Článek

Česká televize nabízí návštěvníkům festivalu Serial Killer debaty, projekce i soutěže

 
Svou festivalovou scénou doplnila Česká televize program letošního, pátého ročníku seriálové přehlídky Serial Killer.
22.09.2022 12:00 |

podobné články

Podobné články

Slovensko nominovalo na Oscara drama Můj pes Killer

 
Drama scenáristky a režisérky Miry Fornayové Můj pes Killer vyšle Slovensko do klání o prestižní filmové ocenění Oscar. Rozhodla o tom Slovenská filmová a televizní akademie, jejíž členové vybírali z 12 snímků. Můj pes Killer, příběh mladého skinheada, už letos získal vícero ocenění.
20.09.2013 10:40 |

podobné články

Zakladatelka festivalu Serial Killer Kamila Zlatušková: Zaměříme se na britské seriály

 
Brněnský festival televizních a online seriálů Serial Killer se v září zaměří na britskou komediální tvorbu. Přesněji řečeno na ženské tvůrkyně, jako je například autorka mnohokrát oceněné Potvory, herečka a scenáristka Phoebe Waller-Bridge. Festival, který chce zároveň exportovat do západní Evropy to nejlepší ze zdejší tvorby, se letos kvůli pandemii možná odehraje zčásti na internetu, prozradila jeho zakladatelka Kamila Zlatušková.
04.06.2020 08:40 |

podobné články

Festival seriálů Serial Killer bude letos hybridní

 
Serial Killer, brněnský festival seriálů, se bude konat 22. až 27. září 2020. Proběhne fyzicky i na internetu, informovala ve středu jeho ředitelka Kamila Zlatušková.
02.09.2020 13:25 |

podobné články

Můj pes Killer oceněn na festivalu Andreje Tarkovského

 
Cenu za nejlepší režii na VII. ročníku mezinárodního filmového festivalu Andreje Tarkovského, který se od 11. do 16. června konal v Rusku, získala Mira Fornayová za své autorské drama Můj pes Killer. Přehlídka, jejímž prezidentem je významný ruský režisér Pavel Lungin, se konala v Tarkovského rodišti v oblasti Ivanovo, oznámila mluvčí tohoto snímku Helena Hejčová.
18.06.2013 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Lungin (1 článek)

Killer začne v září. Festival seriálů spolupracuje i s Berlinale

 
Mezinárodní televizní festival Serial Killer se uskuteční v Brně ve dnech 21. až 26. září 2021, oznámili pořadatelé. Soustředí se na propagaci nejlepších nových seriálů ze střední a východní Evropy a upozorňuje i na výjimečné počiny ze severu a západu kontinentu.
04.03.2021 12:40 |

podobné články

Česká televize: Nejlepším seriálem střední a východní Evropy je Pět let

 
Novinka České televize, seriál Pět let, opanoval na festivalu Serial Killer soutěž webseriálů. Mezinárodní porota jej zvolila nejlepším webovým seriálem střední a východní Evropy. Diváci jej mohou zhlédnout exkluzivně v iVysílání České televize, a to od pondělí 26. září.
26.09.2022 12:40 |

podobné články

Těžká témata, pomalé tempo a neherci ve filmu Můj pes Killer

 
S hlavní cenou z mezinárodního filmového festivalu v Rotterdamu a s cenou za režii Miry Fornayové z přehlídky v litevském Vilniusu zahajuje cestu za českými diváky slovenskočeský film Můj pes Killer.
11.04.2013 14:10 |

podobné články

Mira Fornay chystá po Lištičkách film Můj pes Killer

 
Koncem dubna padla na moravsko-slovenském pomezí poslední klapka druhého filmu scenáristky a režisérky Miry Fornay Můj pes Killer.
04.05.2012 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Mira Fornay (5 článků)

Česko-slovenský film Můj pes Killer vyhrál v Rotterdamu

 
Nový česko-slovenský film režisérky Miry Fornay Můj pes Killer získal hlavní cenu Tiger Hivos Award v soutěži 42. ročníku MFF v Rotterdamu 2013, jehož ceny byly vyhlášeny v pátek 1. února.
02.02.2013 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Mira Fornay (5 článků)

Filmové premiéry: Dávám tomu rok, Pád Bílého domu, Můj pes Killer, Lore

 
Pokušení a útrapy mladého páru během prvního roku manželství líčí romantická komedie Dávám tomu rok. Co by se mohlo stát, kdyby na Bílý dům zaútočili teroristé, ukazuje Pád Bílého domu. S hlavní cenou z MFF v Rotterdamu a s cenou za režii Miry Fornayové z přehlídky ve Vilniusu vstupuje do kin Můj pes Killer. Příběh dcery nacistických rodičů vypráví film Lore. Penélope Cruzová hraje hlavní roli v dramatu příběh mého syna.
11.04.2013 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Penélope Cruz (246 článků)

Filmy Můj pes Killer a Hořící keř byly doporučeny k nominaci na Evropské filmové ceny

 
Dva filmy z domácí produkce byly doporučeny k nominaci na Evropské filmové ceny. Jsou jimi Hořící keř režisérky Agnieszky Hollandové a koprodukční česko-slovenský snímek Můj pes Killer, který natočila režisérka Mira Fornayová.
30.09.2013 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Agnieszka Holland (65 článků)

Nová DVD: Muž z oceli, Můj pes Killer, Barbie a poníkova akademie a Transformers Prime

 
Sci-fi Muž z oceli je o malém chlapci, později mladíkovi s mimozemským původem. Mnoha festivalovými cenami ověnčený je film Miry Fornayové Můj pes Killer. Zbrusu nový příběh Barbie a jejích sester se jmenuje Barbie a Poníková akademie. A vychází i série Transformers.
22.10.2013 07:05 |

podobné články

Nejhorší filmy všech dob: Attack of the Killer Donuts, aneb tento špatný film je zcela schválně špatným filmem

 
28 % na ČSFD je často jasným verdiktem: Na tohle se nekoukejte. „Attack of the Killer Donuts“ je ale trochu jiné béčko, než by se dalo čekat. Dobře, je hrozné, děj nedává smysl a už jen ten hrozivý název říká vše, co potřebujeme vědět, jeho schvální absurdnost je ale aspoň zábavná.
11.10.2021 18:00 |

podobné články

Světelné instalace, hry i klouzačka. V Plzni otevřela interaktivní výstava pro rodiny

 
Průchodem skrze králičí noru se děti i s rodiči ocitají v magickém, pohádkovém světě plném interaktivních her. Kouzelnou hůlkou mohou děti jednotlivé prvky expozice ovládat. Výstava s názvem BLIK BLIK Tajuplný les DEPA 2015 předává návštěvníkům zajímavou formou umění prostřednictvím světelné projekce, videomappingu, interaktivní projekce na zeď i na podlahu nebo UV zářením.
16.05.2021 03:45 |

podobné články

Česká televize dotočila prvorepublikový seriál Četníci z Luhačovic. Hrají v něm Zedníček i Langmajer

 
Nový seriál z prostředí prvorepublikového četnictva natočilo trio režisérů Biser A. Arichtev, Peter Bebjak a Dan Wlodarczyk a zavede diváky do roku 1919. „Je to výpravný dobový seriál plný akčních scén a napětí,“ říká Biser. Nový dobový seriál České televize vypráví příběhy četnictva z Luhačovic z roku 1919. „V každé epizodě jsou dva uzavřené kriminální případy, ale na větším prostoru se rozvíjejí i další linky," vysvětluje autor projektu Petr Bok s tím, že nejde o klasický epizodní seriál. Každý díl má 80 minut. Vedle Pavla Zedníčka se v seriálu objeví Karel Dobrý, Jiří Langmajer, Robert Jašków, Pavla Tomicová, Alena Mihulová, Igor Bareš nebo Vica Kerekeš.
05.08.2016 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Langmajer (619 článků) , Igor Bareš (138 článků) , Alena Mihulová (131 článků) , Pavel Zedníček (262 článků) , Karel Dobrý (56 článků) , Pavla Tomicová (300 článků) , Robert Jašków (78 článků) , Peter Bebjak (25 článků) , Dan Wlodarczyk (7 článků) , Pavel Nový (496 článků) , Karel Nový (231 článků) , Petr Pavel (976 článků)

Národní zemědělské muzeum slaví 100 let – návštěvníkům připravilo Jubilejní víkend

 
Jubilejní víkend, který se koná od pátku 28. do neděle 30. září, přinese přednášky o historii, komentované prohlídky, filmové projekce, novou hru pro děti a rodiče i zemědělské pohádky. Premiérově si budou moci návštěvníci muzea prohlédnout i novou výstavu věnovanou fenoménu zemědělství. Jako dárek muzeum návštěvníkům připravilo také vstup zdarma, a to až do 28. října.
25.09.2018 16:25 |

podobné články

Duka: Církev chce návštěvníkům více otevřít své památky

 
Římskokatolická církev chce návštěvníkům více otevřít své památky, které jsou často přístupné pouze o nedělích a bohoslužbách. O formě bude ještě diskutovat. Církev chce také více spolupracovat s ministerstvem kultury a policejními útvary, řekl dnes novinářům pražský arcibiskup Dominik Duka. Podle odborníka na církevní turistiku Marka Touška nyní závisí přístupnost památek návštěvníkům na jednotlivých kněžích.
12.01.2012 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Duka (1136 článků)

Králova řeč a Ostře sledované vlaky odstartovaly projekce festivalu Cinema Mundi

 
Festival Cinema Mundi nabídl ve středu ve Velkém Špalíčku první projekce, diváci mohli sledovat oscarové snímky Králova řeč a Ostře sledované vlaky.
03.03.2011 08:10 |

podobné články

Začíná Febiofest: 6 snímků, které byste si neměli nechat ujít

 
Devět dní těch nejlepších a nejnovějších snímků. Ve čtvrtek 17. března začíná filmový festival Febiofest, který přinese mnohem víc než jen působivé snímky. Kromě spojení tematické večeře po promítaném filmu bude možné si užít zcela zdarma hudební program Febiofest Music Fest, a to od 18. do 24. března v prostorách garáží kina CineStar na Smíchově. Připravili jsme pro vás šest snímků, které byste si v rámci tradičního filmového festivalu neměli nechat ujít. V rámci Febiofestu nebude možné si rezervovat místa předem. Návštěvníci si tak musí koupit lístky na pokladně CineStar nebo si je zakoupit online. Cena většiny lístků vychází na 89 korun, výjimkou jsou projekce, které jsou označené jako Projekce charitativního partnerství. Z ceny 129 korun tak přispějete čtyřiceti korunami na komunitní centrum pro seniory a jejich blízké Život 90.
17.03.2016 06:15 |

podobné články