Článek

Česko darovalo Ukrajině techniku za 1,2 miliardy, sdělilo ministerstvo na žádost Přísahy

 
Vojenskou techniku v hodnotě zhruba 1,2 miliardy korun darovalo Česko Ukrajině od loňského začátku ruské invaze. Vyplývá to z  materiálu  na webu ministerstva obrany.
11.11.2023 09:20 |

podobné články

Podobné články

Ministerstvo obrany darovalo Ukrajině nepotřebnou výstroj

 
Přes deset tisíc kusů výstrojních součástek, pro které současná armáda už nemá využití, darovalo ministerstvo obrany svému ukrajinskému protějšku.
31.12.2014 15:42 |

podobné články

Nedostatek monoklonálních látek v ČR zachraňuje Německo. Darovalo 10 tisíc dávek

 
Německo darovalo České republice 10.000 dávek protilátkových léků na covid-19 od firmy Regeneron. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) na twitteru napsal, že v neděli dorazily do ČR a budou co nejdříve převezeny do nemocnic. Některé z nich v pátek informovaly, že protilátkové léky, jež dostávají nakažení s vyšším rizikem nemoci, jim docházejí. Další objednávky, které ministerstvo nakoupilo, dorazí podle Vojtěcha v polovině prosince. Ve stejné době mají přijít i léky ve formě tablety od firmy MSD, kterých ministerstvo objednalo 5000 dávek.
22.11.2021 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1790 článků) , Adam Vojtěch (1384 článků)

Česko darovalo europarlamentu kříž za 200 tisíc, ten ho odmítl umístit do kaple. Proč?

 
Sto let vzniku Československa si připomněli čeští a slovenští europoslanci v úterý také na plenárním zasedání ve Štrasburku. Součástí ceremonie bylo i předání křesťanského kříže předsedovi parlamentu Tajanimu. Kříž darovalo instituci již před lety Česko, ale nestal se součástí inventáře, a tak musel být mimo bohoslužby schováván ve skříni. Kaple jsou totiž v parlamentu „univerzální“ pro všechna náboženství, trvalá výzdoba není povolená. Tajaniho záštita zajistí daru za 200 tisíc korun konečně důstojné místo.
24.10.2018 05:35 |

podobné články

Česko dosud darovalo Ukrajině nepoužívaný vojenský materiál za 4,8 miliard Kč

 
Česká republika dosud Ukrajině darovala nepoužívaný vojenský materiál ze zásob české armády asi za 4,8 miliardy korun. Zbraně na Ukrajinu posílají i čeští zbrojaři, loni do země napadené Ruskem vyvezli vojenský materiál za více než 50 miliard korun, sdělil David Jareš z odboru komunikace ministerstva obrany. Česko za svou pomoc získalo v lednu první kompenzaci z Evropské unie, peníze určené na modernizaci armády přislíbily také Spojené státy.
19.02.2023 11:20 |

podobné články

Osobnosti: David David (1723 článků) , David David (1293 článků)

Češi poslali na Ukrajinu tanky: Nebudeme vrahům s písmenem Z nic usnadňovat, zuří Černochová

 
Česká republika poslala Ukrajině podle neoficiálních informací několik desítek starších tanků T-72 a bojových vozidel pěchoty (BVP). Česká armáda i ministryně obrany Jana Černochová (ODS) to nepotvrdily s odůvodněním, že z bezpečnostních důvodů nelze dodávky specifikovat. Česko už darovalo Ukrajině čelící ruské invazi vojenský materiál v hodnotě skoro jedné miliardy korun.
05.04.2022 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (942 článků)

Česká armáda darovala Ukrajině zimní výstroj

 
Ministerstvo obrany darovalo Ukrajině přes 10 tisíc kusů výstroje, které již česká armáda nepotřebuje. Na seznamu je především zimní výstroj. Ministerstvo to uvedlo na svých webových stránkách. Smlouva o darovaní byla podepsána 30. prosince.
01.01.2015 12:47 |

podobné články

Naši techniku jsme dali Ukrajině. A náhrada? Byla to chyba! Podplukovník řekl vše

 
„Bezpochyby svou obranyschopnost oslabujeme. Jestli posíláme na Ukrajinu techniku, se kterou jsou ukrajinské síly schopny bojovat proti Rusku, tak i my bychom byli schopni tuto techniku využít k obraně naší země,“ říká Vojtěch Kaprál, vojenský expert Trikolory, který se v minulosti účastnil několika zahraničních operací a je podplukovník Speciálních sil Armády ČR ve výslužbě. Podle jeho slov sice česká armáda modernizaci potřebuje, ale je chybou, že jsme se techniky zbavili a posléze řešíme její náhradu.
15.10.2022 11:00 |

podobné články

Je nezbytné slavit tento den, prohlásil Klaus. Účastnil se slavnostní přísahy nových vojáků

 
Prezident Václav Klaus dnes u Národního památníku na zasněženém pražském Vítkově propůjčil bojové prapory čtyřem vybraným armádním útvarům. V rámci oficiálních oslav 94. výročí vzniku Československa se také zúčastnil slavnostní přísahy nových vojáků a mluvil k diplomatům.
28.10.2012 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (11033 článků)

Čarodějnice radí... Chcete zpečetit svou lásku a před oltář se vám nechce? Magické přísahy.

 
Přísahy a sliby k lásce patří. Nechce se vám do kostela ani na úřad? Zvolte si svůj vlastní "obřad". Ostatně, jestli v lásce vytrváte, záleží hlavně na vás a jaké pomocníky si k tomu zvolíte, také.
04.02.2015 17:25 |

podobné články

Naši vojáci budou přísahat věrnost spojencům

 
Podle serveru Novinky.cz budou nově vojáci muset složit přísahu také spojencům. Nebude se tedy jednat jen o složení přísahy České republice, že budou vojáci chránit naše území před vnějším nepřítelem, ale i o složení přísahy pro ochranu spojenců v rámci mezinárodních závazků.
16.04.2015 07:56 |

podobné články

Trumpovo vítězství: Konzervativní soudkyně prošla a složila přísahy

 
Nejvyšší soud Spojených států má znovu všech devět soudců. Nově je členkou tribunálu Amy Coneyová Barrettová, jejíž nominaci schválil hlasy republikánské většiny americký Senát. Coneyová Barrettová, která už složila i obě vyžadované přísahy, posílila u soudu konzervativní většinu. Za liberální jsou nyní považováni již jen tři z devíti soudců.
27.10.2020 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6036 článků)

Fronta jako na banány. Šlachtovu Přísahu v Praze uvítal nebývalý zájem místních

 
ParlamentníListy.cz se v pondělí vydaly ke stánku Přísahy na náměstí I. P. Pavlova. Kdo čekal nezájem, spletl by se. Lidé se houfovali, vyptávali a podepisovali přiložené archy. Ty jsou nutné pro oficiální start Přísahy coby politického subjektu.
08.02.2021 13:55 |

podobné články

Nůž na krk: Šlachta dal Babišovi podmínku, bez které nic nebude

 
Žádosti o společnou fotografii, podepisování petice ohledně „covidových“ zakázek i diskuse nad tím, jaký má Robert Šlachta pohled na některé věci. Tak vypadalo setkání představitelů Přísahy s lidmi v Českých Budějovicích. „Já bych se s vámi ráda vyfotila a poslala to manželovi,“ smála se jedna žena. Šlachta promluvil o důležitosti prozkoumání zakázek během pandemie a Ivana Kerlesová vysvětlila, jak se z mluvčí Trikolóry stala jedničkou na kandidátce jihočeské Přísahy.
15.09.2021 10:20 |

podobné články

„Vláda je…“ Šlachta už si nebral servítky. Zvlášť jeden ministr ho štve

 
MONITORING Zakladatel Přísahy Robert Šlachta na adresu vlády Petra Fialy (ODS) poznamenal, že „tahle vláda je blbá“. A pustil se do ministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS). Podle šéfa Přísahy dělá Blažek pravý opak toho, co hlásá. V myšlenkách se vrátil i k zásahu na Úřadu vlády ČR, který řídil před deseti lety. Dodnes je přesvědčen, že konal správně, když spolu s kolegy dorazil do sídla vlády. Nakonec vynadal Vítu Rakušanovi (STAN).
23.06.2023 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5947 článků) , Pavel Blažek (813 článků)

Válka na Ukrajině: Pozadí ruské tankové blamáže na Ukrajině. Expert odhaluje bizarního viníka opuštěných strojů za miliardy

 
Sociální sítě i média v poslední době zaplavily fotografie ruských strojů, které na území Ukrajiny opustily jejich posádky a nechaly je zapadlé v bahně napospas osudu. Techniku, kterou opouštěly, mnohdy v hodnotě stovek milionů korun, často ani nezapálily, a tak padla do rukou Ukrajinců. Sítě pak zaplavila videa, jak techniku druhé největší armády na světě, která na přehlídkách demonstruje svoji sílu, odtahují obyčejní Ukrajinci za pomoci vlastních traktorů. Dokonce je k tomu motivuje i vlastní vláda. Jeden z důvodů, proč se Rusům na území Ukrajiny nedaří, naznačil na Twitteru bývalý příslušník americké Národní gardy.
12.03.2022 05:10 |

podobné články

ČR odmítne žádost Severní Koreje o potravinovou pomoc

 
Česká republika odmítne žádost Severní Koreje o poskytnutí potravinové pomoci. Uvedl to první náměstek ministra zahraničí Jiří Schneider v diskusním pořadu Otázky Václava Moravce. Ministerstvo už dříve sdělilo, že o případném poskytnutí pomoci Česko rozhodne na základě pečlivého posouzení situace a v koordinaci s dalšími členskými státy Evropské unie.
20.02.2011 17:55 |

podobné články

Česko zatím neobdrželo reakci na žádost o omluvu Skotské fotbalové asociace

 
Česká republika zatím neobdržela oficiální reakci na žádost ministra zahraničí Jakuba Kulhánka (ČSSD) o omluvu Skotské fotbalové asociace kvůli výrokům jejího poradce po zápase Evropské ligy mezi pražskou Spartou a Glasgow Rangers. Na dotaz ČTK to sdělilo ministerstvo zahraničí.
16.10.2021 06:35 |

podobné články

Vláda schválila žádost o půjčku od Evropské komise ve výši 19,4 miliardy korun

 
Vláda dnes schválila žádost o redukovanou půjčku od Evropské komise ve výši 19,4 miliardy korun. Na tiskové konferenci po zasedání kabinetu to potvrdil ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (STAN). Peníze by měly podle nového návrhu obdržet ministerstva pro místní rozvoj, vnitra a průmyslu a obchodu. Původní návrh počítal s 137,4 miliardy korun. Žádost české vlády posoudí EK.
23.08.2023 15:45 |

podobné články

Ukrajinské vojáky zahřeje zimní výstroj z rezerv české armády

 
Ministerstvo obrany darovalo Ukrajině přes 10.000 kusů výstroje, které již česká armáda nepotřebuje. Na seznamu je především zimní výstroj. Ministerstvo to uvedlo na svých webových stránkách. Smlouva o darovaní byla podepsána 30. prosince.
01.01.2015 12:42 |

podobné články