Článek

Češi v Británii se musí zaregistrovat, získají status usedlíka

 
Češi a Češky, kteří budou chtít žít v budoucnu v Británii, se tam musí zaregistrovat. Od britských úřadů pak mohou získat postavení usedlíka. Díky němu budou moci v zemi dál pracovat a studovat, využívat státní zdravotnictví a v případě potřeby dostat i dávky. Registraci bude možné provést do poloviny příštího roku. Agentuře ČTK to dnes sdělilo Ministerstvo práce a sociálních věcí. Spojené království dnes opouští Evropskou unii. Do konce letošního roku ale podle resortu práce v zaměstnávání a v sociálním zabezpečení platí dosavadní unijní pravidla.
31.01.2020 19:16 |

podobné články

Podobné články

Petříček mezi Brity: Z Čechů se k trvalému pobytu zapsala třetina. Co Kate Zemanová?

 
Češi žijící v Británii, kteří chtějí v zemi zůstat i po jejím odchodu z Evropské unie, by se měli co nejdříve zaregistrovat u místních úřadů. Vyzval je k tomu ministr zahraničí Tomáš Petříček, který v pátek navštívil severoanglické město Manchester. Podle odhadu českých úřadů žije v Británii až 100 000 Čechů, žádost o status usedlíka jich u britských úřadů podalo zatím jen 33 tisíc.
07.02.2020 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Kate Kate (249 článků)

Úprk Čechů kvůli brexitu? Napjatě čekají, co bude, máme i krizové linky, hlásí Petříček

 
Ministerstvo zahraničí nezaznamenalo zvýšený zájem Čechů žijících v Británii o návrat do vlasti kvůli nadcházejícímu brexitu. Českým krajanům v Británii ale česká vláda doporučuje, aby neváhali s podáním žádosti o status usedlíka, díky kterému budou zachována jejich práva i po odchodu Británie z EU, uvedli dnes ministr zahraničí Tomáš Petříček a ministr vnitra Jan Hamáček (oba ČSSD).  Británie by měla opustit EU ke konci října.
24.10.2019 10:33 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1457 článků)

Stoletý stařík žádal o povolení k pobytu. Přijďte s rodiči, vzkázaly mu úřady

 
Nesplnitelnou podmínku dalo britské ministerstvo vnitra Italovi, který kvůli brexitu požádal o takzvaný status usedlíka. Stoletého Giovanniho Palmiera totiž úředníci vyzvali, aby mu jeho totožnost potvrdili rodiče. Kuriózní případ, o němž informoval list The Guardian, způsobil technický nedostatek v aplikaci, která nepočítala s rokem narození 1919.
13.02.2020 13:20 |

podobné články

Potřebujeme potvrzení od vašich rodičů, žádaly po stoletém staříkovi úřady

 
Nesplnitelnou podmínku dalo britské ministerstvo vnitra Italovi, který kvůli brexitu požádal o takzvaný status usedlíka. Stoletého Giovanniho Palmiera totiž úředníci vyzvali, aby mu jeho totožnost potvrdili rodiče. Kuriózní případ, o němž informoval list The Guardian, způsobil technický nedostatek v aplikaci, která nepočítala s rokem narození 1919.
13.02.2020 15:36 |

podobné články

Magistrát musí do voleb pustit i koalici Pro Prahu, rozhodl soud

 
Pražský magistrát musí do voleb zaregistrovat kandidátku koalice Pro Prahu, rozhodl Městský soud v Praze. ČTK to zjistila z rozsudku zveřejněného na úřední desce soudu. Úřad koalici hnutí Pro a České suverenity odmítl zaregistrovat kvůli shodě názvu s hnutím Pro Prahu vedeným starostou Koloděj Zbyňkem Passerem. Jana Wolfová z České suverenity, která je součástí nezaregistrované koalice, rozhodnutí soudu uvítala. Magistrát kandidátku zaregistruje, až mu bude doručeno rozhodnutí soudu.
11.09.2014 18:55 |

podobné články

Soutěžte s Blesk křížovkami o 5 balíčků k filmu Šťastný Nový rok!

 
Pět výherců, kteří správně v předem stanoveném výherním pořadí odpoví na soutěžní otázku v hrací době získají každý 1 balíček. První dva získají party kit, svíčku, karty a USB, další tři získají svíčku, karty a USB s logem filmu.
07.12.2011 15:20 |

podobné články

Vydělej si na svém webu nebo jen omrkni velké letní slevy oblečení!

 
Internetový obchod Oblečení pro tebe přišel s velkými letními slevami, které jsou časově omezené. Neváhej a hoď se in! Kdo máte vlastní web, můžete se zaregistrovat jako partner a vydělat si třeba právě na nový šatník! Co nabízí Oblečení pro tebe? Oblečení pro Tebe - to je bohatá paleta IN módních trendů a stylů od romantických a sexy modelů až po extravagantní oděvy pro odvážné. Šaty, minišaty, sukně, minisukně, tuniky, halenky, topy, trička, tílka, korzety, svetry, roláky, kalhoty, kraťasy, overaly, plavky, bikiny, kozačky, boty ... Kolekce oděvů jsou kusově omezené, ale stále doplňovány o další módní novinky ze světa současné dámské světové módy Je to móda, která Vás osloví. Oblečení, které sluší. Módní trendy, které letí. Styl, který Vám padne. Dámské oděvy a spodní prádlo, které podtrhnou Vaši krásu a vyjímečnost. Kde najdu letní slevy? Vše najdeš přehledně v e-shopu Oblečení pro tebe Jak začít vydělávat na svém webu s Oblečením pro tebe? Můžeš se zaregistrovat do provizního systému ZDE . Vytvoříš si tak vlastní profil. Do začátku za registraci dostaneš 100 Kč. Najdeš si pěkný banner a vložíš jej na svůj web. Kdokoliv přijde přes tvůj web www.in-obleceni.cz a koupí si oblečení, tobě se připíše provize. Připraveny jsou i další bonusy a platby za jednotlivé prokliky. Pořádně si to nastuduj! Jaké zboží si můžu v Oblečení pro tebe koupit?
02.09.2009 07:30 |

podobné články

Babiš si nechal zaregistrovat politický název. Jde o stranu?

 
Jeden z nejbohatších Čechů si nechal zaregistrovat jako ochrannou známku variace názvů "Akce nespokojených občanů" nebo zkratky ANO2011. Okamžitě se tak vyrojily spekulace, že byznysmen zakládá novou politickou stranu. On sám to popírá.
20.10.2011 11:20 |

podobné články

Teď tu byl. Konvička si chtěl zaregistrovat název strany, ale někdo ho předběhl

 
Martin Konvička má smůlu. Chtěl si zaregistrovat Alternativu pro Česko a začít od začátku, poté, co ukončil spolupráci s Úsvitem - Národní koalicí. Ale chyba lávky. Někdo už Konvičku předběhl. Název „Alternativa pro Česko“ už zaregistroval někdo jiný.
28.05.2016 11:05 |

podobné články

Od října začne účtenková loterie, na Čechy čeká 65 milionů. Jak můžete vyhrát?

 
Zájemci o účtenkovou loterii mohou od 1. října zaregistrovat účtenky prostřednictvím formuláře na www.uctenkovka.cz nebo pomocí mobilní aplikace Účtenkovka, která umožní automatické načtení údajů z účtenky. Na tiskové konferenci o tom v úterý informovali představitelé ministerstva financí. EET zatím platí pro hotely a restaurace a maloobchodní a velkoobchodní firmy. Do účtenkové loterie tak bude možné zaregistrovat jen jejich účtenky.
12.09.2017 13:25 |

podobné články

Účtenková loterie startuje, jak hrát o miliony? Ministr Pilný poradil i babičkám

 
Kolik účtenek mohou lidé zaregistrovat do účtenkové loterie? Kdy bude možné se do Účtenkovky zaregistrovat? Zvládnou se do loterie zapojit i starší lidé? Na tyto i další otázky, které měli čtenáři Blesk.cz k chystané účtenkové loterii, odpovídal v online rozhovoru ministr financí Ivan Pilný (ANO). Státní loterie, která má lidi přimět, aby se více hlásili o účtenky, startuje už tuto neděli 1. října.
30.09.2017 05:20 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (1335 článků)

Srbsko se na summitu statusu kandidáta EU nedočkalo

 
Srbsko bude nejspíš čekat až do března příštího roku na status kandidátské země Evropské unie. Rozhodli o tom dnes na summitu v Bruselu státníci členských zemí EU. Bělehrad ovšem musí do té doby potvrdit vážný zájem o zlepšení vztahů s Kosovem. Původně se čekalo, že status kandidáta členství obdrží Bělehrad už dnes.
09.12.2011 20:55 |

podobné články

Svaz průmyslu: Pokud EU udělí Číně status tržní ekonomiky, může to znamenat výhodnější pozici čínských dovozců na evropském trhu

 
Svaz průmyslu a dopravy ČR dnes vydává první stanovisko k případnému udělení statusu tržního hospodářství Číně. Evropská unie, tak jako další členové Světové obchodní organizace (WTO), se musí rozhodnout, zda Číně v prosinci 2016 udělí status tržní ekonomiky.
21.12.2015 14:35 |

podobné články

Internetovou televizi DIGI2GO lze nově koupit u Alzy, s balíčkem SPORT na půl roku zdarma

 
Společnost DIGI CZ nově nabízí možnost pořídit si internetovou televizi DIGI2GO prostřednictvím internetového obchodu Alza.cz. Stačí si zde zakoupit set-top box Arris a následně se zaregistrovat buď on-line, nebo prostřednictvím zákaznické linky DIGI CZ. Zájemci, kteří si touto cestou obstarají DIGI2GO do 31. 10. 2016, získají jako bonus balíček SPORT s exkluzivním sportovním obsahem včetně přímých přenosů anglické Premier League a španělské La ligy na šest měsíců zcela zdarma.
30.09.2016 13:55 |

podobné články

Statisíce za uprchlíka? Němci se za ně zaručili, teď musí solit peníze

 
Až tisíce Němců se zaručily za syrské utečence, kterým chtěli ulehčit nové začátky a pomoci jim s novým životem. Lidé, kteří tak učinili, za ně měli ručit jen do chvíle, než jejich "svěřenci" získají oficiální status uprchlíka. Kvůli změně zákona chce ale stát po lidech konajících dobré skutky statisícové částky.
26.11.2018 08:45 |

podobné články

Leden ve znamení letní dovolené v kapse

 
Období na přelomu roku vždy vyzývá k tomu dořešit všechny rozpracované úkoly a vstoupit do nadcházejícího období s čistou hlavou. Jedním z nich je i vybrat si z pohodlí domova příští letní dovolenou. V tuto chvíli mají ještě Češi výhodu přednostního nákupu, při kterém získají kromě atraktivních cen i mnoho dalších benefitů. Nově třeba i úplně všichni získají garanci výměny destinace zdarma.
11.01.2016 13:40 |

podobné články

Britští Status Quo v Liberci

 
Britská rocková skupina Status Quo zahraje v rámci svého světového turné v ČR. V hale Tipsport Arena v Liberci se její příznivci setkají 2. listopadu.
14.10.2009 10:00 |

podobné články

Řezavý rock’n’roll Status Quo

 
Do liberecké Tipsport Areny dorazily v pondělí večer na vstoupení britské skupiny Status Quo dva tisíce diváků. Bylo to sice méně, než by velely dobré mravy, nicméně pořadately zmenšený podpódiový prostor připravil pro ostrovní hosty nažhavenou klubovou atmosféru.
03.11.2009 14:15 |

podobné články

Nová CD - Ricky Martin, Totální nasazení i Chase & Status

 
Pokud se tento týden vypravíte mezi regály hudebních obchodů, najdete v sekci novinek nové album latinskoamerického šviháka Rickyho Martina Música + Alma + Sexo, elektronickou desku No More Idols od londýnských Chase & Status, nebo našlápnutou novinku Crazy Story od punkáčů z Totálního nasazení.
02.02.2011 05:20 |

podobné články

Osobnosti: Ricky Martin (103 článků)