Článek

Češi uspěli, Diag Human ve Vídni narazil. Kauzu s krevní plazmou mohl odnést i Rembrandt

 
Vídeňský zemský soud zrušil výkon rozhodnutí vydaný loni lucemburským soudem ohledně nároků společnosti Diag Human vůči České republice ve sporu kvůli zmařenému obchodu s krevní plazmou. Sdělilo to v tiskové zprávě české ministerstvo zdravotnictví, podle něhož tak Česká republika dosáhla v kauze Diag Human dalšího úspěchu. Firma se totiž podle ministerstva snažila lucemburské rozhodnutí použít k exekuci majetku českého státu v Rakousku a v Německu.
14.05.2020 23:20 |

podobné články

Podobné články

Diag Human zamotal svou při se státem: Majitel Šťáva prodal akcie firmy

 
AKTUALIZOVÁNO: Situace kolem Diag Human se začíná velmi komplikovat. Česká televize a také týdeník Ekonom dnes uvedly, že majitel Diagu Josef Šťáva prodal akcie firmy mezinárodnímu konsorciu investorů. Jakému konkrétně, to zatím známé není. Diag Human se přitom prostřednictvím rozhodčího řízení na státu domáhá odškodnění za údajně zmařený obchod s krevní plazmou z počátku devadesátých let. Diag po státu žádá s úroky přes deset miliard korun.
01.06.2011 13:50 |

podobné články

Česko čelí další arbitráži kvůli krevní plazmě. Diag Human boj nevzdává

 
Společnost Diag Human podala na Česko další arbitrážní žalobu kvůli nerealizovanému obchodu s krevní plazmou. Diag Human chce na státu vysoudit zhruba miliardu dolarů (20,7 miliardy korun). Informují o tom pondělní Lidové noviny (LN). Žaloba vychází z dohody mezi Českem a Švýcarskem o podpoře vzájemných investic.
12.02.2018 10:30 |

podobné články

Česko zvítězilo ve švýcarské části sporu s firmou Diag Human

 
V mnohamiliardovém sporu s firmou Diag Human Česko zvítězilo po Rakousku a Francii i ve Švýcarsku. V tiskovém prohlášení to uvedl Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). Podle něj švýcarský Federální soud odmítl odvolání firmy. Diag Human si nárokuje více než deset miliard korun za údajně překažený obchod s krevní plazmou.
23.07.2013 15:00 |

podobné články

Diag Human znovu zažalovala Česko

 
Firma Diag Human opět zažalovala Česko u zahraničních soudů kvůli zmařenému obchodu s krevní plazmou, tentokrát v Nizozemsku a Belgii. Uvedl to v neděli server Zdravotnický deník, který má údajně informace z důvěryhodných zdrojů. Firma již s podobným krokem v pěti zemích neuspěla. Ministerstvo zdravotnictví loni oznámilo, že stát spor definitivně vyhrál, Diag Human s tím nesouhlasí.
04.01.2015 18:47 |

podobné články

Další žaloby na stát od Diag Human. Tentokrát v Nizozemsku a Belgii

 
Firma Diag Human opět zažalovala Česko u zahraničních soudů kvůli zmařenému obchodu s krevní plazmou, tentokrát v Nizozemsku a Belgii. Uvedl to dnes server Zdravotnický deník, který má údajně informace z důvěryhodných zdrojů. Firma již s podobným krokem v pěti zemích neuspěla. Ministerstvo zdravotnictví loni oznámilo, že stát spor definitivně vyhrál, Diag Human s tím nesouhlasí.
04.01.2015 19:17 |

podobné články

A zase Diag Human. Zahučíme do toho za 20 miliard?

 
Noční můra v podobě společnosti Diag Human se vrací. Ta totiž podala na Česko další arbitrážní žalobu za zmařenou zakázku s krevní plazmou, za kterou stát před lety zaplatil 327 miliónů. Teď chce společnost Diag Human v investiční arbitráži na státu vysoudit ještě zhruba miliardu dolarů, dnes o tom informovaly Lidové noviny.
12.02.2018 08:55 |

podobné články

Soud v Belgii podle vyjádření firmy Diag Human potvrdil její nároky vůči České republice

 
Soud v Belgii v polovině listopadu podle dnešního vyjádření firmy Diag Human definitivně potvrdil její nároky vůči České republice. Ministerstvo zdravotnictví však na dotaz ČTK sdělilo, že aktuální rozhodnutí soudu dosud neobdrželo a že je nicméně připravené se odvolat k nejvyššímu belgickému soudu. Firma Diag Human se s Českem pře řadu let kvůli zmařenému obchodu s krevní plazmou. Částka, kterou i s úroky firma po ČR požaduje, nyní činí 14,5 miliardy korun.
02.12.2019 20:40 |

podobné články

Ministerstvo podá kvůli Diag Human opravný prostředek v Belgii. Má zaplatit 14,5 miliardy

 
Ministerstvo zdravotnictví podá kvůli Diag Human opravný prostředek k nejvyššímu soudu v Belgii. Rozhodnutí odvolacího soudu resort podle mluvčí Gabriely Štěpanyové obdržel na konci prosince. Firma Diag Human se s Českem pře řadu let kvůli zmařenému obchodu s krevní plazmou. Podle advokátů firmy má ČR zaplatit 14,5 miliardy, napsala ČTK.
03.01.2020 13:10 |

podobné články

Ministerstvo podá kvůli Diag Human opravný prostředek v Belgii. Má zaplatit 14,5 miliardy

 
Ministerstvo zdravotnictví podá kvůli Diag Human opravný prostředek k nejvyššímu soudu v Belgii. Rozhodnutí odvolacího soudu resort podle mluvčí Gabriely Štěpanyové obdržel na konci prosince. Firma Diag Human se s Českem pře řadu let kvůli zmařenému obchodu s krevní plazmou. Podle advokátů firmy má ČR zaplatit 14,5 miliardy, napsala ČTK.
03.01.2020 18:15 |

podobné články

Kauza Diag Human: Česko vyhrálo u soudu ve Vídni. Pravomocně

 
VÍME PRVNÍ Česká republika s definitivní platností vyhrála exekuční řízení, které u vídeňského soudu rozehrála firma Diag Human. Ta proti českém státu rozjela u zahraničních soudů několik soudních pří, v nichž chce vymoci formou exekucí téměř deset miliard korun, které ji prý náleží rozhodnutím arbitrů jako odškodné za překažený obchod s krevní plazmou. Český stát ale tvrdí, že stále běží v tuzemsku arbitráž a Konečný rozhodčí nález z roku 2008 není pravomocný. Diag tvrdí opak.
18.11.2011 15:05 |

podobné články

Ministr Němeček jasně: Česko vyhrálo nad Diag Human. Nebudeme muset nic platit

 
Český stát už firmě Diag Human nevyplatí ani korunu, řekl dnes na setkání s novináři ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček v souvislosti s ukončením arbitrážního řízení, které uzavřelo osmnáctiletý spor ČR s Diag Human. Ve vysílání ČT vzápětí po skončení tiskové konference právník zastupující Diag Human označil interpretaci nálezu arbitrů ze strany české vlády za „právní rozvernost“.
28.07.2014 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Svatopluk Němeček (376 článků)

Arbitr z kauzy Diag Human má bobříka mlčení: Cikrt: Mého dotazu se asi lekl

 
Profesor práva a děkan plzeňské právnické fakulty Květoslav Růžička neodvětil v on-line rozhovoru na webu ihned.cz na dotaz týkající se kauzy Diag Human. Růžička, který byl před časem i arbitrem v dlouhé při státu s Diag Human, je přitom podezřelý, že státu v tomto případu přitížil. Jde o to, že v dokumentu, který Diag předložil za zády České republiky u soudu ve Vídni, byl jeho osobou vysloven právní názor zpochybňující pokračování rozhodčího řízení.
09.11.2011 12:55 |

podobné články

Cikrt cupoval „kolegu“ z Diagu: Co se mu nehodí, neexistuje, napsal

 
Kauza Diag Human zasáhla i jinam, než do soudních budov. Na webu Aktuálně.cz se totiž k případu nedávno "horkokrevně" vyjadřoval neoficiální mluvčí firmy Diag Human a spisovatel Jan Urban. To ale naopak nenechalo chladného bývalého tiskového mluvčího ministerstva zdravotnictví Tomáše Cikrta. Asi z toho důvodu pak Cikrt cupoval Urbana na webu anikorunu.cz, který je celý věnován právě případu Diag Human. Názory obou mužů jsou přitom poměrně zajímavé – oba dva totiž kauzu znají dopodrobna a mají na ní přitom zcela odlišný pohled. Cikrt to pak vysvětluje tím, že Urban pracuje pro Diag za peníze.
28.06.2011 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Urban (82 článků)

Resort Hegera informuje špatně, říká Diag Human. Právník ale kroutí hlavou

 
Někdejší obchodník s krevní plazmou Diag Human zaslal ParlamentnímListům.cz vyjádření, v němž zcela zpochybňuje to, jak si stát vyložil jejich poslední aktivity. Diag totiž stáhl u soudu v USA zpět žádost na exekuci majetku českého státu. Jenže firma nyní říká, že to je hlavně proto, že hodlá řízení s českým státem urychlit.
30.07.2012 13:50 |

podobné články

Diag Human: Žádné podvrhy listin jsme soudu nepředkládali

 
Společnost Diag Human odmítla čtvrteční tvrzení ministerstva zdravotnictví, podle kterého soud ve Vídni mohl uznat nárok firmy za zmařený obchod s krevní plazmou na základě podvrženého dokumentu.
10.06.2011 14:10 |

podobné články

Diag Human obvinil stát z falšování klíčových dokumentů

 
Letitý spor mezi českým státem a firmou Diag Human, která požaduje po ČR mnohamiliardové odškodnění za zmaření svých obchodů s krevní plazmou, se může definitivně rozhodnout u rakouského soudu ve Vídni. Obě strany se nyní ze všech sil snaží novými právními kličkami získat nad protistranou v konečné soudní bitvě převahu.
05.08.2011 05:35 |

podobné články

Česku může kvůli Diag Human znovu hrozit exekuce majetku

 
Společnost Diag Human, která vede s Českou republikou letitou právní bitvu o odškodnění za zmařené obchody s krevní plazmou, uspěla u rakouského Nejvyššího soudu s odvoláním proti verdiktu Okresního soudu ve Vídni.
10.08.2012 08:10 |

podobné články

Diag Human je prý na mizině. Firma londýnskému soudu nemůže zaplatit

 
Soud v Londýně firmě Diag Human nedávno nevyhověl v žádosti o zablokování českých účtů u anglické banky možná i proto, že prostě Diag nemá prostředky na to, aby soudu zaplatil zvláštní kauci. Firma totiž soudu sdělila, že je na mizině. Zajímavé je, že informaci o nemajetnosti firmy pro londýnský soud uvedl v písemném vyjádření nový jednatel Diagu Michael Balboa. Kauza Diag Human se tak možná zčásti rozmotává.
16.11.2011 11:15 |

podobné články

Poradce v kauze Diag: Snad si Šťáva obrazy nevyvěsí na svém zámku?

 
Jak to bude kolem zabavených uměleckých děl ve Vídni, na které uvalil vídeňský soud exekuci kvůli kauze Diag Human, není dosud jasné. „Jde o fintu Josefa Šťávy, jak levně získat díla, která patří státu,“ říká například poradce státu v šestnáct let trvající kauze obchodníka s krevní plazmou. Podle advokáta Tomáše Sokola je ale celá věc naprosto jasná: rozhodčí řízení není ukončeno, stát to ve Vídni prokáže a soud tak bude muset státu díla vrátit.
25.05.2011 16:10 |

podobné články