Článek

Černý scénář pro Evropu: Do jara zemře na covid dalších 700 tisíc lidí, varuje WHO

 
V Evropě a části Asie by do března příštího roku mohlo na covid-19 zemřít dalších 700 tisíc lidí, varuje Světová zdravotnická organizace (WHO). Píše to web britské stanice BBC. V 53 evropských zemích už onemocnění podle organizace celkem podlehlo přes 1,5 milionu obyvatel. Největší obavy má WHO z hrozby „extrémní zátěže“ na jednotkách intenzivní péče, která hrozí ve 49 státech. Strmý nárůst případů donutil Rakousko k úplné uzávěře a dalším přísným opatřením. Řada zemí včetně Francie, Německa a Řecka zvažuje aplikaci třetí dávky jako podmínku k tomu, aby byl člověk považován za plně očkovaného.
24.11.2021 12:25 |

podobné články

Podobné články

Profesor-ničitel! Bašta varuje před novým chalífou Islámského státu. A zde je nejhorší scénář pro Evropu

 
Někdejší diplomat, politický analytik Jaroslav Bašta se ve svém nedělním komentáři pro Prvnízprávy.cz zaměřil na „zdánlivě mrtvý“ Islámský stát, konkrétně pak na jeho nového chalífu, kterým se stal Turkmen Abú Ibráhím Hášimí Kurajší, jenž na podzim loňského roku nahradil svého zabitého předchůdce Abú Bakra Bagdádího. Obává se, že nejhorší možný scénář pro Evropu nastane v případě, že Islámský stát ve své nové podobě uspěje v Turecku.
09.08.2020 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Abú Bakr (24 článků)

John (VV): Ukrajinská krize - černý scénář

 
Černý scénář ukrajinské krize jsem se chystal napsat už několikrát. Ale rychlý spád událostí na Ukrajině dokázal můj pesimismus, při odhadech vývoje Ukrajinské krize, zatím vždy ještě víc prohloubit. Nezbývá než doufat, že nás v následujících týdnech nezaskočí scénář ještě černější než tento.
08.04.2014 09:05 |

podobné články

„Až pět chlapců zemře.“ Potápěč odhalil černý scénář záchrany z jeskyně

 
Britský potápěč Jason Mallinson se podílel na úspěšné záchraně 12 thajských chlapců ve věku 11 až 16 let i jejich trenéra. Teď ale v otevřeném rozhovoru pro televizi ABC popsal obavy, které záchranáři během mise měli. „Upřímně, očekávali, že jich nejméně pět zemře,“ odhalil o akci potápěč.
17.07.2018 10:45 |

podobné články

700 dní před 700. výročím svého narození Karel IV. inspiruje Pražany k velkým cílům

 
Na Karlově náměstí v centru Prahy vyrostla zeď Otce vlasti, kam kolemjdoucí mohou psát své životní cíle. Inspirovat k co nejambicióznějším plánům je má osobnost Karla IV. Za 700 dní totiž Česká republika oslaví 700 let od narození tohoto panovníka. Jako první zeď podepsala starostka Prahy 2 Jana Černochová a ministryně pro místní rozvoj Věra Jourová.
15.06.2014 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (571 článků) , Věra Jourová (506 článků)

VIDEO: Havlovo letiště mě nezajímá! David Černý parodoval Klause

 
Výtvarník David Černý si při přejmenování ruzyňského letiště na Letiště Václava Havla neodpustil malou parodii. Na mušku si vzal prezidenta Václava Klause, který se z akce omluvil, přestože prý neměl žádný oficiální program. Další články k tématu: Ruzyně je už minulostí. Vítejte na Letišti Václava Havla Sport je směšný jako moje červená bestie, říká David Černý Výtvarník David Černý musí natočit videoomluvu Knížákovi V Poznani mají 3D digitální sochu Golema. Autorem je David Černý David Černý věnuje politikům fontánu z penisů Před 23 lety neslavil Václav Havel, ale Ferdinand Vaněk v Rudém právu Fenič: Havlovo letiště je tečkou, teď nás čeká Klausův tržní mechanismus
05.10.2012 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6137 článků) , Václav Klaus (10626 článků) , David Černý (299 článků) , Václav Černý (91 článků)

Zkušenost z řádění v USA: Kde mají slušní občané zbraně, tam se nerabuje, říká elitní policejní instruktor Černý před senátní bitvou s Dienstbierem

 
ROZHOVOR „To není protest, to je kriminální jednání, hodné jen a pouze odsouzení,“ říká elitní policejní instruktor a prezident Ligy LIBE, Mgr. Pavel Černý, pplk. v.v., k dění posledních dnů v USA. Tam během truchlení za Georgem Floydem, který zemřel během policejního zákroku, dochází na mnoha místech k rabování, k ničení majetku a k další trestné činnosti. Černý si všímá paradoxu, kdy mnohdy zničené obchody a obchůdky patří Afroameričanům, proti jejichž diskriminaci se tyto protesty konají. „Policie při podobných událostech může mít natolik rázem vyčerpané a zaměstnané síly, že se prostý občan pak pomoci mužů zákona prostě nedovolá,“ varuje Černý a přidává – tyto věci se již dříve děly i v Evropě. Vzpomíná např. na řádění, které proběhlo v roce 2000 v Praze kvůli zasedání MMF. Tehdy byl Černý příslušníkem jednotek, které v ulicích hlavního města doslova válčily s anarchisty. A jak se tedy bránit, když je policie přetížená a v ulicích jsou rozbíjeny výlohy? I to nám podle Černého ukazují nejnovější záběry z USA: Kde lidé svůj majetek brání s legální zbraní v ruce, tam se nerabuje a neničí.
05.06.2020 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Černý (111 článků) , Pavel Černý (111 článků)

Evropu čekají hospodářské potíže, varuje měnový fond. Nevyhnou se ani Česku

 
Mezinárodní měnový fond (MMF) varuje Evropu, aby si připravila nouzové plány pro případ silného útlumu ekonomiky. Evropské hospodářství čelí více rizikům a měnová politika už své nástroje vyčerpala, uvedl ve středu fond ve svém ekonomickém výhledu pro Evropu. Odhad růstu ekonomiky regionu ale nechal beze změny na hodnotách zveřejněných v polovině října.
06.11.2019 23:10 |

podobné články

Český nadsamec Guru Jára měl tři tisíce žen, jde po něm policie

 
To je on, duchovní vůdce Jaroslav Dobeš (40) alias guru Jára, nebo Óm nadsamec. Blesk.cz jako první uveřejňuje jeho podobu. Jára se prý za svou kariéru léčitele vyspal s nejméně třemi tisíce ženami. Reportérovi Blesku.cz to sdělili Járovi vyslanci v České republice. Jára, po kterém jde policie, se skrývá v Asii.
07.04.2011 00:40 |

podobné články

Guru Jára exkluzivně z drsného filipínského vězení: Přežívám díky svým žákům

 
Pohled číslo 1: Guru Jára je duchovní vůdce. Pohled číslo 2: Guru Jára je zločinec odsouzený na deset let za znásilnění. Pohled číslo 3: Guru Jára je rok nespravedlivě držen ve filipínské vězení. Kterou možnost si vyberete vy? Já se za ním na Filipíny vydal…
10.04.2016 12:35 |

podobné články

Propagátor roušek varuje: Nemocnice zažijí kolaps a na lékařích bude, kdo přežije

 
Kapacity nemocnic v Česku budou na konci října vyčerpány i v případě, že se vyplní nejoptimističtější scénář vývoje epidemie koronaviru. Počítá s tím, že ve druhé polovině měsíce bude průměrně přibývat téměř 7000 nakažených denně, v říjnu podle něj zemře s koronavirem téměř 1000 lidí. Nejkrizovější scénář pak počítá s 1755 zemřelými a 22 000 nakaženými za den. Vyplývá to z neveřejné predikce Ústavu zdravotnických informací a statistik (ÚZIS), kterou mají k dispozici některá česká média včetně Blesku.
14.10.2020 15:25 |

podobné články

Vláda ČR: Odkaz na stránky pro podporu odvykání kouření najdou Češi přímo na krabičkách cigaret

 
Tabák zabije až 50 % svých uživatelů. Každoročně zemře přes 5 milionů kuřáků a dalších 600 tisíc nekuřáků zemře v důsledku dýchání zplodin kuřáků. V ČR umírá na nemoci způsobené kouřením každoročně přes 15 tisíc lidí. To jsou čísla z nových webových stránek pro podporu odvykání kouření www.koureni-zabiji.cz. Stránky nabízejí především odbornou pomoc kuřákům při odvykání. Odkaz na stránky se objevuje také na obalech na krabičkách cigaret, které jsou již v prodeji. V provozu je také nová Národní linka pro odvykání kouření 800 35 00 00.
06.09.2016 11:25 |

podobné články

„Nevolte ho,“ varuje před Trumpem 700 ekonomů. Zmínili útoky na demokracii i covid

 
Více než 700 ekonomů, včetně sedmi laureátů Nobelovy ceny, se v otevřeném dopise, na nějž upozornil web stanice CNN, staví proti znovuzvolení Donalda Trumpa americkým prezidentem. Jeho výkon mandátu označují za „nepřetržitý útok na demokracii“. Současný nájemce Bílého domu podle signatářů reaguje neobratně na pandemii nemoci covid-19 a šíří nebezpečné dezinformace.
24.10.2020 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5792 článků)

Covid: Je moje povinnost to říct. Až 110 tisíc Čechů zemře. A číhá horší zlo

 
I když nám současná situace kolem covidu-19 může přijít velmi neutěšená, může být ještě hůře. A právě před tím varuje například český imunolog v USA Zdeněk Hel v rozhovoru pro Seznam Zprávy. Podle něj to byla dosud jen předehra a to nejhorší teprve přijde. Varuje také před tím, že v následujících letech může být nakaženo až 8,5 milionu Čechů a může zemřít až 110 tisíc z nich. V současné době se v Česku počet nakažených pozvolna snižuje.
02.11.2020 07:10 |

podobné články

Blatný o úmrtích s covidem: Za letošek zemře až 10 tisíc Čechů na koronavirus

 
Covid-19 byl v prvním pololetí hlavní příčinou smrti asi u 27 procent lidí, kteří zemřeli s pozitivním testem na nový typ koronaviru. Ve druhém pololetí se podle zatím dostupných dat tento podíl zvyšuje, půjde až o 40 procent. Novinářům to dnes řekl ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Za celý rok 2020 podle něj zemře asi 9000 až 10.000 lidí nakažených koronavirem. Zatím je takových úmrtí zhruba 7500. V posledních třech měsících roku bude úmrtnost v ČR vyšší než v předchozích letech.
25.11.2020 17:40 |

podobné články

„Vidím jen utrpení,“ říká lékařka o děsu v New Yorku. Černý scénář? 2,2 milionu mrtvých v USA

 
Americké nemocnice se bortí pod přílivem pacientů s koronavirem. O kritické situaci v newyorské nemocnici Brookdale promluvila doktorka Arabia Molletteová. Právě stát New York a jeho stejnojmenná metropole jsou ohniskem nákazy v USA. „Je to jako bitevní pole,“ řekla ve videu Molletteová, záběry sdílela se stanicí CBS. Bílý dům nyní předpokládá až 240 tisíc mrtvých v USA. Donald Trump ale zmínil i černý scénář - 2,2 milionu obětí.
01.04.2020 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5792 článků)

Koronavirus jistě přemůžeme, říká lékař. „Zabiják“ tisíců Čechů tu ale bude dál

 
Celý svět aktuálně řeší šíření pandemie nového koronaviru, kterým již onemocnělo přes 700 tisíc lidí, z toho téměř tři tisíce v Česku. Je to problém, nicméně trochu se u toho zapomíná na další choroby, mnohdy značně nebezpečnější než Covid-19. Například na kardiovaskulární choroby ročně zemře 50 tisíc Čechů. Lze jim přitom předcházet, jelikož ve většině případů je způsobuje vysoký cholesterol, říká profesor a předseda České společnosti pro aterosklerózu (ČSAT) Michal Vrablík. Podle něj by Češi na zdraví svého srdce a cév neměli zapomínat ani v současné situaci – problém cholesterolu totiž bude přetrvávat dál.
30.03.2020 05:05 |

podobné články

Promořování u Trumpa: Z jeho mítinků odešlo 30 tisíc lidí s covidem, 700 jich zemřelo

 
Jásot a veselí, ale pak nepříjemná dohra. Příznivci amerického prezidenta Donalda Trumpa se z jeho předvolebních akcí v řadě případů vraceli nakažení. Podle nejnovějších analýz vědců ze Stanfordu si totiž více jak 30 tisíc z nich odneslo z mítinků onemocnění covid-19 a v souvislosti s nimi zahynulo více jak 700 lidí, informuje CNBC. Vedoucí kampaně se brání, podle nich se snažili dodržovat hygienická opatření a všude byly cedule, které návaděly k nošení roušek.
14.11.2020 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5792 článků)

Postrach epidemiologů: 33 tisíc lidí ročně zemře na infekce odolné antibiotikům

 
Následkem bakteriálních infekcí, které jsou odolné vůči léčbě antibiotiky, zemře v Evropě každý rok zhruba 33 tisíc lidí. Vyplývá to z nejnovější zprávy Evropského střediska pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC), o níž informovala agentura Reuters. Podle zdravotníků jsou důsledky těchto infekcí srovnatelné s důsledky chřipky, tuberkulózy a onemocnění způsobených virem HIV dohromady.
06.11.2018 13:05 |

podobné články

Zemřel bývalý bubeník skupiny Tublatanka Juraj Černý. Bylo mu 54 let

 
Ve věku 54 let zemřel slovenský hudebník Juraj Černý, zakládající člen skupiny Tublatanka, která byla kdysi populární v Československu. Informovala o tom slovenská televize TA3. Černý kapelu opustil začátkem 90. let, nyní hrál na bicí ve skupině Slobodná Európa. Černý žil v Maďarsku, kde se v noci na dnešek podrobil operaci střev. "Jsem z té zprávy zdrcený. Ďuro byl velmi dobrý kamarád, byl velmi talentovaný a vlastně ani nepotřeboval cvičit," vzpomněl na svého kolegu z Tublatanky její lídr Martin Ďurinda. Černý se narodil 10. července 1961 v Bratislavě. Vystudoval režii na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě.
26.02.2016 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Juraj Černý (8 článků) , Martin Černý (77 článků)