Článek

Češi drtí konkurenci: Z tuzemské hry Kingdome Come šílí celý svět

 
Když se mluví o úspěších Čechů, nejčastěji padnou slova jako hokej, pivo nebo kontaktní čočky. Existuje ale průmysl, který na první pohled není tak viditelný, a přesto v něm Češi dobývají zeměkouli – vývoj videoher. Tituly jako Mafia, Arma nebo Machinarium znají hráči i daleko za mořem. Poslední český titul Kingdome Come: Deliverance dokonce působí takové nadšení, že se v největším internetovém obchodě s hrami Steam stal druhým nejprodávanějším na celém světě.
12.02.2018 17:40 |

podobné články

Podobné články

České hry prorážejí do světa, učí se i na vysokých školách. Vývojáři chtějí podporu státu

 
Mimořádný zájem o českou videohru z období před husitskými válkami Kingdome Come: Deliverance, která vzbudila rozruch i v zahraničí, ukazuje, že Češi jsou v tomto průmyslu schopni hrát světový prim. Roční příjem odvětví už přesahuje dokonce ten filmový. Tuzemští vývojáři proto zakládají asociaci, pomocí které chtějí jednat se státními institucemi o budoucí podpoře.
25.02.2018 13:40 |

podobné články

V Brně budou učit dějiny podle herního hitu Kingdom Come. O kurz je obří zájem

 
Vědci z brněnské Masarykovy univerzity letos začnou vyučovat české dějiny podle nové hry Kingdom Come, která se odehrává ve středověku. Studentům budou například pouštět ukázky, aby si dovedli představit, jak se žilo na přelomu 14. a 15. století. O unikátní kurz je už nyní mezi studenty obrovský zájem.
16.03.2018 21:55 |

podobné články

Nejočekávanější česká videohra roku vychází za týden. Kingdom Come: Deliverance sází na historickou přesnost

 
Už pouze necelý týden dělí hráče od vydání jednoznačně nejočekávanější české videohry roku. Historické RPG Kingdom Come: Deliverance slibuje rozsáhlý svět umístěný v Zemi Koruny české. Graficky navíc vypadá hodně dobře.
06.02.2018 16:00 |

podobné články

Nejočekávanější česká videohra roku Kingdom Come: Deliverance je tak protkaná chybami, že v ní ožívají mrtvoly

 
Nejočekávanější česká videohra roku konečně vyšla a naše dojmy z ní jsou…rozporuplné. Učarovaly nám reálie Čech 15. století. Líbí se nám realismus, o který se hra snaží, a absolutní vypuštění fantasy prvků. Stejně jako obrovský herní svět. Bez chyb se ale novinka Kingdom Come: Deliverance neobešla.
21.02.2018 21:45 |

podobné články

Come and See – dosud největší integrovaná kampaň značky Canon

 
Canon představuje svoji dosud největší integrovanou kampaň zaměřenou na spotřebitele. Tato TTL kampaň s názvem Come and See je součástí tříleté komunikační strategie společnosti Canon. Jejím cílem je inspirovat uživatele k zachycení příběhů, které se každý den kolem nás odehrávají.
16.09.2014 15:30 |

podobné články

Come and Play: Chceme být našim fanouškům ještě bližší

 
Písničky opavských Come and Play definují smysl hudby. Jsou přirozené, přitom mají vnitřní sílu, jsou výrazně melodické, přitom ne vtíravé, a lehce si nacházejí cestu do posluchačovy paměti. Od roku 2008, kdy kapelu zpěvák a kytarista Matěj Burda založil, ušla kus cesty. Dostala se až k vydání minialba Heaven (2014), které produkoval Dušan Neuwerth.
06.03.2016 11:50 |

podobné články

Romská "Miss" Míša po včerejšku totálně drtí konkurenci! Naposílali jste jí tisíce hlasů a je vymalováno, podívejte se!

 
Naše "včerejší drobná přestřelka":http://www.extra.cz/poradatel-miss-roma-narychlo-zmenil-pravidla-hlasovani-kvuli-tehle-krasavici-ktera-drti-soutez-vyhraje-misa-nakonec-vime-jak-to-bude s nakonec vcelku rozumnými pořadateli "Miss Roma Internet":http://missroma.cz/ padla na úrodnou půdu po všech stránkách.
18.12.2013 20:52 |

podobné články

Zlatí ochlastové. To ti „slušní lidé“, to je hrůza. Trochu jiné novoroční zamyšlení

 
Tvůrce počítačových her Daniel Vávra se v roce 2018 stal díky celosvětovému úspěchu své hry Kingdom Come: Delivarence jedním z nejviditelnějších Čechů. Kromě svého úspěchu zaujal i názory, které někteří titulují jako „extrémně pravicové“, ovšem jiní je považují za střízlivý pohled na svět.
02.01.2019 08:10 |

podobné články

Blesk pro muže drtí konkurenci (PLUS top ten nejúspěšnější články)

 
Blesk.cz pro muže dosáhl dne 3. září 2011 vynikajícího výsledku, když zdrtil konkurenci ve všech sledovaných ukazatelích. Blesk pro muže se tak stal jedničkou na trhu mezi mužskými magazíny.
05.09.2011 02:30 |

podobné články

Krize, nekrize, českým firmám se daří. Drtí zahraniční konkurenci

 
Tváří v tvář krizi existují v Česku i firmy, kterým se daří dobývat světové trhy, kde upevňují své postavení, další zakázky získávají v boji se slavnou konkurencí, dokonce nabírají i nové zaměstnance a ti staří o práci rozhodně nouzi nemají. Patří mezi ně i plzeňské společnosti Škoda Transportation a Škoda Electric. Pro ParlamentníListy.cz to uvedl Josef Bernard, generální ředitel velmi úspěšné Škody Transportation a Jaromír Šilhánek, generální ředitel Škody Electric.
30.12.2011 12:35 |

podobné články

Mercedes drtí konkurenci, nejvíce peněz ale dostane Ferrari

 
Hamilton první, Rosberg druhý. Tak by se daly ve zkratce popsat poslední dva ročníky Formule 1. Německá stáj Mercedes utekla konkurenci na míle daleko a dvakrát ovládla pohár konstruktérů s takřka třísetbodovým náskokem. Ale ani taková dominance nestačí k tomu, aby se královna motosportu dobrovolně vzdala svých červených šatů. Když dojde na peníze, tak si největší kus koláče ukrojí i letos Ferrari.
07.04.2016 16:55 |

podobné články

Ewa Farna má doma velkou konkurenci: Tahle Polka přivádí všechny do varu svým sexy tělem

 
Jedna z nejvíc sexy polských profesionálních tanečnic "Ola Jordan (30)":http://www.extra.cz/polska-tanecnice-ola-jordan-nafotila-sexy-kalendar-timhle-skvostem-budete-listovat-hodne-dlouho, jejíž půvaby jste mohli obdivovat například v britské taneční soutěži Strictly Come Dancing, předváděla své zbraně hromadného ničení ve Španělsku, kde fotila v bikinách.
12.11.2013 23:11 |

podobné články

Osobnosti: Ewa Farna (1143 článků)

Sexy duely: Češky drtí světovou konkurenci

 
Kde jsou nejhezčí hvězdy? Na prvních deseti místech Sexy duelů, nové hry na Blesk.cz, kterou si hned první den oblíbily tisíce čtenářů, hrají Češky jasně prim. Do TOP 10 se zatím probojovaly pouze dvě zahraniční celebrity. Žebříčku kraluje Pavlína Němcová s Taťánou Kuchařovou.
01.12.2010 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Taťána Kuchařová (921 článků)

Lidé chtějí zažít skutečný středověk. Proto česká hra uspěla

 
Rozhovor s hlavním designérem a scenáristou hry "Kingdom Come: Deliverance" Danem Vávrou rok poté, co se podařilo pražskému studiu Warhorse získat na Kickstarteru více než milion liber.
23.02.2015 18:06 |

podobné články

NPÚ: Sázava kraluje virtuálnímu světu

 
O Sázavském klášteře, jedné z památek spravovaných Národním památkovým ústavem, se v poslední době často mluví, a to ve velmi netradiční souvislosti. Klášter se stal totiž jedním z hlavních míst, kde se odehrává příběh nedávno vydané historické hry Kingdom Come: Deliverance, neboli Přijď Království Tvé: Vysvobození, jedné z nejočekávanějších českých počítačových her poslední doby.
30.03.2018 21:05 |

podobné články

Kulturní fronto, vaše citové vydírání „sirotky“ je vrcholně odporné. Jeden z nejznámějších Čechů se naštval a zahanbil všechny plané žvanily činem

 
Daniel Vávra je tvůrcem počítačové hry Kingdom Come: Deliverance, která se v roce 2018 stala jednou z nejúspěšnějších her světa a z Vávry udělala skutečně celosvětově známou osobnost. Následně ale vyvolal několik kontroverzí svými názory, v českém konetextu například svým příkrým komentářem k vystoupením Tomáše Halíka. A proto nepřekvapí, že se rázně proti hlavnímu proudu postavil i v nejaktuálnější kauze syrských sirotků.
18.09.2018 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (508 článků)

Očima Františky: Pavla Tomicová, prezident Zeman, chléb a hry

 
Národem každou sobotu bedlivě sledovaná a prožívaná, Českou televizí přenášená StarDance …když hvězdy tančí, která je českou verzí britské Strictly Come Dancing, nabývá před finále na vášních provokujících k otázce, zda jde při postupu do dalšího kola o výkon, anebo rozhoduje gusto na výsledku klání se podílející veřejnosti.
11.12.2018 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Pavla Tomicová (225 článků)

Drsné hodnocení české společnosti. Je prý rozvrácená a nefunkční

 
Jeden z tvůrců veleúspěšné české počítačové hry Kingdom Come: Deliverance, na jejímž financování se podílel i podnikatel Zdeněk Bakala, Dan Vávra, kriticky zhodnotil českou společnost. Jeví se mu jako rozvrácená, nefunkční a krátkozraká.
21.01.2019 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Bakala (317 článků)

Proč českou vědu drtí Evropa? „Nudíme a neumíme psát žádosti,“ varuje úspěšný fyzik

 
Čeští vědci za posledních 10 let získali 29 grantů od Evropské výzkumné rady (ERC), která rozděluje miliardy na vědu v EU. Je to výrazně méně, než počet grantů získaných západními zeměmi. Třeba Německo jich za stejnou dobu získalo 1252 a poráží nás třeba i Maďarsko s 59 granty. Kvantový fyzik Jiří Klimeš, který grant ve výši 924 tisíc euro získal loni, si myslí, že Češi žádosti o granty neumí „psát“ a navíc nemají dostatečné zázemí. Tuzemské vědě by se to brzy mohlo vymstít, navíc zbytečně přichází o spoustu peněz.
14.06.2018 06:15 |

podobné články