Gratulujeme! Český hokejový tým postoupil do semifinále. Porazil USA 3:2

Hokejisté Česka postoupili na olympiádě v Pchjongčchangu do semifinále. Stalo se tak poprvé od semifinále v Turíně v roce 2006. Letošní zápas proti USA byl opravdu velmi dramatický. O postupu totiž rozhodly až nájezdy, které Češi nakonec zvládli. Jediným úspěšným střelcem byl Petr Koukal. V české brance podal vynikající výkon Pavel Francouz. V semifinále náš tým narazí na hráče Ruska, kteří na olympiádě nastupují pod neutrální vlajkou.
21.02.2018 07:15 |

Juniorští florbalisté podlehli v semifinále MS Finsku 6:8

Čeští florbalisté podlehli v semifinále mistrovství světa juniorů v německém Weissenfelsu Finsku 6:8 a budou hrát o bronz. Svěřenci Rudolfa Škubala a Radomíra Mrázka sice vedli po dvou třetinách 6:4, ale v závěrečné části zápas ztratili.
06.05.2011 18:25 |

Sociologové změřili vrchol stresu. Češi ho mají mezi 45. a 55. rokem života

Ve dvou třetinách domácností jsou všichni dospělí se svým životem spokojeni a nejlépe jsou na tom ti, kteří pozitivně hodnotí svůj zdravotní stav. Častěji jsou spokojení ženatí muži a vdané ženy, ukazují první výsledky z dlouhodobého průzkumu Proměny české společnosti. Průzkum také naznačil, ve kterých letech mají Češi vrchol stresu.
07.12.2015 15:15 |

Drama s outsiderem má šťastný konec. Čeští hokejisté vydřeli výhru nad Slovinskem

Čeští hokejisté porazili ve svém pátém vystoupení na mistrovství světa Slovinsko 4:2 a udrželi se ve hře o postup do čtvrtfinále. Svěřenci trenéra Aloise Hadamczika ale opět podali nevýrazný výkon a ještě po dvou třetinách byl stav nerozhodný 2:2. Tři branky vstřelili Češi v přesilových hrách, čtvrtou přidali v oslabení.
10.05.2013 13:10 |

Osobnosti: Alois Hadamczik (315 článků) , Jakub Voráček (249 článků) , Jiří Hudler (258 článků)

Hokejisté Českých Budějovic udolaly Brno a vedou extraligu

Hokejisté Českých Budějovic udrželi i v 8. kole extraligy domácí neporazitelnost. V dnešní dohrávce zvítězily nad Brnem 3:2 a ujali se vedení v tabulce. Hosté přitom byli v prvních dvou třetinách nebezpečnějším týmem.
07.10.2010 09:30 |

ŽIVĚ Berdych se s Melbourne loučí. Djokovičovi podlehl 0:3

Tomáš Berdych se do semifinále Australian Open nepodívá. Ve čtvrtfinále proti Novaku Djokovičovi česká jednička příliš šancí na výhru nedostala, a i když se Berdychovi ve druhém setu podařilo dostat k brejku a poté i k tie-breaku, vyhrát se mu ho nepodařilo. Mezi čtyři nejlepší hráč turnaje se tak dostala světová trojka, která v semifinále vyzve v odvetě za semifinále US Open a semifinále Turnaje mistrů Rogera Federera.
25.01.2011 09:35 |

Osobnosti: Tomáš Berdych (1394 článků) , Roger Federer (477 článků) , Novak Djokovič (537 článků)

Generálka na MS hokejistům nevyšla: Česko - Kanada 2:4

Čeští hokejisté prohráli v generálce na mistrovství světa na Slovensku v zaplněné pražské O2 areně s Kanadou 2:4. Po dvou třetinách Češi prohrávali 0:4, výrazně zlepšený výkon v poslední části jim přinesl korekci výsledku.
27.04.2011 20:20 |

Tenistky Hlaváčková s Hradeckou bojují o finále

České tenistky Andrea Hlaváčková a Lucie Hradecká mají na dohled olympijskou medaili. V semifinále turnaje ve čtyřhře však bojují s prvním nasazeným párem z USA - Liezel Raymondovou a Lisou Huberovou.
03.08.2012 14:10 |

Osobnosti: Lucie Hradecká (218 článků) , Andrea Hlaváčková (133 článků) , Liezel Huberová (8 článků) , Lisa Raymondová (4 články)

Čeští hokejisté porazili Američany a postoupili do semifinále

Český hokejový tým ve středu odpoledne ve čtvrtfinálovém utkání porazil tým USA 4:0 a postoupil do semifinále. V něm se střetne s vítězným týmem večerního utkání Švédsko-Německo.
11.05.2011 19:20 |

Norové trápili i Američany, ti ale nakonec zápas otočili

Hokejisté USA vyhráli na světovém šampionátu i svůj druhý zápas v základní skupině C v Košicích a vítězstvím 4:2 nad Norskem si zajistili postup do osmifinále. Výhra mírného favorita se však nerodila snadno, Norsko vedlo ještě po dvou třetinách 2:0.
02.05.2011 19:25 |

Popálená Dana si sundala masku: Jak vypadá po 30 operacích?

Po dvou a půl letech se konečně Dana Vulin (28) odvážila sundat si ochrannou masku. Tu musela nosit kvůli desítkám plastických operací, kterým se podrobila. A proč to všechno? V únoru 2012 ji žárlivá žena polila lihem a zapálila – Dana utrpěla těžké popáleniny na dvou třetinách těla. Jak vypadá kdysi krásná žena bez masky?
06.10.2014 09:35 |

„Alkohol musí zdražit.“ Je u dvou třetin domácího násilí, varují experti

Až ve dvou třetinách případů domácího násilí v Česku hrál roli alkohol. Kolem 70 procent žen, jejichž partner se minimálně jednou týdně opil, násilí doma zažilo. Novinářům to řekl národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil. Podle něj se vliv alkoholu při domácím a sexuálním násilí i zneužívání dětí opomíjí. Na problém by měla upozornit kampaň a chystají se návrhy opatření k omezení nadměrného pití.
30.09.2017 17:10 |

Koordinátor Vobořil vyráží do boje proti alkoholu: Je u dvou třetin domácího násilí

Až ve dvou třetinách případů domácího násilí v Česku hrál roli alkohol. Kolem 70 procent žen, jejichž partner se minimálně jednou týdně opil, násilí doma zažilo. Novinářům to řekl národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil.
30.09.2017 19:20 |

Rosický je zpět s týmem, zítra zkusí trénovat

Kapitán fotbalové reprezentace Tomáš Rosický se dnes odpoledne vrátil do Vratislavi za týmem poté, co v minulých dvou dnech léčil v Praze zraněnou Achillovu šlachu. Jednatřicetiletý záložník ve středu s mužstvem odjede do Varšavy, kde Češi o den později ve čtvrtfinále ME vyzvou Portugalsko. O Rosického startu se rozhodne právě ve středu na oficiálním předzápasovém tréninku. Podle posledních informací je ale spíše nepravděpodobné, že by Rosický zápas mohl stihnout.
19.06.2012 15:45 |

Osobnosti: Tomáš Rosický (575 článků)

V řadách separatistů na Ukrajině bojují i Češi

Na východě Ukrajiny bojují izolované skupiny cizinců, mezi nimiž jsou Poláci, Češi, Bulhaři, Lotyši nebo Srbové. Jedná se o dobrovolníky, jednotlivce nebo malé oddíly, pocházející z nacionalistických nebo pravicově radikálních organizací.
16.08.2014 11:41 |

Na východě Ukrajiny bojují i Češi, uvádí německá agentura

Ve válce na východě Ukrajiny bojují izolované skupiny cizinců, mezi nimiž jsou Poláci, Češi, Bulhaři, Lotyši nebo Srbové. Napsala to dnes v reportáži z východoukrajinských povstaleckých oblastí německá agentura DPA. Jde podle ní o dobrovolníky, jednotlivce nebo malé oddíly pocházející z nacionalistických nebo pravicově radikálních organizací.
16.08.2014 12:01 |

Bojují tady Češi proti Čechům, říká muž, který dobrovolně bojuje na straně proruských separatistů

Na východní Ukrajině proti sobě občas bojují i Češi proti Čechům, říká Čech Pavel Botka, který v Donbasu bojuje proti ukrajinské vládě, na straně proruských separatistů. Rozhovor s ním přináší server Aktuálně.cz.
28.07.2015 14:16 |

Osobnosti: Pavel Čech (112 článků)

Barcelona a Bayern Mnichov jsou v semifinále Ligy mistrů

Fotbalisté Barcelony zvítězili v odvetě čtvrtfinále Ligy mistrů nad AC Milán 3:1 a popáté za sebou postoupili do semifinále nejprestižnější evropské soutěže. Vyrovnali tak rekord Realu Madrid z let 1956-1960, tehdy šlo ještě o Pohár mistrů evropských zemí. Druhým semifinalistou je Bayern Mnichov, který po úvodní výhře 2:0 zdolal Olympique Marseille v odvetě rovněž 2:0 a do semifinále postoupil po dvou letech.
03.04.2012 23:25 |

Šafářová si zahraje na Turnaji mistryň semifinále, Plíšková čtyřhru nezvládla

Tenistka Lucie Šafářová se svojí americkou parťačkou Bethanií Mattekovou-Sandsovou postoupily na Turnaji mistryň do semifinále čtyřhry. V utkání proti dvojici Jaroslava Švedovová, Timea Babosová sice nezačaly příznivě, ale nakonec po více než dvou a půl hodinách zvítězily 5:7, 7:6, 10:2 a v semifinále je čeká nejlepší světový pár Caroline Garciaová a Kristina Mladenovicová z Francie.
27.10.2016 21:25 |

Osobnosti: Lucie Šafářová (478 článků)