Článek

Česko pokryje náledí, varovali meteorologové

 
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v sobotu varoval před nebezpečím tvorby náledí. Silnice a chodníky budou klouzat od sobotního večera do nedělního rána na celém území republiky s výjimkou západu Čech.
05.01.2019 13:45 |

podobné články

Podobné články

Česko zasáhne silné sněžení, varují meteorologové

 
Náledí, před kterým meteorologové varovali v sobotu některé oblasti Česka, pokryje celou republiku. Český hydrometeorologický ústav rozšířil svou výstrahu. Náledí pokryje v noci na neděli celou republiku. Dál platí i výstraha, že většinu ČR v sobotu zasáhne silné sněžení.
03.04.2021 10:55 |

podobné články

Celé Česko pokryje náledí, varovali meteorologové

 
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) ve středu opět varoval před nebezpečím tvorby náledí. Silnice a chodníky budou klouzat od středečního podvečera do čtvrtečního rána na celém území republiky.
12.12.2018 10:55 |

podobné články

Meteorologové varují: Vítr neustane a přidá se i náledí

 
V celé zemi nadále hrozí silný vítr a s výjimkou jižní Moravy i náledí, na horách na severu se mohou tvořit závěje, varovali meteorologové. Ve vyšších oblastech většiny krajů by si lidé měli dát pozor i na sněhové jazyky. Výstraha platí do sobotního odpoledne, u náledí až do nedělního rána, informoval dnes Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Silný vítr do Česka už v noci na dnešek přinesla bouře Xaver, která postupuje severem Evropy.
06.12.2013 13:00 |

podobné články

V Čechách opět hrozí náledí, Vysočinu zasype sníh, varovali meteorologové

 
Západní polovině Čech hrozí od středečního večera do čtvrtečního rána kvůli odtávajícímu sněhu náledí, varovali meteorologové. Zároveň upozornili, že na Českomoravské vrchovině může během noci připadnout až 10 centimetrů sněhu.
02.03.2016 11:10 |

podobné články

Meteorologové varovali před sněžením a tvorbou náledí

 
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) varoval před sněžením a tvorbou náledí. V části republiky bude do středečního večera dále sněžit, přičemž může napadnout až 10 centimetrů. V noci a ve čtvrtek ráno bude hrozit tvorba náledí.
13.11.2019 11:45 |

podobné články

Může napadnout až 10 cm těžkého sněhu, hrozí i náledí, varovali meteorologové

 
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) rozšířil výstrahu před sněžením a doplnil ji o varování před tvorbou náledí a vzestupem hladin řek. Náledí bude hrozit v sobotního dopoledne do neděle.
29.01.2021 12:16 |

podobné články

Meteorologové varovali před ledovkou. Od západu postupně pokryje celou zemi

 
Meteorologové varovali před ledovkou, která se začne tvořit v noci na čtvrtek od západu a postupně se během dne rozšíří i na východ, kde zůstane i v pátek. Zasáhne celé území s výjimkou nejsevernější části Slezska.
05.12.2018 12:50 |

podobné články

Ledovka pokryje do pátku celou Českou republiku

 
Meteorologové varují před ledovkou, v průběhu čtvrtka pokryje náledí celou ČR. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) platí do pátku, na namrzlé cesty by si měli dávat pozor chodci i řidiči. Od čtvrtka se totiž začne oteplovat, tající sníh pak může v noci namrzat.
04.01.2011 11:50 |

podobné články

Česko pokryje náledí, hrozí sněhové jazyky a závěje, varovali meteorologové

 
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) ve středu prodloužil a rozšířil výstrahu před rizikem tvorby sněhových jazyků a závějí. Doplnili ji o varování před náledím, které bude hrozit až do pátečního dopoledne.
09.01.2019 14:30 |

podobné články

Náledí a sněhové jazyky se budou tvořit po celém Česku, varují meteorologové

 
Od sobotního odpoledne až do neděle hrozí na území celého Česka tvorba ledovky a náledí. V sobotu před situací na silnicích varovali meteorologové. Na horách by měly být podle nich sněhové přeháňky, v polohách nad 600 metrů hrozí vznik sněhových jazyků, na horách i závějí. Jazyky se již od rána tvoří na řadě míst.
14.01.2012 11:30 |

podobné články

Meteorologové varovali před náledím. Hrozí v celém Česku

 
Ve všech krajích Česka hrozí v neděli večer náledí. Varovali před ním meteorologové s tím, že opatrní by měli být nejen řidiči ve svých vozech, ale také chodci. Večer se místy může vyskytovat i sněžení.
18.11.2018 11:40 |

podobné články

Meteorologové varují před nebezpečným náledím

 
Silnice v celém Česku pokryje v následujících dnech náledí. V pátek odpoledne se bude postupně ochlazovat a déšť přecházet ve sníh, místy se proto bude vytvářet náledí nebo zmrazky.
10.12.2009 12:05 |

podobné články

Silnice pokryje v noci náledí, varují meteorologové

 
V noci ze středy na čtvrtek a zejména během rána se může na podchlazeném povrchu vytvářet náledí. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) proto vydal výstrahu pro Čechy a část Moravy.
09.12.2015 11:00 |

podobné články

V noci přijde ledovka, sníh a mráz. Meteorologové rozšířili výstrahu

 
V noci bude v Česku opět mrznout. Venkovní teploty klesnou až k minus osmi stupňům a větší část Česka pokryje v noci a v pátek ráno náledí. Kvůli dnešním srážkám a roztátému sněhu budou vozovky a chodníky mokré a v místech pod 500 metry nad mořem budou namrzat. Vyplývá to z dnešních informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Náledí se podle očekávání meteorologů bude místy tvořit i během následujících nocí.
30.11.2017 14:05 |

podobné články

Prahu a sever Čech pokryje náledí, varovali meteorologové

 
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) ve čtvrtek rozšířil varování před sněhovými srážkami i o výstrahu před náledím. To bude hrozit především ve středních a severozápadních Čechách a v Praze.
03.01.2019 12:30 |

podobné články

Prahu a sever Čech pokryje náledí, varovali meteorologové

 
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) ve čtvrtek rozšířil varování před sněhovými srážkami i o výstrahu před náledím. To bude hrozit především ve středních a severozápadních Čechách a v Praze.
03.01.2019 13:45 |

podobné články

VÝSTRAHA METEOROLOGŮ: Česko pokryje ledovka a přijdou velké mrazy!

 
Meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) vydali dnes odpoledne výstrahu před náledím. Česko pokryje ledovka a teploty spadnou hluboko pod nulu. Nebezpečí hrozí hlavně v Olomouckém, Zlínském a Moravskoslezském kraji.
12.12.2016 16:50 |

podobné články

Pozor na ledovku, varují meteorologové. Během soboty přišla obleva, v noci vše umrzne

 
V téměř celém Česku hrozí od sobotního večera do nedělního rána náledí. Výjimkou jsou jen západní Čechy, kde se náledí objeví zřejmě pouze ojediněle. Vyplývá to z výstrahy, kterou zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Česko v uplynulých dnech zasáhlo silné sněžení. Dnes začal sníh tát a přišel déšť, ale v noci na neděli zase nastanou mrazy, takže vzniknou zmrazky a náledí.
05.01.2019 14:20 |

podobné články

Česko opět pokryje ledovka, varují meteorologové

 
Meteorologové v pondělí varovali před ledovkou, která se může od úterního večera až do středy odpoledne vytvářet na celém území Česka. Sněžení se bude s přibývajícími přeháňkami měnit na déšť, který může namrzat.
28.12.2009 11:15 |

podobné články