Článek

Češi považují opatření za adekvátní, vládu chválí

 
Dvě třetiny Čechů považují současná opatření kvůli koronaviru za adekvátní. S jednáním vlády je spokojeno 80 procent lidí. Vyplývá to z průzkumu, který provedla agentura Kantar CZ pro Českou televizi (ČT). Většina dotázaných také uvedla, že se jich zavedená opatření sice dotýkají, ale dají se zvládnout.
20.03.2020 20:55 |

podobné články

Podobné články

Adekvátní, komentují politici verdikt soudu v kauze Rath

 
Politici v reakcích na verdikt v kauze středočeského exhejtmana Davida Ratha svorně tvrdí, že jim nepřísluší ho komentovat, ale považují jej za adekvátní. Místopředseda lidovců Jan Bartošek označil chování Ratha během soudního procesu za „dětinsky trapné”. Podle šéfa Sněmovny Jana Hamáčka (ČSSD) se Rath pokusil využít možnosti obhajoby „až do konce”. Šéf ANO Andrej Babiš doplnil, že kvůli lidem jako Rath vstoupil do politiky.
23.07.2015 14:56 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17965 článků) , David Rath (4554 článků) , Jan Hamáček (1633 článků)

Bárta chválí vládu, reformní jednání pokračují

 
Bývalý ministr dopravy a kandidát na předsedu VV Vít Bárta chválí vládu za reformní úsilí. Připomíná, že je třeba dotáhnout do konce důchodovou reformu a stanovit, co bude na příště standardní zdravotnickou péčí a co už dražším nadstandardem.
11.05.2011 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Vít Bárta (2842 článků)

MHMP: Aktuální bezpečnostní opatření v Praze

 
Pražská policie v souvislosti s aktuální bezpečnostní situací v Evropě přijala adekvátní bezpečnostní opatření. Konkrétně posílila bezpečnostní opatření na těch nejexponovanějších místech, tj. na vánočních trzích v centru metropole, v prostředcích MHD apod. Zvýšenou pozornost policisté i strážníci městské policie věnují rovněž historickým památkám a pražským nákupním centrům.
20.12.2016 21:45 |

podobné články

V EU považují za největší problém světa hlad, Češi a Řekové krizi

 
Evropané považují za největší problém současného světa chudobu, hlad a nedostatek pitné vody. Vidí to tak 28 procent z nich. Na druhém místě jsou klimatické změny s dvaceti procenty a třetí je ekonomická situace, kterou vidí jako největší problém 16 procent dotázaných. Češi ale považují za největší problém ekonomickou krizi.
11.10.2011 18:55 |

podobné články

Zásah ve Varnsdorfu byl adekvátní, myslí si Šimůnková

 
Podle zmocněnkyně pro lidská práva Moniky Šimůnkové byl policejní zásah vůči sobotní demonstraci ve Varnsdorfu adekvátní a v pořádku.
11.09.2011 20:10 |

podobné články

Adekvátní, komentoval Sobotka rezignace svých místopředsedů

 
Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka označil rezignaci stranických oponentů Michala Haška a Jeronýma Tejce na posty ve vedení strany za „adekvátní a logickou reakci”. Hašek opustil post místopředsedy a Tejc odešel z čela poslaneckého klubu kvůli lánské schůzce, která se bezprostředně po volbách uskutečnila u prezidenta Miloše Zemana.
08.11.2013 11:06 |

podobné články

Osobnosti: Jeroným Tejc (664 článků) , Bohuslav Sobotka (9545 článků) , Michal Hašek (2378 článků) , Miloš Zeman (23619 článků)

Pětina Čechů stále nemá adekvátní kanalizaci, problematická je hlavně v Praze

 
Zhruba 1,7 miliónu obyvatel České republiky stále nemá adekvátní kanalizaci, byť se země zavázala, že ji dobuduje do roku 2010. Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) upozornil, že problém by měl být vyřešen až v roce 2021, tedy 11 let po termínu.
12.10.2015 09:50 |

podobné články

Pravice považuje útok v Sýrii za adekvátní a dobrou zprávu

 
Místopředseda TOP 09 Marek Ženíšek považuje útok Spojených států na syrskou leteckou základnu Šajrát nedaleko Homsu za adekvátní reakci. Se zásahem souhlasí i šéf ODS Petr Fiala, podle kterého je dobrá zpráva, že se USA v Sýrii rozhodly jednat. Nelze tolerovat použití chemických zbraní, uvedl. S reakcí USA souhlasí i předseda hnutí Starostové a nezávislí Petr Gazdík.
07.04.2017 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1609 článků) , Petr Gazdík (962 článků) , Petr Gazdík (951 článků)

Podle Zemana Modlitba pro Martu řvala. Policii děkuje za „adekvátní zásah“ proti zvukaři

 
Policejní zákrok v Lipníku nad Bečvou na Přerovsku byl adekvátní a odpovídal shromažďovacímu zákonu. Prezident Miloš Zeman to řekl na závěr své návštěvy Olomouckého kraje. Reagoval tak na incident ze středy, kdy během prezidentova mítinku vypukl protest a policie zadržela zvukaře pouštějícího Modlitbu pro Martu.
10.11.2017 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23619 článků)

Benešík (KDU-ČSL): EU musí mít adekvátní prostředky a finance k zajištění bezpečnosti občanů

 
Členové sněmovního výboru pro evropské záležitosti (VEZ) souhlasí s posílením bezpečnosti Evropské unie. Podle předsedy výboru Ondřeje Benešíka (KDU-ČSL) musí mít EU adekvátní prostředky a finance k zajištění bezpečnosti svých občanů a efektivní ochrany své vnější hranice.
20.02.2020 11:30 |

podobné články

Vít Bárta se směje ODSákům, kteří tvrdí, že Nečasova vláda byla ta nejlepší

 
Na bývalou vládu Petra Nečase se valí kritika ze všech stran. Ovšem členové liberecké ODS vládu chválí. Považují ji dokonce za nejlepší v novodobé historii České republiky. Podle předsedy Věcí veřejných Víta Bárty ale tito politici nejspíš spadli z Ještědu.
20.08.2013 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9309 článků) , Vít Bárta (2842 článků)

Pražská policie připravuje v souvislosti s fotbalovým utkáním ve Vršovicích bezpečnostní opatření

 
Pražská policie chystá v souvislosti s pátečním fotbalovým utkáním SYNOT ligy mezi mužstvy SK Slavia Praha a FC Baník Ostrava bezpečnostní opatření. Na tomto opatření se bude podílet několik stovek policistů z pořádkové, kriminální, dopravní i cizinecké služby, antikonfliktního týmu, speciální a krajské pořádkové jednotky a v neposlední řadě i policistů z oddělení služební hipologie a kynologie. V rámci dohledu nad silničním provozem a veřejným pořádkem bude policistům pomáhat i 40 strážníků Městské policie hlavního města Prahy. Při přípravě bezpečnostních opatření pražská policie úzce spolupracuje nejen s pořadateli, ale i s ostatními subjekty, kterých se opatření dotkne.
31.07.2014 19:45 |

podobné články

Odborářský předák Dufek si chválí Babiše i celou vládu. K žádným protestům prý teď není důvod

 
Odborář Bohumír Dufek po delší době věří v pozitivní obrat české politické scény i podmínek pro život u nás. I když jen opatrně, přesto chválí pozitivní posuny, které nastínila současná vládní koalice. „Po hrozném propadu v důsledku toho, co tu nastartovala minulá vláda s Kalouskem a Nečasem, se domnívám, že opravdu dochází ke zlepšení,“ řekl ParlamentnímListům.cz šéf Asociace samostatných odborů.
21.10.2014 17:21 |

podobné články

Vláda: ČR nehrozí teroristický útok, opatření jsou odpovídající

 
Podle vládního výboru pro zpravodajskou činnost České republice nehrozí nebezpečí teroristického útoku. Preventivní bezpečnostní opatření, která v Česku platí od neděle kvůli americkému varování před zvýšenou hrozbou terorismu v Evropě, jsou prý adekvátní.
07.10.2010 11:40 |

podobné články

Policie ČR: Bezpečnostní opatření na Letné

 
Pražská policie v souvislosti s úterním přípravným utkáním AC Sparta Praha připravuje adekvátní bezpečnostní opatření.
19.07.2016 12:25 |

podobné články

Policie ČR: Bezpečnostní opatření Harley-Davidson

 
V souvislosti se 115. výročím Harley-Davidson připravila Policie České republiky ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem ČR, Zdravotnickou záchrannou službou hl. m. Prahy a dalšími subjekty adekvátní bezpečnostní opatření.
03.07.2018 08:35 |

podobné články

Tvrdá opatření kvůli koronaviru: Co je nově zakázané? Cizinci nesmí k nám, Češi ven

 
Množství tvrdých opatření v Česku kvůli boji s koronavirem narůstá. První várku zákazů a omezení vyhlásil premiér Andrej Babiš (ANO) ve čtvrtek po mimořádném jednání vlády, další přidal v pátek. Co se mění a zpřísňuje? V Česku platí od čtvrtka nouzový stav, zakázány jsou akce s účastí více než 30 lidí. Zavírají se restaurace a sportoviště, ale prakticky i hranice. Čechům bude z neděle na pondělí zakázáno vycestovat, cizincům bez trvalého či přechodného pobytu přicestovat. Češi, vracející se nyní z rizikových oblastí, které jsou na seznamu, budou muset do karantény. Jaká jsou další opatření?
12.03.2020 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17965 článků)

Češi považují za největší hrozbu organizovaný zločin a terorismus

 
Za největší hrozbu pro zemi považují Češi mezinárodní organizovaný zločin a terorismus. Jako nebezpečí vnímají lidé také radikální náboženská hnutí. Více než čtvrtina dotázaných se domnívá, že reálnou bezpečnostní hrozbu pro ČR je Rusko, a to s velkým náskokem před Ukrajinou a Irákem. Vyplývá to z aktuálního průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).
03.12.2014 19:46 |

podobné články

Sametovou revoluci považují Češi i Slováci za největší milník

 
Takzvanou sametovou revoluci v roce 1989, která vedla v tehdejším Československu k pádu komunistického režimu, považují Češi i Slováci za nejvýznamnější historickou událost své země. Vyplývá to z výsledků společného průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) Sociologického ústavu Akademie věd ČR a Sociologického ústavu Slovenské akademie věd, jehož výsledky dnes zástupci obou institucí zveřejnili na tiskové konferenci.
11.06.2018 14:40 |

podobné články