Článek

Češi jsou nejštědřejší národ, chválí koordinátor pomoci. Každý zničený dům má své dobrovolníky

 
Hlavní koordinátor pomoci při mimořádných událostech Josef Koláček z organizace ADRA má s dobrovolnickou činností dlouholeté zkušenosti. Vlna solidarity, která se zvedla hned po řádění tornáda na jihu Moravy, je podle jeho slov úžasná a zároveň je pro tamní obyvatele velkým povzbuzením. Ve chvílích, kdy ale v ulicích nastává klid, dopadá na ně tíha všech okolností. Kolik dobrovolníků bude potřeba a na jak dlouho? Nastínil Koláček v pořadu Epicentrum Blesku.
29.06.2021 05:05 |

podobné články

Podobné články

TOP 09: Projekt „Musíme to zastavit“ propojuje dobrovolníky i v Olomouckém kraji

 
TOP 09 spouští projekt „Musíme to zastavit“, kterým propojí dobrovolníky z celé republiky. Češi už ukázali, že si dokážou poradit sami. Celá republika šila roušky a ochranné pomůcky si vyráběla svépomocí. Web projektu je „mostem“, který spojuje dobrovolníky i v našem kraji s lidmi, kteří pomoc potřebují.
03.05.2020 22:45 |

podobné články

Primátor Hřib: Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině dál potřebuje dobrovolníky

 
Krizový štáb hl. m. Prahy projednal současnou situaci v souvislosti s migrační vlnou z Ukrajiny. Členové štábu byli seznámení s tím, že upadá zájem dobrovolníků o zapojení se do pomoci v Krajském asistenčním centru pomoci Ukrajině (KACPU). K řešení situace by ale měly pomoci finanční prostředky, které pro dobrovolníky schválili minulý týden pražští zastupitelé.
04.05.2022 16:50 |

podobné články

Parkoviště pro dobrovolníky u Ladné bude fungovat do úterý

 
Parkoviště pro dobrovolníky na letišti u Ladné zůstane i s kyvadlovou dopravou v provozu do úterý. Od středy pak policie umožní vjezd do obcí, apeluje však na dobrovolníky, aby parkovali na vymezených plochách a neblokovali komunikace. Policie podle krajského ředitele Leoše Tržila nadále počítá s kontrolami, a to i na výjezdu z obcí, aby nedocházelo k odvážení stavebního materiálu.
04.07.2021 12:30 |

podobné články

Výroční zpráva: K ODS a VV byli sponzoři nejštědřejší

 
Sponzoři byli loni z parlamentních stran nejštědřejší k ODS a k Věcem veřejným. Nejmenší vládní strana od nich dostala o něco více peněz než nejsilnější opoziční ČSSD. TOP 09 získala od dárců několikanásobně nižší částku, podobně na tom byla KSČM. Vyplývá to z výročních finančních zpráv, které jsou ode dneška přístupné ve sněmovně.
02.04.2012 18:10 |

podobné články

Ministři TOP 09 nešetří a rozdávají nejštědřejší odměny

 
Téměř 70 milionů korun rozdělili podle dnešních Lidových novin jen za první pololetí roku ministři Nečasova kabinetu mezi úředníky na odměnách. Nejštědřejší přitom byli ministři za TOP 09. Strana, za níž ve vládě sedí pětice ministrů, obsadila v žebříčku LN podle výše přiznaných bonusů první čtyři místa.
16.07.2012 07:45 |

podobné články

Tři nejštědřejší ministři: Kdo rozdával podřízeným nejvíce a kolik?

 
Kteří ministři byli za rok 2012 nejštědřejší ke svým podřízeným? Šlo o trio Drábek - Kalousek - Kubice. Ze všech ministerských náměstků si nwjvětší balík vydělal v současné době trestně stíhaný Vladimír Šiška! Navzdory tomu, že na Drábkově ministerstvu strávil pouhých 9 měsíců, než ho v poutech odvedla policie.
19.02.2013 15:40 |

podobné články

ODS má nejštědřejší sponzory v Brně

 
Ačkoliv ODS v loňských parlamentních volbách propadla na sedm procent a její stranická kasa se značně ztenčila, stále je partají, na kterou nejvíce slyší sponzoři: celkově na darech strana podle výroční zprávy, která je od včerejška k dispozici v Poslanecké sněmovně, vybrala 78 miliónů korun. Nejštědřejší donátory našla v Brně, domovském městě současného šéfa Petra Fialy.
05.04.2014 03:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3683 článků)

Nejštědřejší sponzory měla loni opět ODS, přesto skončila ztrátou

 
Mezi sněmovními stranami měla v loňském roce nejštědřejší sponzory opoziční ODS. Získala od nich přes 48 milionů korun. Přesto ale skončila ve ztrátě. Vládní sociální demokraté takto získali téměř 24 milionů korun. Opoziční Úsvit získal na darech naproti tomu pouze 225.000 korun. Vyplývá to z výročních finančních zpráv, které strany předložily Sněmovně.
03.04.2015 17:01 |

podobné články

ODS má nejštědřejší sponzory, přesto loni skončila se ztrátou

 
Občanští demokraté měli loni nejštědřejší sponzory. Od svých dárců získali 48 milionů korun. Nebylo jim to ale nic platné, skončili totiž se ztrátou 52 milionů korun. Sociální demokracie získala od svých dárců 24 milionů korun, naopak Úsvit jenom 225 tisíc korun. Vyplývá to z výročních finančních zpráv, které strany předložily Sněmovně.
03.04.2015 20:36 |

podobné články

Češi pijí jako duhy. Ročně zhruba 60 lahví rumu. Koordinátor radí zdražení

 
Česko se s Francií dělí o druhou nejvyšší spotřebu alkoholu mezi zeměmi Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Loni vypil každý Čech v průměru 11,7 litru čistého alkoholu. To odpovídá přibližně 60 lahvím rumu nebo 133 „sedmičkám“ vína. Více pijí jen obyvatelé Litvy, kde se spotřebuje 13 litrů alkoholu na hlavu. V tiskové zprávě o tom informoval Národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil. Doporučuje zdražení alkoholu, zvýšení spotřební daně a více peněz na prevenci.
20.07.2018 15:50 |

podobné články

FNUSA: Nemocnice hledá další dobrovolníky

 
Pomoci pacientovi s křížovkou, doprovodit ho na procházku, ale také trénovat jeho paměť nebo asistovat při terapiích. Všechny činnosti zajišťované dobrovolníky spojuje jedno; nezištná snaha pomoci pacientovi překlenout náročné období. Dobrovolnické centrum při Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně funguje už pět let a registruje čtyřiadevadesát dobrovolníků, kteří na nemocničních odděleních strávili stovky hodin.
14.01.2020 12:05 |

podobné články

FNUSA: Nemocnice hledá další dobrovolníky

 
Pomoci pacientovi s křížovkou, doprovodit ho na procházku, ale také trénovat jeho paměť nebo asistovat při terapiích. Všechny činnosti zajišťované dobrovolníky spojuje jedno; nezištná snaha pomoci pacientovi překlenout náročné období. Dobrovolnické centrum při Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně funguje už pět let a registruje čtyřiadevadesát dobrovolníků, kteří na nemocničních odděleních strávili stovky hodin.
15.01.2020 08:10 |

podobné články

Koordinátor pro protidrogovou politiku Vobořil: Alternativy by měly být zvýhodněny oproti běžným cigaretám

 
Obrovskou zátěží pro zdravotnický systém jsou Češi, kteří kouří klasické cigarety. I když řada z nich přechází na méně škodlivé alternativy, stále si zapálí přes dva miliony lidí. Příkladem by mohlo být třeba Švédsko, kde výrazně pokles výskyt kardiovaskulárních onemocnění. „Nám umírá předčasně 15 tisíc lidí, a přestože ti lidé zemřou, zdravotní systém vydá obrovské prostředky na jejich léčbu, ať už jde o rakovinu nebo kardiovaskulární onemocnění,“ říká Národní koordinátor pro protidrogovou politiku Jindřich Vobořil.
07.06.2022 15:00 |

podobné články

Novinář vyfotil české dobrovolníky bojující na Ukrajině

 
Ukrajinský novinář Ilja Ponomarenko ze serveru Kyiv Independent v sobotu na Twitteru zveřejnil snímek, který podle něj zachycuje české dobrovolníky bojující na Ukrajině proti ruským silám. Podle Ponomarenka jsou na fotografii Češi s výzbrojí v Irpini u Kyjeva. Český premiér Petr Fiala a prezident Miloš Zeman začátkem března oznámili, že lidé, kteří z ČR odjedou bojovat na Ukrajinu, budou mít garantovanou beztrestnost.
27.03.2022 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3683 článků) , Miloš Zeman (27339 článků)

Protidrogový koordinátor představí nový plán boje proti drogám

 
Národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil představí dnes plán, s jehož pomocí chce stát do roku 2015 bojovat proti drogám. Opatření mají směřovat třeba k omezení nadměrného pití alkoholu a užívání marihuany u mladých lidí či k řešení problémů s pervitinem. Změnit by se mělo i financování protidrogové politiky. Plán ve středu schválil kabinet.
28.03.2013 07:05 |

podobné články

Fakta OECD potvrzují problémy ČR s alkoholem, říká národní protidrogový koordinátor

 
Reakci na OECD zprávu o alkoholu - mladí Češi mají prvenství. Fakta o alkoholu, která přinesla OECD, potvrzují dlouhodobé problémy ČR s alkoholem, říká národní protidrogový koordinátor.
15.05.2015 21:51 |

podobné články

Čižinský (KDU-ČSL): Hledáme dobrovolníky pro kalamitní situace

 
Praha 7 se připravuje na kalamitní situace, které mohou nastat během zimního období. Radnice v současné době shání dobrovolníky z řad občanů sedmé městské části, kteří by byli ochotní v případě potřeby pomoci s odhrabáváním sněhu, posypem náledí či informování spoluobčanů o dopravních opatřeních.
01.01.2015 06:32 |

podobné články

MAPA: Chcete pomoci? Přinášíme přehled nemocnic, které shánějí dobrovolníky

 
Zahlcená oddělení a zdravotnický personál na pokraji sil, taková je aktuálně smutná realita velké části tuzemských nemocnic, které se potýkají s obrovským náporem covidových pacientů. Na méně kvalifikované práce proto shánějí dobrovolníky, kteří jim alespoň trochu při náročných směnách odlehčí. Novinky připravily přehlednou mapu toho, které nemocnice pomoc poptávají a kdo se může přihlásit.
01.11.2020 11:15 |

podobné články

Dobrovolníky, kteří odklízejí škody po tornádu, čeká o víkendu práce na polích a vinicích

 
O víkendu čeká dobrovolníky, kteří přijedou pomoci s úklidem do tornádem postižených obcí na moravském Podluží, práce na polích a ve vinicích. Většina vesnic se již zbavila sutě, ale nyní je potřeba projít okolní terén a vysbírat z něj kusy plechů, plastů a odpadků, které ničivý vzdušný vír rozmetal po okolí. Do obcí se však auty nedostanou.
02.07.2021 17:25 |

podobné články