Článek

Česko a Británie proti zbytku Evropy. Fiskální smlouvu nepodepíšou

 
Češi se nepřipojí k fiskální smlouvě Evropské unie. Podle premiéra Petra Nečase není dohoda příliš přísná a Česká republika už navíc podobná opatření sama chystá. Nečasovi také vadí složitá ratifikační procedura. Smlouvu musí schválit parlament a prezident republiky. A tady nastává problém. „Václav Klaus řekl, že ji nepodpoří,“ uvedl na tiskové konferenci Nečas. Spolu s Velkou Británií je tak Česká republika jedinou zemí, která jde proti proudu a fiskální integrace se nezúčastní.
31.01.2012 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9690 článků) , Petr Nečas (9300 článků)
Podobné články

Mládek (ČSSD): 5 podmínek ČSSD k přijetí fiskální ústavy

 
Pokračování evropské integrace je pro ČSSD nadřazeným cílem. Podepsání fiskálního paktu a schválení fiskální ústavy považujeme za zásadní. Tyto dvě věci nelze oddělovat, proto bude ČSSD podmiňovat souhlas s vládním návrhem fiskální ústavy následujícími kroky
19.02.2013 16:15 |

podobné články

Baptisté definitivně odmítli peníze za církevní restituce

 
Bratrská jednota baptistů jako jediná z tuzemských církví definitivně odmítla církevní restituce. Už v únoru její zástupci oznámili, že se státem nepodepíšou smlouvu o finančním odškodnění. V sobotu rozhodnutí nepřijmout více než 200 milionů potvrdil sjezd, na který se do Chebu sjelo 64 delegátů, uvedla Česká televize. Peníze zůstanou státu.
20.04.2013 21:00 |

podobné články

Nový zákon zlikviduje malé agentury práce, tvrdí kritik. Má nahrát šedé zóně

 
Nastane konec menších pracovních agentur? I to by mohla přinést novela zákona o zaměstnanosti. Novým i stávajícím agenturám totiž ukládá, aby složily půl milionu korun. Čas mají do října, už teď je jasné, že pro ty menší to bude minimálně pořádná zátěž. Zákon navíc nahrává firmám, které lidi zaměstnávají, aniž by jim platily odvody. Často s nimi třeba ani nepodepíšou smlouvu.
09.10.2017 05:30 |

podobné články

TOP 09 podpořila svého šéfa v boji za fiskální smlouvu EU

 
TOP 09 vyslovila formální podporu svému šéfovi Karlu Schwarzenbergovi v jeho sporu s premiérem Petrem Nečasem ohledně smlouvy Evropské unie o fiskální unii, k níž by se Česko mělo připojit.
07.02.2012 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9300 článků)

Schwarzenberg: Premiérův postoj ke smlouvě EU poškozuje ČR

 
Česká republika nepodepsala fiskální kompakt neboli smlouvu o rozpočtové kázni zemí Evropské unie. Podle premiéra Petra Nečase není dohoda příliš přísná a Česká republika už navíc podobná opatření sama chystá. Nečasovi také vadí složitá ratifikační procedura. „Premiérův postoj ke smlouvě o fiskální unii na summitu EU poškozuje ČR,“ kritizuje rozhodnutí Nečase ministr zahraničí Karel Schwarzenberg. Po návratu ze zahraničí se chce věcí zabývat.
31.01.2012 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3842 článků) , Petr Nečas (9300 článků)

Odmítnutí fiskální unie rozpoutalo bouři. Rozpadne se česká vláda?

 
Premiér Petr Nečas odmítl na summitu EU v Bruselu podpořit smlouvu o fiskální unii. To, co následovalo, nečekal asi nikdo. Kritika ze zahraničí se stala slabým odvarem toho, co se teď děje na domácí scéně...
31.01.2012 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3842 článků)

Ministerstvo financí: Parlament schválil Fiskální pakt zemí EU

 
Senát na dnešním jednání schválil přistoupení České republiky ke Smlouvě o stabilitě, koordinaci a správě v hospodářské a měnové unii, také známé jako Fiskální pakt. Česká republika se tak stane 27. členským státem EU, který Smlouvu ratifikuje. Poslanecká sněmovna přistoupení k Fiskálnímu paktu schválila již 1. listopadu. Smlouva bude nyní předložena k podpisu prezidentu republiky.
20.12.2018 19:25 |

podobné články

Nečas škodí ČR, když nechce do fiskální unie, míní Schwarzenberg

 
Postoj ke smlouvě o fiskální unii, který zaujal premiér Petr Nečas (ODS) na pondělním summitu EU, poškozuje Českou republiku, řekl ministr zahraničí a předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg. Ministr, který v úterý odlétá na čtyřdenní zahraniční cestu, chce situaci řešit po svém návratu. Ke vznikající smlouvě se ze zemí EU nepřipojily jen Velká Británie a ČR.
31.01.2012 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3842 článků) , Petr Nečas (9300 článků)

Jsme Británii užitečným idiotem, kritizoval Sobotka Nečase

 
Tím, že Česko spolu s Velkou Británií nepodepsaly novou fiskální smlouvu Evropské unie, podle šéfa ČSSD Bohuslava Sobotky nic nezískáme. Naopak profitovat z toho bude Británie, které je prý Česko "užitečným idiotem". Premiér Petr Nečas kontroval - vida, rétorika Vladimira Iljiče Lenina.
12.03.2012 06:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9300 článků) , Bohuslav Sobotka (9540 článků)

Fiskální pakt může prudce zvýšit dluhy a zničit eurozónu

 
Chystaný fiskální pakt, který má ozdravit veřejné finance zemí eurozóny a zabránit další dluhové krizi, by mohl naopak vyvolat dluhovou explozi, protože enormně zvyšuje riziko hlubokého a dlouhého ekonomického propadu v podstatných částech jižní Evropy. To by nakonec mohlo vést k rozpadu eurozóny, napsal v britském listu Financial Times komentátor Wolfgang Münchau.
30.01.2012 11:55 |

podobné články

Schwarzenberg: Ve vládě, která nás zavede na okraj Evropy, nebudeme

 
Česká vláda je, jak se již stalo tradicí, opět ve sporu. Tento se vleče kolem toho, zda přistoupit na jednotnou fiskální politiku EU a přijmout fiskální unii. Místopředseda vlády Karel Schwarzenberg si se svým premiérem Petrem Nečasem navzájem slíbili, že se již nebudou osočovat. Možná je to jeden z dalších pokusů, jak napravit vládě pověst, o níž i ministr zahraničí a budoucí prezidentský kandidát ví, že je nevalná.
11.02.2012 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3842 článků) , Petr Nečas (9300 článků)

Slováci rozhodují o budoucnosti své země i zbytku Evropy

 
Slováci v sobotu rozhodují o novém složení v parlamentu. Výsledek voleb se v určitém smyslu dotkne i zbytku Evropy. Jak? 
05.03.2016 10:15 |

podobné články

Británie může mít zvláštní obchodní smlouvu s EU, míní Macron

 
Británie může mít po Brexitu s Evropskou unií zvláštní obchodní smlouvu, plný přístup na jednotný vnitřní trh EU však Londýn bez přijetí daných pravidel nezíská. V rozhovoru pro BBC to řekl francouzský prezident Emmanuel Macron. Zopakoval tak postoj bruselských vyjednavačů, kteří vytrvale zdůrazňují, že Británie si po vystoupení z EU nemůže zachovat ani částečný přístup na jednotný trh, pokud se nezaváže dodržovat volný pohyb zboží, osob, služeb a kapitálu.
20.01.2018 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (399 článků)

Klaus se v Rakousku vyslovil proti fiskální dohodě EU

 
Prezident Václav Klaus se dnes v Rakousku podle agentury APA jasně vyslovil proti přijetí plánované dohody Evropské unie o fiskální odpovědnosti. "Absolutně ne," odpověděl český prezident na otázku APA, zda je pro přijetí dohody. Ta v současnosti rozděluje českou vládu.
13.01.2012 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9690 článků)

Zaorálek a Nečas zas proti sobě. Kvůli fiskální smlouvě zemí eurozóny

 
Premiér Petr Nečas poslance informoval o evropském summitu, na kterém byla dohodnuta fiskální smlouva zemí eurozóny. To ale vyvolalo ostré debaty ve sněmovně. Proti premiérovi vystoupil velmi ostře například místopředseda sněmovny Lubomír Zaorálek (ČSSD) a Nečasovi vyčetl jeho chování v Bruselu. „Překvapený jsem byl nejen já, ale i ministr zahraničí. Já nevím, kdo řídí evropskou politiku, jestli to není Václav Klaus,“ zmínil ironicky Zaorálek na konto Nečase.
09.02.2012 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9690 článků) , Lubomír Zaorálek (2509 článků) , Petr Nečas (9300 článků)

Poslanci budou jednat o fiskální smlouvě eurozóny

 
Premiér Petr Nečas (ODS) bude ve čtvrtek informovat poslance o evropském summitu, na kterém byla dohodnuta fiskální smlouva zemí eurozóny. Ministerský předseda úmluvu za Česko nepodepsal, což vyvolalo kritiku opoziční ČSSD a také třenice v koalici. Uvádí agentura ČTK.
09.02.2012 06:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9300 článků)

Brzobohatá (ČSSD): Fiskální pakt jako první krok nového aktivní přístupu k EU

 
Skoro před dvěma lety pravicový premiér Petr Nečas, provedl jeden z největších kolotočů české zahraniční politiky, když odmítl za Česko podepsat fiskální pakt EU.
14.02.2014 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9300 článků)

Kalousek znechucený kvůli EU: Nečas měl smlouvu přijmout

 
Česká republika se jako jediná země spolu s Velkou Británií nepřipojila k fiskální smlouvě s Evropskou unií. „Postoj země mě velmi mrzí, je to naše nekompromisní možná, kterému nikdo nerozumí,“ uvedl ministr financí Miroslav Kalousek s tím, že doufá, že Česko smlouvu podepíše v březnu.
31.01.2012 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6808 článků)

Nečasi, seber odvahu a podepiš, žádá tři sta významných osobností

 
Zaslouží si premiér Nečas (ODS) pochvalu za to, že za Česko nepodepsal smlouvu o fiskální unii? Prezident Klaus je přesvědčen, že ano, ale řada českých osobností vidí situaci úplně jinak. Tři stovky předních kulturních, vědeckých a dalších činitelů podepsalo petici, ve které vyzývají premiéra, aby přestal otálet a konečně smlouvu podepsal. Mezi signatáři je i Ivan Havel, Zdeněk Svěrák, Tomáš Halík a další.
14.02.2012 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Svěrák (274 článků) , Tomáš Halík (532 článků)