Článek

Česká psí plemena: Znáte je všechna?

 
Českých národních plemen psů je celkem sedm, z nich jsou tři uznána i mezinárodně. Jedná se o plemena společenská, lovecká a sportovní.
02.08.2013 18:40 |

podobné články

Podobné články

Pes, který zaútočí? Vždy je to chyba člověka, říká trenér. Bojová plemena dle něj nejsou

 
Miroslav Tošnar je zkušený trenér psů. Nejčastěji pracuje s „bull“ plemeny, která si vyloužila označení „bojová plemena“. Ta jsou známá především případy, kdy zaútočí na člověka nebo dítě. Trenér označení bojové plemeno zásadně odmítá a tvrdí, že častěji napadají člověka jiná plemena. Zároveň zdůraznil, že pokud pes útočí, je to vždy chyba člověka. Blesk Zprávy měly možnost zjistit, jak vypadá obranný výcvik psů.
07.05.2018 05:45 |

podobné články

Asistenční psi předvedli svou šikovnost. Nosí věci a varují i před záchvatem

 
V Praze soutěžili asistenční psi, kteří divákům předvedli, jak umějí pomoci svému pánovi. Pro malá i velká plemena, která prošla speciálním výcvikem, není problém sundat člověku třeba boty, rukavice nebo ho dopředu upozornit na epileptický záchvat. Tito psi jsou cvičení na zakázku podle potřeb svých budoucích páníčků.
27.06.2013 11:00 |

podobné články

Psí oblečky: Je to manýra, nebo nutnost?

 
Když potkáte na ulici pejska v zimní bundičce nebo svetříku, možná se jen pobaveně usmějete a v duchu si říkáte: Co už si ti pejskaři nevymyslí… Pravda, taková půjčovna psích svatebních šatů a fraků, to je už opravdu manýra. Ale teď, když uhodily mrazy, je pro některá psí plemena zimní výbava opravdu nezbytná a posměch tedy není na místě!
06.12.2010 12:25 |

podobné články

Audi Q3: Běžec v kanadách

 
Všechna sportovní užitková vozidla (SUV) se tváří jako svalnatí muži ve smokingu a s kanadami na nohou. Prostě nadupaná elegance, která zvládne lehčí terén, chalupářské cestování s přívěsem a pak vás v neděli večer s nonšalancí hodí do divadla. Všechna SUV od Audi jsou ale víc sportovní než užitková. A nejmenší z nich, Audi Q3, patří v rodince cvalíků od Audi k nejsportovnějším. Na rozmlácených českých silnicích se ale cítí stejně přirozeně jako porsche na asfaltu...Všechna sportovní užitková vozidla (SUV) se tváří jako svalnatí muži ve smokingu a s kanadami na nohou. Prostě nadupaná elegance, která zvládne lehčí terén, chalupářské cestování s přívěsem a pak vás v neděli večer s nonšalancí hodí do divadla. Všechna SUV od Audi jsou ale víc sportovní než užitková. A nejmenší z nich, Audi Q3, patří v rodince cvalíků od Audi k nejsportovnějším. Na rozmlácených českých silnicích se ale cítí stejně přirozeně jako porsche na asfaltu..
25.10.2011 07:10 |

podobné články

Jezevčík na brusinkách? Česká restaurace nabízí psí maso!

 
Grilovaný vlčák na česneku, jezevčík na brusinkách nebo karbanátek z knírače! Takové speciality nabízí první psí restaurace v Česku! A proč právě psí maso? To v porovnání s průmyslově chovanými hospodářskými zvířaty neobsahuje pesticidy ani antibiotika. Zuříte, že někdo může psí maso nabízet na jídelníčku? Nebojte se, jde jen o nechutný vtip!
01.02.2013 12:15 |

podobné články

Psi slavných našli pod stromečkem bahenní lázně či lak na drápky

 
Že jsou někteří psi členové rodiny? Tak proč by neměli dostávat dárky. Jenže zapomeňte na to, že by pod stromečkem našli pouze kostičky nebo jiné psí dobrůtky. Psi českých celebrit se mohli těšit i z poukázek na bahenní lázně či laků na drápky.
28.12.2010 07:10 |

podobné články

Vědci konečně přišli na to, co znamená dělat "psí oči"! Tohle byste možná nečekali!

 
Takzvané "psí oči" u psů dost dobře známe. Když se na nás těmi svými kukadly pes podívá, snesli bychom mu modré z nebe. Vědci konečně zjistili, co psi prožívají, když dělají "psí oči". A budete hodně překvapení!
21.02.2017 18:35 |

podobné články

Psi to s námi umějí: Nad jejich smutným pohledem by se i kámen ustrnul

 
Psi rozumějí lidem jako žádné jiné zvíře a jako žádné jiné zvíře dokáží reagovat na naše signály a podněty. A to platí nejen pro dospělé hafany, ale i pro štěňata. Psi se zkrátka už rodí s tím, že člověka pokládají za relevantního tvora. Teď vědci zkoumají, zda náš nejlepší přítel nasazuje svůj proslulý smutný psí pohled záměrně, aby z toho pro sebe vytěžil nějaké výhody.
14.10.2017 09:50 |

podobné články

Pozor: Bojoví psi mizí ze zahrad! Posílají je na smrt!

 
Kde je můj pejsek? Tak tuto otázku si v poslední době klade několik chovatelů, kterým ze zahrady zmizel jejich domácí miláček. Jenže nejde o ledajaké psiska, ale mohutné hafany označované jako bojová plemena. Kam mizí?
07.07.2009 10:35 |

podobné články

Velký pes je prý stejně neekologický jako terénní automobil

 
Pejskaři nastražte uši. Podle nejnovější publikace totiž lidé s velkými psy zatěžují přírodu podobně jako lidé s terénními vozidly. Velká plemena psů působí prý více problémů přírodě a zvyšují výrazně produkci skleníkových plynů než malí psi. Podle kritiků je však něco takového značně zavádějící. To už by se pak mohlo také dojít k tomu, že je ekologičtější člověk menšího vzrůstu a měl by tak třeba platit nižší daně než vysocí lidé.
28.10.2009 21:30 |

podobné články

Nejdražší psí plemena: nejluxusnější pes stál 26,5 milionu

 
Červená tibetská doga se stala nejdražším psem světa – prodali ji za 10 milionů čínských juanů. V přepočtu je to asi 26,5 milionu korun.
20.03.2011 01:55 |

podobné články

Nejvyššího psa na světě si pletou s poníkem

 
Německé dogy patří mezi nejvyšší psí plemena, což dokazují pravidelným umisťováním v Guinnessově knize rekordů. Aktuálně nejvyšším psem na světě je podle nového vydání slavné knihy tříletá doga s příhodným jménem - Zeus.
16.09.2012 14:30 |

podobné články

Cestujete se zvířátkem? Nejjednodušší je to s ČD

 
České dráhy jako jeden z mála dopravců v České republice nabízejí snadné a levné cestování s drobnými domácími zvířaty, a to i na delší vzdálenosti. Ročně přepraví téměř tři čtvrtě milionu platících pejsků a další stovky tisíc, kteří cestují zdarma, například menší plemena přepravovaná ve schráně nebo psi vodící, asistenční a ozbrojených sborů.
13.11.2012 21:25 |

podobné články

ANNONCE: Současní domácí mazlíčci Čechů – jorkšír, čínské prase nebo opice

 
Zvyklosti Čechů v chování domácích zvířat se mění. Nejpopulárnější jsou sice stále psi, mezi nimi však lidé nejvíce preferují malá „pokojová“ plemena, jako jsou jorkšír nebo čivava.
07.08.2013 08:55 |

podobné články

Nejstarší pes Česka: Dědeček čivava oslaví 21. narozeniny! To je 112 lidský let!

 
Tak to je on! Rekordman jak se sluší a patří. Nejstarší »čivavák« Česka! Jmenuje se Baldy, žije v Brně a brzy oslaví neuvěřitelné jednadvacáté narozeniny! V přepočtu na lidské roky tedy úctyhodných 112 let! Tato plemena se přitom v průměru dožívají nanejvýš dvanácti let!
06.01.2014 05:10 |

podobné články

Největší psí hrdinové Česka: Art uzdravuje děti! Polux zachránil sebevraha!

 
Zachránili lidské životy nebo pomáhají žít handicapovaným. Odvážní a věrní jsou psi, kteří zvítězili v anketě Statečné psí srdce za rok 2015. V Praze včera převzali se svými psovody a páníčky ocenění.
01.04.2016 05:10 |

podobné články

Psí hvězda Cest domů: Johnny alias Felix má herectví v krvi, štáb si ho zamiloval!

 
Sympatický chlupáč Felix, psí herecká hvězda seriálu Cesty domů, dnes už patří mezi filmové a televizní celebrity. Jmenuje se vlastně Johnny a je to český fousek. Už je mu sedm, v seriálu hraje tři roky, ale prvně natáčel coby štěňátko. Znáte ho i z úvodní znělky. A z dojemné scény, kdy se loučil se svým pánem Rudolfem (Alois Švehlík), jemuž scénář uložil nástup trestu do vězení.
14.07.2013 05:20 |

podobné články

Psi utekli a roztrhali čtyři ovce

 
Dvanáctičlenné stádo ovcí napadli koncem minulého týdne v Orlové na Karvinsku dva psi, kteří utekli majitelům. Deset zvířat psi zranili. Čtyři ovce potrhali natolik, že je veterinář později museli utratit.
20.04.2009 17:00 |

podobné články

VIDEO: Nejšílenější psí hry v soutěži nejPes 2010

 
VIDEO: Pejsci si dokáží vymyslet neuvěřitelné věci, jen aby si pořádně vyhráli! To dokazují i psí hvězdy videí v soutěžní kategorii nejPsa 2010 Psí kousky. Podívejte se, co všechno předvedli.
28.03.2010 21:55 |

podobné články