Článek

Černý pátek v Česku: Koronavirus zjištěn u 798 lidí, situace je zlá

 
V pátek padl v Česku další rekord v počtu lidí nakažených koronavirem. Ministerstvo zdravotnictví uvedlo téměř 800 dalších pozitivních případů. Největším rizikem nákazy je nyní Praha, ve které se zpřísňují opatření.
05.09.2020 08:40 |

podobné články

Podobné články

Rána z milosti evropské myšlence. Zatímco v Itálii umírají lidé po stovkách... „EU i teď řeší hovadiny,“ žasne Pavel Černý. Hanba. Pomáhá „zlá“ Čína, Rusko, a dokonce i Kuba

 
ROZHOVOR „Je to situace, které od druhé světové války nemá obdoby,“ říká o koronavirové pandemii elitní policejní instruktor, Mgr. Pavel Černý. EU a Evropská komise podle něj v těžkých chvílích raději řeší „nepodstatné hovadiny“. Společná evropská myšlenka podle Černého už jen dostala jakousi ránu z milosti, když nešťastným Italům ve vážné situaci pomáhá také Čína s Ruskem, a dokonce i komunistická Kuba. Nepěkná je podle Černého i bezpečnostní situace v některých zemích západní Evropy. A přetížené policejní sbory, zaměstnané i koronavirovým režimem, nemusí zvládat. Obyčejní Němci tak i z Česka objednávají prostředky sebeobrany, referuje policejní instruktor. A s úlevou dodává, že v Česku je situace lepší. Zatím.
27.03.2020 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Černý (91 článků) , Pavel Černý (91 článků)

VIDEO: Havlovo letiště mě nezajímá! David Černý parodoval Klause

 
Výtvarník David Černý si při přejmenování ruzyňského letiště na Letiště Václava Havla neodpustil malou parodii. Na mušku si vzal prezidenta Václava Klause, který se z akce omluvil, přestože prý neměl žádný oficiální program. Další články k tématu: Ruzyně je už minulostí. Vítejte na Letišti Václava Havla Sport je směšný jako moje červená bestie, říká David Černý Výtvarník David Černý musí natočit videoomluvu Knížákovi V Poznani mají 3D digitální sochu Golema. Autorem je David Černý David Černý věnuje politikům fontánu z penisů Před 23 lety neslavil Václav Havel, ale Ferdinand Vaněk v Rudém právu Fenič: Havlovo letiště je tečkou, teď nás čeká Klausův tržní mechanismus
05.10.2012 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5958 článků) , Václav Klaus (10220 článků) , David Černý (295 článků) , Václav Černý (81 článků)

Petr Lukeš: Proč není Stvořitel zodpovědný za zlo ve světě?

 
Na naší planetě existuje neuvěřitelně mnoho zla. Zla na mnoho způsobů a zla tak zvráceného, vyvolávajícího tak velké utrpení, že se lidé na to až nevěřícně dívají. Vzbuzuje to v nich zásadní otázku, jak je možné, že to může Stvořitel vůbec dopustit? A paradoxně, často se tak ptají i ti, kteří nikdy v žádného Stvořitele nevěřili. Nicméně za zlo, které je zaráží, které je zraňuje a jehož příčiny si nevědí vysvětlit jsou schopni obvinit právě Stvořitele.
10.04.2017 19:00 |

podobné články

Další rekord. V pátek přibylo skoro 800 nakažených

 
V pátek laboratoře v Česku potvrdily nákazu novým koronavirem u 798 lidí, to je nejvíc za jeden den od začátku epidemie. Počty nakažených výrazně rostou od 1. září, dosavadní maximum bylo tento týden překonáno počtvrté za sebou.
05.09.2020 06:20 |

podobné články

Rekordní přírůstky v ČR? Denně budou až 2 tisíce nakažených, varuje český biolog

 
V České republice v pátek znovu padl rekord v počtu nových potvrzených případů nemoci covid-19 za jeden den. Koronavirus byl potvrzen u 798 lidí. Za uplynulý týden přibylo celkem 3 481 nových případů nakažených. Neurobiolog a specialista na DNA diagnostiku Omar Šerý tvrdí, že budou čísla růst ještě více, přiblíží se podle něj až ke dvěma tisícům nakažených za den.
05.09.2020 15:20 |

podobné články

Zemřel bývalý bubeník skupiny Tublatanka Juraj Černý. Bylo mu 54 let

 
Ve věku 54 let zemřel slovenský hudebník Juraj Černý, zakládající člen skupiny Tublatanka, která byla kdysi populární v Československu. Informovala o tom slovenská televize TA3. Černý kapelu opustil začátkem 90. let, nyní hrál na bicí ve skupině Slobodná Európa. Černý žil v Maďarsku, kde se v noci na dnešek podrobil operaci střev. "Jsem z té zprávy zdrcený. Ďuro byl velmi dobrý kamarád, byl velmi talentovaný a vlastně ani nepotřeboval cvičit," vzpomněl na svého kolegu z Tublatanky její lídr Martin Ďurinda. Černý se narodil 10. července 1961 v Bratislavě. Vystudoval režii na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě.
26.02.2016 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Juraj Černý (8 článků) , Martin Černý (76 článků)

Zkušenost z řádění v USA: Kde mají slušní občané zbraně, tam se nerabuje, říká elitní policejní instruktor Černý před senátní bitvou s Dienstbierem

 
ROZHOVOR „To není protest, to je kriminální jednání, hodné jen a pouze odsouzení,“ říká elitní policejní instruktor a prezident Ligy LIBE, Mgr. Pavel Černý, pplk. v.v., k dění posledních dnů v USA. Tam během truchlení za Georgem Floydem, který zemřel během policejního zákroku, dochází na mnoha místech k rabování, k ničení majetku a k další trestné činnosti. Černý si všímá paradoxu, kdy mnohdy zničené obchody a obchůdky patří Afroameričanům, proti jejichž diskriminaci se tyto protesty konají. „Policie při podobných událostech může mít natolik rázem vyčerpané a zaměstnané síly, že se prostý občan pak pomoci mužů zákona prostě nedovolá,“ varuje Černý a přidává – tyto věci se již dříve děly i v Evropě. Vzpomíná např. na řádění, které proběhlo v roce 2000 v Praze kvůli zasedání MMF. Tehdy byl Černý příslušníkem jednotek, které v ulicích hlavního města doslova válčily s anarchisty. A jak se tedy bránit, když je policie přetížená a v ulicích jsou rozbíjeny výlohy? I to nám podle Černého ukazují nejnovější záběry z USA: Kde lidé svůj majetek brání s legální zbraní v ruce, tam se nerabuje a neničí.
05.06.2020 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Černý (91 článků) , Pavel Černý (91 článků)

Ministr Hamáček: Nechceme nic podcenit, očekává se, že příští jednání vlády bude na dálku

 
Koronavirus v České republice láme rekordy, ve středu padl denní rekord v počtu nakažených, kdy bylo ohlášeno 649 nově nakažených, rekord byl překonán ve čtvrtek, kdy šlo o 679 nemocných a v pátek Ministerstvo zdravotnictví ohlásilo dokonce 798 dalších nakažených. Vicepremiér a ministr vnitra oznámil, že očekává, že všechna nezbytná jednání, včetně vlády, budou nyní na dálku. Na dvě směny, ve kterých se nebudou potkávat, přejdou také policisté nebo hasiči.
05.09.2020 19:40 |

podobné články

Další rekord v počtu nakažených! Slováci: Z Česka do karantény

 
Počtvrté za sebou padl rekord, v pátek laboratoře odhalily 798 lidí s covidem. To je nejvíc od začátku epidemie v Česku. Máme v poměru třikrát víc nemocných než Německo, a Slováci proto uvažují, že na Čechy uvalí »kletbu«.
06.09.2020 05:10 |

podobné články

„Amerika je národ zla.“ Saúdský student na Floridě zastřelil tři lidi

 
Zabil tři lidi a osm dalších včetně dvou zasahujících policistů jich zranil. Saúdskoarabský student začal v pátek střílet na americké vojenské základně v Pensacole na Floridě, pak ho zastřelili také. Floridský guvernér Ron DeSantis potvrdil zprávy médií, že šlo právě o vojenského studenta ze Saúdské Arábie. Vyšetřovatelé nyní prověřují, zda incident nesouvisí s terorismem, útočník psal na internetu o tom, že je Amerika národ zla. Prezident Donald Trump oznámil, že lítost nad činem saúdský král Salmán.
06.12.2019 16:55 |

podobné články

Rejmont (TOP 09): Přibývá případů koronaviru

 
V pátek 4. září laboratoře v ČR potvrdily nákazu novým koronavirem u 798 lidí, to je nejvíc za jeden den od začátku epidemie. Počty nakažených výrazně rostou od 1. září, dosavadní maximum bylo minulý týden překonáno 4x za sebou.
07.09.2020 18:50 |

podobné články

Fakultní nemocnice v Plzni pečuje o čtyři pacienty s koronavirem: Ve vážném stavu je otec pendlera

 
Tři muži a jedna žena pozitivně testovaní a koronavirus leží v plzeňské fakultní nemocnici (FN). Stav jednoho z nich, asi sedmdesátiletého pacienta, je vážný. Jedná se o otce muže, který dojížděl za prací do zahraničí. Celkem byl dosud virus zjištěn v kraji u 22 testovaných.
24.03.2020 15:30 |

podobné články

V českém pečivu koronavirus není, tvrdí veterinární laboratoř

 
Kvůli současné situaci kolem koronaviru vzniklo mnoho opatření, která mají zpomalit šíření onemocnění COVID-19. Někteří lidé se domnívají, že virus by se mohl vyskytovat i na pečivu, což se stát rozhodl vyvrátit. Pečivo otestovala jihlavská veterinární laboratoř a vir zjištěn nebyl.
02.04.2020 17:26 |

podobné články

Dokdy s námi bude koronavirus: Chmurná věštba kartářky eXtra.cz Michaely Kudláčkové

 
Koronavirus je nejen ve světě, ale i v Česku tématem číslo jedna. Denně překonávají čísla nově nakažených rekordy, plní se nemocnice a množství mrtvých neúprosně roste. Odborníci nicméně věří, že zaberou nastavená opatření a že do měsíce se situace výrazně zlepší. Vědma eXtra.cz Michaela Kudláčková (52) to ale vidí jinak. Její tarotové karty nám ukázaly, že koronavirus tu s námi bude i po Vánocích a situace bude dost možná i horší, než je teď.
16.10.2020 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Michaela Kudláčková (88 článků)

Lubomír Vejražka: Jizvy zůstávají / Dědictví zla stále živé

 
Tento pátek vychází knížka „Jizvy zůstávají/Dědictví zla stále živé“, která vykresluje doposud nepříliš zpracované téma dětí politických vězňů nejen v období padesátých a šedesátých let minulého století, ale sleduje jejich příběhy až po dnešek. Kniha zachycuje drama, které se odehrávalo v mnohých rodinách politických vězňů včetně jejich manželek a dětí.
16.05.2018 12:05 |

podobné články

Černý pátek: Nákupní šílenství v Česku se blíží. Na co dát pozor v obchodech?

 
Black Friday, v překladu Černý pátek, je každoroční událost v USA a Kanadě, kdy většina velkých obchodních řetězců zahajuje výprodeje za výrazně nízké ceny. Lidé jsou zvyklí postávat u obchodů ve frontách několik hodin před otevírací dobou, jen aby mohli vtrhnout dovnitř jako první a uchvátit to nejlevnější zboží. Zda propukne velké nákupní šílenství i v Česku, uvidíme v pátek. Česká obchodní inspekce (ČOI) ale varuje: Dávejte si pozor, ať nenaletíte.
22.11.2016 20:10 |

podobné články

Sněhová královna už není zlá: Kvůli Dádě Patrasové přepsali slavnou pohádku

 
Dánský spisovatel Hans Christian Andersen by koukal. Z jedné z jeho nejslavnějších pohádek Sněhová královna se v Česku stane úplně jiný příběh. Hlavní roli totiž v muzikálu, kterým se jím inspiroval, hraje královna dětských srdcí Dagmar Patrasová  (57) . "A já nechtěla být zlá," svěřila Dáda.
22.04.2014 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Dáda Patrasová (1238 článků)

V květnu vyjde Rowlingové v Česku další kniha: Cormoran Strike se ocitne Ve službách zla

 
Čeští čtenáři se 2. května dočkají dalšího dílu detektivní série se svérázným hrdinou, válečným veteránem Cormoranem Strikem, z pera britské autorky J. K. Rowlingové. Dosud nejtemnější z případů, které spisovatelka píše pod pseudonymem Robert Galbraith, má název Ve službách zla a vyjde opět v překladu Ladislava Šenkyříka v nakladatelství Plus ze skupiny Albatros Media. ČTK to dnes řekla jeho zástupkyně Veronika Sonnková.
09.04.2016 17:45 |

podobné články

Výbuch omezil dopravu v centru Prahy, MHD kolem Národního divadla nejezdí

 
Výbuch u Národní třídy v pondělí omezil dopravu v celé centrální části města. Policie dopoledne uzavřela jak samotné místo výbuchu, tak okolní ulice včetně frekventované křižovatky u Národní třídy a Smetanova, respektive Masarykova nábřeží. MHD se následně vrátila na své trasy, ale před půl čtvrtou se situace znovu zkomplikovala, protože v místě byl zjištěn únik plynu a provoz byl zastaven.
29.04.2013 13:45 |

podobné články