Článek

Češi se vrací k domácím značkám s tradicí

 
Stále více zákazníků při svých nákupech přihlíží také k informaci, v jaké zemi a kým bylo zboží vyrobeno. My Češi jsme konzervativní. A po vlně nadšení pro zahraniční výrobky, která přirozeně přišla po pádu železné opony, se začínáme s nostalgií vracet k ověřeným českým firmám a značkám. Stále častěji dáváme přednost výrobkům či službám vycházejícím z našeho lokálního prostředí, kupujeme české potraviny, chodíme na české filmy. A to je dobře. Podporujeme tak sami sebe, českou ekonomiku i zaměstnanost, peníze, které zaplatíme českým firmám, budou u nás také zdaněny a posílí náš státní rozpočet. Kromě toho má mnoho českých firem za sebou dlouhou tradici, která je zárukou kvality okořeněné špetkou nostalgie. A možná časem budeme na kvalitní české značky alespoň stejně tak pyšní, jako na naše hokejisty. Stejně jako Britové či Francouzi, kteří nedají dopustit na svá vína, sýry, látky či parfémy.  Chcete pár příkladů?
31.08.2015 00:05 |

podobné články

Podobné články

Zlatavý mok, který jen tak někde neochutnáte

 
Pivko má na „pětce“ tradici. Rejtar, Uzenáč, Bohatýr nebes, Bastard, Divá Bára, Starej Procházka. Napadlo by vás, že jde o názvy piva? Podobné tekuté lahůdky vaří jeden z rodinných rukodělných pivovarů v Praze 5. Od obyčejné desítky až po docela zrádnou sedmnáctku. A chuť? Podle zkušených pivních znalců by klidně mohla konkurovat osvědčeným značkám.
11.09.2015 14:05 |

podobné články

Češi volí při nákupu vozu usedlé barvy. Vede šedá, černá a stříbrná

 
Při nákupu ojetého auta dávají Češi dlouhodobě přednost českým značkám. Auta české značky kupují také naši sousedi na Slovensku. V posledních letech také narůstá zájem o sportovní užitková vozila (SUV). Co se týče barev, tak se nejraději vozíme v autech tmavých barev. Vyplývá to ze statistiky společnosti AAA Auto Praha za poslední dva roky.
04.05.2017 17:55 |

podobné články

Plzeňský Prazdroj vyvezl největší objem piva ve své historii

 
Plzeňský Prazdroj potvrzuje, že o české pivo je v zahraničí stále větší zájem. V loňském roce dosáhl přední tuzemský výrobce piva rekordního vývozu ve své historii v objemu 1, 114 milionu hektolitrů piva, což je meziroční nárůst o více než 5 %. Na domácím trhu se dařilo prémiovým značkám, především Pilsner Urquell. Díky pokračujícímu trendu zdravého životního stylu rostl také zájem o nealkoholické pivo Birell a o své místo na slunci úspěšně zabojovala i novinka Kingswood Cider.
03.02.2014 11:10 |

podobné články

Prezident Zeman obnoví tradici vánočních poselství

 
Prezident republiky Miloš Zeman naváže na tradici První Československé republiky a obnoví tradici vánočních poselství.
10.12.2013 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21273 článků)

Za smrt miminka při domácím porodu Königsmarková trestána zatím nebude!

 
Ústavní soud zrušil rozsudek nad prezidentkou Unie porodních asistentek Ivanou Königsmarkovou. Kauza se vrací na začátek. Za údajné chyby při domácím porodu, který se zkomplikoval a dítě později zemřelo, původně Königsmarková dostala podmíněný trest a zákaz výkonu povolání.
28.08.2013 08:55 |

podobné články

Které ojetiny mají nejvíce problémů s podvody. SEZNAM

 
Podvodů s ojetinami je stále víc. Možná, že když se vyhnete těmto značkám, budete mít méně problémů.
13.05.2010 03:10 |

podobné články

Julianne Moore: Nesnáším své pihy!

 
Dneska patří pihy a rezavá hlava k obchodním značkám herečky Julianne Moore. Podtrhují její výjimečné charisma. Jenže ne vždy byla tato vizáž pro hollywoodskou hvězdu devizou.
25.10.2010 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Julianne Moore (74 článků)

Pražský magistrát je kvůli protekčním značkám v exekuci

 
Obvodní soud pro Prahu 1 nepravomocně nařídil exekuci majetku pražského magistrátu. Úřad totiž neodpověděl na žádost Jakuba Sedláčka o informaci, sdělil v pondělí jeho právní zástupce Petr Kočí. Podle Petra Stropnického z Exekutorského úřadu v Písku však magistrátu obstavení majetku zatím nehrozí.
04.04.2011 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Jakub Sedláček (10 článků)

Takhle Praha rozdává luxusní espézetky, podívejte se

 
REPORTÁŽ Přesvědčte se o tom, jak luxusní vozy přišly k luxusním registračním značkám. Navštivte s námi místo, kde se rozhoduje o tom, kdo jakou espézetku dostane.
19.04.2011 20:10 |

podobné články

Pivaři vybrali nejlepší pivo! Podívejte se, které vyhrálo!

 
Pivaři rozhodli, že nejlepším pivovarem letošního roku je Bernard. V anketě Sdružení přátel piva byla rozdána i další oceněnní jednotlivým značkám zlatavého moku.
02.11.2011 13:50 |

podobné články

Trh USA: Nový Viper se odhaluje na facebooku

 
Sportovní divize Street & Racing Technology (SRT), která se věnuje značkám Chrysler, Dodge a Jeep nedávno oznámila, že nový Viper pro rok 2013 se poprvé odhalí na sociální síti Facebook.
31.01.2012 15:25 |

podobné články

Registrační značky a barvy policejních Passatů

 
2.dubna si Policie České republiky převzala dvacet nových Passatů, které přibyly do flotily "hlídacích psů" v podobě Passatů R36. Na síti se objevily informace ke státním poznávacím značkám jednotlivých vozů a také jejich barvy. Takže si následující informace pěkně vytiskněte a pak si je vložte do odkládací přihrádky svého vozu - bude se vám to jistě hodit...
25.04.2012 19:31 |

podobné články

Půlroční přehled trhu s novými vozy

 
V letošním roce se u nás prodejům nových osobních vozů zatím daří. V období od začátku ledna do konce června našlo cestu k zákazníkovi 94 233 nově vyrobených aut což je 6,54% nárůst oproti stejnému období roku 2011. Jestli se domníváte, že si nejlépe vedla domácí automobilka z Mladé Boleslavy, pak se nemýlíte. Kolik vozů prodala a jakým dalším značkám se v České republice daří nejlépe se dozvíte v následujícím článku.
20.07.2012 16:05 |

podobné články

Pivaři dávají přednost malým značkám! Jaká piva máte rádi vy?

 
Piva sice stála zdražují, ale přesto si málokterý Čech dokáže představit oběd bez piva. V posledních letech však nastal odklon od průmyslových k menším pivovarům. Sdružení přátel piva vyhlásilo výsledky ankety o nejlepší piva a pivovary.
02.11.2012 17:25 |

podobné články

Poznáte dívku na obrázku? Je miláčkem světových návrhářů a úspěšnou kariéru jí málem zničila závislost na kokainu

 
Slečna na fotce je jednou z neznámějších tváří světového modelingu. Své tělo propůjčila mnoha značkám a nebojí se ho ukázat ani v rouše Evině. Skvěle nastartovanou kariéru jí ale v tehdejších dobách málem zničila záliba v bílém prášku. Kdo v roztomilém obličejíčku půvabné dívky poznal britskou topmodelku Kate Moss  (38) , může si připsat bod.
19.11.2012 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Kate Moss (589 článků)

Firma Bamaz žaluje kvůli poznávacím značkám Ministerstvo dopravy

 
Společnost Bamaz žaluje kvůli výrobě registračních značek Ministerstvo dopravy, podala také podnět Nejvyššímu kontrolnímu úřadu. Ministerstvo svěřuje už 20 let výrobu značek jediné firmě, brněnské společnosti Hicon. Podle firmy Bazos ministerstvo značky kupuje zbytečně draho. V pondělním vydání to píše časopis Týden.
28.04.2013 20:55 |

podobné články

Pohádková dřímota za strhující ceny!

 
Není nad Dormeo a obzvlášť nyní, když překvapilo mimořádně strhujícími slevami a dárky, které berou dech i konkurenčním značkám. Přesvědčte se sami!
23.08.2013 12:05 |

podobné články

Tuhle krásku hýčkal pár měsíců i Leoš Mareš: Nádherná topmodelka vystavila božské tělo v plavkách

 
Jsou to víc než dva roky, co prožila několikaměsíční románek s Leošem Marešem, dokonce kvůli němu brala zakázky i v Česku a na Slovensku, aby mu byla blíž, byť jinak pracuje hlavně za hranicemi. Vše ale rychle skončilo a krásná slovenská topmodelka Michaela Kociánová už zase šlape módní mola a propůjčuje svou tvář prestižním značkám mimo naši republiku.
04.04.2014 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Mareš (2986 článků) , Michaela Kociánová (100 článků)

Dara Rolins se topí v luxusu: Proč tak rozhazuje?

 
Láskou k drahým značkám se Dara Rolins (41) nikdy netajila. Peníze umí koučka Hlasu Česko Slovenska vydělat i pořádně roztáčet. Na dva večírky po sobě se ohákla za sto tisíc!
23.05.2014 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Dara Rolins (2257 článků)