Článek

Česká televize potřebuje více peněz, řekl Sněmovně podnikatel Hausenblas

 
Novinář a analytik Filip Rožánek na serveru Lupa.cz sleduje on-line boj o místa v mediálních radách. Dnešní den patří zájemcům o Českou televizi. Těch je celkem kolem devadesáti, uvolněných míst je šest. Na každého kandidáta je patnáct minut. Slyšení budou pokračovat i zítra.
05.02.2020 12:21 |

podobné články

Podobné články

Hausenblas: Do voleb vstupuji jako nezávislý kandidát. Využiji svých vztahů s osobnostmi

 
Podnikatel a filantrop Martin Hausenblas bude kandidovat do Senátu v obvodu č. 31 - Ústí nad Labem. V případě úspěchu se chce v horní komoře parlamentu soustředit na prosazování zájmů ústeckého regionu. Podporu mu přislíbili hnutí PRO! kraj, Strana zelených a Piráti.
31.03.2016 21:31 |

podobné články

Ústecký PRO kraj povede do voleb Rabas, Zoser a Hausenblas

 
Hnutí menších stran PRO kraj povede do voleb v Ústeckém kraji jeden z trojice Přemysl Rabas (Strana Zelených), Josef Zoser (HNHRM) a Martin Hausenblas (nez.). Definitivní podobu kandidátky ale hnutí zveřejní až 10. června, kdy by ji mělo schválit plénum. PRO kraj je jedním ze dvou výrazných regionálních hnutí, která se ostře vymezují proti vládnoucí koalici ČSSD a ODS.
27.05.2012 21:55 |

podobné články

Osobnosti: Josef Zoser (4 články) , Přemysl Rabas (38 článků)

Klaus krade a dělá z toho normu, řekl podnikatel v Hyde Parku

 
Pátečním hostem pořadu Hyde Park na České televizi byl podnikatel Martin Hausenblas. Je to člověk, který podporuje občanskou společnost a tvrdí, že politika ani stav v naší zemi se nezmění, dokud iniciativu nepřevezmou lidé.
07.10.2011 21:25 |

podobné články

Stropnický (SZ): Vědí, co. Vědí, jak. Takové lidi Senát potřebuje

 
Strana zelených na tiskové konferenci představila své kandidáty a kandidátky do Senátu. Jsou mezi nimi výrazné osobnosti, které jsou známé jak z komunální politiky, tak občanského sektoru. V Ústí nad Labem bude kandidovat podnikatel a politik Martin Hausenblas, na Praze 10 bude obhajovat svůj mandát místostarostka Ivana Cabrnochová, v Praze 11 bude o senátorské křeslo bojovat Ladislav Kos, v Českém Krumlově vysokoškolský pedagog Pavel Himl, v Karlových Varech sportovkyně Věra Ježková, na Mělnicku starosta Mšena Martin Mach, v Novém Jičíně politik a ornitolog Petr Orel a v Jihlavě náměstek primátora Martin Kolář. Všech osm kandidátů o víkendu schválila Republiková rada.
04.04.2016 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Martin Mach (8 článků) , Petr Kolář (514 článků) , Ladislav Kolář (2 články) , Petr Pavel (605 článků)

Úspěšný podnikatel o svém politickém hnutí: Byli jsme pro vládnoucí garnituru jako osina v zadku

 
Podnikatel Martin Hausenblas bude v blížících se komunálních volbách po Andreji Babišovi z ANO nebo Zbyňku Passerovi z Pro Prahu dalším úspěšným podnikatelem, který stojí v čele nového uskupení. Lidové noviny o něm dnes píší s tím, že v politice i byznysu působí neobvykle.
23.07.2014 10:16 |

podobné články

Kandidát na generálního ředitele Potužník má jasno: Česká televize potřebuje více peněz. Reklama by se mohla vrátit na obrazovky

 
Bývalý redaktor ČT a generální komisař českého Expa 2015 Jiří František Potužník poskytl rozhovor internetové televizi DVTV. Vysvětloval např. proč se už potřetí hlásí o křeslo generálního ředitele veřejnoprávní České televize. Jde mu prý především o nezávislost ČT, nezávislost politickou a ekonomickou. Zdá se mu, že teď Česká televize čelí velkým tlakům. ČT by prý také pomohlo, kdyby měla víc peněz.
21.04.2017 19:30 |

podobné články

Ústí nebude regulovat hazard, opozice neuspěla s vyhláškou

 
Ústí nad Labem nebude regulovat hazard, opozice neuspěla s návrhem nové obecně závazné vyhlášky. Ta předpokládala nulovou toleranci, což by znamenalo, že z krajského města zmizí všechny výherní automaty a videoterminály. ČTK to řekl zastupitel Martin Hausenblas (PRO!Ústí), který vyhlášku s kolegy připravil. V Ústí je v současné době víc než 700 takových zařízení, město má z hazardu přes 80 milionů ročně.
23.09.2017 15:40 |

podobné články

Prožíráte budoucnost, schytala to vláda. Ve Sněmovně létají miliony, řeší se přesuny peněz

 
Poslanci se ve druhém čtení vrací k nejdůležitějšímu zákonu roku, k rozpočtu na rok 2020. Ten byl schválen se schodkem 40 miliard a nyní mají zákonodárci možnost předkládat návrhy pro přesuny peněz uvnitř rozpočtu. Opozice vidí cestu především v přesunu financí na platy učitelů a na investice. Poslance Stanislava Blahu (ODS) údajně nedostatečná podpora investic přivedla k osočení premiéra Andreje Babiše přímo ve Sněmovně. Uvedl, že Babiš prožírá peníze a ničí budoucnost českým dětem. Rozpočtový výbor už podpořil přeskupení 1,2 miliardy podle návrhů komunistických poslankyň Miloslavy Vostré a Hany Aulické Jírovcové. Více peněz by si poslankyně představovaly na školy a byty v menších obcích a na sociální služby.
27.11.2019 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17504 článků) , Miloslava Vostrá (156 článků)

Odborový svaz pracovníků obchodu: Obchod potřebuje kvalifikovanou pracovní sílu

 
Potřebuje maloobchod a velkoobchod kvalifikovanou pracovní sílu? Najít odpověď na tuto otázku bylo cílem dnešního kulatého stolu uspořádaného naším odborovým svazem v Poslanecké sněmovně. A odpověď zní: potřebuje.
27.09.2017 20:10 |

podobné články

Zikmund (ANO): Podpis koaliční smlouvy trval kvůli důslednosti

 
Ing. Josef Zikmund za hnutí ANO Ústí nad Labem a Martin Hausenblas MBA za PRO! Ústí ve čtvrtek 6. listopadu v hotelu Vladimír slavnostně podepsali Koaliční smlouvu.
08.11.2014 17:41 |

podobné články

Náměstci ústeckého primátora vyměnili potrtréty Zemana za Havla

 
Náměstci ústeckého primátora si dnes pověsili do svých kanceláří portrét bývalého prezidenta Václava Havla. Fotografie někdejší hlavy státu nahradila portrét současného prezidenta Miloše Zemana. Zemanovy portréty náměstci Jana Bohuňková, Martin Hausenblas (oba PRO!Ústí) a Martin Mata (ANO) sundali krátce poté, co ujali svých funkcí. Náměstci ale odmítají, že by sundání portrétu bylo útokem na současnou hlavu státu. V kanceláři primátora Zemanova fotografie zůstane.
14.11.2014 12:21 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5577 článků) , Miloš Zeman (23494 článků) , Martin Havel (147 článků)

Náměstci ústeckého primátora vyměnili portréty Zemana za Havla

 
Náměstci ústeckého primátora si dnes pověsili do svých kanceláří portrét bývalého prezidenta Václava Havla. Fotografie někdejší hlavy státu nahradila portrét současného prezidenta Miloše Zemana. Zemanovy portréty náměstci Jana Bohuňková, Martin Hausenblas (oba PRO!Ústí) a Martin Mata (ANO) sundali krátce poté, co se ujali svých funkcí. Náměstci ale odmítají, že by sundání portrétu bylo útokem na současnou hlavu státu. V kanceláři primátora Zemanova fotografie zůstane.
14.11.2014 13:26 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5577 článků) , Miloš Zeman (23494 článků) , Martin Havel (147 článků)

Populisté využívají k boji proti loteriím nesmyslné argumenty

 
Náměstek ústeckého primátora Martin Hausenblas se ve svém populistickém boji proti loteriím dopouští zcela vědomých lží. Tvrdí, že právě kvůli provozu loterií odvádějí další podnikatelé nižší DPH, což je absolutní nesmysl.
06.01.2015 19:07 |

podobné články

Válka o elektromobil na magistrátu: Náměstek dráždí luxusním autem za 3 miliony

 
Rozvášněnou diskuzi na Facebooku vyvolalo rozhodnutí náměstka ústeckého primátora Martina Hausenblase nevyužívat služební limuzínu. Jezdí místo toho svým luxusním elektromobilem Tesla za tři miliony, který si dobil v garážích magistrátu. Podle jeho odpůrců se tak povyšuje a zneužívá peníze města. Hausenblas to ale vidí úplně jinak.
21.01.2015 13:51 |

podobné články

Hausenblas: Odtrhněte problémy od Ústí - toaletní papír budí pozornost voličů

 
Několik stovek Ústečanů si v posledních dnech ze setkání s kandidátem do Senátu Martinem Hausenblasem odneslo kromě kávy, volebních novin a podnětů k zamyšlení také dosti netradiční předmět – potištěný toaletní papír.
19.09.2016 17:25 |

podobné články

Hausenblas: Mandát senátora by mi umožnil prosazovat zájmy Ústí s větší autoritou než doposud

 
Jak jste se již pravděpodobně dočetli nebo doslechli, kandiduji v Ústí nad Labem do Senátu. Jsem nezávislým kandidátem s podporou hnutí JsmePRO! Kraj 2016 a koalice Pirátů se zelenými.
08.10.2016 09:50 |

podobné články

Česká televize zveřejnila pravidla předvolebního a volebního vysílání

 
Česká televize zahájí v úterý 28. srpna od 21 hodin na ČT24 cyklus předvolebních debat Otázky Václava Moravce Speciál, v nichž se poprvé v historii uskuteční v rámci voleb do krajských zastupitelstev diskuse s lídry volebních kandidátek ve všech 13 volebních krajích. Česká televize bude pro letošní předvolební a volební vysílání využívat průzkumů dvou renomovaných výzkumných agentur, nad jejichž výsledky bude mít poprvé v historii sama kontrolní dohled. Dnešním dnem zveřejnila Česká televize na svých webových stránkách Pravidla předvolebního a volebního vysílání, která v souladu se zásadami nestrannosti, vyváženosti a objektivity specifikují způsob, jak bude Česká televize letošní volby ve svém vysílání pokrývat.
26.08.2012 21:15 |

podobné články

Jak EU ,,očůrá" vůli lidu. Politik-podnikatel také o Zemanovi a věcech, které nechtějí slyšet milovníci Tomáše Halíka

 
ROZHOVOR Více Evropy znamená více krizí, méně svobod a jednoznačně méně demokracie. Evropská unie více bere, než dává, řekl v rozhovoru Zbyněk Passer, podnikatel a bývalý lídr hnutí Pro Prahu. Způsob práce čím dál více diktátorské Evropské komise a Evropské rady podle Passera způsobují nestabilitu, radikalizaci i pokles ekonomické výkonnosti. Prozradil také svoji obavu, že se z Brexitu může stát smutná fraška na konci evropské demokracie, kdy bude referendum označeno za právně nezávazné.
07.07.2016 06:45 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (540 článků)