Článek

Česko bude opravovat ukrajinskou vojenskou techniku

 
Klíčovou součástí další české vojenské pomoci Ukrajině bude údržba už dříve poskytnuté techniky. Vyplývá to z prohlášení vydaného po jednání ukrajinských spojenců po dnešní schůzce na vojenské základně v estonské Tapě.
19.01.2023 19:40 |

podobné články

Podobné články

České firmy budou opravovat ukrajinskou bojovou techniku, uvedla ministryně Černochová

 
České zbrojní firmy budou opravovat ukrajinskou bojovou techniku, oznámilo dnes Ministerstvo obrany. Prvním kontraktem bude oprava tanků T-64, zajistí ji společnosti skupiny Czechoslovak Group. V budoucnu se mohou opravy rozšířit i na kolové obrněnce typu BTR a BRDM, zapojit se do nich mohou i další české firmy. V tiskové zprávě to ČTK sdělila Jana Zechmeisterová z tiskového oddělení Ministerstva obrany. Počty opravovaných kusů techniky ministerstvo neuvedlo. České společnosti budou mít za úkol rozsáhlejší práce včetně generálních oprav a zprovoznění dlouhodobě skladované techniky.
19.04.2022 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (796 článků)

České firmy budou opravovat ukrajinskou bojovou techniku

 
České zbrojní firmy budou opravovat ukrajinskou bojovou techniku, oznámilo dnes ministerstvo obrany. Prvním kontraktem bude oprava tanků T-64, zajistí ji společnosti skupiny Czechoslovak Group.
19.04.2022 18:40 |

podobné články

Česko bude opravovat vojenskou techniku používanou na Ukrajině

 
Klíčovou součástí další české vojenské pomoci Ukrajině bude údržba už dříve poskytnuté techniky. Vyplývá to z prohlášení vydaného po jednání ukrajinských spojenců po schůzce na vojenské základně v estonské Tapě.
20.01.2023 06:35 |

podobné články

Europoslanec Vondra o českých tancích pro Ukrajinu: Jsem hrdý na Fialovu vládu!

 
Europoslanec Alexandr Vondra (ODS) promluvil ve středečním Epicentru o evropské pomoci Ukrajině, kde se v současnosti nachází české tanky. Je hrdý na vládu Petra Fialy (ODS) za tento rozhodný krok a řekl také, jestli by bylo z bezpečnostního hlediska riskantní opravovat v České republice poničenou vojenskou techniku Ukrajiny.
06.04.2022 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1361 článků) , Jana Černochová (796 článků)

Tři konvoje s americkými vojáky se dnes spojí v Praze, kde si lidé budou moct prohlédnout jejich techniku

 
Tři konvoje amerických vojáků, kteří ze cvičení v Pobaltí projíždějí Českem na domovskou základnu v Německu, dnes z kasáren ve Vyškově, Pardubicích a Liberci zamíří do Prahy. V hlavním městě se shromáždí v areálu kasáren v Ruzyni, kde si v úterý budou moci lidé prohlédnout americkou vojenskou techniku. Česko američtí vojáci opustí v jednom spojeném konvoji ve středu.
30.03.2015 06:25 |

podobné články

Tři konvoje s americkými vojáky se dnes spojí v Praze, kde si lidé budou moci prohlédnout jejich techniku

 
Tři konvoje amerických vojáků, kteří ze cvičení v Pobaltí projíždějí Českem na domovskou základnu v Německu, dnes z kasáren ve Vyškově, Pardubicích a Liberci zamíří do Prahy. V hlavním městě se shromáždí v areálu kasáren v Ruzyni, kde si v úterý budou moci lidé prohlédnout americkou vojenskou techniku. Česko američtí vojáci opustí v jednom spojeném konvoji ve středu.
30.03.2015 08:46 |

podobné články

Generál Pavel: Rukojmí vysvobodit umíme! Ale nemáme potřebnou techniku

 
Čecha Pavla H. unesli v Libyi podle všeho džihádisté z Islámského státu. Podle expertů jim jde o peníze, přesto panují obavy, co bude s českým občanem dál. Únos komentoval již i náčelník generálního štábu Petr Pavel. Česká armáda osvobodit rukojmí umí. K nasazení v Libyi by však postrádala vojenskou techniku i zpravodajce.
10.03.2015 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (1726 článků)

Naši techniku jsme dali Ukrajině. A náhrada? Byla to chyba! Podplukovník řekl vše

 
„Bezpochyby svou obranyschopnost oslabujeme. Jestli posíláme na Ukrajinu techniku, se kterou jsou ukrajinské síly schopny bojovat proti Rusku, tak i my bychom byli schopni tuto techniku využít k obraně naší země,“ říká Vojtěch Kaprál, vojenský expert Trikolory, který se v minulosti účastnil několika zahraničních operací a je podplukovník Speciálních sil Armády ČR ve výslužbě. Podle jeho slov sice česká armáda modernizaci potřebuje, ale je chybou, že jsme se techniky zbavili a posléze řešíme její náhradu.
15.10.2022 11:00 |

podobné články

Ozbrojenci a Kyjev se dohodli. Mír začne v pátek, hlad přišel už dávno

 
Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE) oznámila, že se proruští rebelové dohodli s ukrajinskou vládou na ukončení bojů. Mír prý začne v pátek a hned následující den začnou obě strany stahovat těžkou vojenskou techniku z frontové linie. Problém ovšem je, že příměří dosud nikdo nedodržoval. Obyvatelé východní Ukrajiny ztrápení humanitární krizí mezitím s děsem očekávají příchod nejtužší zimy. Řada místních má pocit, že je všichni nechali napospas osudu. 
02.12.2014 12:07 |

podobné články

Vojenská technika se obrací proti Rusům: Speciální tým ji zabavuje, předělaná vozidla slouží Ukrajině

 
Ukořisťování ruské vojenské techniky pokračuje. Speciální tým Ukrajince Jurije Golodova zabavuje výbavu okupantů a používá ji pak proti nim samotným. Není to podle něj ani těžké, protože ruští vojáci jsou nezkušení. „Ruští vojáci utekli a my jsme jim vojenskou techniku sebrali,“ říká Golodov. Rozdíly mezi ukrajinskou a ruskou technikou nejsou příliš velké, Golodov mluví "o poměrně spolehlivé staré sovětské výbavě". Co se například s ukradenými vozidly děje dál?
21.03.2022 21:30 |

podobné články

Dárek pro Putina: Startuje nová sbírka pro Ukrajinu. Češi už poslali přes miliardu

 
Kampaň Dárek pro Putina začala vybírat peníze pro ukrajinskou armádu. Lidé mohou na nákup zbraní a vybavení pro vojáky přispět prostřednictvím fiktivního zbraňového internetového obchodu, který vznikl na webu zbraneproukrajinu.cz. Vybrat si na něm mohou z různých položek od munice přes zbraně až po těžkou vojenskou techniku. Za peníze následně budou nakoupeny skutečné zbraně podle ukrajinských potřeb. Na tiskové konferenci dnes projekt představili jeho organizátoři. Účelem je propagovat účet ukrajinské ambasády, který velvyslanectví na pomoc své armádě zřídilo již na počátku invaze. Češi na něj dosud poslali 1,111 miliardy korun, řekl ukrajinský velvyslanec Jevhen Perebyjnis.
04.05.2022 18:45 |

podobné články

Na Ukrajině se dál bojuje. Armáda zatím těžkou techniku nestáhne

 
Ukrajinská armáda odmítá stáhnout těžkou vojenskou techniku z fronty na východě Ukrajiny, přestože se k tomu Ukrajina zavázala mírovou smlouvou, kterou podepsala minulý týden v Minsku. Kyjev argumentuje tím, že povstalci dál ostřelují armádní pozice. Nejtěžší situace je v Debalceve. 
16.02.2015 11:35 |

podobné články

Dragouni z USA ukázali Čechům techniku. Lidi přišli i v příšerném počasí, liboval si Stropnický

 
I přes nevlídné, deštivé počasí si stovky lidí zblízka prohlížely osmnáctitunové obrněné transportéry Stryker a terénní auta Humvee. Američané v rámci pauzy, kterou si naplánovali během Dragounské jízdy, předvedli v Praze svou vojenskou techniku. V Praze na Ruzyni nechyběli ani premiér Sobotka s ministrem obrany Stropnickým.
31.03.2015 14:40 |

podobné články

Ukrajina chystá útok na Krym? Kyjev prý na jih stahuje těžkou techniku

 
Kyjev stahuje do měst na jihu Ukrajiny těžkou vojenskou techniku, údajně se schyluje k další eskalaci ukrajinského konfliktu. Informaci zveřejnily stránky separatistů. Kyjev pro změnu ohlásil zadržení sedmi „diverzantů“ v Kyjevě a Charkově.
10.12.2015 20:45 |

podobné články

Na vojenskou techniku USA i ČR přišly do Vyškova stovky lidí

 
Zhruba 200 lidí přišlo o víkendu na zahájení Dne otevřených dveří v areálu kasáren ve Vyškově, kde pro veřejnost vystavují techniku americká i česká armáda. K vidění jsou obrněná vozidla Pandur, Dingo, Iveco a nákladní terénní vozidlo Tatra 810 Pram.
29.05.2016 17:50 |

podobné články

Armáda ČR: Češi podpoří v Mali sportovní klání za mír, vojáci školákům předali humanitární dar a ukázali jim techniku

 
Malijský ministr mládeže a sportu Mossa Ag Attaher přijal velvyslance České republiky v Mali Roberta Kopeckého a zástupce české armády, specialistu na civilně-vojenskou spolupráci (CIMIC). Čeští vojáci působící v misi EUTM Mali pak předali humanitární dar a ukázali armádní techniku místním dětem.
19.02.2021 21:20 |

podobné články

Gripeny, tanky, celou armádu na Ukrajinu! Fialův starosta bouchá do stolu

 
Ukrajinská armáda hlásí, že ztráty ruských agresorů po dvou dnech bojů dál narůstají. Invazní armáda Vladimira Putina prý již přišla o 3500 vojáků, 102 tanků, 14 letadel a o další techniku. Starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný (ODS) vyzývá vládu Petra Fialy (ODS), aby do Kyjeva poslala stíhačky a další vojenskou techniku, která pomůže Ukrajincům uhájit jejich nezávislost na Rusku. A šéfka poslaneckého klubu ANO Alena Schillerová chce posílit rozpočet české armády.
26.02.2022 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4839 článků) , Petr Fiala (4922 článků) , Pavel Novotný (1244 článků) , Pavel Fiala (252 článků)

Rusové se na Krymu nevzdávají. Po ostřelování posílají další techniku, hlásí Ukrajina

 
Ukrajinská agentura Unian hlásí, že Rusové posílají na Krym novou vojenskou techniku. Podrobně popsala, jaké zbraně Rusové na poloostrov posílají. Mezitím americké ministerstvo zahraničí oznámilo, že při obraně Ukrajiny před ruskými agresory zemřel třetí občan USA.
27.08.2022 15:35 |

podobné články

Ukažme vojenskou sílu a Putin porozumí. Hádejte, který český europoslanec se takto rozjel u Drtinové

 
Západní státy by měly Rusku ukázat vojenskou sílu. Ne přímým vstupem do konfliktu na východní Ukrajině, ale například společným cvičením armád USA a evropských zemí s ukrajinskou armádou. V diskuzním pořadu internetové televize DVtv to uvedl europoslanec Jaromír Štětina (TOP 09). Jeho oponent v diskuzi, rovněž poslanec Evropského parlamentu Petr Mach (Svobodní), takový postup odmítl s tím, že by to bylo nakročení ke skutečné válce.
12.08.2014 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Štětina (342 článků)