Článek

Česko čeká možná poslední víkend s tropy, teploty vystoupí na 31 °C. Může i zabouřit, sledujte radar Blesku

 
Česko čeká tropický víkend, typicky letního počasí si ale užijeme jen do pondělí. Hned potom přijde studená fronta a teplotní sešup až o 10 stupňů. O víkendu nás ale čeká jasná až polojasná obloha, teploty kolem třiceti stupňů a objevit se mohou i přeháňky a bouřky. Nebudou už ale tak silné jako v posledních týdnech, slibují meteorologové.
14.08.2021 05:15 |

podobné články

Podobné články

Po letních 26 °C přijde do Česka déšť. Může i zabouřit, sledujte radar Blesku

 
Česko v úterý zažilo první letní den letošního roku. Nejtepleji bylo ve stanici Husinec-Řež u Prahy, 26,2 stupně Celsia. Letní den, tedy takový, kdy teplota dosáhne alespoň 25 stupňů, zaznamenalo 13 stanic. Na podobné teploty ale můžeme minimálně na několik nejbližších dnů zapomenout - ve středu má v Česku pršet, objevit se mohou i bouřky a teploty spadnou i o více než 10 stupňů.
28.04.2020 19:10 |

podobné články

Předpověď na víkend: Přízemní mrazíky, přes den do 20°C. Sledujte radar Blesku

 
Tropické teploty budou na víkend střídat studená rána. V minimech budou teploty v nížinách klesat k 8 až 4 °C, ojediněle ke 2 °C a tvořit se budou místy přízemní mrazíky. V horských oblastech budou teploty místy klesat pod bod mrazu. Také nejvyšší odpolední teploty se budou pohybovat jen lehce přes 20 °C. Průměrné denní teploty se tak budou vracet k dlouhodobým zářijovým normálům.
18.09.2020 05:35 |

podobné články

Teploty v Česku spadly k -32 °C. Přijde oteplení a do týdne až 10 °C, sledujte radar Blesku

 
Nedělní ráno přineslo zatím nejnižší teploty letošní zimy – na stanici Jelení u Mostu klesla teplota k -32,1 °C, teploty kolem -30 °C hlásily i stanice na Šumavě - Rokytská slať -30,6 °C, Jezerní slať -29,8 °C nebo Březník -29,9 °C. Chladno bylo i v nižších polohách - Karlovy Vary -19,3 °C, Praha-Ruzyně -15,9 °C, Cheb -18,3 °C, Doksany -19,4 °C nebo Brno -12,1 °C. Podobně mrazivé ráno nás čeká ještě během pondělí, potom půjdou teploty citelně nahoru a příští víkend zřejmě přinese teploty i přes 10 °C a výraznou oblevu. Během pracovního týdne nás ale zimní počasí ještě potrápí – očekáváme občasné sněžení, přechodně i srážky mrznoucí s tvorbou ledovky.
14.02.2021 10:50 |

podobné články

Nejdřív bouřky, pak do Česka zamíří tropy. V týdnu i přes 31°C, sledujte radar Blesku

 
V příštích dvou týdnech mohou teploty v Česku dosahovat až tropických třicítek. Zhruba v polovině srpna pak zřejmě teploty mírně klesnou, vyplývá z měsíčního výhledu počasí ČHMÚ, který vydal již pro úterý předběžné varování před vysokými teplotami - měly by totiž přesáhnout 31°C. Tropy do Česka dorazí po mírném oc hlazení. Bouřky se v Česku vyskytnou místy v sotou a také v neděli.
24.07.2020 19:55 |

podobné články

Česko čeká letní víkend s bouřkami, sledujte radar Blesku. A pak přijdou tropy

 
Také pátek bude psát podobný scénář, jako ostatní dny pracovního týdne. V ranních a dopoledních hodinách čekejte přeháňky jen ojediněle, odpoledne už místy a ojediněle se budou tvořit i letní bouřky. V sobotu bude přes Česko přecházet studená fronta – ta přinese déšť nebo přeháňky na většinu území. V neděli se mírně ochladí, ale oblačnosti bude během dne rychle ubývat. A příští pracovní týden k nám přechodně pronikne teplý vzduch od jihozápadu, takže se můžeme těšit zatím na nejteplejší dny letošního roku – v maximech budou teploty v úterý a ve středu kulminovat až na 32 °C.
11.06.2021 05:20 |

podobné články

Teploty v Česku atakovaly 30 °C, ve středu přijde mráz. A co bouřky? Sledujte radar Blesku

 
Během neděle přes Česko přecházela teplá fronta, díky které se na jižní Moravě nejvyšší odpolední teploty zastavily na tropických hodnotách. Také v pondělí stačily před přechodem studené fronty na východě území nejvyšší odpolední teploty vystoupit ke 30 °C - v Holešově naměřili 29,5 °C. Pak pronikne do střední Evropy chladnější vzduch od severozápadu, který srazí jak nejvyšší odpolední teploty místy až o 10 °C, tak také ranní minima. Nejchladnější ráno v novém týdne očekáváme ve středu – to budou nejnižší ranní teploty klesat k 9 až 5 °C, v horských oblastech bude mrznout.
06.07.2020 06:00 |

podobné články

Ze zimy rovnou do léta. V pondělí bude až 31 °C, pak přijdou bouřky. Sledujte radar Blesku

 
Konečně. Vlezlá zima je pryč a nás čekají příští týden rovnou tropy. Jenže dlouho nevydrží… Ale popořadě: Páteční průměrné denní teploty odpovídaly poslední březnové dekádě a byly místy o 6 °C nižší, než je dlouhodobý normál. Na horách sněžilo, a tak sobotní ranní teplota na Šumavě na Rokytské slati klesla k -9 °C. To sobotní odpolední teploty se zastavily až na 16 °C, v neděli naměříme letní hodnoty - ojediněle až 27 °C. Počátek příštího týdne dokonce přinese v maximech tropické teploty - až 31 °C.
09.05.2021 05:05 |

podobné články

Víkend bude zase ošklivý: Podprůměrné teploty a přeháňky i bouřky, sledujte radar Blesku

 
Těšili jste se na prosluněný květnový víkend? Marně. Ani poslední volné dny v měsíci nepřinesou výraznější změnu v počasí – panovat budou podprůměrné teploty v maximech do 17 °C. Během dne musíme počítat s deštěm nebo přeháňkami a ojediněle se budou tvořit také bouřky. Jediným víkendovým dnem z celého května, kdy teploty překročily 20 °C, tak byla neděle 9. května. A letošní pátý měsíc bude zřejmě nejchladnější od roku 1991.
28.05.2021 05:55 |

podobné články

Teplotní propad, chladno a přeháňky v Česku. Kdy se opět ohřejeme? Sledujte radar Blesku

 
Po pondělním přechodu studené fronty se do Česka dostal studený vzduch, který srazil teploty o 7 až 12 °C. Rázem jsme se tak ocitli v podzimním charakteru počasí, kdy úterní průměrné denní teploty odpovídaly poslední zářijové dekádě. Pocitovou teplotu snižoval čerstvý vítr s nárazy o rychlosti až 65 km/h. Ve středu se teploty přes 20 °C přehouply jen místy. Ale už víkend přinese citelný nárůst teplot vzduchu - v neděli se budou odpolední teploty zastavovat těsně pod tropickou hranicí 30 °C.
19.08.2021 05:15 |

podobné články

Tropy v Česku utnuly silné bouřky. Zvedají se hladiny řek, sledujte radar Blesku

 
Sobota je v Česku minimálně na nějakou dobu posledním tropickým dnem. A fronta rozdělí republiku - zatímco především na severu a západě Čech teploty vystoupily na příjemných 25 °C, na Moravě šplhalyt přes třicítku. Tropy utnuly silné bouřky, které místy doprovází kroupy. V Jeseníkách a Beskydech mohou večer a v noci po bouřkách stoupnout hladiny menších toků. Na Moravě a ve Slezsku může podle výstrahy napršet až 60 mm. První povodňový stupeň platí v Brtnici.
22.08.2020 05:35 |

podobné články

Víkend bude slunečný s teplotami k 30 °C. Pak přijdou bouřky, sledujte radar Blesku

 
Svatoanenský víkend přinese dost proměnlivé počasí – slunečnou oblohu bude střídat více oblačnosti s přeháňkami a místy bouřkami, ale nejvyšší odpolední teploty se budou zastavovat na letních hodnotách, tj. v neděli vystoupí až na 28 °C. A i přes to, že v neděli najdeme v kalendáři nejznámější červencovou pranostiku: Sv. Anna, chladna z rána, nejnižší noční teploty nebudou zpravidla klesat pod 10 °C. A deštníky s plavkami budeme střídat i v závěru července.
24.07.2020 05:50 |

podobné články

Extrémní srážky v Česku vystřídají tropy, v pátek bude až 34 °C. Sledujte radar Blesku

 
Extrémní srážky v Moravskoslezském kraji zvedaly hladiny řek. Nejvyšší srážkové úhrny za 24 hodin spadly na Lysé hoře, bylo jich 90 mm. Jenže nyní se ke slovu opět hlásí tropy. Od čtvrtka bude do Česka proudit velmi teplý vzduch od jihozápadu. V pátek budou nejvyšší odpolední teploty kulminovat až na 34 °C. Bude to nejteplejší den do konce prázdnin a zřejmě i do konce letošního roku.
20.08.2020 05:30 |

podobné články

Víkend v Česku proprší, dorazí i bouřky. Sledujte radar Blesku. A kdy se vrátí tropy?

 
Také během víkendu bude počasí v Česku pod vlivem výškové tlakové níže, která bude přinášet více oblačnosti a místy občas déšť nebo přeháňky a ojedinělé bouřky. Teploty budou zůstávat pod dlouhodobým normálem, v neděli při zmenšené oblačnosti ojediněle naměříme letní teploty, tj. 25 °C. Hlavní roli tak budou hrát deštníky, pláštěnky a dlouhý rukáv. Ani druhá polovina července nepřinese řadu tropických dnů beze srážek. I nadále bude převládat tzv. zonální charakter počasí – počasí bude pod výraznějším vlivem Atlantiku.
17.07.2020 06:25 |

podobné články

Místo zimy skoro jaro. Česko čeká nezvykle teplý víkend, sledujte radar Blesku. A co Vánoce?

 
Nadprůměrné teploty, kdy se ve čtvrtek v Žatci teplota zastavila až na 10 °C, ukončí studené severní proudění, které v příštím týdnu srazí ranní teploty až na -10 °C a i v nížinách očekáváme postupně sněhové přeháňky. Čtvrtý adventní víkend ale v maximech přinese až 8 °C, jen rána už budou místy mrazivá. Počasí čtvrtého adventního víkendu bude dost proměnlivé – mnoho slunečních paprsků si ale neužijeme.
17.12.2021 05:10 |

podobné články

Víkend zalitý sluncem: Přes den letních až 25 °C, co přeháňky? Sledujte radar Blesku

 
Česko má před sebou sérii slunečných dnů - počasí u nás bude pod vlivem oblasti vysokého tlaku vzduchu, která zaručuje malou oblačnost. Denní délka slunečního svitu se o víkendu bude pohybovat až na 12 hodinách. Odpolední teploty se zastaví až u letní hranice, tj. 25 °C. Rána už ale budou relativně chladná - teploty v minimech budou většinou klesat pod 10 °C, v horských oblastech může i mrznout. Po ránu musíme počítat s ojedinělými mlhami nebo nízkou oblačností, které budou snižovat dohlednost. Jinak ale počasí nebude mít chybu - hovoříme o tzv. pozdním létě. Slunečný bude převážně i příští pracovní týden, ale ranní teploty i v nížinách budou klesat jen na 7 až 3 °C a nejsou vyloučené přízemní mrazíky.
03.09.2021 05:25 |

podobné články

Nová výstraha: Po tropických 31 °C přijdou bouře s krupobitím a přívalovými lijáky, sledujte radar Blesku

 
Česku se v sobotu připomínají tropy, teploty vystoupí až na 31 °C, k večeru se mohou objevit bouřky. Podle aktuální výstrahy meteorologů zasáhnou celé Česko, přinesou přívalové deště, krupobití a silný vítr. Už dnes večer se bouře objeví v jižní polovině země. Podle meteoroložky Dagmar Honsové nás budou bouřky provázet až do středy.
24.07.2021 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (1176 článků)

Česku se ukáže léto. Víkendových 26 °C protnou i bouřky, kroupy a lijáky, sledujte radar Blesku

 
Česko má před sebou první víkend letošního roku s letními teplotami, které vystoupí na 26 °C, zároveň se ale během sobotního i nedělního dne budou místy tvořit přeháňky nebo bouřky. Bouřky mohou být ojediněle i silné, tj. doprovázené přívalovým deštěm a zesílením větru. A místy také kroupami. Výraznější změnu v počasí nepřinese ani příští týden – nejvyšší odpolední teploty se budou zastavovat u letní hranice, ale počítat musíme místy s deštěm nebo bouřkami. Pokud budete víkend trávit v přírodě, pozor na velmi vysokou aktivitu klíšťat. Také alergenů bude v ovzduší přibývat.
04.06.2021 05:05 |

podobné články

-20 °C na Šumavě. Česko čeká i déšť a vichr, sledujte radar Blesku. Kdy se oteplí?

 
První březnový víkend byl v Česku převážně slunečný, ale nejnižší ranní teploty klesaly hluboko pod bod mrazu, na Šumavě na Rokytské slati až k -22 °C, v pondělí na Březníku pak -20 °C. A s mrazivými rány musíme počítat do poloviny nového pracovního týdne. Hned jeho počátek přinese přibývání oblačnosti, v pondělí místy slabé sněžení i do nížin. Od čtvrtka půjdou teploty citelně nahoru, nicméně oblačnosti i srážek bude zůstávat hodně a navíc se rozfouká – v pátek budou nárazy větru dosahovat rychlosti i v nížinách až kolem 75 km/h. Nicméně na návrat pravé zimy to už letos nevypadá, naopak počátkem astronomického jara, které startuje 20. března v 10 hodin 37 minut, nás zřejmě čeká další nárůst teplot vzduchu a tím start jara.
08.03.2021 05:55 |

podobné články

Dusno v Česku: Přiženou se bouřky s přívalovým deštěm, sledujte radar Blesku

 
V pátek jasno až polojasno, teploty 23 až 27°C. S takovou předpovědí slunečného konce pracovního týdne přišli meteorologové z ČHMÚ. Zatímco vyšší teploty předpovídají i na víkend, od pátečního odpoledne by se v Česku měly projevovat bouřky, bouřlivý se pak čeká celý víkend.
11.06.2020 13:20 |

podobné články