Článek

Češi v Řecku: Zmatky v hotelu a rozestupy u bufetu. Češka Petra zmínila problém taveren

 
Hotelový resort Labranda Sandy Beach v letovisku Agios Georgios na jihozápadě řeckého ostrova Korfu striktně dbá na hygienu a bezpečnost v souvislosti s koronavirem. Uzavření hranic a delší přípravy na novou sezónu však nevyužil ke zlepšení svého vybavení a recepce v pátek mimo jiné příliš nezvládala odbavení hostů. Co vedle toho Čechy na Korfu čekalo?
03.07.2020 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Sandy Beach (2 články)
Podobné články

Zoufalí Řekové: Úmyslně se nakazí virem HIV, aby dostali peníze!

 
Se šokující zprávou přišla světová zdravotnická organizace WHO. Z ní vyplývá, že v Řecku se z důvodu ekonomické krize šíří dobrovolná infikace virem HIV a roste počet sebevražd. Infikovaným přitom v Řecku náleží pomoc v hodnotě 700 eur měsíčně (cca 19 000 korun). šíří dobrovolná infikace virem HIV a prudce tam rovněž stoupá počet sebevražd. Čtěte více na: http://www.denik.cz/ze_sveta/v-recku-pry-pribyva-lidi-kteri-se-dobrovolne-nakazi-hiv-20131126.html V Řecku, které je jednou z nich, se údajně šíří dobrovolná infikace virem HIV a prudce tam rovněž stoupá počet sebevražd. Čtěte více na: http://www.denik.cz/ze_sveta/v-recku-pry-pribyva-lidi-kteri-se-dobrovolne-nakazi-hiv-20131126.html V Řecku, které je jednou z nich, se údajně šíří dobrovolná infikace virem HIV a prudce tam rovněž stoupá počet sebevražd. Čtěte více na: http://www.denik.cz/ze_sveta/v-recku-pry-pribyva-lidi-kteri-se-dobrovolne-nakazi-hiv-20131126.html
27.11.2013 07:57 |

podobné články

Rozestupy a lockdown i pro psy a kočky?

 
Po výskytu zmutovaného covidu u norků v Dánsku a nově i Řecku, který je navíc přenosný na člověka, odborníci vydali další doporučení k omezení šíření nákazy. Stejná pravidla – tedy rozestupy a lockdown – jaká platí pro lidi, by měla platit i pro domácí mazlíčky!
16.11.2020 12:10 |

podobné články

Mexico City zakázalo používání slánek. Na dobro

 
Zhruba 200.000 restaurací, taveren a kaváren v mexickém hlavním městě odstranilo ze stolů  slánky  - a to nadobro. Tento krok je součástí zdravotní kampaně mexické metropole, kterou město spustilo začátkem dubna pod heslem: Méně soli, více zdraví. Informuje o tom list El Universal. 
11.04.2013 13:55 |

podobné články

Přejetá zvířátka i průkaz do bufetu. I tím perlí řečnící poslanci

 
Řečnění v Poslanecké sněmovně nebere konce. Kromě sociálních demokratů ale vystoupili i příslušníci vládní koalice. Na téma přišla jak zdravotní reforma, tak i nalezená průkazka do bufetu.
05.11.2011 18:00 |

podobné články

Rodiče šli do bufetu, jejich dvě dcery (†6 a †3) se mezitím utopily

 
Obrovská tragédie se stala ve slovenském aquaparku v Senci. Včera v podvečer se tam utopili dva sourozenci, sestry (†3 a †6). Rodiče byli v době neštěstí v bufetu.
05.09.2012 07:20 |

podobné články

Na koupališti se utopily dvě děti (†3, †6): Rodiče byli v bufetu

 
Na koupališti nedaleko Bratislavy se v úterý večer odehrála obrovská tragédie. Dvě holčičky (†3, †6) se honily u bazénu, nešťastnou náhodou do něj spadly a utopily se. Rodiče byli údajně v bufetu.
05.09.2012 15:50 |

podobné články

Jaké byly ceny v legendárním bufetu Koruna? Čtenáři vzpomínají na svá oblíbená menu

 
Články o Automatu Koruna, oblíbeném bufetu v Praze na Václavském náměstí, vyvolaly vlnu reakcí čtenářů Blesk.cz. Zavzpomínali si mnozí pamětníci, některé z příspěvků pamětníků pak poodhalily i ceny, za jaké si strávníci mohli pochutnat na různých delikatesách.
27.08.2014 12:40 |

podobné články

Svatební hostina a seznamka v bufetu Koruna: Příběhy z legendárního podniku na Václaváku

 
Býval tam pořádný mumraj, dlouhé fronty mlsalů, kteří si nenechali ujít příležitost občerstvit se ve známém bufetu. Automat Koruna se však stal svědkem nejen řady spokojených zákazníků, ale třeba i svatební hostiny nebo seznámení s neznámým. Právě o takové příběhy se s námi podělili čtenáři Blesk.cz.
27.08.2014 19:40 |

podobné články

VIDEO: Máme pro vás recept na jahodový koktejl z bufetu Koruna

 
Neskutečný ohlas mezi čtenáři vyvolala naše včerejší zpráva chystaném návratu Automatu Koruna na Václavské náměstí v Praze! Přišly nám desítky mailů se vzpomínkami na slavný bufet. Někdo horoval pro polévky, jiný pro chlebíčky nebo bramboráky, ale všichni pro tamní jahodový koktejl! Cukrář a pamětník slavného bufetu René Kuchař nám dokonce prozradil, jak a z čeho jej tehdy připravoval!
28.08.2014 05:05 |

podobné články

Kroměřížská nemocnice je bez bufetu

 
Návštěvníci Kroměřížské nemocnice se budou muset několik týdnů obejít bez bufetu.
04.01.2015 20:52 |

podobné články

Děti půjdou do „Mekáče“ a půlka bufetů zavře, varují kritici pamlskové vyhlášky

 
„Pamlsková vyhláška“, kontroverzní nařízení ministryně školství Kateřiny Valachové (ČSSD) o tom, co se smí a nesmí prodávat ve školních bufetech, je stále častěji terčem kritiky. Tím, jak se kvapem blíží její povinné plnění od 1. ledna 2017. Experti a ředitelé škol se v úterý sešli na akci, kde vyhlášku tvrdě kritizovali. Mj. kvůli tomu, že na českém trhu není dost vyhovujících potravin a děti budou místo školních bufetů běhat do McDonaldu.
20.12.2016 17:40 |

podobné články

Valachová dráždí svačináře. Chlubila se zdravými pamlsky a chce kontroly bufetů

 
Ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) čelí kritice za prosazování pamlskové vyhlášky, podle které mají ze školních bufetů zmizet nezdravé potraviny. Potravinářská komora varuje, že nastavená kritéria jsou přísná. Nutriční terapeutka Květa Krajíčková dodává, že nabídka ve školách bude příliš omezená a děti neuspokojí. Valachová však spojila síly i s novým ministrem zdravotnictví Miloslavem Ludvíkem (ČSSD). A na školském výboru zapózovala s nezávadnými „pamlsky“.
21.12.2016 13:45 |

podobné články

Hygienici „prolezli“ školní bufety v Praze: Tři ze třiceti nabízely ovoce a zeleninu

 
Pražská hygiena uveřejnila výsledky průzkumu testování potravin a nápojů z pražských škol. Odborníci si posvítili na tři desítky bufetů a zkontrolovali přes tisícovku položek. Kontrola odhalila, že většina nabízeného sortimentu by neodpovídala v současnosti stanoveným limitům, a to hlavně kvůli vysokému obsahu cukru. Provozovatele bufetů zachránila skutečnost, že testy proběhly ještě před uvedením takzvané pamlskové vyhlášky.
16.03.2017 18:15 |

podobné články

Český lyžař zemřel ve slovenském bufetu. Zkolaboval ve středisku Jasná

 
Horská záchranná služba na Slovensku v pátek vyrážela k českému lyžaři ve středisku Jasná. 47letý Čech tam náhle zkolaboval v bufetu. Přes snahu všech zúčatněných se ho již nepodařilo oživit. O incidentu informovali záchranáři na svých stránkách.
24.03.2017 19:30 |

podobné články

„Socani“ a lidovci se prý sešli v bufetu a vymysleli plán na zničení Babiše. Zde je

 
Redaktorka Lucie Stuchlíková vysvětlila pro server Seznam, jak se sociální demokraté a lidovci chtějí zbavit ministra financí Andreje Babiše (ANO). Všechno se prý dohodlo u poslaneckého bufetu.
28.03.2017 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20047 článků)

Žáci Prahy 13 testují nové funkce Lítačky: Slouží jim jako vstupní karta, platí s ní obědy a v bufetu

 
Lítačka, která před více než rokem nahradila Opencard, už neslouží jenom jako průkazka na MHD. Žáci v Základní škole profesora Otokara Chlupa v Praze 13 ji začali používat také jako vstupní kartičku do školy, nebo s ní platí obědy a ve školním bufetu. V budoucnu by měli mít rodiče možnost se prostřednictvím karty dozvědět, kdy jejich potomek přišel, resp. odešel ze školy.
15.12.2017 16:55 |

podobné články

„Ty k*kote!“ Prásk! Dostal na budku ve sněmovním bufetu. A další bomba. Fico byl opilý, tvrdí údajný útočník - poslanec

 
Slovenský poslanec za SMER-SD Luboš Blaha na svém facebookovém profilu sdílel fotografii, jak jej podle jeho slov v parlamentním bufetu fyzicky napadl poslanec Jožo Pročko (OLaNO). Ten to však odmítá.
10.06.2020 16:05 |

podobné články

Natalie (†37) se na dovolené v Řecku otrávila kuřetem: Velký šok a zničená rodina

 
Byla to rána pro celou rodinu. Když Natalie Rawnsleyová z Británie náhle zemřela na otravu jídlem, nikdo nevěřil, že se něco takového během pouhých 36 hodin může stát. Navíc během dovolené v Řecku. Ale může. Matka dvou malých synů se v hotelovém bufetu nakazila bakterií E-coli. Její přátelé nyní na Facebooku vzpomínají, jak moc jim Natalie chybí.
31.07.2018 16:25 |

podobné články

To je nápad: Řecku se odpustí dluhy, když zastaví uprchlíky

 
Řecku opět hrozí bankrot. Možná už nyní v březnu, v každém případě pak ale v letošním létě. Tedy pokud se Atény nedohodnou s MMF na podmínkách další půjčky, kterou by ty předchozí mohlo Řecko splácet. Tentokrát by ale zadluženému Řecku mohla pomoci migrační krize. Pokud by Atény kývly na snížení důchodů a zvýšení odvodů na jejich financování, mohl by MMF Řecku část dluhu dokonce odpustit. Informuje o tom server Aktuálně.cz.
01.03.2016 07:50 |

podobné články