Článek

Česká obchodní inspekce na festivalu OPEN ŠTĚRKOVNA MUSIC

 
Česká obchodní inspekce Olomouckého a Moravskoslezského kraje uskutečnila kontroly stánkového prodeje a restaurací v areálu konání hudebního festivalu OPEN ŠTĚRKOVNA MUSIC. Provedla 12 kontrol a porušení zákona zjistila v 5 případech.
09.08.2018 10:55 |

podobné články

Podobné články

Festival Štěrkovna Open Music pomůže rodině postižené povodněmi

 
Charitativní nádech bude mít letošní pátý ročník festivalu Štěrkovna Open Music, který se uskuteční 31.7. a 1.8.2009 v rekreačním areálu na břehu hlučínského jezera. Pořadatelé dvoudenní akce, jejíž hlavní hvězdou je vynikající finská kapela Waltari, se letos spojili s organizací Adra, která v areálu uspořádá veřejnou sbírku pro zaplavené Novojičínsko.
27.07.2009 16:20 |

podobné články

Další hudební nářez na severu Moravy: Štěrkovna v Hlučíně láká na nejrychlejší dechovku na světě

 
Opavsko se připravuje na největší hudební akci tohoto roku. Třináctý ročník festivalu Štěrkovna Open fest nabídne 28. a 29. července údajně nejrychlejší dechovku na světě, netradiční jídlo a tradičně také zvučná jména z hudebního průmyslu.
27.07.2017 10:05 |

podobné články

Česká obchodní inspekce varuje před podvodnými emaily. Distancuje se od nich

 
Česká obchodní inspekce zaznamenala v posledních hodinách velký počet stížností a dotazů na nevyžádané maily, které jsou rozesílány z e-mailové adresy kontrola@wwwcoi.cz. Tyto e-maily nejsou odesílány z České obchodní inspekce. Obsah e-mailu přesto vzbuzuje zdání, že by se mohlo jednat o oficiální kontrolu ČOI. V e-mailech přitom stojí, že během „kontroly“ stránek podnikatele či živnostníka byly zjištěny údajné nedostatky a je nabízena pomoc za úplatu. Od těchto e-mailů se Česká obchodní inspekce distancuje.
05.07.2016 20:25 |

podobné články

Chinaski zahrají jen na Štěrkovně Open Music

 
Jediným letním festivalem v Česku, kde se představí kapela Chinaski, bude Štěrkovna Open Music. Ta se uskuteční 30. a 31. července na břehu jezera v Hlučíně na Opavsku.
23.07.2010 10:25 |

podobné články

Na Štěrkovně se muzicírovalo i pomáhalo

 
Návštěvníci festivalu Štěrkovna Open Music podpořili tříletou Adélku, která prodělala těžkou dětskou mozkovou obrnu. Prostřednictvím aplikace EPP Pomáhej pohybem získávali body, které Nadace ČEZ přemění na finance a přispěje 50 tisíc korun na její rehabilitaci v lázních. Potřebný počet bodů diváci vysportovali překvapivě už první den festivalu.
02.08.2015 09:36 |

podobné články

Kapela Nightwork se nachladila v zoo, postupně ruší své koncerty

 
Členové kapely Nightwork, kteří se nechali v neděli a pondělí vystavit v pražské zoo jako exemplář homo sapiens, doplatili na svůj pokus o zviditelnění vlastním zdravím. Někteří z nich se v zoologické zahradě nachladili, zpěvák Vojtěch Dyk musel být údajně hospitalizován. Kapela proto zrušila čtvrteční koncert na festivalu Štěrkovna Open Music v Hlučíně. Prázdné místo v programu podle pořadatelů zaplní skupina Kryštof.
28.07.2011 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Dyk (756 článků)

Richard Müller chystá novou desku

 
Slovenský zpěvák a hudebník Richard Müller pracuje na nové desce a chystá také souborné vydání všech svých nahrávek. V sobotu před svým vystoupením na festivalu Štěrkovna Open Music řekl, že nového alba už má hotovou přesně polovinu.
01.08.2011 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Richard Müller (353 článků) , Richard Müller (353 článků)

Ostravský DJ Lowa vystoupí s Janáčkovou filharmonií

 
Janáčkova filharmonie Ostrava se připravuje na projekt, který nejspíš v tuzemských poměrech vstoupí do dějin elektronické taneční hudby. Projekt má mít v roce 2019 koncertní premiéru na hudebním festivalu Štěrkovna Open Music, který se vždy na konci července koná v Hlučíně.
13.11.2018 09:20 |

podobné články

Obchodní inspekce: V den vysvědčení se prodával mladistvým i tvrdý alkohol

 
Svým rozsahem zatím nejmasivnější kontrolu na dodržování zákazu prodeje alkoholu osobám mladším 18 let v jediný den provedla Česká obchodní inspekce v pátek 29. června 2018. „Jednalo se záměrně o den, kdy školáci dostávají vysvědčení a chystají se případně oslavit začátek prázdnin,“ říká ústřední ředitel České obchodní inspekce Mojmír Bezecný. Kontroly proběhly ve všech regionech, celkem bylo zkontrolováno 44 provozoven, obchodníci zákaz porušili a alkohol mladistvému prodali v 26 z nich (tj. 59 %).
05.07.2018 13:20 |

podobné články

Víkendové hudební festivaly: Bezděz, Hlučín, Plasy i Jaroměř

 
Hudební příznivci mohou o víkendu očekávat další žně. Pokračují totiž Sázavafest, České hrady.cz a začínají Štěrkovna Open Music, Czech Rock Block a Antifest.
31.07.2009 16:30 |

podobné články

V roce 2018 bude opět v popředí zájmu těžební společnost OKD

 
V popředí zájmu nejen obyvatel Moravskoslezského kraje bude v příštím roce opět průmysl, konkrétně těžební společnost OKD a strojírenská skupina Vítkovice Machinery Group. OKD čeká reorganizace, Vítkovice se vypořádávají s insolvencí několika dceřiných firem. Obyvatele kraje čekají ale i festivaly Colours of Ostrava nebo Štěrkovna Open Music, na kterém vystoupí písničkář Jaromír Nohavica. Také atletický Kontinentální pohár, píše ČTK.
26.12.2017 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Nohavica (192 článků)

Za předváděčky pro důchodce padla rekordní pokuta. Šéf inspekce vyhlašuje válku

 
Rekordní pokutu ve výši dva miliony korun vyměřila Česká obchodní inspekce za předváděcí akce. Dostala ji První česká reklamní společnost za promyšlenou manipulaci a agresivní nátlak na seniory během prodeje. „Agresivita těchto prodejců neustále roste,“ upozornil ředitel České obchodní inspekce Vladimír Velčovský v pořadu Události, komentáře na ČT 24.
28.05.2013 23:00 |

podobné články

Český telefonní seznam klame nabídkou, vypadající jako faktura za služby

 
Česká obchodní inspekce zaznamenala v posledních měsících nárůst stížností na společnost Český telefonní seznam, s.r.o. V drtivé většině se ale jedná o podněty podnikatelů, které není Česká obchodní inspekce oprávněna řešit. Podnikatel se může proti takovému jednání bránit soudně. Pokud však podobná nabídka přijde spotřebitelům, takové podněty inspekce naopak řešit může a v minulosti na základě nich uložila také dvě pokuty.
19.11.2017 22:10 |

podobné články

Česká obchodní inspekce: Kontroly e-shopů ukázaly porušení zákona téměř v devadesáti procentech

 
Nakupování přes internet se stalo přirozenou součástí spotřebitelského chování na českém trhu. Obliba on-line nákupů roste a v poslední době stále více i prodej zboží přes sociální sítě, aukční síně a zahraniční portály. Česká obchodní inspekce v roce 2016 uskutečnila 1 197 kontrol a porušení právních předpisů zjistila téměř v 90%, což je přibližně o 5% více než v roce 2015. V roce 2016 prodávající e-shopů nejvíce používali nekalé obchodní praktiky, neinformovali o uplatnění reklamace a neuváděli informace, které jim od února 2016 ukládá zákon, kdy spotřebitel musí být seznámen o subjektech mimosoudního řešení spotřebitelských sporů.
09.04.2017 16:40 |

podobné články

Česká obchodní inspekce: 40% kontrolovaných obchodů a restaurací na východě Čech porušilo zákon

 
Česká obchodní inspekce Královohradeckého a Pardubického kraje uskutečnila na konci měsíce září mimořádnou kontrolu v 18 provozovnách obchodní sítě a restauračních zařízení. Více než 40 % z nich nedodrželo zákony.
12.11.2017 07:35 |

podobné články

Česká obchodní inspekce: Mimořádná kontrolní akce v Jevíčku

 
Česká obchodní inspekce Královéhradeckého a Pardubického kraje uskutečnila mimořádnou kontrolní akci v oblasti Jevíčka a okolí. Provedla 18 kontrol, ve kterých se zaměřila na dodržování zákonů v obchodní síti a veřejném stravování. Porušení právních předpisů zjistila téměř u 40 % z nich.
20.11.2017 18:50 |

podobné články

Česká obchodní inspekce: Nekalé obchodní praktiky při prodeji ojetých aut pokračují

 
Česká obchodní inspekce se i v roce 2017 zaměřila na dodržování povinností při prodeji ojetých automobilů.
20.01.2018 20:00 |

podobné články

Česká obchodní inspekce: Ochrana spotřebitele musí být i na „českých olympiádách“

 
Česká obchodní inspekce uskutečnila mimořádné kontroly Olympijského festivalu v Brně a Ostravě. Kontrolní akce byly především zaměřené na dodržování zákona o ochraně spotřebitele ve stáncích s občerstvením a na půjčovny zimního sportovního vybavení.
28.02.2018 16:55 |

podobné články

Česká obchodní inspekce: Kontroly na MFF v Karlových Varech

 
Česká obchodní inspekce se během konání Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech zaměřila na dodržování zákonů při nabídce a prodeji zboží. Inspektoři provedli 117 kontrol a v 56 případech zjistili jejich porušení.
11.07.2018 22:10 |

podobné články