Článek

Česká krajina: Návštěva ředitele plzeňské zoologické a botanické zahrady

 
Ředitel plzeňské zoologické zahrady Jiří Trávníček navštívil dnes odpoledne rezervaci velkých kopytníků v bývalém vojenském prostoru Milovice. Prohlédl si stáda velkých kopytníků, jejichž hlavním úkolem je obnovovat biologickou rozmanitost, včetně botanických unikátů, které ve vzácné nížině v okolí Milovic rostou.
13.10.2021 19:40 |

podobné články

Podobné články

Praha 8: Permanentka do Botanické zahrady zdarma

 
Od pátku 15. července 2011 budou vydávány permanentky do Botanické zahrady. Obyvatelům Prahy 8 z širokého okolí Botanické zahrady, jako jsou Bohnice, Čimice, Trója a část Kobyliského sídliště, nabízí Botanická zahrada hlavního města Prahy roční permanentku zdarma.
09.07.2011 08:20 |

podobné články

Z Prahy za orchidejemi až k sopkám Ekvádoru: Botanička popsala náročnou práci s rostlinami

 
Málokdo si při návštěvě Botanické zahrady hl. m. Prahy uvědomuje, kolik práce stojí za každou rostlinou. Zaměstnanci botanické zahrady se kvůli nim vydávají na expedice do různých tropických  končin světa. Příprava na výpravu přitom někdy trvá i několik let. Zatím poslední výpravou za poznáním tropických rostlin byla cesta do Ekvádoru. Odbornice Botanické zahrady v Troji Romana Rybková Blesku popsala, jak takové přípravy probíhají.
28.09.2021 08:40 |

podobné články

Česká pošta: Příležitostný aršík představuje další čtyři zoologické zahrady

 
Česká pošta začíná ve středu 5. 9. 2018 prodávat aršík s příležitostnými poštovními známkami „Ochrana přírody: Zoologické zahrady III“. Po úspěšné emisi Zoologické zahrady I a II přichází její pokračování, které dává možnost představit i další významné zahrady v ČR, tedy ZOO Děčín, ZOO Ústí nad Labem, ZOO Zlín a ZOO Ostrava. Na kuponech a okrajích aršíku jsou vyobrazeny další vzácné druhy zvířat našich předních zoologických zahrad.
06.09.2018 11:45 |

podobné články

Zoo na polovině kapacity: Za zvířaty může až 10 tisíc lidí, dorazily zatím stovky

 
Do pražské zoo v pondělí dopoledne dorazilo několik stovek lidí, v areálu panoval klid. Zhruba 100 lidí pak k poledni zavítalo do nedaleké botanické zahrady, návštěvnost tou dobou zde byla nízká, vyšší očekávali odpoledne. Zoologické a botanické zahrady či arboreta mohou od pondělí naplnit kapacitu venkovních prostor na polovinu, dosud směly na 20 procent. Vnitřní expozice zůstávají kvůli protiepidemickým opatřením uzavřené, zprovozněné jsou naopak zahrádky u občerstvení a restaurací.
17.05.2021 16:15 |

podobné články

Praha: Zahájení 80. sezony zoologické zahrady

 
Zahájení jubilejního osmého desetiletí existence oblíbené zoologické zahrady spojil pražský primátor s křtem dvou vzácných přírůstků zoologické zahrady leguána modravého, Fausta a Markétky.
28.03.2011 18:05 |

podobné články

Zoologické zahrady bez peněz. Nejčernější scénář se ale zatím nekoná. Stát poslal peníze. Budou stačit?

 
REPORTÁŽ Zoologické zahrady jsou nyní ve velmi tíživé situaci a omezily na únosnou míru řadu svých výdajů. V některých zoo dokonce už byly zpracované plány, ve kterých se počítá i s utrácením zvířat. To by byl ale ten nejčernější scénář, kterému se chtějí všechna tato zařízení raději vyhnout. Stát nyní uvolnil pro všechny zoologické zahrady 80 milionů korun. Otázkou ovšem zůstává, zda to bude stačit, když většina zoo eviduje mnohamilionové ztráty na vstupném.
25.03.2021 21:25 |

podobné články

Největší dýně v Česku váží 175 kilo! Vidět ji lze v botanické zahradě v Troji, láká i na Halloween

 
Krásný podzim teď čeká na návštěvníky trojské botanické zahrady. Kromě úžasně zbarvených listů nejrůznějších rostlin je tam od pátku k vidění také výstava s názvem Tajuplný dýňový podzim. Největším lákadlem je největší česká dýně, která váží neskutečných 175 kilogramů!  Podívejte se, jak to v botanické zahradě v říjnu vypadá.
11.10.2021 16:45 |

podobné články

Ředitel botanické zahrady v Troji si pěstuje „nouzové mraveniště“. Kancelář má nejradši pod širým nebem

 
Prosluněná místnost, kam se pro všechny exotické i normální rostliny tak tak vejde stůl a potřebný nábytek. Takhle nějak by si člověk byl býval představoval kancelář ředitele Botanické zahrady hl. m. Prahy Bohumila Černého. Ten přitom každodenně „funguje“ ve skromné kanceláři se čtyřmi rostlinami na parapetu, kde má vše, co potřebuje. „Celá zahrada je mojí kanceláří,“ těší jej.
31.03.2021 06:40 |

podobné články

Vzácnost v zavřené botanické zahradě: Vyklíčila chráněná masožravka láčkovka! Podívejte se

 
V trojské botanické zahradě v Praze vyklíčila semena masožravé rostliny láčkovky uťaté. Tamním botanikům se jako prvním v Evropě podařilo vypěstovat semena tohoto druhu pomocí ručního opylování. Dnes to v tiskové zprávě uvedl ředitel Botanické zahrady hlavního města Bohumil Černý. Zahrada je nyní kvůli vládním opatřením vůči covidu-19 pro návštěvníky uzavřena.
11.02.2021 14:00 |

podobné články

Za nepotřebný spotřebič volňásek do plzeňské zoo

 
S vysloužilci do zoo! Tak zní název akce plzeňské zoo, při které mohou návštěvníci získat zvýhodněné vstupné a pro své ratolesti vstup zcela zdarma. Přinesete-li v sobotu 27. června do zoologické a botanické zahrady Plzeň vysloužilý elektrospotřebič, volňásek v hodnotě dětské vstupenky bude váš.
22.06.2015 13:06 |

podobné články

Botanická zahrada plánuje nový vstupní areál: Už ví, jak bude vypadat

 
Nový vstupní areál, který navrhl Zdeněk Fránek, postaví v severní části trojské botanické zahrady. Vznikne v něm hlavní vchod s množstvím kulturně-společenských prostor pro širokou veřejnost. Vedení zahrady jako další výhodu vybudování severního vstupu vidí v tom, že odlehčí dopravně přetížené čtvrti Troja v oblasti zoologické zahrady a také posílí infrastrukturu Bohnic v nabídce parkovacích ploch.
15.12.2017 18:05 |

podobné články

Sukulenty v botanické zahradě: Šťáva z některých skolí zebru, otrávit se můžete i medem!

 
Do Česka přišly tropy. Pokud se v takovém počasí vydáte na výstavu „suchomilů“ do Botanické zahrady hl. m. Prahy, zapomenete, že jste v české metropoli a objevíte se v Africe, Americe nebo na Madagaskaru. Krásné a přitom zabijácké. Taková je většina vystavených suchomilných rostlin. Ale nebojte, její návštěva vás neotráví! I když se z mnohých dělají jedovaté šípy.
18.06.2021 17:10 |

podobné články

Dvouletý tygr z Plzeňské zoo odcestoval na Ukrajinu

 
Do ukrajinské zoologické zahrady Limpopo u Lvova vypravili chovatelé plzeňské zoo dvouletého stopadesátikilogramového samce vzácného tygra ussurijského Césara. Tři tygří samečky Cicera, Césara a Cyrila porodila v plzeňské zoo tygřice Tsamara v červnu 2011. V zahradě kromě samice zůstává poslední z trojice mladých tygrů Cicero. I pro něj chovatelé hledají nový domov, kam by mohl co nejdříve odcestovat, řekl dnes mluvčí zoo Martin Vobruba.
07.10.2013 18:10 |

podobné články

Zloděj ukradl nejmenší leknín světa z botanické zahrady v Londýně

 
Neznámý zloděj ukradl minulý týden z Královské botanické zahrady v Londýně jeden z několika posledních přežívajících exemplářů nejmenšího leknínu na světě. S odvoláním na místní policii o tom v úterý informovala agentura AFP.
14.01.2014 11:35 |

podobné články

Dolínek (ČSSD): Vackova koncepce Botanické zahrady splňovala představy o rozvoji této unikátní organizace

 
Staronovým ředitelem Botanické zahrady hl. m. Prahy včera Rada hlavního města Prahy s účinností od 1. 6. 2016 jmenovala RNDr. Oldřicha Vacka, CSc., který Botanickou zahradu vedl už v letech 2003 až 2011.
18.05.2016 20:25 |

podobné články

Nový altán botanické zahrady v Praze: Posluchárna i čajovna v jednom

 
Návštěvníci Botanické zahrady hl. města Prahy v pražské Troji budou mít možnost už na podzim využít nového altánu. Ten bude multifunkční, má totiž sloužit jako přednášková síň, posluchárna a čajovna v jednom. Lidé v altánku naleznou také útočiště v případě deště. Dřevěná budova bude stát v ornamentální zahradě.
07.07.2016 10:30 |

podobné články

Prahu 6 čeká o víkendu Den Země: Na Vypichu lidé obdrží také lístky zdarma do botanické zahrady

 
I v letošním roce opět proběhne zábavnou a zároveň vzdělávací formou Den Země s Prahou 6, který se koná v sobotu 21. dubna od 12.00 do 17.30 hodin Na Vypichu. Zde bude připraven zajímavý a pestrý program pro děti i dospělé. Jako bonus dostanou také návštěvníci lístky zdarma do botanické zahrady.
20.04.2018 08:50 |

podobné články

Květiny v lahvích i tropický les ve skleníku. Virtuální prohlídka botanické zahrady

 
Užijte si nástup jara přes panoramatické záběry z pražského skleníku Fata Morgana či snímků z běžně nepřístupných laboratoří botanické zahrady.
18.03.2021 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Fata Morgana (27 článků)

V plzeňské zoo uhynul šimpanz Bask

 
Osmadvacetiletý šimpanz Bask z plzeňské zoologické zahrady je po smrti. Uhynul ve čtvrtek 13. května, zoo to oznámila nyní. „Byl v nejlepších letech, šimpanzi se dožívají padesáti i víc,“ řekl Právu mluvčí zahrady Martin Vobruba.
17.05.2021 13:55 |

podobné články