Češi porazili Slováky 7:3, ve čtvrtfinále je čekají Finové

Čeští hokejisté porazili na mistrovství světa v Rize bez větších problémů Slovensko 7:3, skončili třetí ve skupině A a ve čtvrtečním čtvrtfinále se utkají s obhájci zlata z Finska. Slováci obsadili čtvrté místo a čeká je souboj s týmem USA.
01.06.2021 18:05 |

Finové po bitvě udolali Slováky 4:3, Češi skončí sedmí

Dalšími semifinalisty hokejového mistrovství světa se stali domácí Finové, kteří v dramatickém čtvrtfinále v Helsinkách udolali Slováky 4:3, přestože promarnili tříbrankové vedení po první třetině. Porážka svěřenců trenéra Vladimíra Vůjtka znamená, že český tým skončí celkově sedmý, právě před Slovenskem.
16.05.2013 17:45 |

Finové v poslední třetině rozstříleli Švédy, jsou mistry světa

Finská hokejová reprezentace získala na mistrovství světa na Slovensku teprve druhý titul v historii. Po neuvěřitelné gólové smršti ve třetí třetině porazili Finové v nedělním večerním finále Švédy 6:1.
15.05.2011 23:15 |

Finové tančí na švédském hrobě! Ve finále MS rozstříleli svého nesmiřitelného soka 6:1!

Od roku 1995 čekali Finové na další triumf. Tehdy porazili ve Stockholmu domácí tým. A až včera v Bratislavě znovu pokořili ve finále mistrovství světa Švédy 6:1 a radují se z titulu. Po dlouhých 16 letech a podruhé v historii...
16.05.2011 12:10 |

Jágrovi a spol. se v boji o finále postaví Finové. Ti v závěru knokautovali Kanadu

Soupeřem českých hokejistů v sobotním semifinále mistrovství světa v Minsku (17.45) budou Finové, kteří dnes překvapivě porazili Kanadu 3:2. Zápas otočili ve 3. třetině, vítěznou branku vstřelil v 57. minutě Iiro Pakarinen. V semifinále jsou i Rusové a Švédové, jejichž vzájemný duel slibuje být jedním z vrcholů turnaje.
22.05.2014 21:55 |

Osobnosti: Iiro Pakarinen (1 článek)

Slovenské trápení skončilo, Finové zatloukli poslední hřebík do rakve

Hokejisté Slovenska budou na domácím mistrovství světa chybět ve čtvrtfinále. Rozhodla o tom jejich dnešní prohra s Finskem 1:2, která týmu Glena Hanlona definitivně vzala naději na play off. Tam naopak postoupili Finové.
07.05.2011 23:05 |

Osobnosti: Glen Hanlon (10 článků)

ŽIVĚ Rusko - Finsko 2:3 po samostatných nájezdech

Přečtěte si online reportáž ze zápasu osmifinálové skupiny E na mistrovství světa mezi hokejisty Ruska a Finska, který Finové vyhráli 3:2 po samostatných nájezdech. Finové výhrou nakročili k tomu, aby v tabulce osmifinálové skupiny E skončili druzí. Na třetí místo klesnou jen tehdy, pokud Němci vyhrají za tři body ve večerním zápase s Českem. Pokud by zůstali druzí, hráli by ve čtvrtfinále s Norskem. Rusové skončí čtvrtí a střetnou se s vítězem večerního zápasu mezi Kanadou a Finskem.
09.05.2011 15:35 |

Finové udolali Rusko, Francie s Lotyšskem vyřadily Rakousko

Francie a Lotyšsko se udržely v elitní skupině a postupují do dalších bojů. Hokejisté Finska rozhodli zápas ve svůj prospěch až pátým nájezdem proti Rusku a zvítězili 3:2. Ve čtvrtfinále se tak Finové postaví proti českému týmu, který ve svém posledním zápase zdolal Švýcary po samostatných nájezdech.
13.05.2015 00:13 |

Čeští junioři převálcovali Rusko. Ve čtvrtfinále se utkají se Slováky

Češi porazili na mistrovství světa do 20 let v Torontu v posledním utkání základní skupiny B ruské hokejisty 4:1. Svěřence trenéra Miroslava Přerosta čeká v pátečním čtvrtfinále trojka ve skupině A - Slovensko.
01.01.2015 02:02 |

Češi vyhráli na MS už šestý zápas, Němce porazili 5:2

Úřadující šampioni Češi porazili na mistrovství světa v pondělí bez větších problémů Německo 5:2 a ve čtvrtfinále se ve středu od 16:15 utkají s týmem USA. Úspěch ovšem kalí zranění dalších dvou hráčů Martina Havláta a Petra Průchy. Zejména u Havláta není jasné, zda do čtvrtfinále nastoupí.
09.05.2011 23:15 |

Osobnosti: Petr Průcha (45 článků) , Martin Havlát (90 článků)

Exprezident Gašparovič: O rozdělení státu ke konci usilovali víc Češi. Mečiar? S ním je to takto. Český dům v Bratislavě jsme chtěli dlouho

30 LET OD LISTOPADU 89 „Těch 30 let přineslo Slovensku svobodu, přineslo zlepšení sociálních poměrů, možnost cestování a také výrazně zlepšilo samotné postavení naší země v zahraničí,“ komentuje v rozhovoru s ParlamentnímiListy.cz dobu od sametové revoluce někdejší prezident Slovenska Ivan Gašparovič. Vrací se i k rozdělení Československa, které ke konci už dle něj chtěli spíše Češi. „Tradičně se tehdy říkalo, že z jedné strany Češi pracují na Slováky a z té druhé strany, že Češi nás Slováky okrádají,“ uvádí Gašparovič s tím, že dnes již naštěstí pro oba národy není problém sednout si ke společnému stolu. Exprezident se raduje z otevření Českého domu v Bratislavě, kterého se 16. listopadu zúčastní i česká hlava státu Miloš Zeman.
14.11.2019 10:20 |

Osobnosti: Ivan Gašparovič (139 článků) , Miloš Zeman (25614 článků)

Češi rychle vedli, nakonec se ale radovali Finové

Ani druhé vystoupení na turnaji Karjala nevyneslo české hokejové reprezentaci nějaké body. Ve vyrovnaném utkání se z vítězství 2:1 radovali Finové.
07.11.2009 18:20 |

Ne… Finové nedali českým hokejistům šanci, Jágr. a spol. nevstřelili poprvé na MS ani gól

Na skvělého soupeře neměli. Hokejisté v semifinále mistrovství světa nevstřelili poprvé na turnaji ani gól, Finové jim dovolili doslova pár šancí, a ty Češi neproměnili. O zlato si tak po výhře 3:0 zahrají Seveřané, Růžičkův výběr se bude zítra od 15.30 rvát o bronz s neoblíbenými Švédy.
24.05.2014 21:20 |

Hokej ŽIVĚ: Finové porazili Slováky 1:0

Online přenos ze zápasu Slovensko - Finsko
06.05.2012 15:25 |

České hry: Finové porazili Švédy, Češi jsou tak už jistými vítězi

Hokejisté Finska porazili na Českých hokejových hrách v Brně Švédsko 2:0 a s předstihem pomohli domácí reprezentaci k vítězství na čtvrtém turnaji seriálu Euro Hockey Tour. Pro Aloise Hadamczika v roli kouče národního týmu je to vůbec první triumf na turnaji EHT.
23.04.2011 21:50 |

Osobnosti: Alois Hadamczik (326 článků)

Čtvrtfinále MS v hokeji: 9 let čekání na placku stačilo... Teď jsme na řadě my!

Dvakrát se na mistrovství světa ve čtvrtfinále potkali Češi a Finové, dvakrát slavil národní tým postup. Bude dnes v Lotyšsku platit okřídlené pořekadlo?
03.06.2021 05:00 |

Dvacítka před čtvrtfinále: Musíme zůstat nohama na zemi

Tři minuty dělily hokejovou reprezentaci do 20 let na světovém šampionátu od boje o udržení. Nakonec ale svěřenci kouče Miroslava Přerosta duel s Dánskem zvládli a následně porazili také silné Rusko. Díky tomu obsadili ve skupině druhé místo a zajistili si postup do čtvrtfinále. A právě bitva se Slováky rozhodne rozhodne o úspěšném, či neúspěšném turnaji.
02.01.2015 13:12 |

Čeští hokejisté porazili Dánsko a mají jisté čtvrtfinále MS

Čeští hokejisté porazili na mistrovství světa v Rize Dánsko 2:1 po samostatných nájezdech a v tabulce se posunuli s 10 body z šesti zápasů na čtvrtou postupovou pozici. Vítězný gól v rozstřelu vstřelil Filip Chytil. Po večerním vítězství Ruska nad Švédskem mají Češi jistou účast ve čtvrtfinále.
31.05.2021 18:45 |

Hokejisté české reprezentace se protrápili k vytouženému vítězství nad Lotyšskem (3:2). Sice vedli o dvě branky, ale pak přestali hrát a dovolili soupeři vyrovnat. Postup do čtvrtfinále, kde na Čechy čekají Finové, zajistil v prodloužení Krejčí.
24.02.2010 07:40 |

MS v hokeji: Američané otočili zápas s Lotyšskem, Finové rozstříleli Norsko

I přesto, že favorité z USA během utkání dvakrát prohrávali, tak dokázali porazit houževnaté Lotyše 4:2. Oproti zámořskému celku si Finové s norským outsiderem problémy nedělali.
25.04.2009 19:12 |