Článek

Černý čtverec Londýnu vládne. Je revoluční století navzdory

 
Štědrá retrospektiva ruského malíře Kazimira Maleviče vystavuje ikonický černý čtverec na bílém pozadí hned dvakrát a dokazuje, že i v těžkých časech lze dělat živé umění plné pozitivní energie.
25.09.2014 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Kazimir Malevič (1 článek)
Podobné články

Nová móda pro vaše mazlíky: Psi teď nosí čtverec!

 
Ostříhejte ho na čtverec! Takové přání mají nyní páníčci ve psích kadeřnictvích.
27.04.2015 05:15 |

podobné články

VIDEO: Havlovo letiště mě nezajímá! David Černý parodoval Klause

 
Výtvarník David Černý si při přejmenování ruzyňského letiště na Letiště Václava Havla neodpustil malou parodii. Na mušku si vzal prezidenta Václava Klause, který se z akce omluvil, přestože prý neměl žádný oficiální program. Další články k tématu: Ruzyně je už minulostí. Vítejte na Letišti Václava Havla Sport je směšný jako moje červená bestie, říká David Černý Výtvarník David Černý musí natočit videoomluvu Knížákovi V Poznani mají 3D digitální sochu Golema. Autorem je David Černý David Černý věnuje politikům fontánu z penisů Před 23 lety neslavil Václav Havel, ale Ferdinand Vaněk v Rudém právu Fenič: Havlovo letiště je tečkou, teď nás čeká Klausův tržní mechanismus
05.10.2012 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4889 článků) , Václav Klaus (9140 článků) , David Černý (251 článků) , Václav Černý (54 článků)

Recenze: Temnější tvář magie otvírá dveře do čtyř alternativních Londýnů

 
Temnější tvář magie představuje dokonalé propojení historického románu a klasické fantasy s příměsí toho nejvýbušnějšího dobrodružství. Kell je mocný čaroděj, který dokáže otvírat „dveře“ do alternativních Londýnů. Slouží jako cestovatel, který mezi městy předává zprávy jejich králům. Když ale do svého domova přinese zhoubný kámen, plný té nejtemnější magie, jeho doposud snadný život se od základů změní.
07.12.2016 15:20 |

podobné články

Zemřel bývalý bubeník skupiny Tublatanka Juraj Černý. Bylo mu 54 let

 
Ve věku 54 let zemřel slovenský hudebník Juraj Černý, zakládající člen skupiny Tublatanka, která byla kdysi populární v Československu. Informovala o tom slovenská televize TA3. Černý kapelu opustil začátkem 90. let, nyní hrál na bicí ve skupině Slobodná Európa. Černý žil v Maďarsku, kde se v noci na dnešek podrobil operaci střev. "Jsem z té zprávy zdrcený. Ďuro byl velmi dobrý kamarád, byl velmi talentovaný a vlastně ani nepotřeboval cvičit," vzpomněl na svého kolegu z Tublatanky její lídr Martin Ďurinda. Černý se narodil 10. července 1961 v Bratislavě. Vystudoval režii na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě.
26.02.2016 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Juraj Černý (8 článků) , Martin Černý (70 článků)

Černý čtverec pro Osobnost roku dostane Zbyněk Baladrán

 
Výtvarník Zbyněk Baladrán získal cenu za nejvýznamnější umělecký počin roku 2014.
21.01.2015 15:52 |

podobné články

Kabourková: „CTRL C“ a „CTRL V“ jinak

 
Dalo by se říci, že 19. století bylo stoletím páry, 20. století bývá označováno jako „krátké století“ a 21. století si dovolím označit jako století „napodobování“, neboli záměrného úsilí o převzetí způsobů chování a jednání určitých „pseudoautorit a pseudovzorů“. Za takové jsou dnes považováni třeba tzv. youtubeři. Digitalizace životního stylu a virtuální realito-sociabilita vytlačují institut autority. Rozpor mezi proklamovanými a reálnými hodnotami, destrukce klasické rodiny, zpochybňování hodnot a norem, diskreditace školy a učitele, kulturní prázdnota v podobě „naše násilí a vaše násilí“, prázdnota myšlenek. To vše ovšem za chvíli bude málo a přijde vyšší level v podobě násilí jako ve filmu „The Running man“ v překladu „Běh o život“.
15.07.2018 21:50 |

podobné články

Národní památkový ústav nesouhlasí s demolicí domu v Revoluční schválené magistrátem

 
Výstavba nového domu na konci pražské Revoluční ulice podle návrhu architekty Evy Jiřičné je o krok blíž. Památkáři pražského magistrátu souhlasí s demolicí novorenesančního domu, místo kterého by stavba měla vyrůst. Proti se staví Národní památkový ústav (NPÚ), podle něj je dům cennou ukázkou architektury 19. století. Novým domem se ale vydané stanovisko nezabývá.
05.02.2016 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Eva Jiřičná (47 článků)

Národní památkový ústav nesouhlasí s demolicí domu v Revoluční schválenou magistrátem

 
Výstavba nového domu na konci pražské Revoluční ulice podle návrhu architekty Evy Jiřičné je o krok blíž. Památkáři pražského magistrátu souhlasí s demolicí novorenesančního domu, místo kterého by stavba měla vyrůst. Proti se staví Národní památkový ústav (NPÚ), podle něj je dům cennou ukázkou architektury 19. století. Novým domem se ale vydané stanovisko nezabývá.
05.02.2016 21:06 |

podobné články

Osobnosti: Eva Jiřičná (47 článků)

Mladý soudruh začal psát: Buržuj vládne této zemi. Babiš není řešení

 
Mladý komunista Martin Peč na webu Komsomol.cz ve svém článku odmítá tvrzení, že za současné skandály jsou odpovědní někteří neslušní politici. Tvrdí, že ne „neslušný“ politik, ale „buržuj" vládne tomuto státu. České republice prý zmíněný buržuj vládne miliardovými majetky, vlastními loutkami v politice a bezpečnostních složkách i účelovou korupcí.
03.04.2012 12:50 |

podobné články

Unikátní mobil má tvar čtverce. Nechybí vysouvací klávesnice

 
Americká Motorola zkouší na trh proniknout se zcela novým druhem mobilu. Nečekejte žádný obdélník, ale pravidelný čtverec.
03.06.2010 15:10 |

podobné články

Milenecký čtverec Erbová, Řepka, Řepková a »čičmunda«: Nejdřív sex, pak exekuce!

 
Sexuální propletenec vnadné modelky Vlaďky Erbové (30), jejího milence – fotbalisty Tomáše Řepky (37), jeho zákonné manželky Renaty (38), a jejího nového přítele Václava Vokála (38) známého pod přezdívkou »čičmunda« okořenil další skandál! Vokál totiž dluží kam se podívá, a čeká ho soud i exekuce majetku! Žaloby na něj podal třeba exmilenec Lucie Borhyové Alan Babický či olympijský vítěz Aleš Valenta. Co je však ještě zajímavější, zadlužený Vokál se v minulosti velmi často stýkal i s Vlaďkou Erbovou a Tomášem Řepkou. Proč se rozešli ve zlém?
30.07.2011 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Řepka (1022 článků) , Lucie Borhyová (1419 článků) , Aleš Valenta (61 článků) , Vlaďka Erbová (937 článků)

Nervózní Peake se chlubila vysvědčením. Samá koule a čtverec

 
MEDIÁLNÍ HODNOCENÍ Vicepremiérka pro korupci Karolína Peake (VV) čelila nepříjemné kritice stínového ministra vnitra Jeronýma Tejce (ČSSD). V televizi se pohádali o to, zda vláda s ministry čelícími korupčním skandálům, může bojovat s korupcí.
19.02.2012 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Jeroným Tejc (662 článků) , Karolína Peake (1612 článků)

Nejvyužívanější reklamní formát na českém webu je čtverec 300×300, nejvíc se kliká na 300×600

 
Nejvíc se na webu v Česku inzerují finanční služby, nejvíc se kliká na reklamy na oblečení a doplňky.
16.06.2012 14:55 |

podobné články

V příštím roce nové dálniční známky: Trojúhelník, kruh i čtverec

 
Za stejnou cenu, ale s novými tvary. Trojúhelníčky, čtverečky i kolečka. Takto rozlišeny budou v příštím roce dálniční kupony, jejichž podobu Blesk získal.
30.07.2015 17:56 |

podobné články

OPTICKÝ KLAM: Vidíte šedý a bílý čtverec. Je tomu ale skutečně tak?

 
Optické klamy jsou někdy záhadné, ale taky zábavné. To, co je na první pohled jasné, ještě nemusí být tak úplně pravda. Lidské oko totiž někdy vidí něco úplně jiného, než to ve skutečnosti je. Jak je to možné?
06.04.2016 08:45 |

podobné články

Záhadný čtverec u Slunce: Skrývá NASA vesmírnou loď?!

 
Co to je? A jak je možné, že »tomu« nevadí teplota skoro 6000 °C?! Po zveřejnění snímků z NASA si lidé po celém světě lámou hlavy nad záhadným černým čtvercem, který se v pondělí objevil u Slunce.
05.05.2016 15:55 |

podobné články

Nové značení na benzinkách: Tankujete čtverec, nebo kolečko?

 
Benzin v kolečku, nafta ve čtverci a plyn v kosočtverci. Takové bude od poloviny příštího roku nové značení pohonných hmot na čerpacích stanicích.
10.12.2016 09:55 |

podobné články

Ovál, čtverec nebo trojúhelník? 6 rad, jak tvarovat obočí podle typu obličeje

 
Změní váš obličej, pokud víte, jak ho správně natvarovat. Hranatý obličej zjemní, kulatý zeštíhlí, sníží příliš vysoké čelo… Obočí prostě dělá divy! Poradíme, jak jej co nejlépe vytvarovat.
17.01.2018 10:45 |

podobné články

Afrika si musí pomoct sama, nikdo to za ni neudělá

 
V souvislosti s africkými uprchlíky se stále opakuje, že by bohaté země měly pomáhat přímo v místě konfliktů a potírat především příčiny krize. Finanční pomoc prý Africe pomůže, posílí tamní ekonomiku a zabrání novým migračním vlnám. Pravda je, že černý kontinent je na tom bídně. V mnoha státech tam vládne teror, občanská válka, chudoba a nulová perspektiva. Navzdory tomu je ale naivní se domnívat, že se podaří vyřešit problémy krizemi zmítaného regionu prostřednictvím rozvojové pomoci.
30.08.2017 14:25 |

podobné články