Článek

Česko čeká první chumelenice, sledujte radar Blesku. Meteorologové řekli, jestli sníh vydrží

 
Meteorologové očekávají, že tento týden začne ve vyšších polohách sněžit, teploty budou podprůměrné. Další tři týdny budou teploty i srážky odpovídat hodnotám obvyklým pro toto období roku. Vyplývá to z týdenní předpovědi a měsíčního výhledu počasí, které v pondělí zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
11.10.2021 20:45 |

podobné články

Podobné články

Na Česko se žene chumelenice, v nížinách napadne až 15 čísel. Sledujte radar Blesku

 
Sněžení v noci na dnešek zasáhne většinu území Česka. Meteorologové původně očekávali sníh jen na jihozápadě Česka, podle jejich aktuální informace se však sněžení přesune i na východ republiky, přičemž na východě Zlínského a Moravskoslezského kraje může napadnout do pátečního dopoledne až 15 centimetrů sněhu. Sníh má být většinou mokrý a hrozí to, že bude lámat stromy, způsobí škody na elektrickém vedení a s tím související výpadky proudu. ČTK to dnes sdělil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
27.02.2020 08:05 |

podobné články

Sníh a ledovka v Česku, silnice kloužou. Ženou se přeháňky, sledujte radar Blesku

 
Na řadě míst Česka musí od úterního rána řidiči zbystřit. Silnice kloužou, nasněžilo v Olomouckém, Pardubické či Libereckém kraji, kde na vozovkách často leží rozbředlý sníh. Silničáři varují také před ledovkou. Přichází i další přeháňky, sledujte radar Blesku.
03.12.2019 08:00 |

podobné články

Chumelenice, mlha i déšť: Silnice kloužou, výstraha se naplnila. Sledujte radar

 
Do Česka dorazil sníh. A tentokrát už nejen na hory, ale i do středních a nižších poloh. Meteorologové vydali výstrahu, sněžit může i na pahorcích a vrchovinách a teploty klesnou pod bod mrazu. K opatrnosti proto nabádají řidiče - dle předpovědi napadne až deset centimetrů mokrého sněhu, výstraha platí pro většinu krajů. Sníh zasypal třeba liberecký Ještěd, večer začalo sněžit i v Praze.
12.11.2019 05:10 |

podobné články

Na Česko udeřily mrazy. Přidá se i chumelenice, sledujte radar Blesku

 
Do Česka dorazily první opravdové mrazy přicházející zimy. Teploty ve vyšších oblastech klesají i k -10 °C. Na horách bude mrznout i přes den. Meteorologové taky slibují první pořádnou chumelenici, přijít by měla v pondělí.
01.12.2019 06:35 |

podobné články

Ranní CHUMELENICE! Bude nás sníh provázet celý týden?

 
Když už jsme si zvykli na to, že zima nepřijde, tak se to stalo. Dnešní ranní chumelenice nenechala nikoho chladným. Někomu z toho překvapení nešlo řídit, kdo musel pěšky, zvolil obvykle špatné boty. Na sníh už si ale pomalu zvykejte.
19.11.2018 08:20 |

podobné články

V Česku napadne až 10 centimetrů sněhu. Pozor i na náledí, sledujte radar Blesku

 
Část Česka v noci na středu pokryly první sněhové vločky. Mokrý a těžký sníh začal padat v úterý večer a zasypal výše položená místa v Čechách a na Vysočině. Napadlo od pěti do 10 centimetrů, na Šumavě a v Krkonoších a severu Čech meteorologové naměřili i kolem 20 centimetrů. Na silnicích sníh vážnější problémy nezpůsobil, vozovky jsou po údržbě silničářů sjízdné. Při teplotách nad bodem mrazu sníh většinou odtával. Opatrní musí být řidiči zejména na Vysočině, podle dopravního centra může být vozovka kluzká i na dálnici D1 mezi 60. a 110. kilometrem.
13.11.2019 08:15 |

podobné články

Chumelenice ochromovala dopravu - meteorologové: Je to naposled!

 
Pořádná chumelenice zasáhla o víkendu celou Českou republiku. Poslední letošní sníh vykouzlil radost především dětem a lyžařům, a však řidičům nastavila druhou tvář.
25.02.2013 10:55 |

podobné články

Chumelenice ochromovala dopravu - meteorologové: Je to naposled!

 
Pořádná chumelenice zasáhla o víkendu celou Českou republiku. Poslední letošní sníh vykouzlil radost především dětem a lyžařům, a však řidičům nastavila druhou tvář.
27.02.2013 13:20 |

podobné články

O víkendu déšť i sníh, pozor na mrznoucí mlhy. Sledujte radar Blesku

 
Víkend přinese klasické lednové počasí. Meteorologové počítají s teplotou kolísající kolem 0 °C, v sobotu v minimech -6 °C. Nejnižší teploty můžeme očekávat v noci. Česko se nevyhne také mlhám a mrznoucímu dešti. V platnosti ale prozatím není žádná výstraha. Sledujte situaci na radaru Blesku.
02.01.2021 06:20 |

podobné články

Nový sníh v řadě krajů. Česko čeká déšť, hrozí náledí, sledujte radar Blesku

 
Arktické mrazy jsou pryč, v Česku v noci na úterý opět připadl nový sníh. Řada krajů proto varuje před rozbředlým sněhem na silnicích, s mírným oteplením a dešťovými přeháňkami hrozí dnes náledí a zmrazky, varují meteorologové. Již na středu přitom hlásí 4 až 8 °C a déšť na většině území Česka.
16.02.2021 07:55 |

podobné články

Na české hory se žene chumelenice. Napadne až 40 cm, sledujte radar Blesku

 
Na horách na severu a severovýchodě Česka má v pátek a v sobotu vydatně sněžit. Ve vrcholových a severních návětrných partiích Krkonoš, Jeseníků, Králického Sněžníku a Beskyd může během těchto dvou dnů napadnout místy 20 až 30 centimetrů, ojediněle až 40 centimetrů sněhu, uvedli meteorologové na webu Infomet.cz. Vzhledem k tomu, že sněžení doprovodí čerstvý vítr, platí pro tyto horské oblasti od pátečního odpoledne do sobotní půlnoci výstraha před sněhovými jazyky a závějemi.
27.12.2019 14:45 |

podobné články

První letošní sníh napadl na Sněžce. Teploty klesly pod bod mrazu, sledujte radar Blesku

 
Sněží! A symbolicky na Sněžce. Napadl tam první letošní sníh a meteorologové očekávají, že tento týden začne sněžit i jinde ve vyšších polohách sněžit. Další tři týdny budou teplotně i srážkově průměrné, uvádí dlouhodobý výhled. Ranní teploty na řadě míst Česka přitom opět klesnuly ráno k nule.
12.10.2021 08:50 |

podobné články

Chumelenice nekončí, přidá se i silný vítr! 8 důležitých rad, jak ve zdraví přežít

 
Hustá chumelenice, silný vítr a nebezpečná ledovka. Se zimním nečasem musejí i dnes počítat nejenom řidiči, ale i chodci. Celá země je pod sněhovou pokrývkou a další sníh ještě přijde. Včerejší výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) platí i během čtvrtka.
18.01.2018 11:10 |

podobné články

Česko čeká možná poslední víkend s tropy, teploty vystoupí na 31 °C. Může i zabouřit, sledujte radar Blesku

 
Česko čeká tropický víkend, typicky letního počasí si ale užijeme jen do pondělí. Hned potom přijde studená fronta a teplotní sešup až o 10 stupňů. O víkendu nás ale čeká jasná až polojasná obloha, teploty kolem třiceti stupňů a objevit se mohou i přeháňky a bouřky. Nebudou už ale tak silné jako v posledních týdnech, slibují meteorologové.
14.08.2021 05:15 |

podobné články

Část Česka zasypal sníh. Přijdou silné lijáky, hrozí povodně, sledujte radar Blesku

 
Sníh pokryl české hory a část silnic, kde v dnešních dopoledních hodinách způsobil uzavírku. Nákladní auta totiž nemohla vyjet kvůli ledovce a silnici zablokovala. Z hor přichází snímky lidí, kteří se chlubí až 10centimetrovou sněhovou pokrývkou. Podle meteorologa z Českého hydrometeorologického ústavu můžeme v Krkonoších očekávat dalších až 20 centimetrů. Meteorologové od pondělního poledne uvedli v platnost výstrahu před povodněmi. V ohrožení je Pardubický kraj.
12.10.2020 11:10 |

podobné články

Vichr, pády stromů a škody za desítky milionů. Do ČR se vrátí sníh, sledujte radar Blesku

 
Kvůli silnému větru a následným pádům větví a stromů do drátů elektrického vedení bylo dnes ráno v Česku bez proudu na 3500 odběrných míst. Problémy byly v Čechách i na Moravě, zejména na Jindřichohradecku, Benešovsku, Jablonecku nebo Frýdecko-Místecku. K řadě popadaných stromů vyráželi hasiči. A meteorologové z ČHMÚ předpovídají, jaký bude následující týden. Vrátí se i sníh.
07.12.2020 09:45 |

podobné články

Na Česko se žene chumelenice, sněžit bude i v nížinách. Sledujte radar Blesku

 
Slunečné počasí a ranní četné mrznoucí mlhy ukončí o víkendu přechod studené fronty. Počasí v Česku začne ovlivňovat během noci na sobotu – ta přinese sněžení pouze do hor, jinde bude pršet. Během sobotního odpoledne očekáváme přechod tzv. podružné studené fronty, na té se už budou vyskytovat výhradně srážky sněhové. V neděli po ránu se tak probudíme na většině území do bílého rána – v nížinách napadne až 5 cm sněhu.
03.01.2020 05:40 |

podobné články

Na Česko se žene chumelenice. Napadne až 10 centimetrů mokrého sněhu, sledujte radar Blesku

 
Až 10 centimetrů mokrého sněhu může napadnout na jihovýchodě Čech a severozápadě Moravy a Slezska od středy do čtvrtka, varoval dnes Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Hrozí komplikace v dopravě.
05.01.2021 11:45 |

podobné články

Na Česko udeří vichr. Přidá se chumelenice i náledí, sledujte radar Blesku

 
V pondělí bude na většině území České republiky vát silný vítr, který bude na horách dosahovat rychlosti až 110 kilometrů za hodinu. V pondělí odpoledne může navíc na mnoha místech sněžit a v noci na úterý hrozí téměř v celém Česku vznik náledí. Vyplývá to z dnes zveřejněného varování Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
04.04.2021 12:10 |

podobné články