Článek

Česko potrápí silné deště, varují meteorologové

 
Meteorologové varují před velmi silnými dešti, které ve středu ráno a dopoledne pohrozí na východní Moravě, zejména v Beskydech. Vydatné srážky by měly trvat až do odpoledních hodin. Podle hydrologů je ale riziko rozvodnění i malých toků nízké. Výstraha platí i pro další oblasti, a to i v Čechách.
19.07.2011 12:05 |

podobné články

Podobné články

Česko opět potrápí silné deště, malé řeky budou stoupat

 
Velmi vydatný déšť od úterního rána potrápí Zlínský a Moravskoslezský kraj.
30.08.2010 13:00 |

podobné články

Česko zasáhnou silné bouřky s krupobitím, varují meteorologové

 
Pardubický a Královéhradecký kraj v pátek odpoledne zasáhnou silné bouřky s přívalovým deštěm, varují meteorologové. Od sobotního poledne hrozí bouřky, které mohou doprovázet přívalový déšť či krupobití a silný vítr v celých Čechách a na Vysočině.
12.06.2015 11:15 |

podobné články

Sever Čech o víkendu opět zasáhnou vydatné deště, varují meteorologové

 
Meteorologové před víkendem znovu varují, že sever Čech mohou zasáhnout silné srážky. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal v této souvislosti výstrahu pro Liberecký a Ústecký kraj.
29.07.2011 10:50 |

podobné články

Přijdou silné bouřky, lijáky i kroupy! Varují opět meteorologové

 
Lokální přívalové deště, ale také kroupy a především bouřky - před tím vším varují čerstvě meteorologové v době, kdy nad Českem opět zavládlo letní počasí. Příliš se však neohřejeme, výstraha platí již od středečního odpoledne. A strašák rozbouřených potoků a zatopených sklepů se tak opět vrací.
02.07.2013 11:50 |

podobné články

Vydatné deště zasáhnou většinu republiky, varovali meteorologové

 
Vydatné deště zasáhnou už v neděli večer jižní Čechy a v pondělí se budou postupně přesouvat i do většiny ostatních krajů. Výstrahu před velmi vydatnými až extrémními srážkami dnes vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Zvláště silné deště přijdou podle meteorologů v pondělí odpoledne do hor na severu a severovýchodě Moravy. Srážky mohou rozvodnit řeky.
23.06.2013 11:15 |

podobné články

Česko zasáhnou silné bouřky, varují meteorologové

 
Silné bouřky zasáhnou v neděli odpoledne a večer Česko. Meteorologové je očekávají především na Moravě, Slezsku a v jižní polovině Čech. V celé zemi se pak podle předpovědi četnější bouřky objeví v průběhu pondělí a úterý.
27.07.2014 11:30 |

podobné články

Česko zasáhnou silné bouřky s krupobitím, varovali meteorologové

 
Ve středu odpoledne dorazí na území Čech silnější bouřky, které se do večera rozšíří i na Moravu a do Slezska. Meteorologové varují, že je mohou provázet přívalové deště, kroupy a bouřlivý vítr. Český hydrometeorologický ústav vydal kvůli tomu výstražnou informaci.
21.06.2011 10:55 |

podobné články

Meteorologové varují před silnými bouřkami a vydatným deštěm

 
Česko čeká opět sychravý víkend, předpovídají meteorologové. Obloha bude zatažená, občas skropí zem dešťové přeháňky a teploty se vyšplhají maximálně k 17 stupňům Celsia. S tropickými vedry se mohou Češi nejméně do konce měsíce rozloučit. Meteorologové varují před bouřkami na Moravě a vydatným deštěm na východě Čech, které mohou zvednout hladiny řek.
17.06.2010 09:25 |

podobné články

Úmorná vedra a silné bouřky potrápí Česko ještě pár dnů

 
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v pondělí prodloužil výstrahu na vysoké teploty o další dva dny. Teploty stejně jako v pondělí přesáhnou 30 stupňů. Meteorologové také varují před silnými bouřkami.
18.06.2012 15:40 |

podobné články

ŠÍLENÉ POČASÍ! Co je to za léto? Silné deště drtí ČR! ŘEKY HROZÍ POVODNĚMI! Mapa deště ZDE!

 
Českou republiku sužují silné deště. V některých lokalitách dokonce hrozí, že se řeky opět rozvodní.
30.07.2011 09:35 |

podobné články

Česko zasáhnou silné bouřky, varují meteorologové

 
Česko v neděli večer podle meteorologů zasáhnou silné bouřky. Nejsilnější mají být na jihozápadě a západě Čech, mohou je provázet silné nárazy větru a kroupy.
19.05.2013 09:25 |

podobné články

Česko odpoledne zasáhnou velmi silné bouřky, varují meteorologové

 
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal v pátek výstrahu před bouřkami, které mohou být odpoledne zejména na západě Čech i velmi silné. Opět je mohou doprovázet i přívalové deště, krupobití a silný vítr.
27.05.2016 11:30 |

podobné články

Povodně na Moravě mají už tři oběti, v noci na pátek přijdou další deště

 
Ve středu zasáhly Moravu silné deště, které začaly zvedat hladiny toků. Nejhorší situace je ve Zlínském a Jihomoravském kraji, kde platí stav nebezpečí. Voda si vyžádala tři lidské životy. Řidič osobního vozu ve Zlíně zemřel poté, co vjel do vody a narazil do nákladního auta. V tomtéž městě bylo v Dřevnici nalezeno tělo muže. Tělo našli hasiči i v potoce v Divišově čtvrti v Brně. Meteorologové varují, že opět bude ve Slezsku vydatně pršet v noci na pátek.
02.06.2010 08:35 |

podobné články

Vydatné deště můžou zvednout hladiny řek, na jihu Čech naprší až 90 milimetrů

 
Meteorologové varují na jihozápadě Čech před extrémními srážkami. Během úterního odpoledne tam může napršet až 90 milimetrů srážek a dojít k vzestupu hladin řek. Na zbytku území se mohou vyskytovat silné bouřky, které opět mohou doprovázet i přívalové deště, krupobití a poryvy větru.
31.05.2016 09:25 |

podobné články

Česko zasáhnou prudké bouřky, varují meteorologové

 
Meteorologové varují, že od úterního dopoledne až do středečního večera hrozí na celém území České republiky silné bouřky. Pro východ území platí i pro středu výstraha před vysokými teplotami.
21.08.2012 11:05 |

podobné články

Česko rozhicuje 36 °C. Nenechte se sežehnout, varují meteorologové

 
Meteorologové varují před sluněním, v následujících dnech totiž podle nich bude extrémně silné UV záření. Opatrní bychom měli být hlavně okolo poledne a zkraje odpoledne.
22.06.2016 11:40 |

podobné články

O víkendu přijdou bouřky a přívalové deště, varují meteorologové

 
Před bouřkami doprovázenými přívalovými dešti pro nadcházející víkend varují meteorologové. Výstraha platí pro deset krajů České republiky od sobotního dopoledne do nedělní půlnoci. Informovalo tom Český hydrometeorologický ústav.
05.06.2009 13:05 |

podobné články

Meteorologové varují: O víkendu hrozí povodně!

 
Je to tady znovu! Zatímco čtvrtek je nejteplejší den tohoto týdne, už večer se začne počasí kazit a pršet bude až do soboty. Meteorologové varují, že by vydatné deště mohly zvednou hladiny řek zejména na jihu Čech a na jihozápadní Moravě.
05.08.2010 13:20 |

podobné články

Povánoční Česko potrápí silný vítr. Na Silvestra přijde mráz

 
Silný vítr potrápí Česko až do středečního rána. Na horách ho může doprovázet i tvorba sněhových jazyků. Neobvyklé teplo vystřídá na Silvestra mráz, informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
27.12.2016 10:25 |

podobné články