Článek

Česko má šanci brzy získat ruskou vakcínu Sputnik V

 
Do Česka se už tento měsíc má dostat ruská vakcína proti koronaviru Sputnik V, která zatím není registrovaná ani v Česku, ani v Evropě. I tak by k nám do 25. března mohlo přijít přibližně 20 tisíc dávek a později další statisíce. V pondělí to napsal server Lidovky.cz s odvoláním na vládní zdroj.
03.03.2021 07:05 |

podobné články

Podobné články

Orbán si nechá dát čínskou vakcínu. Maďaři „kašlou“ na Brusel, nakoupili i ruský Sputnik

 
Maďarské regulační úřady schválily k použití vakcínu proti covidu-19 od čínského výrobce Sinopharm. Oznámila to šéfka maďarských zdravotnických úřadů Cecilia Müllerová. Maďarské úřady také uzavřely s čínskou firmou dohodu o nákupu pěti milionů dávek její vakcíny, informovala agentura Reuters. Maďarsko schválilo a nakoupilo čínskou vakcínu jako první z členských zemí EU. Stalo se tak týden poté, co Maďarsko coby první členská země EU nakoupila ruskou vakcínu Sputnik V, připomněl Reuters.
29.01.2021 21:15 |

podobné články

Česko zastavilo Sputnik V. Brazílie šokuje. Nesmysly a tlak USA, zní z Ruska

 
Kolem vakcíny proti koronaviru Sputnik V to opět jiskří. Český Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) oznámil, že stále nemá dost informací, aby se mohl k ruské vakcíně jakkoli vyjádřit. Oznámení přišlo ve chvíli, kdy se Brazílie rozhodla dát od ruské vakcíny ruce pryč. Ruský fond přímých investic (RDIF), který prodává vakcínu Sputnik V do zahraničí, oznámil, že brazilský regulační úřad mohl vakcínu Sputnik V odmítnout po nátlaku Spojených států.
29.04.2021 10:50 |

podobné články

Arenberger: Sputnik chce až 26 procent lidí. Chci ho tu. Mám návrh

 
Stal se Petr Arenberger ministrem zdravotnictví proto, že se nebrání využít v Česku ruskou vakcínu proti koronaviru Sputnik V? Pan profesor by byl rád, aby si ho lidé pamatovali i jinak, než jako „družici“. Jedním dechem, však dodal, že podle dostupných statistik má o vakcínu Sputnik zájem až 26 procent lidí.
08.04.2021 10:35 |

podobné články

Pryč z EU. Sputnik: Úřední stanovisko. A je zle. Zeman a Babiš, o ně nejde

 
Prezident Miloš Zeman a premiér Andrej Babiš (ANO) v rozhovorech pro televizi Prima horovali pro ruskou vakcínu Sputnik. Zeman už dopředu vzkazoval, že bude přehlížet „blbečky“, kteří ho budou za shánění ruské vakcíny kritizovat, protože mu nejde o ideologii, ale o zdraví národa. Státní ústav pro kontrolu léčiv však oznámil, že Sputnik schválit nemůže. V tu chvíli se do věci rázně vložil někdejší hradní právník Pavel Hasenkopf. Ignorujte právo EU, zahřměl.
01.03.2021 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22494 článků) , Miloš Zeman (25756 článků)

Vesnice jménem Sputnik: Vakcínu chtělo 28 lidí. Z dvou tisíc

 
BBC vydala reportáž o očkování vakcínou Sputnik v ruské obci Sputnik. Ve vesnici žijí dva tisíce obyvatel a k očkování se přihlásilo 28 z nich. Místní představitelka obce to i tak označuje za úspěch. „Každý mě děsil, že to bude bolet, ale nic jsem necítila,“ pověděl redaktorce BBC senior. „Lidé se bojí; o komplikacích se šíří nejrůznější pověsti,“ pověděla další obyvatelka vesnice. Pouze 30 % Rusů se chce nechat očkovat ruskou vakcínou.
04.03.2021 13:50 |

podobné články

A najednou Sputnik všude: Prý se to obrací

 
Vysokoškolský pedagog Radim Valenčík si všímá toho, že v EU roste zájem o ruskou vakcínu proti nemoci covid-19 Sputnik V. V českých médiích přibývá zpráv o této vakcíně. Podle Valenčíka se se zprávami o Sputniku přímo „roztrhl pytel“. Je to snad pokus o hybridní válku? Podle analytika Karla Svobody nikoli. Podle něj se jen Rusko snaží protlačit svůj Sputnik do EU pochybnými cestami.
10.03.2021 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Karel Svoboda (621 článků)

Kluci to nestihli, Sputnik nebude. Radost nad dnešním Prymulou

 
Podle Romana Prymuly je na ruskou vakcínu Sputnik V již pozdě. „Zdá se, že to kluci nestihli. A to je moc dobře,“ raduje se nad touto zprávou psychiatr Rektor. Budeme prý mít dost vakcín ze Západu. Sputnik V je podle něj jen politický nástroj. A prozradil, co se nebude psát v ruském tisku. „Babiš v předklonu!“
21.03.2021 21:30 |

podobné články

Hejtmani se obuli do Zemana: „Z Hradu jsem SMUTNIK.“ Kuba Sputnik na jihu Čech odmítá

 
Někteří hejtmani dnes dali veřejně najevo, že ve svých krajích nehodlají připustit očkování vakcínou, která nebude mít souhlas Evropské agentury pro léčivé přípravky (EMA). Reagovali tak na prohlášení prezidenta Miloše Zemana ohledně očkování ruskou vakcínou Sputnik V. Zeman chce, aby ruskou a čínskou vakcínu schválil Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) a Česko jimi začalo očkovat ještě před rozhodnutím evropských orgánů. Kraje zajišťují distribuci vakcín ve svých regionech.
10.03.2021 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (25756 článků)

Sputnik a čínská vakcína? Ano. Přišlo z nečekané strany

 
Známý datový vědec a odborník na prokrastinaci Petr Ludwig doporučil k použití čínskou i ruskou vakcínu proti koronaviru. „Dezinformační weby dělají skvělou PR kampaň zacílenou přesně na lidi, které budeme potřebovat,“ myslí si Ludwig. Ruská a čínská vakcína by dle něj mohla vykrýt tu část obyvatel, co jinou vakcínu odmítá. „Sinopharmem se očkuje v UAE, má ho již několik milionů lidí včetně například dubajského šejka. Sputnik má dokončenou 3. fázi a výsledek je publikován v The Lancet,“ poukázal Ludwig. On sám nejspíše bude očkován v teple dubajského domova čínskou látkou.
04.03.2021 10:25 |

podobné články

Evropské státy budou vyrábět vakcínu Sputnik, jenom my zase budeme za hlupáky, uvedl Okamura

 
„Mezitím, co se vyspělé země světa odvrací od vakcíny Astra/Zeneca, která měla spasit Evropskou unii, tak se čím dál tím více zemí upírá na ruskou vakcínu proti nemoci covid-19 s názvem Sputnik V. Budou ji přímo vyrábět ve svých zemích,“ uvedl Tomio Okamura na svém Facebooku. Konkrétně jde o Německo, Francie, Španělsko a Itálii. „My říkáme, že očkování má být dobrovolné a naši občané by měli mít právo na výběr vakcíny a mezi tento výběr patří i ruská a čínská vakcína,“ myslí si předseda SPD.
19.03.2021 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (2575 článků)

Ruská vakcína Sputnik a nový ministr Arenberger. Prezident Zeman prozradil souvislosti. Bude se zase křičet?

 
Prezident Miloš Zeman poskytl rozhovor serveru Blesk.cz v rámci pořadu S prezidentem v Lánech. Mluvilo se především o nejnovější výměně na postu ministra zdravotnictví, kde Jana Blatného vystřídal Petr Arenberger (oba za ANO). Zeman neskrýval potěšení. Řeč přišla i na ruskou vakcínu Sputnik V proti nemoci covid-19 a její využití v České republice. Sám prohlásil, že by si tuto vakcínu v případě nutného přeočkování v budoucnu nechal píchnout.
11.04.2021 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (25756 článků)

„Máme šanci získat Sputnik? Co to k*rva je!“ Milovník EU vybuchl vzteky u novin

 
Občanského aktivistu a velkého zastánce Evropské unieTomáše Peszynského doběla rozpálil článek v deníku Právo s titulkem „Česko má šanci brzy získat Sputnik“. Proruský tón by prý od mainstreamového tisku nečekal. Stejně tak jej zarazil i text o dodávce vakcín od našeho západního souseda.
02.03.2021 19:20 |

podobné články

„Ten sajrajt se vylije do kanálu!“ Zeman dojednal vakcínu Sputnik u Putina. Hrušínský to nerozchodil

 
Herec a principál soukromého pražského Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský ve facebookovém příspěvku glosuje, jak to bude s ruskou vakcínou Sputnik proti covidu-19, kterou má prezident Miloš Zeman přislíbenou od svého ruského protějšku Vladimira Putina. „Až proběhnou všechny platby včetně provizí, tak se ten sajrajt vylije do kanálu. Jenom blbec by si myslel, že to s ruskou vakcínou někdo může myslet vážně,“ píše Hrušínský.
28.02.2021 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3643 článků) , Miloš Zeman (25756 článků)

Slovensko dostává „béčkový“ Sputnik V? Lékový ústav ruskou vakcínu stále neschválil

 
Slovenský státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) kvůli nedostatku potřebných informací nerozhodl o tom, zda je bezpečné zahájit v zemi očkování ruskou vakcínou Sputnik V proti covidu-19. První zásilku země dostala přitom na začátku března. Napsal to dnes Denník N. SÚKL zmíněnou informaci nekomentoval. Další postup slovenských úřadů ohledně ruské očkovací látky, kterou zatím neschválila unijní agentura EMA, není známý.
06.04.2021 15:15 |

podobné články

Slovensko získalo ruskou vakcínu. Slovenská koalice kvůli nákupu Sputniku čelí krizi

 
Slovensko získalo ruskou vakcínu Sputnik V proti covidu-19. První zásilku z objednaných celkově dvou milionů dávek dopravilo dnes letadlo slovenské armády do Košic.
03.03.2021 13:05 |

podobné články

Česko neuvažuje, že by očkovalo Sputnikem V, než vakcínu schválí EU

 
Česká republika nezvažuje, že by užívala ruskou vakcínu proti covidu-19 Sputnik V dříve, než ji schválí evropské orgány. Mohla by se nicméně předzásobit a získat náskok pro případ, kdyby Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) své doporučení vydala. Před dnešním odletem do Srbska to novinářům řekl premiér Andrej Babiš (ANO).
10.02.2021 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22494 článků)

Tady jsou za Sputnik rádi. Skvělé zprávy, jinak totiž mají kulové

 
Stálým tématem českých diskuzí zůstává, zda má Česko certifikovat vakcínu z Ruské federace Sputnik V ještě předtím, než tak učiní orgány Evropské unie. Ale Sputnik ovlivňuje politiku i jinde. 20 000 dávek dorazilo do pásma Gazy přes Egypt. Odesílatel? Spojené arabské emiráty. Jedná se o „dar“, ale stojí za ním dle serveru France24.com konkurent současného prezidenta Abbáse.
22.02.2021 13:00 |

podobné články

Babiš: Sputnik do fabrik. Ať je koupí lidem. Výroba vakcíny u nás, domluvím v Izraeli

 
Tohle osobně řeším, tamto budu řešit. Speciálně chceme pomoct maminkám samoživitelkám, maturantům přiklepnout maturitu i bez zkoušky a snažíme se získat licenci na výrobu vakcíny v Česku. Z Izraele. Ruskou vakcínu Sputnik můžeme využít ve firmách. Průmyslové podniky zavírat nebudeme. Předseda vlády Andrej Babiš poskytl další rozhovor novinářům. Nahlédněte.
04.03.2021 07:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22494 článků)

Putin mi slíbil dodávku vakcíny Sputnik, oznámil Zeman

 
Prezident Miloš Zeman má od šéfa Kremlu Vladimira Putina slíbenou dodávku ruské vakcíny Sputnik, uvedla v sobotu televize CNN Prima News. Zeman to řekl v rozhovoru po tuto televizní stanici. Miloš Zeman uvedl, že Vladimiru Putinovi adresoval dopis, v němž ho o vakcínu Sputnik V po dohodě s premiérem Andrejem Babišem požádal.
27.02.2021 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3643 článků) , Andrej Babiš (22494 článků) , Miloš Zeman (25756 článků)