Článek

České dráhy zvou na Dny dopravní nostalgie na Ignis Brunensis

 
Pod brněnskými hradbami se v sobotu 24. června budou valit oblaka páry. České dráhy totiž vypraví v rámci festivalu Ignis Brunensis po mnoha letech parní vlak přepravující cestující z Brna-Králova Pole až na Výstaviště. Připraveny jsou tři páry vlaků. Během víkendu pak bude v provozu i parní tramvaj „Karolínka“, historické tramvaje, trolejbusy i autobusy.
23.06.2017 19:15 |

podobné články

Podobné články

Ignis Brunensis jsou tady: Brno ozáří sedm velkolepých ohňostrojů

 
Tak konečně! Brno začíná žít největší jarní událostí. V pátek večer se poprvé nad Špilberkem rozprsknou rachejtle úvodního ohňostroje. Mezinárodní festival Starobrno Ignis Brunensis otevře dvanáctiminutová ohněstrůjná show Nebe v plamenech.
25.05.2017 17:55 |

podobné články

Brno vzhůru nohama: Magický ohňostroj Jack Sparrow si na přehradě nenechalo ujít 190 tisíc diváků!

 
Tak to se povedlo na jedničku! Úvodní soutěžní ohňostroj letošní soutěže Starobrno Ignis Brunensis 2017 přilákal podle odhadů policie v sobotu večer na Brněnskou přehradu téměř 200 tisíc nadšených diváků! Kdo přišel, nelitoval, právě naopak. Show Jack Sparrow na motivy Pirátů z Karibiku připravil český tým pod festivalovou značkou Ignis Brunensis.
04.06.2017 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Jack Sparrow (68 článků)

Mimořádné kontroly ČOI na brněnských ohňostrojích Ignis Brunensis 2017

 
V závěru května a především pak v měsíci červnu se každým rokem v Brně koná mezinárodní soutěžní festival ohňostrojů IGNIS BRUNENSIS. Pro návštěvníky dvacátého ročníku je připraveno mimo ohňostrojů také bohaté občerstvení. ČOI uskutečnila dne 14. června 2017 na této akci mimořádnou kontrolu zaměřenou na dodržování zákona o ochraně spotřebitele. Ze čtrnácti kontrolovaných restaurací a stánků nevyhovělo pět.
27.06.2017 09:05 |

podobné články

Fantazie barev nad přehradou: Úvodní ohňostroj soutěže Ignis Brunensis sledovalo 180 tisíc diváků!

 
Stálo to za to! Tisíce Brňanů a návštěvníků jihomoravské metropole v sobotu nelitovaly trmácení se přecpanými tramvajemi na Brněnskou přehradu. Noční zahajovací ohňostroj mezinárodní soutěže Starobrno Ignis Brunensis nadchl. Magickou show barev sledovalo 180 tisíc přítomných!
03.06.2018 10:20 |

podobné články

ČD: RegioPanterem do maloměřického depa nebo párou z Brna do Blanska či Kuřimi

 
V rámci festivalu zábavy Ignis Brunensis, při příležitosti 10. výročí fungování IDS JMK, 145 let městské dopravy v Brně a 50 let Depa kolejových vozidel v Maloměřicích připravily České dráhy jízdy novou jednotkou RegioPanter z hlavního nádraží do maloměřického depa a víkendové nostalgické parní jízdy, v sobotu z Brna přes Adamov do Blanska a v neděli z Brna do Kuřimi.
16.06.2014 20:16 |

podobné články

Ohňostroje ovládnou brněnské nebe

 
Tak tomu se říká parádní podívaná s parádní diváckou kulisou! Desítky tisíc lidí sledovaly v pátek v noci letos první ohňostroj v Brně. Šlo o první nesoutěžní prelude z přehlídky ohňostrojů Starobrno Ignis Brunensis.
23.05.2009 18:10 |

podobné články

Nad Brnem bude kralovat oheň

 
Ohňové divadlo, které každoročně přiláká do Brna statisíce návštěvníků, opět rozehraje na ztemnělém nebi jedinečná pyromuzikálová představení. Mezinárodní soutěžní přehlídka ohňostrojů Starobrno Ignis Brunensis se letos uskuteční již počtrnácté.
29.05.2011 09:35 |

podobné články

Festival ohňostrojů začne v Brně už dnes: 10 věcí, které byste měli vědět

 
Jak si co nejvíce v klidu a bezpečí užít jarní ohňostroje v Brně? Každému ze soutěžních vystoupení festivalu Ignis Brunensis bude podle odhadů přihlížet na 200 000 diváků. To je zhruba polovina Brna! Deník Blesk proto připravil spolu s organizátory ze společnosti SNIP & CO »desatero návštěvníka«.
26.05.2017 13:45 |

podobné články

Ignis Brunensis v Brně: Prohlédněte si ohňostroje z letadla

 
Dívat se na špičkové světové ohňostroje ze země, balkonu nebo strategicky obsadit návrší s dobrým výhledem na Špilberk či Brněnskou přehradu? Můžete to zkusit přímo z letadla!
26.05.2017 16:05 |

podobné články

Nebe v plamenech: Podívejte se na unikátní snímky brněnského ohňostroje z letadla

 
Magické, uchvacující, nezapomenutelné. Brňané a návštěvníci jihomoravské metropole se po roce opět dočkali festivalové přehlídky ohňostrojů STAROBRNO IGNIS BRUNENSIS. V pátek přesně ve 22:30 hodin se rozpoutala nad dominantou města, hradem Špilberkem, fascinující dvacetiminutová show hrající všemi myslitelnými barvami.
27.05.2017 14:25 |

podobné články

Německý ohňostroj v Brně přilákal 180 tisíc návštěvníků, zaujal spojením klasické hudby se světelnými efekty

 
Třetí soutěžní ohňostroj v rámci letošního ročníku Starobrno Ignis Brunensis mohli sledovat v sobotu večer návštěvníci v Brně. Německá skupina Pyro rapsodie zvolila jako hudební doprovod klasickou hudbu v podání Čajkovského.
11.06.2017 09:30 |

podobné články

Soutěž ohňostrůjců vyhráli Španělé: Jejich noční show sledovalo 170 tisíc Brňanů!

 
Španělský tým Pirotecnia Ricardo Cabaler, který vystoupil jako poslední v rámci letošní soutěže ohňostrůjců Starobrno Ignis Brunensis, se stal celkovým vítězem přehlídky. Jejich upravená show Kouzelné sny, se kterou zvítězil loni na jednom z největších ohňostrojných festivalů na světě v kanadském Montrealu, uspěla u odborné komise i v Brně.
18.06.2017 12:20 |

podobné články

Ohňostroje lákaly, vidělo je milion lidí: Za rok připomenou vznik Československa

 
Ve znamení 100. výročí vzniku Československa a 90. výročí založení brněnského výstaviště se ponese příští ročník Ignis Brunensis. Letos si na přehradu a ke Špilberku našlo cestu přibližně 1,030 milionu návštěvníků.
26.06.2017 12:00 |

podobné články

Ohnivá magie nad Brnem se v sobotu vrací: Rachejtle „rozprsknou“ vznik Československa

 
V pořadí 21. ročník světové soutěže ohňostrůjců Ignis Brunensis v Brně letos připomene 100. výročí vzniku Československa. Tvůrci zároveň musejí do ohnivých představení zapracovat povinnou dvouminutovou pasáž na skladbu Karneval od Antonína Dvořáka.
28.05.2018 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Antonín Dvořák (129 článků)

Soutěž ohňostrůjců ovládl v Brně francouzský tým, jeho Noc pod hvězdami posbírala tři ze čtyř cen

 
Reprezentanti trikolory, francouzští ohňostrůjci ze skupiny s názvem Pok 2.0 Lux Factory, se stali absolutním vítězem přehlídky ohňostrojů na Brněnské přehradě. Tým vedený Arnaudem Fouriauem předvedl show, která zaujala nejvíc porotu 21. ročníku Starobrno Ignis Brunensis.
14.06.2018 17:25 |

podobné články

České dráhy: Po požáru v Bohumíně funguje náhradní autobusová doprava

 
Po středečním požáru v budově pro řízení provozu železniční stanice Bohumín budou České dráhy minimálně do úterý zajišťovat náhradní autobusovou dopravu v postiženém úseku Ostrava hl. n. - Bohumín - Dětmarovice - Karviná. České dráhy ve spolupráci se Správou železniční dopravní cesty připravují technologická opatření pro zajištění regionální vlakové dopravy, která budou odpovídat kapacitním možnostem ostravského hlavního nádraží. To mimořádně nahrazuje dopravní funkci bohumínského železničního uzlu.
14.02.2016 17:35 |

podobné články

Nostalgie v ulicích: Na brněnskou vlečku se vrátí parní lokomotiva, pojede na výstaviště

 
Příznivci parních lokomotiv, starých tramvají, trolejbusů a autobusů se v sobotu sejdou na tradičních dnech dopravní nostalgie. Vedle tradičních jízd se mohou těšit v sobotu na parní vlak jedoucí po mnoha letech po veletržní vlečce čtyřpruhovou ulicí Poříčí.
20.06.2017 10:00 |

podobné články

Na Dny NATO & Dny Vzdušných sil AČR vypraví České dráhy letos rekordní počet spojů

 
I letos budou moci návštěvníci shlédnout největší středoevropskou bezpečnostní show Dny NATO v Ostravě a Dny Vzdušných sil AČR bez stresu z ucpaných silnic a problémů s parkováním. Národní dopravce České dráhy zásadním způsobem posílí možnosti vlakové dopravy na akci. Opět pojedou speciální dálkové vlaky z Prahy, Brna a Olomouce až do Mošnova.
15.09.2016 07:45 |

podobné články

České dráhy: Parním vlakem na dětský filmový festival ve Zlíně

 
Na přelomu května a června se ve Zlíně koná další ročník mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež. V rámci doprovodného programu už 58. ročníku si přijdou na své nejen milovníci kinematografie, ale i železniční nostalgie. Pro účastníky festivalu vypraví České dráhy v sobotu 26. května parní vlak mezi stanicemi Otrokovice, Zlín střed a Vizovice.
24.05.2018 09:25 |

podobné články