Článek

Česká televize: Praktická pomoc s výukou žáků z Ukrajiny na jednom místě. Jednoduše na ČT edu

 
Na základě dotazníkového šetření mezi českými učiteli z konce loňského školního roku přichystal portál ČT edu přes léto bohatou sérii prakticky využitelných materiálů pro pomoc s výukou žáků z Ukrajiny. Nyní je přehledně najdete na nové stránce www.ctedu.cz/ukrajina.
19.09.2022 10:10 |

podobné články

Podobné články

Česká televize: Praktická pomoc s výukou žáků z Ukrajiny na jednom místě. Jednoduše na ČT edu

 
Na základě dotazníkového šetření mezi českými učiteli z konce loňského školního roku přichystal portál ČT edu přes léto bohatou sérii prakticky využitelných materiálů pro pomoc s výukou žáků z Ukrajiny. Nyní je přehledně najdete na nové stránce www.ctedu.cz/ukrajina.
19.09.2022 20:05 |

podobné články

Česká televize: Na středních školách pomůže s výukou na dálku web ČT edu

 
Česká televize nabízí učitelům na webu ČT edu k volnému využití tisíce krátkých vzdělávacích videí, která jsou rozdělena podle stupňů i předmětů. Středoškolští učitelé zde tak najdou audiovizuální materiály, od biologie po zeměpis, která mohou zapojit nejen do prezenční, ale i distanční výuky. To se ostatně ukázalo už na jaře, kdy ČT edu pro učení využívalo přes půl milionu uživatelů.
05.10.2020 10:20 |

podobné články

S ČT edu se v dubnu vzdělávalo přes čtvrt milionu lidí. Web nejvíce využívají učitelé a žáci základních škol

 
Nový vzdělávací web České televize ČT edu pomáhá od 1. dubna učitelům se vzděláváním na dálku i rodičům s domácí školní přípravou dětí. Za první měsíc fungování využilo krátká vzdělávací videa na ČT edu přes 270 tisíc lidí. Nejvíce uživatele zajímá látka prvního a druhého stupně základních škol a předměty český jazyk, přírodověda, dějepis, fyzika a zeměpis.
12.05.2020 10:55 |

podobné články

Studenti z ČVUT učí matiku i fyziku. Pomohou i při technických problémech s on-line výukou

 
Pomoc s on-line výukou nabízejí rodičům studenti fakulty elektrotechnické z pražského ČVUT. Kromě doučování z matematiky či fyziky mohou rodiny také využít pomoc s technickými problémy během on-line vyučování. V současné době je do projektu zapojeno 73 dobrovolníků a hlásí se další. Studenti budou doučovat svěřené žáky minimálně do konce roku, aby byl efekt dlouhodobý. Fakulta elektrotechnická je vůbec první nepedagogická fakulta, která se do pomoci s on-line výukou zapojila.
23.11.2020 17:30 |

podobné články

Střední a vysoké školy částečně otevírají. Do lavic se vrací závěrečné ročníky, i žáci s praktickou výukou

 
Střední a vysoké školy se dnes v omezené míře znovu otevírají pro žáky a studenty. Vrátit se do nich může zhruba 91.000 žáků závěrečných ročníků a kolem 199.000 dětí z dalších ročníků středních odborných škol a učilišť, kde se obnoví praktická výuka pro skupiny do 20 lidí. Se stejným omezením se od dnešního dne může konat i praktická výuka pro studenty posledních ročníků vysokých škol. V základních uměleckých školách a jazykových školách s právem státní jazykové zkoušky pak mohou být individuální konzultace a výuka jednoho žáka s jedním učitelem.
25.11.2020 07:20 |

podobné články

Pedagogická komora pomáhá s výukou na dálku nejen školám, ale i rodinám

 
Spolek Pedagogická komora nabízí pomoc s výukou na dálku nejen svým členům, ale všem učitelům, ředitelům škol i dalším pedagogickým pracovníkům v České republice. Nově byla zprovozněna online poradna pro rodiče žáků se speciálními vzdělávacími potřebami, kde na dotazy rodičů i pedagogů odpovídají odborníci z praxe.
11.05.2020 10:25 |

podobné články

EDU Effective: Připravte se na dobu pokoronavirovou dotovaným online studiem MBA za 13 459 Kč a podpořte charitu

 
Nezisková organizace EDU Effective, z.s. ve spolupráci s partnery a dobrovolníky z celého světa připravila unikátní online vzdělávací program Effective MBA pro dospělé studenty na bázi micro-learningu (15 minutové bloky).
30.03.2020 16:06 |

podobné články

ČT rozšířila nabídku o vzdělávací videa ČT edu

 
Děti se mohou kdykoliv učit i na novém vzdělávacím webu ČT edu. Přes 3000 vzdělávacích videí je určeno pro předškolní děti a žáky základních a středních škol.
01.04.2020 13:36 |

podobné články

U státních maturit propadlo 16,4 procenta žáků

 
 U státních maturit propadlo 16,4 procenta žáků. Vyplývá to z výsledků, které dnes zveřejnilo ministerstvo školství. Jedná se o studenty, kteří letos skládali maturitu poprvé a ke zkouškám se dostavili. Žáků, kteří propadli, je nejméně za tři roky, co se jednotné zkoušky konají, letos ale byla zrušena vyšší úroveň zkoušek. V matematice se žáci zhoršili a dopadla nejhůř, v češtině a cizích jazycích se naopak zlepšili. Ke státním maturitám bylo celkem přihlášeno přes 98.000 žáků, konalo je 87.950.
20.06.2013 13:45 |

podobné články

S virtuální 3D výukou začali na ZŠ v Přerově

 
Prohlédnout si zblízka pasoucí se dinosaury, projít se po Měsíci či detailně nahlédnout do lidského těla. To budou moci brzy žáci přerovských základních škol. Jako první v kraji tam začínají s virtuální 3D výukou.
14.01.2022 12:10 |

podobné články

Baxa (ODS): Vláda zpackala výběr antigenních testů, návrat dětí do škol je v nedohlednu

 
Před dvěma týdny zveřejnil AntiCOVID tým koalice SPOLU vzdělávací „Plán 3+3“, tj. návrat vybraných skupin žáků do škol (1. stupeň ZŠ, závěrečné ročníky a praktická výuka) za splnění přísných podmínek, tj. respirátory pro učitele, prioritní očkování zaměstnanců škol a plošné antigenní testování žáků.
20.02.2021 20:30 |

podobné články

Návrat deváťáků už pro ministerstvo není prioritou

 
Ministerstvo školství mění priority ohledně návratu žáků do škol. Ačkoliv zatím nejsou známé žádné termíny, jako první by se do lavic měli vrátit nejmladší žáci. Prioritně by se rovněž měla obnovit praktická výuka středoškoláků a vysokoškoláků, zatímco návrat žáků 9. tříd již podle mluvčí ministerstva školství Anety Lednové zásadní není.
19.03.2021 16:25 |

podobné články

ČVUT: Studenti se s distanční praktickou výukou perou statečně

 
Už více než rok nemají studenti elektrotechniky kvůli pandemické situaci přístup do výukových laboratoří. Mají-li se z nich ale stát kvalitní vývojáři, je pro ně praktická výuka nezbytností. Vyučující z Katedry měření Fakulty elektrotechnické (FEL) ČVUT proto ve svých předmětech využívají domácí laboratorní výuku nebo vzdálenou výukovou laboratoř. Navzdory složitějším podmínkám i v rámci distanční praktické výuky vznikají zajímavé projekty. Studenti chystají například snímač svalové aktivity, autonomní modul pro pěstování květin nebo monitorování kurníku.
19.04.2021 17:30 |

podobné články

Školákům lopatu? Na základky se asi vrátí praktická výuka. Experti: Levná pracovní síla

 
České děti by se měly ve škole seznámit i s prací v dílně nebo na záhonu. Myslí si to minimálně Asociace malých a středních podniků v čele se svým šéfem Karlem Havlíčkem a premiér v demisi Andrej Babiš (ANO). Ti se v úterý shodli na tom, že by se praktická výuka do dvou let měla vrátit do osnov. Pedagogové ovšem varují, že změna připravená horkou jehlou by mohla školám značně zkomplikovat práci.
22.02.2018 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24791 článků)

Přibývá lidí se středně těžkým průběhem, kteří se trápí doma, upozorňuje praktická lékařka

 
Nemocnými s covidem začínají být zavaleni i praktičtí lékaři. Přestože většina lidí má mírnější průběh, přibývá i středně těžkých forem, které provázejí vysoké horečky a kašel i deset dní, říká v rozhovoru pro Novinky praktická lékařka Eliška Rožková.
27.10.2020 09:30 |

podobné články

Pacienti litovali, že nejsou očkovaní! Praktická lékařka popsala strach i nový zájem o vakcíny

 
Až sto telefonátů denně řeší ve své ordinaci praktická lékařka Ludmila Bezdíčková z Prahy. Pacienti chtějí očkování proti covidu, a to i ti, kteří vakcínu předtím odmítali.
05.11.2021 10:00 |

podobné články

Praktická lékařka o očkování: Zájem stoupá!

 
Až sto telefonátů denně řeší ve své ordinaci praktická lékařka Ludmila Bezdíčková z Prahy. Pacienti chtějí očkování proti covidu, a to i ti, kteří vakcínu předtím odmítali.
05.11.2021 12:10 |

podobné články

Česká televize: Padesát školních dnů a přes půl milionu žáků. S výukou UčíTelka ještě nekončí

 
Od 25. května mají děti možnost opět usednout do školních lavic, UčíTelka z televizních obrazovek ale učí dál a odvysílala již 50. díl.
30.05.2020 16:55 |

podobné články

Česká televize bodovala v anketě Křišťálová lupa

 
Zpravodajský portál České televize ČT24.cz získal v anketě Křišťálová lupa v kategorii zpravodajství a publicistika druhé místo. Hned ve dvou kategoriích se umístil také vzdělávací web ČT edu a koprodukční dokument ČT V síti. Cenu České televize Veřejně prospěšná služba získal projekt Paměť národa.
07.12.2020 18:55 |

podobné články