Článek

Česká televize: Nová minisérie Podezření bude mít světovou premiéru ve Varech

 
Příběh zdravotní sestry z maloměstské nemocnice, jejíž život je obrácen vzhůru nohama, poté co je obviněna z vraždy pacientky, vypráví Podezření – nová třídílná minisérie České televize.
15.07.2021 10:15 |

podobné články

Podobné články

Trojan a Melíšková v Podezření. Mezi podezřelým a odsouzeným často nevidíme rozdíl

 
Nová minisérie scenáristy Štěpána Hulíka a režiséra Michala Blaška inspirovaná několika skutečnými případy ukazuje, jak málo lidé rozlišují drby a prokázaná fakta. Dramatická minisérie ČT bude mít premiéru v srpnu na 55. ročníku MFF Karlovy Vary, v televizi poběží až příští rok.
26.07.2021 16:45 |

podobné články

Scenáristky minisérie Božena: Vyprávíme příběh skutečné ženy

 
Božena. Tak se jmenuje čtyřdílná minisérie o spisovatelce Boženě Němcové, kterou natočila Česká televize a divákům se ji chystá představit 3. ledna. Pod „skutečným příběhem“ Boženy Němcové jsou podepsány tři ženy, režisérka Lenka Wimmerová a scenáristky Hana Wlodarczyková a Martina Komárková. Podle jejího scénáře již Česká televize natočila polohraný dokument Obrazy ze života Boženy Němcové. Martina Komárková a Hana Wlodarczyková v rozhovoru pro Právo uvedly, že chtěly vyprávět příběh skutečné ženy.
17.12.2020 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Božena Němcová (153 článků) , Lenka Wimmerová (1 článek)

Nadupaný program České televize na jaro: Nové kriminálky, napínavé minisérie i filmy

 
Česká televize poodhalila, co pro nás chystá na jarní sezonu. Diváci se mohou těšit na nabitý program obohacený o nové seriály. Například nám bude představen kriminální seriál Místo zločinu Ostrava, na kterém se podílel režisér Jan Hřebejk, rodinný detektivní seriál Poldové a nemluvně, minisérie Zrádci a Stockholmský syndrom, thriller Vysoká hra, film Past o osudech Jiřiny Štěpničkové nebo snímek Veterán.
04.12.2019 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hřebejk (489 článků) , Jiřina Štěpničková (33 článků)

Česká televize točí finále výpravné minisérie Marie Terezie

 
Pátý a zároveň závěrečný díl minisérie Marie Terezie, o jediné ženě na českém trůnu, připravuje štáb režiséra Roberta Dornhelma. Filmaři se v dubnu vrátí do Valtic a do Kroměříže, aby zde padla první klapka finále nejrozsáhlejšího koprodukčního projektu České televize, na kterém se kdy podílela. Premiérový díl série si před třemi lety nenechalo ujít 2,1 milionu diváků.
22.03.2021 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Marie Terezie (145 článků) , Robert Dornhelm (5 článků)

Nová kriminální minisérie Stockholmský syndrom: O vině rozhodnou sami diváci

 
V neděli 12. ledna odstartuje na obrazovkách České televize dvoudílná detektivní minisérie Stockholmský syndrom. Jeden nešťastný výstřel na jejím začátku uvede do pohybu události, které donutí hrdiny příběhu čelit vlastnímu svědomí a morálce. Můžete se těšit na psychologické drama i příběh plný zvratů.
12.01.2020 19:30 |

podobné články

Kriminální minisérie Zrádci: Skutečný příběh o drogách a největší mafii u nás

 
Na obrazovky České televize brzy vstoupí nová kriminální minisérie Zrádci. Hlavním tématem příběhu jsou drogy a boj proti nim. Kriminalisté se snaží odhalit jednu z největších drogových mafií v Česku a jsou schopni jít až za hranice toho, co je vůbec legální.
16.02.2020 13:10 |

podobné články

Minisérie Spravedlnost bude ve světové premiéře uvedena na prestižním festivalu ve Francii

 
Během 30. ročníku jednoho z nejvýznamnějších festivalů televizní tvorby FIPA, který se koná 24. - 29. ledna, bude v nesoutěžní sekci Panorama uveden první díl nové minisérie České televize Spravedlnost. Ve francouzském Biarritzu jej uvedou režisér Peter Bebjak a producent Rastislav Šesták. Na obrazovkách diváci Spravedlnost uvidí na jaře tohoto roku.
19.01.2017 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Peter Bebjak (12 článků)

Televizní minisérie Labyrint jako detektivka nepřesvědčila

 
Pondělní minisérie Labyrint režiséra Jiřího Stracha si dokázala po sedm dílů udržet víc než milión diváků navzdory tomu, že s žánrem detektivky a thrilleru nepracovala vždy právě zručně. Divácký úspěch tak může Česká televize připsat hlavně solidní úrovni realizace, která převyšuje domácí průměr, hlavně opoře, kterou měla ve spolupráci režiséra s kameramanem a herci.
13.10.2015 09:10 |

podobné články

Premiérový díl minisérie Zrádci: Příběh super, ale kamera i zvuk jsou otřesné, hlásí diváci

 
V neděli Česká televize odvysílala první díl šestidílné minisérie Zrádci, kde hlavní děj se točí kolem drog, mafie a policie. Řada diváků je ze seriálu naprosto unesena, ale najdou ze zde i tací, kterým seriál vůbec nesedl. Co přesně diváci tvůrcům vyčítají?
24.02.2020 15:46 |

podobné články

Zákulisí minisérie ČT Herec: Jan Cina přiznal morální rozpory! Kariéra proti svědomí

 
A je to konečně tady. Po novinkách na Primě a Nově přichází i Česká televize se svojí troškou do mlýna. A tou je třídílná minisérie Herec, v níž by chtěl Jan Cina (32) dělat v první polovině padesátých let velké divadlo, jenže cesta k němu vede přes spolupráci s StB.
11.10.2020 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Cina (157 článků)

První díl minisérie Božena trhá rekordy sledovanosti! Matky odsuzují sex a násilí

 
V neděli v osm hodin uvedla Česká televize na svou obrazovku první díl čtyřdílné minisérie Božena – a byl to sukces skutečně nevídaný. V takzvaném „prime time“ ho sledovalo celkem 1,57 milionů diváků starších 15 let, což byl nejlepší výsledek večera i celého nedělního dne!
04.01.2021 13:40 |

podobné články

Minisérie Zrádci přišla s netuctovou, provokativní formou

 
Nedělní večer se zpočátku mohl zdát pro detektivku Zrádci zvláštní volbou. Jak se ale brzy ukázalo, šestidílná minisérie se z četné žánrové produkce veřejnoprávní televize v mnohém vymyká. A jinde by v programovém okně tolik nevynikla.
30.03.2020 09:25 |

podobné články

Posádka Kosma míří do kin pomoci Slepici v nouzi. Pět exklusivních předpremiér nové satirické minisérie

 
Poletí Češi na Měsíc? Nebudeme muset vrátit dotace EU? Kam zmizel ředitel vesmírného projektu Jan Sumec? První tři díly satirické minisérie Kosmo autora Tomáše Baldýnského mohou diváci v exklusivní předpremiéře v kinech zhlédnout hned pětkrát – v Praze, Brně, Hradci Králové a Semilech. Výtěžek ze vstupného bude věnován nadaci Slepice v nouzi.
19.09.2016 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Baldýnský (26 článků)

ČT: Marie Terezie se v Řeporyjích ujala vlády. Začalo natáčení historické minisérie

 
V řeporyjském skanzenu Řepora padla první klapka dvoudílné historické minisérie Marie Terezie. Natáčela se zde scéna návratu Marie Terezie z Toskánska do Rakouska, kde se po smrti svého otce Karla VI. ujala vlády nad říší. Štáb se po jednodenním natáčení v Řepoře, která se na jeden den proměnila ve zbídačenou rakouskou vesničku, v polovině dubna přesune do Kroměříže.
27.03.2017 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Marie Terezie (145 článků) , Maria Karel (69 článků)

ČT: Začátek nového roku opanuje Marie Terezie. Nové díly úspěšné minisérie odhalí manželskou krizi

 
Válka o Habsburské dědictví se zdá být prohraná. Pruské nebezpečí je sice zažehnáno, ale na obzoru se objevila hrozba ze strany Francouzů a Bavorů. Jedna z nejvýznamnějších vladařek historie ovšem neprohrává jen na poli válečném, ale i ve vztahu se svým mužem, Františkem Štěpánem. V této situaci zastihne Marii Terezii lednové pokračování úspěšné minisérie, které uvede program ČT1 ve středu 1. a v neděli 5. ledna, vždy od 20 hodin.
26.12.2019 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Marie Terezie (145 článků) , Marie Habsburská (5 článků)

ČT: Začátek nového roku opanuje Marie Terezie. Nové díly úspěšné minisérie odhalí manželskou krizi

 
Válka o Habsburské dědictví se zdá být prohraná. Pruské nebezpečí je sice zažehnáno, ale na obzoru se objevila hrozba ze strany Francouzů a Bavorů. Jedna z nejvýznamnějších vladařek historie ovšem neprohrává jen na poli válečném, ale i ve vztahu se svým mužem, Františkem Štěpánem. V této situaci zastihne Marii Terezii lednové pokračování úspěšné minisérie, které uvede program ČT1 ve středu 1. a v neděli 5. ledna, vždy od 20 hodin.
26.12.2019 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Marie Terezie (145 článků) , Marie Habsburská (5 článků)

Minisérie Černobyl zabodovala na udílení britských cen BAFTA

 
Minisérie Černobyl od televizní stanice Sky Atlantic na pátečním udílení televizních cen britské filmové a televizní akademie (BAFTA) dostala ocenění za nejlepší minisérii, uvedla BBC.
01.08.2020 09:55 |

podobné články

Co odhalil druhý díl minisérie ČT Herec: Atentát na Sklenčku! Kvůli Štěpničkové!

 
Ve druhé části třídílné minisérie ČT Herec se Jan Cina (32) coby prodejný umělec Stanislav Láník díky StB prosouložil do armádního divadla. Nejprve tam všichni oplakávali smrt Stalina a pak Standu přímo na jevišti během zkoušky postřelil ze samopalu kolega Malina, když chtěl odprásknout herce Skleničku. Jako pomstu za Jiřinku Pěničkovou...
20.10.2020 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Cina (157 článků)

Minisérie herec: Jak to bylo doopravdy? Děsivé praktiky StB!

 
Herec, který je pro roli schopen udělat opravdu cokoliv. Nejen vyspat se na popud StB s vysokoškolským profesorem či důstojníkem armády, ale i udat svou těhotnou sestru za pokus o útěk za hranice a poslat ji tak na smrt! Jak to mohl udělat?, ptají se mnozí po zhlédnutí závěrečného dílu nové minisérie ČT Herec. Byl homosexuální Standa Láník, kterého tak přesvědčivě ztvárnil Jan Cina (32), opravdu taková zrůda, nebo i oběť doby?
26.10.2020 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Cina (157 článků)