Článek

Češi zanedbávali zubní prevenci, varuje Šmucler. A promluvil o strastech stomatologů

 
Některé státy v Evropské unii, stejně jako například Velká Británie nebo USA, v době pandemie pozastavily na čas stomatologickou péči. Lidé si mohli zajít k zubaři pouze s akutní bolestí. Jak řekl prezident České stomatologické komory (ČSK) Roman Šmucler, v Česku a také na Slovensku pracovali stomatologové téměř neustále. Přesto je pandemie pro zubaře velkou ekonomickou ranou. Stomatologie je podle ČSK po lázních epidemií covidu-19 druhým nejpostiženějším oborem zdravotní péče. Zubaři loni dostali uhrazeno zdravotními pojišťovnami asi o 1,7 miliardy korun méně, než bylo plánováno.
22.04.2021 19:20 |

podobné články

Podobné články

Soutěžte s Bleskem zdraví o balíčky Sensodyne Pronamel!

 
Zubní pasta Sensodyne Pronamel – pomáhá zpevňovat zubní sklovinu, ochrana před působením kyselin a před zubním kazem. Zubní pasta Sensodyne Pronamel Whitening – pomáhá zpevňovat zubní sklovinu, ochrana před působením kyselin a před zubním kazem, šetrně odstraňuje pigmentové skvrny. Zubní pasta Sensodyne Pronamel Junior – dětská zubní pasta pro ochranu a zpevnění zubní skloviny. Zubní kartáček Sensodyne Pronamel – patentovaná pružná gelová hlavice s měkkými vlákny pro účinné a zároveň šetrné čištění. Ústní voda Sensodyne Pronamel – pomáhá zpevňovat zubní sklovinu a chrání před zubním kazem, neobsahuje alkohol
30.11.2011 00:05 |

podobné články

Soutěžte s Bleskem pro ženy o balíčky Sensodyne Pronamel!

 
Zubní pasta Sensodyne Pronamel – pomáhá zpevňovat zubní sklovinu, ochrana před působením kyselin a před zubním kazem. Zubní pasta Sensodyne Pronamel Whitening – pomáhá zpevňovat zubní sklovinu, ochrana před působením kyselin a před zubním kazem, šetrně odstraňuje pigmentové skvrny. Zubní pasta Sensodyne Pronamel Junior – dětská zubní pasta pro ochranu a zpevnění zubní skloviny. Zubní kartáček Sensodyne Pronamel – patentovaná pružná gelová hlavice s měkkými vlákny pro účinné a zároveň šetrné čištění. Ústní voda Sensodyne Pronamel – pomáhá zpevňovat zubní sklovinu a chrání před zubním kazem, neobsahuje alkohol.
05.12.2011 00:05 |

podobné články

„Zamlčená pravda.“ Roman Šmucler nemocným: Kolaps zdraví kvůli covid testům. Jako 90. léta. Klamou vás

 
ROZHOVOR Testy na covid odsály z českého zdravotnictví tak masivní objem peněz, že teď nebude na léčbu běžných, ale i závažných nemocí. Upozorňuje na to prezident České stomatologické komory Roman Šmucler. “Z testování se stal strašlivý průmysl a představa, že by tyto obrovské obraty najednou skončily, se pochopitelně nelíbí těm, kteří na tom vydělávají,” konstatuje docent Šmucler s tím, že jde v tomto smyslu o návrat do 90. let. Návrat Adama Vojtěcha do čela resortu zdravotnictví Šmucler vítá, prý je naděje, že se konečně začnou řešit podstatné věci. Přidal i postřeh, že mnohé rodiny zvrací z toho, jakým způsobem probíhá testování ve školách.
25.05.2021 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1593 článků)

Vědci přišli na to, jak lze regenerovat zubní sklovinu

 
Britští vědci vyvinuli nový materiál pro léčbu zubních kazů, který dokáže podpořit zub v obnově zubní skloviny. Tu pod plakem narušují zhoubné bakterie, které pak pronikají do zuboviny a tvoří kaz. Jakmile je zubní sklovina narušena, tělo ji neumí samo obnovit. Ale nová metoda a nová hmota z Londýna tento proces dokáže vyvolat a zubní sklovinu regenerovat.
04.06.2018 10:30 |

podobné články

Mladé a zdravé promořit virem! Vysokoškoláci klidně zítra do škol. A senioři? Takto je ochráníme, říká rozhodně Roman Šmucler

 
ROZHOVOR Karanténu nemá smysl prodlužovat jen tak. Stojí miliardy a pak stačí jeden student, jako v Číně, a stejně všichni onemocní. Ochrání nás jen promoření zdravých lidí virem. Tvrdí to prezident České stomatologické komory a člen Ústředního krizového štábu Roman Šmucler, který je přesvědčen, že jsme neměli zavírat školy, ale domovy seniorů. Máme omezené prostředky, chraňme ohrožené, protože sportovci a mladí ochranu tolik nepotřebují. Zároveň je nyní čas na návštěvu stomatologů, přestože je u nich velmi bezpečno, spousta z nich má ordinace prázdné.
06.04.2020 17:46 |

podobné články

Roman Šmucler o ministru Romanu Prymulovi: Je to blázen, vymýšlí absurdity a chce se stát premiérem

 
Šéf stomatologů Roman Šmucler (51) podepsal dopis skupiny lékařů kritizující tvrdá vládní opatření proti pandemii a spolu s dalšími za to sklidil kritiku od ministra zdravotnictví Romana Prymuly (56). Proč odmítá myšlenku, že jako zubař tomu nerozumí? A proč situaci naopak podle něj nerozumí ministr?
08.10.2020 06:31 |

podobné články

Zubaři na sněmu neměli roučky, schytává to Šmucler. On je odmítač, vmetl mu kolega

 
Roman Šmucler obhájil post předsedy České stomatologické komory a už musí řešit první problém. Na sněmu, kde volba probíhala, totiž část stomatologů neměla nasazené roušky. Podle Šmuclera ale všichni dodržovali rozestupy a byli navíc testovaní. „On je odmítač a kvůli lidem, jako je on, se to dostalo až sem. My jako lékaři bychom měli jít příkladem,“ vzkázal Šmuclerovi stomatolog Radek Mounajjed.
22.02.2021 21:10 |

podobné články

Zubaři na sněmu neměli roušky, schytává to Šmucler. On je odmítač, vmetl mu kolega

 
Roman Šmucler obhájil post předsedy České stomatologické komory a už musí řešit první problém. Na sněmu, kde volba probíhala, totiž část stomatologů neměla nasazené roušky. Podle Šmuclera ale všichni dodržovali rozestupy a byli navíc testovaní. „On je odmítač a kvůli lidem, jako je on, se to dostalo až sem. My jako lékaři bychom měli jít příkladem,“ vzkázal Šmuclerovi stomatolog Radek Mounajjed.
22.02.2021 21:20 |

podobné články

Nepřítel státu Roman Šmucler: Vláda nesmyslně likviduje celou zemi, mám lepší řešení

 
Ostrý kritik vládních opatření Roman Šmucler (51) není pouze tím, kdo by říkal, jak ten druhý dělá něco špatně, navrhuje i řešení. A ne taková, která by si vymyslel z pozice šéfa stomatologů. Jak by to podle něj mělo fungovat, aby už brzy i s covidem bylo líp?
03.03.2021 15:55 |

podobné články

Roman Šmucler: Tvrdě o Babišovi a obrana Blatného. Vakcíny jsou, ale vláda je má ve skladech

 
Kdykoli šéf stomatologů Roman Šmucler (51) promluví, většinou hne žlučí nejen premiéru Andreji Babišovi (66), ale i dalším lidem. Přečtěte si, co řekl eXtra.cz o aktuální situaci. Co jediné podle něj zachrání Česko?
04.03.2021 21:11 |

podobné články

Roman Šmucler to schytal za slova o ochrnutí po očkování: Chtěli, abych to tajil, že pacienti jsou hloupí

 
Šéf stomatologů Roman Šmucler (52) na sociálních sítích uveřejnil fotku, na níž ukazuje dočasně ochrnutou tvář po druhém očkování vakcínou proti covidu. Hned se proti němu začali vymezovat vakcinologové, kterým ale zavřel ústa, když ukázal jejich vlastní papír. „Řídí tuhle zemi a ani nečtou návody k vakcínám,“ řekl eXtra.cz lékař.
05.06.2021 08:30 |

podobné články

Boj o místo u zubaře: Stomatologů je dost, tvrdí Šmucler a ukazuje na pojišťovny

 
Zatímco v Praze čekají lidé ve frontě na očkování proti covidu-19, jinde čekají ve dlouhých frontách na registraci k zubaři. Stalo se tak nedávno v Červeném Kostelci na Trutnovsku. Veřejná skupina na facebooku s názvem Hledám zubaře má přes dva tisíce členů a skoro denně zde přibývají dotazy z různých koutů Česka, kdy pacienti hledají zubaře, který přijímá nové pacienty či má smlouvu se zdravotními pojišťovnami. Prezident České stomatologické komory Roman Šmucler na dotazy Blesk Zpráv uvedl, že zubařů je hodně, ale pojišťovny pro ně nemají peníze. Ministerstvo zdravotnictví se hájí, že podporuje rozvoj a udržení stomatologických ordinací dotačním programem.
24.07.2021 05:05 |

podobné články

Roman Šmucler: Čechům vypadají zuby. Plomby zdarma, prosím

 
Stomatolog, podnikatel a exmoderátor Roman Šmucler varuje před dopady rozhodnutí Leoše Hegera. Ten navrhuje, aby si lidé platili u zubaře i amalgámové plomby, protože se jim kazy tvoří kvůli nedostatečné dentální hygieně."Pokud tyto návrhy projdou, přijde řada lidí o zuby a budeme národ bezzubých," řekl Šmucler ParlamentnímListům.cz
01.06.2011 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1275 článků)

Šmucler varuje před bankrotem. Důchodci se bojí inflace. Osudově

 
Česká republika spěje k bankrotu do několika let, je na tom politická shoda. Pro ParlamentníListy.cz to uvedl někdejší moderátor a dnes majitel nemocnic Roman Šmucler. A vyvolal tím doslova smršť nesouhlasných reakcí. Přesto se redakce dále zajímala o to, zda přece jen v Česku nějaké signály toho, do jaké míry by mohl mít Šmucler pravdu, nejsou.
08.08.2011 04:55 |

podobné články

Šmucler: 3 % lidí ohroženy COVIDem. Neblázněte jak malé děti. Vakcína nás zklame. Roušky? Úplně jinak

 
Koronavirus neochromuje jen ekonomiku, ale i medicínu. Prezident České stomatologické komory Roman Šmucler varuje, že například v USA drasticky klesla diagnostika rakoviny. Podle Šmuclera jsou dostupná data svědectvím především o tom, že covid je něco mezi "průměrnou" a "těžkou" chřipkou. Známý lékař míní, že nemoc je nebezpečná tak pro 3 procenta populace a je především potřeba zajistit, aby se vlna covidu "nepotkala" s chřipkou. Dále navrhuje, aby místo celoplošně nařízených roušek byly raději nemocným a ohroženým vydávány respirátory na předpis. Roušky prý mohou celou věc spíše protáhnout. „Osobně bych byl rád za společnost, která je silná a nesesype se z každé hrozby, nebuďme jako malé děti,“ přeje si Šmucler a dodává, že vynaložené prostředky by našly lepší uplatnění u jiných nemocí, ve školách, či v peněženkách seniorů.
25.08.2020 13:55 |

podobné články

„Roušky jsou fetiš.“ Šmucler kritizuje nedůvěru v Čechy i fitka bez sprch. Kde ho stříhali?

 
Prezident České stomatologické komory Roman Šmucler zatápí svými názory vládě. Jako člen Ústředního krizového štábu, kde je za TOP 09, rozhněval v týdnu jeho šéfa, ministra vnitra a vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD). Tvrdil totiž, že nošení roušek skončí s uplynutím nouzového stavu. Právě o plošném nošení roušek Šmucler v rozhovoru pro Blesk Zprávy uvedl, že je to fetiš. Sám tvrdí, že Češi nejsou horší než Němci, kde už jsou v rozvolňování dál. Vadí mu i to, že ho kadeřník musel ostříhat mimo salon. A vadí mu zpocení lidé v metru, kteří plní vládní nařízení. Do politiky zatím jít nechce.
11.05.2020 05:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3253 článků)

„Darební Češi.“ Šmucler mluvil s politiky. Bez respirátorů. Slyšel to jasně

 
Máme „národní lockdownovou frontu“ a největší „zavírači“ jsou často v řadách opozice, která má na praporech slovo „svoboda“. Podle prezidenta České stomatologické komory Romana Šmuclera panuje v politice všeobecná shoda na tom, že si „nikdo nevezme na svědomí“, že by se lidé svobodně rozhodovali. „Takže to takhle bude dál a dál. No a kdyby přišla infekce, nemohou za to politici, ale darebný český lid, který v třicetistupňových vedrech nenosil respirátory,“ řekl Šmucler ParlamentnímListům.cz. „Smrt zdravého dítěte na covid je srovnatelná s rizikem utopení se při koupání,“ uvádí. „Nechtěl bych být v roli lékaře, který neinformoval rodiče, a pak by třeba došlo ke komplikaci. Jinak očkování dětí bez souhlasu rodičů je nezákonné,“ dodal též docent Šmucler.
29.06.2021 07:55 |

podobné články

Tom Cruise a jeho pověstný dokonalý chrup? Podle stomatologů ani náhodou!

 
Také jste až dosud neshledávali na zubech Toma Cruise  (51) jedinou chybičku? Dokonale rovný a vybělený chrup je sice nepochybně dílem některého z věhlasných stomatologů, ale podle kolegů lékařů je dokonalost Tomova hollywoodského úsměvu značně přeceňována.
02.09.2013 06:00 |

podobné články

Osobnosti: Tom Cruise (1006 článků)

U zubaře si dost připlatíte. Ceny výkonů vyskočily až o 40 procent

 
Ceny zákroků u stomatologů se zvýšily za poslední roky až o 40 procent. Vyplývá to aspoň z průzkumu, který deník MF Dnes udělal zhruba ve stovce ordinací. Zubaři, kteří poplatky nezvedli, byli podle šetření výjimkou. Podle stomatologů jsou jejich ceny v porovnání s cizinou stále nízké. Náklady na minutu výkonu se prý pohybují kolem 25 až 90 korun. Vinu za doplácení stomatologických zákroků přisuzují zastaralému seznamu výkonů hrazených ze zdravotního pojištění.
30.05.2016 10:55 |

podobné články