Článek

Česko pomůže dvěma desítkám Afghánců

 
Ministerstvo obrany už vybralo afghánské tlumočníky, kterým poskytne pomoc. Primárně budou spolupracovníkům české armády nabídnuty peníze, vyloučeno není ani jejich přemístění do České republiky.
13.08.2021 04:55 |

podobné články

Podobné články

Jiří Baťa: Ministr Petříček našel řešení. A že stojí za to

 
Za co stojí, v rámci korektnosti pomlčme. Je zde ovšem otázka, co pana ministra zahraničí vedlo k tomuto názoru (ne-li dokonce k rozhodnutí), že bychom se mohli postarat, aby místo čtyřiceti 6ti až 12ti letých sirotků ze Sýrie, o jejichž přijetí usiluje zakomplexovaná europoslankyně paní Šojdrová, přijali několik mladých, osmnáctiletých Afghánců. Tento názor, úvaha nebo myšlenka je nejen zcestná, ale také naprosto nepřijatelná. Pan ministr Petříček by měl především vědět, jaké peripetie a problémy mohou nastat v případě, že by stát přijal několik mladých lidí, konkrétně osmnáctiletých Afghánců, i když neřekl, zřejmě z opatrnosti, kolik by těch „několik“ Afghánců mělo asi být! Že by také čtyřicet?
04.02.2020 10:55 |

podobné články

O mezinárodní ochranu v Česku žádá 152 evakuovaných Afghánců

 
O mezinárodní ochranu, tedy azyl či doplňkovou ochranu, požádalo v Česku 152 ze 169 Afghánců, které převezly před dvěma týdny evakuační lety. Ostatní mají v Česku jinou formu pobytu, sdělilo ministerstvo vnitra.
30.08.2021 17:30 |

podobné články

V Česku chce zůstat 152 z evakuovaných Afghánců, probíhá přijímací procedura

 
O mezinárodní ochranu, tedy azyl či doplňkovou ochranu, požádalo v Česku 152 ze 169 Afghánců, které přivezly před dvěma týdny evakuační lety.
30.08.2021 19:15 |

podobné články

Hamáček: Česko deportace Afghánců nezastaví

 
Česká republika nezastaví deportace Afghánců. Serveru iDnes.cz to sdělil ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD).
14.08.2021 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3320 článků)

Tisíce Afghánců se bouří proti pálení Koránu

 
Přibližně 10 tisíc Afghánců protestuje ve městě Talukan proti plánu jedné z amerických církví pálit výtisky posvátné knihy muslimů Koránu na výročí teroristických útoků z 11. září 2001. V pátek o tom informuje agentura Reuters.
10.09.2010 10:20 |

podobné články

Z negramotných AFGHÁNCŮ CVIČÍ ČEŠI mašiny na zabíjení!

 
Češi se snaží vycvičit z negramotných Afghánců profesionální vojáky. Odměnou jim je dobrý pocit.
08.09.2011 16:45 |

podobné články

Američané spálili korán. Jejich základnu obklíčili tisíce zuřících Afghánců

 
Tisíce rozezlených Afghánců útočí v úterý ráno na základnu NATO u Kábulu. Protestují proti pálení koránu v aliančním objektu, informuje agentura AFP.
21.02.2012 09:10 |

podobné články

Česká společnost odvezla z Německa čtrnáct vyhoštěných Afghánců. Byly kolem toho protesty neziskovek

 
Německo vyhostilo dalších 14 Afghánců, kteří neuspěli se žádostmi o azyl. Tyto transporty jsou přitom v samotném Německu kontroverzní záležitostí, protože v Afghánistánu se znovu vyostřil konflikt mezi vládou a radikálním hnutím Tálibán. Letoun české společnosti Travel Service s odmítnutými běženci přistál dnes ráno v afghánské metropoli Kábulu, vyplývá z informací německých médií.
25.10.2017 21:35 |

podobné články

Afghánce vrátili po osmi letech v Německu domů, po pár dnech spáchal sebevraždu

 
Sebevraždu spáchal jeden ze skupiny 69 Afghánců, které do jejich vlasti minulý týden deportovalo Německo. Oznámilo to ve středu s odvoláním na afghánské úřady německé ministerstvo vnitra. Mladý muž žil v Německu osm let. Šéf resortu Horst Seehofer si přitom ještě v úterý pochvaloval, že 69 Afghánců bylo vyhoštěno v den jeho 69. narozenin.
11.07.2018 16:15 |

podobné články

Ben Kuras: Živíme tolik násilných Afghánců. Vojsko z Afghánistánu do našich ulic! Násilí podle Koránu hrozí i u nás, bojím se jednoho kroku

 
ROZHOVOR „Těch agresivních Afghánců – a hlášených případů jejich agrese – je už v Evropě tolik, že bychom se skutečně měli přinejmenším začít zamýšlet nad tím, co vlastně v Afghánistánu děláme a jak svoji bezpečnost chráníme pobytem tam, když necháme tolik zjevných nepřátel odtamtud přicházet do Evropy. A zda bychom vojáky odtamtud neměli přesunout sem, kde už probíhá něco hodně podobného válce přímo v našich ulicích. Ostatně začíná to docházet i Američanům,“ všímá si v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz spisovatel a publicista Benjamin Kuras. A vysvětluje, co se děje muslimským ženám, které se vzepřou své rodině.
09.01.2019 08:00 |

podobné články

Hamáček bude s hejtmany jednat o integraci evakuovaných Afghánců

 
Vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček bude jednat s hejtmany o integraci Afghánců, které armáda přesunuje z Kábulu do Česka.
16.08.2021 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3320 článků)

My letíme s vámi! 640 zoufalých Afghánců odlétlo v americkém speciálu pro 150 lidí

 
Tohle letadlo má kapacitu 150 lidí, jenže Američané se jich nakonec rozhodli v armádním C - 17 přepravit mnohem více. A to kvůli obrovskému tlaku civilistů na letadla v Kábulu. Vznikla tak fotka, která dokazuje, že se do nitra letounu vměstnalo na 640 Afghánců. Evakuace pokračují, odlétlo i další české letadlo. Chaos a dramatické scény na kábulském letišti si však již vybraly i oběti na životech.
17.08.2021 07:10 |

podobné články

Hejtman Kuba k Afgháncům. Je tu háček, pozor. Hamáčkova akce

 
Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) chce řešit integraci Afghánců s kraji. S předsedou Asociace krajů ČR a hejtmanem Jihočeského kraje Martinem Kubou (ODS) chce dojednat možné uplatnění Afghánců, které se na naše území podařilo dopravit celkem třemi lety armádního speciálu. Zatím postoj hejtmanů podle Kuby není jasný, stále čekají, co přesně od nich bude Hamáček požadovat. Zároveň upozorňuje na jisté bezpečnostní riziko.
19.08.2021 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3320 článků)

Velvyslanec Baloun popsal v DVTV, jak narychlo opouštěl Kábul: Disky z počítačů, spálit dokumenty

 
Velvyslanec v Afghánistánu Jiří Baloun popsal, jak je to s chutí Afghánců utéct ze země. „Jak si spousta lidí myslí, že oni chtějí pryč, tak to není pravdou, oni chtějí žít ve své zemi,“ poznamenal Baloun. Pokud jde o odvoz Afghánců, kteří v minulosti spolupracovali s Českem, tam je podle Balouna třeba být opatrný. Někteří Afghánci zkrátka a dobře tvrdí leccos, ale to ještě neznamená, že říkají pravdu. „Takže to je velice ožehavá věc,“ upozornil velvyslanec.
20.08.2021 13:35 |

podobné články

„Zapomněli“ Američané „dojednané“ materiály a arzenál, kterých se zmocnil Tálibán? Za co? Nebezpečné úvahy Tomáše Vyorala

 
PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA „Všichni, kdo se podíleli na importu Afghánců do ČR bez jakéhokoliv většinového souhlasu jejích obyvatel, jsou zločinci.“ Takto nekompromisně se komentátor Tomáš Vyoral pustil do vedoucích politiků, kteří rozhodli o přesunu spolupracujících Afghánců z jejich země do České republiky v rámci jejich záchrany před islamistickým hnutím Tálibán.
20.08.2021 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Vyoral (156 článků)

Válka mezi špičkami z EU. Jde o Afghánce. Desítky tisíc Afghánců. Ivan David vše popsal

 
Europoslanec Ivan David (SPD) tvrdí, že rakouský kancléř Sebastian Kurz bude kvůli odmítání afghánských uprchlíků novým nepřítelem Evropské unie, podobně jako maďarský premiér Viktor Orbán. EU prý plánuje přesídlení více než 30 tisíc Afghánců, což ale Rakousko a mnoho dalších zemí odmítá.
03.09.2021 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Kurz (13 článků) , Ivan Ivan (2293 článků) , David David (1155 článků) , David David (868 článků) , Sebastian Sebastian (117 článků)

Desetitisíce Afghánců zamíří do EU, chce je hlavně Německo

 
Německo a dalších 14 zemí Evropské unie se chystá přijmout desetitisíce Afghánců, přičemž jen k našim západním sousedům by mělo zamířit až 25 tisíc lidí. Podle Němců půjde o bývalé spolupracovníky a „zvláště zranitelné Afghánce“. „Působivé,“ znějí za to slova chvály z Evropské komise.
11.12.2021 20:15 |

podobné články

Fén na vlasy jako stylingový pomocník

 
Fény na vlasy už nejsou dávno pouhé nástroje určené k vysoušení vlasů. Moderní fény dokážou mnohem více, a proto vysoušeče nepoužíváme pouze za tímto účelem. Mnohem častěji se setkáváme s fénem, jako stylingovým nástrojem. Pokud vyrazíte na nákup nové fénu, co vás bude zajímat? Mimo ceny určitě to, jaké má nástavce, zda pomůže s krepatěním, jaké účesy pomůže vytvořit. Moderní vysoušeče mají mnoho funkcí a vyhovují tak různým typům vlasů: krátké, dlouhé, barvené, krepaté, vlnité, rovné. Kromě rozdělení podle matriálu dělíme fény na domácí a profesionální. V dnešním článku se zaměříme na různé druhy fénů a jejich přednosti. Iontový fén na vlasy Jestliže máte krepaté, kudrnaté, vlnité a střapaté je tento typ fénu vhodný právě pro vás. Takové vlasy bývají častěji sušší a klasický fén jim příliš nepomůže. Spíš naopak ještě více vlasy vysuší. Iontový fén ve vlasech dokáže udržet potřebnou hydrataci a učiní vaše kadeře hladší a poddajnější. Snižuje rovněž statickou elektřinu a vlasy nebudou tolik odstávat. Keramický fén na vlasy Stejně, jako u žehliček na vlasy představuje keramika výtečný materiál. Tento fén dokáže stejnoměrně rozprostřít teplo. Některé typy keramických fénů produkují navíc i záporné ionty, které učiní vlasy jemnější a snadněji upravitelné. Příslušenství k fénům Moderní spotřebiče mívají dnes různé příslušenství a fén netvoří žádnou výjimku. Nejspíš víte, že fén bývá hlučný. S tím už je konec. Tlumič hluku pomůže vytvořit příjemnou atmosféru při foukání vlasů, můžete vést nerušený rozhovor, poslouchat hudbu a odpadne vám obava, že v brzkých ranních hodinách rušíte sousedy. Dalším skvělým pomocníkem je difuzér, který pomůže zvlnit vlasy. Zúžený tryska zase soustředí horký vzduch do jednoho bodu. Je výborná pro nadýchané i rovné účesy, kdy fénujete vlasy pomocí kulatého kartáče. Příspěvek Fén na vlasy jako stylingový pomocník pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
21.08.2015 08:20 |

podobné články

Stopka hazardu. Slovensko zablokovalo přístup k desítkám webů

 
Rok od zpřísnění podmínek provozování hazardních her na internetu soudy na Slovensku nařídily zablokovat přístup k desítkám webů s nepovolenými hrami nebo zamezit převodům peněz ve prospěch jejich provozovatelů. ČTK o tom v úterý informovala slovenská Finanční správa, která loni v létě získala více pravomocí proti nelegálnímu hazardu.
17.07.2018 19:05 |

podobné články