článků) , Daniel Daniel (575 článků)

Další krok k návratu do normálu. Děti se v červnu dočkají škol v přírodě, slibuje Plaga

 
Školy v přírodě se podle předpokladu ministra školství Roberta Plagy (za ANO) budou moci konat od 31. května. Za jakých podmínek to bude možné, bude muset určit hygienická služba a ministerstvo zdravotnictví. Plaga to dnes ráno řekl v rozhovoru s Radiožurnálem. Podle místopředsedy představenstva Asociace dětské rekreace Romana Houšky děti jezdí do škol v přírodě hlavně v květnu a v červnu, alespoň jeden měsíc by tak byl nadějí pro poskytovatele těchto služeb. Důležité bude, kolik z ubytovacích kapacit budou smět poskytnout. ČTK řekl, že rozhodnutí by mělo přijít co nejdříve, protože je třeba připravit areály, nakoupit zásoby, zorganizovat dopravu a také sehnat personál.
07.05.2021 08:50 |

podobné články

Návrat k normálu může zmařit malá proočkovanost, říká epidemiolog

 
Po podání vakcíny proti covidu-19 mezi obyvatelstvo by měl efekt nastat v řádu měsíce, co se týče návratu k normálu, záleží na míře proočkovanosti. V rozhovoru pro deník Právo to řekl epidemiolog Roman Chlíbek
14.11.2020 11:45 |

podobné články

Zděšení. Kašlou na to. Babiš vytáhl případ z terénu a zahrozil

 
„Musíme mít jasnou strategii, jak ochránit naše děti a za jakých podmínek by se mohly vrátit do škol a mohly začít znovu sportovat,“ oznámil v pravidelném shrnutí „Čau lidi“ premiér Andrej Babiš (ANO). Podle šéfa vlády by se mohlo rozhodnout, že by se děti díky pravidelnému testování mohly vrátit do školních lavic v řádu týdnů. Aktuálním problémem však prý je nedodržování opatření a neochota lidí hlásit své kontakty hygieně. „Přemýšlejte o tom, jestli skutečně musíme porušovat ta opatření. Proč to někteří z nás dělají. Proč. Je to špatně,“ vyzval Babiš a citoval příběh z terénu.
07.02.2021 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22234 článků)