Článek

Češi posunuli Chorvaty blíž EU. Klaus podepsal přístupovou smlouvu

 
Prezident Václav Klaus podepsal přístupovou smlouvu EU s Chorvatskem. Ratifikační proces v České republice tak úspěšně skončil. O prezidentově kroku informoval mluvčí Hradu Radim Ochvat. Parlament smlouvu schválil nedávno.
27.06.2012 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9137 článků)
Podobné články

Václav Klaus podepsal přístupovou smlouvu do EU s Chorvatskem

 
Prezident Václav Klaus podepsal přístupovou smlouvu Evropské unie s Chorvatskem. Ratifikační proces v České republice tak úspěšně skončil.
27.06.2012 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9137 článků)

Tom Cruise natočí Mission Impossible 4

 
Třikrát a dost herci Tomu Cruisovi nic neříká. A proto teď podepsal všechny potřebné smlouvy a natočí čtvrtý díl filmu s titulem Tomu Cruisovi nic neříká. A proto teď podepsal všechny potřebné smlouvy a natočí čtvrtý díl filmu s titulem Tomu Cruisovi nic neříká. A proto teď podepsal všechny potřebné smlouvy a natočí čtvrtý díl filmu s titulem Tomu Cruisovi nic neříká. A proto teď podepsal všechny potřebné smlouvy a natočí čtvrtý díl filmu s titulem Tomu Cruisovi nic neříká. A proto teď podepsal všechny potřebné smlouvy a natočí čtvrtý díl filmu s titulem Tomu Cruisovi nic neříká. A proto teď podepsal všechny potřebné smlouvy a natočí čtvrtý díl filmu s titulem Tomu Cruisovi nic neříká. A proto teď podepsal všechny potřebné smlouvy a natočí čtvrtý díl filmu s titulem Tomu Cruisovi nic neříká. A proto teď podepsal všechny potřebné smlouvy a natočí čtvrtý díl filmu s titulem Mission Impossible . Sám se počtvrté zhostí role neohroženého Ethana Hunta. Do kin by měl snímek vstoupit v květnu 2011 a na produkci se bude podílet také J. J. Abrams .
12.02.2010 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Tom Cruise (906 článků)

Klaus po letech prozradil, jak hlasoval v referendu o přistoupení k EU

 
Bývalý prezident Václav Klaus označil nynější proevropské směřování České republiky za prohru - svou i deseti miliónů Čechů. Konstatoval, že již neměl sílu nepodepsat Lisabonskou smlouvu, neboť v odporu proti ní zůstal v Evropě osamocen. Prozradil také, že v referendu o vstupu do EU hlasoval proti, ač nedlouho před tím podepsal přístupovou smlouvu.
16.04.2014 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9137 článků)

Prezident Klaus stvrdil přístup Chorvatska do EU

 
Prezident Václav Klaus ve středu podepsal přístupovou smlouvu Evropské unie s Chorvatskem. Ratifikační proces v České republice tak úspěšně skončil.
27.06.2012 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9137 článků)

Studentky podstrčily Klausovi Lisabonskou smlouvu. Podepsal

 
Klaus podepsal Lisabonskou smlouvu! Hurá! Tak se radovali studenti v ulici Česká v Brně, kteří se protlačili v jednom knihkupectví ke stolku, kde desítkám čekajících podepisoval prezident svoji knihu. Studenti mu podstrčili také kopii Lisabonské smlouvy a Klaus ji skutečně podepsal.
08.06.2009 16:25 |

podobné články

Klaus podepsal Lisabonskou smlouvu

 
Prezident Václav Klaus v úterý v 15 hodin podepsal Lisabonskou smlouvu. Učinil tak poté, co Ústavní soud dopoledne rozhodl o tom, že dokument, který má reformovat instituce EU, není v rozporu s českým ústavním pořádkem. Klaus patří mezi odpůrce Lisabonu.
03.11.2009 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9137 článků)

Krym je definitivně součástí Ruska! Putin podepsal smlouvu o připojení

 
Ruský prezident Vladimir Putin podepsal krymskou-ruskou smlouvu o připojení Krymu k Rusku a uzavřel tak ústavní proceduru anexe. Krátce před podpisem prezidenta ratifikovali smlouvu jednomyslně poslanci Rady federace, ve čtvrtek drtivou většinou podpořili smlouvu i zastupitelé ve Státní dumě.
21.03.2014 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3151 článků)

Buffon děkuje Španělům za remízu s Chorvaty

 
Brankář italské fotbalové reprezentace Gianluigi Buffon děkoval po pondělním vítězství 2:0 nad Irskem Španělům, že ve svém duelu porazili Chorvatsko. Pokud by obhájci titulu remizovali 2:2 a více, spolu s Chorvaty by prošli dál a Italům by nestačila k postupu ani jakkoliv vysoká výhra. Pyrenejci ale scénář o možné dohodě nepřipustili a spolu se squadrou azzurou se mohou těšit na čtvrtfinále.
19.06.2012 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Gianluigi Buffon (91 článků)

Brněnská zpravodajka provokuje Chorvaty! Nelo Slováková, na toto tělo je potřeba zbroják!

 
Brněnská zpravodajka Nela Slováková (27) si odjela užívat do Chorvatska. Podívejte se, jakým stylem provokuje nadržené Chorvaty! Kolem Nely musí být pořádné rušno.
26.08.2017 21:25 |

podobné články

Chorvatsko otvírá bránu EU. Přistoupit by mohlo v roce 2013

 
Chorvatsko v pátek podepsalo přístupovou smlouvu s Evropskou unií, informuje agentura AFP. Jestliže smlouvu schválí Chorvaté v referendu a ratifikují ji všechny členské státy, stane se tato balkánská země v červenci 2013 osmadvacátým členským státem unie.
09.12.2011 11:15 |

podobné články

Klaus podepsal nový občanský zákoník. Nastávají velké změny

 
Prezident Václav Klaus dnes podepsal nový občanský zákoník, informoval jeho mluvčí Radim Ochvat. Obsáhlý kodex, který má platit od roku 2014, upravuje mimo jiné rodinné a dědické právo. Prezident podepsal i nový zákon o obchodních korporacích, který spolu s občanským zákoníkem tvoří novou úpravu soukromého práva. Občanské právo se dosud řídí normou ze šedesátých let, která byla od té doby jen novelizována.
20.02.2012 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9137 článků)

Klaus podepsal rušení billboardů u silnic a návrat cyklovozíků

 
Prezident Václav Klaus podepsal dva zákony. Vrátil na silnice dětské vozíky za kola a podepsal zrušení billboardů u silnic. Kromě toho hlava státu udělila 13 milostí.
18.05.2012 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9137 článků)

Klaus podepsal lisabonskou smlouvu, platit může od prosince

 
Lisabonská smlouva je v EU ratifikována. Český prezident Václav Klaus oznámil, že ji podepsal v úterý odpoledne v 15:00 po rozhodnutí Ústavního soudu, že je dokument v souladu s českou ústavou.
03.11.2009 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9137 článků) , Václav Český (442 článků)

Václav Klaus: Podepsal jsem, ztrácíme suverenitu!

 
Hluboce nesouhlasím, ale podepsal jsem. Tak oznámil svůj podpis pod Lisabonskou smlouvou prezident Václav Klaus v úterý po třetí hodině odpoledne. Ráno smlouvu posvětil Ústavní soud.
04.11.2009 05:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9137 článků)

Roithová: Přistoupení Chorvatska k EU vítám. Zachovají se stejně i čeští politici?

 
Evropský parlament dnes schvaluje přístupovou smlouvu Chorvatska k Evropské unii. V debatě vystoupila česká europoslankyně Zuzana Roithová (KDU-ČSL).
01.12.2011 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Zuzana Roithová (151 článků)

Zeman si přeje, aby Ukrajina podepsala přístupovou dohodu s Evropskou unií

 
Prezident Miloš Zeman si přeje, aby Ukrajina podepsala smlouvu o přidružení k Evropské unii na listopadovém summitu Východního partnerství v litevském Vilniusu. Kyjev vyzval, aby zbývající čas do vrcholné schůzky využil k dalším potřebným reformám. Česko podpoří snahy Ukrajiny o zrušení víz do unie pro její občany. Píše se ve společném prohlášení obou prezidentů přichystaném k jejich dnešní schůzce, které má ČTK k dispozici. 
21.10.2013 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21134 článků)

Prezident Klaus podepsal petici za zásah proti kůrovci na Šumavě

 
Prezident Václav Klaus při setkání s jihočeským hejtmanem Jiřím Zimolou jako první podepsal petici Pro zdravou Šumavu. Klaus je, stejně jihočeský hejtman, stoupencem zásahu proti kůrovci.
27.08.2009 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9137 článků)

Klaus podepsal přímou volbu. Prezidenta si budeme volit sami

 
Václav Klaus podepsal ústavní zákon o přímé volbě. Jeho nástupce si tak budou občané volit sami. Klaus přímou volbu označil za fatální chybu, nic s tím ale nezmůže, neboť ústavní zákon nemůže vetovat.
17.02.2012 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9137 článků)

Klaus podepsal zákon o přímé volbě prezidenta

 
Prezident Václav Klaus podepsal ústavní zákon o přímé volbě prezidenta. Se zavedením přímé volby Klaus nesouhlasil, přesto se rozhodl jej podepsat, ač jeho postoj nemá na legislativní proces v případě ústavních zákonů přímý vliv. Ústavní zákony totiž prezident nemůže vracet parlamentu k přepracování.
17.02.2012 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9137 článků)