Článek

Češi se promořují už teď, tvrdí expert. Doktoři varují před „obrovskými ztrátami na životech“

 
Na vhodnosti záměrného promoření populace novým typem koronaviru se odborníci neshodnou. Zřejmě podle nich nastane dříve nebo později i bez zásahů státu. Někteří vědci zveřejnili své názory na sociálních sítích či v médiích, další to řekli na dotaz ČTK. Náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula v rozhovoru pro DVTV uvedl, že při ochránění rizikových osob je ostatní třeba promořit.
06.04.2020 19:55 |

podobné články

Podobné články

„Na bílých životech nezáleží. Stejně jako na bílých,“ padlo od britské pedagožky. Univerzita se jí zastala

 
Pedagožka z britské Cambridgeské univerzity Priyamvada Gopalová na sociální síti zveřejnila, že na životech bílých nezáleží – a zastala se jí později i samotná univerzita. Děje se tak během rozporů, kdy mnozí označují nápis „Na bílých životech záleží“ – na rozdíl od nápisu „Na černých životech záleží“ – za rasismus.
26.06.2020 23:05 |

podobné články

„Koudelka se musel opotit.“ Generál Šedivý: Někdo se snaží z toho vybruslit. Varuji Babiše

 
Když chtěl premiér původně zveřejňovat zprávu Bezpečnostních zpravodajských služeb k výbuchu ve Vrběticích, to se musel její šéf Michal Koudelka opotit. Bývalý náčelník Generálního štábu Armády České republiky a nynější pedagog Vysoké školy CEVRO Institut Jiří Šedivý se po poslední tiskové konferenci vlády obává, aby se Česko nakonec neomlouvalo Rusům, že vyhostilo jejich diplomaty. Takové chování označil za bezpáteřní a zdůraznil, že se jednalo o vojenský útok na našem území s miliardovou škodou a ztrátami na životech. Spekulace o celém případu prý spouští právě různorodá vyjádření politiků bez vzájemné dohody.
20.04.2021 09:30 |

podobné články

„Koudelka se musel opotit.“ Generál Šedivý: Někdo se snaží z toho vybruslit. Varuji Babiše

 
Když chtěl premiér původně zveřejňovat zprávu Bezpečnostní zpravodajské služby k výbuchu ve Vrběticích, to se musel její šéf Michal Koudelka opotit. Generál a bývalý náčelník Generálního štábu Armády České republiky Jiří Šedivý se po poslední tiskové konferenci vlády obává, aby se Česko nakonec neomlouvalo Rusům, že vyhostilo jejich diplomaty. Takové chování označil za bezpáteřní a zdůraznil, že se jednalo o vojenský útok na našem území s miliardovou škodou a ztrátami na životech. Spekulace o celém případu prý spouští právě různorodá vyjádření politiků bez vzájemné dohody.
20.04.2021 09:40 |

podobné články

Šokující foto: Takhle se promořují Češi v Chorvatsku! Je to hazard, hřímá Prymula i Rážová

 
Varování před chorvatskou „party-pláží“ Zrce si Češi k srdci nevzali. Opět se teď objevují snímky a videa Čechů u bazénu - těm jednomu po druhém průvodce lije pití do úst přímo z lahve. Blesk Zprávy video ukázaly ministru Adamu Vojtěchovi i hlavní hygieničce Jarmile Rážové. Ministr se obává podobného problému jako v Techtle Mechtle, Rážová upozorňuje, že by dotyční neměli po návratu do Česka mezi lidi. Epidemiolog Roman Prymula dokonce zmínil, že by u Chorvatska bylo pro Čechy na místě zpřísnění - jako k tomu přistoupilo třeba Rakousko.
26.08.2020 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Adam Vojtěch (1044 článků)

Do nemocnice přišla s ukrutnými bolestmi břicha. Doktoři zírali, co jí našli v žaludku!

 
Tak tomu se říká opravdový úlet. Žena přispěchala do špitálu s obrovskými bolestmi. Jenže doktoři si s ní nevěděli rady. Dvě hodiny zkoumali, co pacientce vlastně je. Nebudete věřit, jaký nález nakonec v jejím břiše objevili.
04.09.2015 18:01 |

podobné články

Obama se omluvil za nálet. Lékaři bez hranic se mu vysmáli, chtějí vyšetřování

 
Organizace Lékaři bez hranic (MSF) v Ženevě vyzvala k nezávislému mezinárodnímu vyšetřování sobotního amerického útoku na nemocnici MSF v afghánském Kunduzu. Zemřelo při něm nejméně 22 lidí. Podle Američanů byla nemocnice zasažena omylem, podle MSF jde o válečný zločin, uvedla agentura Reuters. Americký prezident Barack Obama se MSF omluvil a znovu vyjádřil soustrast v souvislosti se ztrátami na životech.
08.10.2015 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2488 článků)

Češi se promořují v hobbymarketech: „Horší než Vánoce,“ líčí zákaznice. Co na to Prymula?

 
Podle politiků nás čekají kritické dny. Při nich bychom měli být opatrní a dodržovat všechna pravidla. Ideálně zůstávat doma, jak vyzývají Andrej Babiš (ANO) či Roman Prymula (za ANO). Řada Čechů si ale opatrnost vysvětlila po svém. O víkendu praskala parkoviště u hobbymarketů a obchodních domů s nábytkem ve švech. Podle ministra zdravotnictví je zatím vše v regulích.
19.10.2020 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22148 článků)

Hrozí nám americký scénář? I v Česku je rasismus zakořeněn, zvláště proti Romům, varuje protiextremistický politolog

 
Ve Spojených státech už měsíc probíhají demonstrace, kterými se prolíná heslo „Black Lives Matter“ neboli „Na životech černochů záleží“. Na znamení solidarity po smrti černocha George Floyda, kterého udusil bělošský policista, se podobné demonstrace odehrály i v Česku. Na demonstracích v Praze však znělo, že záleží nejen na životech černochů, ale také Romů. Expert na extremismus, politolog Miroslav Mareš, má za to, že lidový rasismus je zakořeněn i v Česku. Zvláště proti Romům.
28.06.2020 17:35 |

podobné články

Osobnosti: George George (775 článků)

Hamáček: Nepromořujeme naschvál. Promořují ti, co jezdí po návštěvách a nenosí roušky

 
Proč jsme dle slov premiéra Andreje Babiše (ANO) byli „best in covid“ a nyní jsme v řadě ukazatelů nejhorší? Vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) míní, že vláda mohla přitvrdit dřív, odmítá však, že by nyní naschvál promořovala. Vinu částečně hodil na lidi, kteří nedodržují opatření. Vláda dle něj dělá vše pro to, aby epidemii zvládla.
05.01.2021 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22148 článků) , Jan Hamáček (3127 článků)

Doktoři nemají odcházet. Ať si obléknou kravaty, radí kardiochirurg Pirk

 
Podle kardiochirurga Jana Pirka, který je šéfem centra IKEM, by doktoři neměli „děkovat a odcházet“. Takto se prý medicína dělat nedá. Podle něj by doktoři spíš měli obléknout civilnější oblečení a s pacientem se klidně bavit v kravatě.
27.12.2011 15:40 |

podobné články

Doktoři z Počátků: EXKLUZIVNÍ UKÁZKA z dnešního večerního 3. DÍLU

 
Seriál Doktoři z Počátků se stal fenoménem léta. Už první epizoda tohoto seriálu měla historickou sledovanost – přes 2,3 miliónů diváků. Také druhý díl seriálu Doktoři z Počátků si udržel vysokou sledovanost – dosáhl necelých 2 mil. diváků. Jak si povede dnešní díl s názvem Pokušení?
02.07.2013 14:05 |

podobné články

Nová záhadná nemoc ze Sibiře zabíjí děti: Doktoři marně hledají lék

 
Ruští doktoři objevili na Sibiři novou smrtící chorobu, která zabíjí malé děti – jakmile na ně nemoc zaútočí, nedožijí se třetího roku života. Doktoři jsou v boji s chorobou zatím bohužel bezbranní, neexistuje žádný účinný lék.
21.10.2015 06:55 |

podobné články

Ženu měsíce bolela záda. Když doktoři zjistili, co má v páteři, byli v šoku

 
Neobvyklý případ řešili doktoři ve francouzském městě Dijon. Na místní pohotovost dorazila žena, která tvrdila, že již tři měsíce nemůže jezdit na koni, jelikož ji bolí záda. Její stav se neustále zhoršoval, až nakonec měla problémy i s chůzí. Když doktoři po sérii vyšetření zjistili, že problém způsobovala tasemnice, která se usadila v její páteři, nikdo nevěřil svým očím, informuje CNN.
18.07.2018 18:40 |

podobné články

Z dovolenkového průjmu se vyklubala salmonela. Turistka ji chytila z implantátů

 
S neobvyklým případem se setkali doktoři v americkém zdravotnickém zařízení Nebrasca Medical Center v Omaze. Žena, které místní doktoři provedli zvětšení prsou, si stěžovala, že od chvíle, co na dovolené v Mexiku chytila průjem, má silné bolesti v pravém prsu. Po bližším vyšetření se ukázalo, že tkáň kolem jejího implantátu je infikovaná salmonelou. Na tom, jak se salmonela do prsu dostala, se doktoři neshodnou, informuje server Daily Mail.
07.10.2018 20:55 |

podobné články

Holomčík (Piráti): Předsedo vlády, nehazardujte se státními lesy

 
V pondělí 6. ledna má vláda projednat dokument „Strategie rozvoje Lesů ČR, s.p. na období od 1.9.2019 do 31.12.2024“, který má zpětně vejít v platnost, a to od 1. září 2019. Piráti postup, jakým byl dokument předložen, považují za nešťastný. Mimořádně nedostatečná je dle nich i samotná strategie, dle níž má státní podnik hospodařit do roku 2024 s hlubokými ztrátami, protože obsahuje celou sérii velmi podstatných vad a nesrovnalostí. Piráti varují, že ekonomická situace Lesů ČR je velmi vážná a nemá historické obdoby a žádají o řádné dopracování strategie.
02.01.2020 17:40 |

podobné články

Halina setřela svými obrovskými prsy Boudovou s vycpanou podprdou! Závistivý pohled nebo tajená sexualita?

 
Že je spisovatelka a moderátorka "Halina Pawlowská":http://www.extra.cz/tema/halina-pawlowska (59), kterou teď můžete vidět v seriálu Doktoři z Počátků, proslulá svou megaobří hrudí, to není nic nového. Většina mužů "při pohledu na atraktivní vdovu jihne":http://www.extra.cz/to-je-objem-halina-na-sebe-navlekla-zelenou-deku-a-vypadala-jako-kmen-stoleteho-stromu a představuje si nejrůznější neslušné situace, o kterých redaktoři eXtra.cz nemají ani nejmenší ponětí.
04.06.2014 15:25 |

podobné články

Český zpěvák s figurou gladiátora přestal chodit: Obrovské bolesti odhalily rozdrcený obratel

 
Sportem k trvalé invaliditě? Zpěvák a skladatel Jarek Šimek  (42) , který loni všechny překvapil, když se z mini tučňáka stal nařachaným sportovcem , má velký strach, aby se zase nezakulatil. Má totiž zdravotní problémy, které začaly obrovskými bolestmi zad, kvůli nimž prakticky přestal chodit. Doktoři mu našli roztříštěný obratel.
24.01.2016 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Jarek Šimek (116 článků)

Růžová tabletka vášně dostala v USA povolení. Doktoři varují ženy před nevolnostmi a závratěmi

 
Ženská verze zázračné pilulky je po letech úsilí americké farmaceutické společnosti schválena Úřadem pro kontrolu potravin a léčiv. Růžový Addyi působí podle studie u 37 procent testovaných žen a má řadu nežádoucích účinků. Odborníci upozorňují, že se nejedná o stejný lék, jako je mužská viagra. Ženy budou pro zvýšení svého libida muset užívat pilulky každý den, před čímž varují psychologové.
20.10.2015 10:45 |

podobné články

Zachránění chlapci v nemocnici: Rodiče viděli jen přes sklo. A varují je i před alkoholem

 
Zotavování thajských chlapců ve věku 11 až 16 let, kteří byli i se svým fotbalovým trenérem přes 2 týdny uvězněni v zatopené jeskyni Tcham Luang, pokračuje. Chlapci zatím zůstávají v nemocnici v izolaci a s rodiči se viděli jen přes sklo. Doktoři se stále obávají o jejich zdraví, psychologové zase o jejich psychiku, informovala stanice CNN. Varují je do budoucna před různými hrozbami - včetně alkoholismu.
13.07.2018 11:05 |

podobné články