Článek

Černošický úřad se brání Babišově žalobě, kterou chce premiér zastavit řízení o střetu zájmů

 
Černošický městský úřad navrhl středočeskému krajskému soudu zamítnutí žaloby, kterou se premiér Andrej Babiš domáhá zastavení svého přestupkového řízení ohledně možného střetu zájmů.
13.08.2021 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24023 článků)
Podobné články

Babišova žaloba Černošice nezastavila. Úřad dál bude posuzovat premiérův střet zájmů

 
Černošický městský úřad nebude přerušovat řízení o přestupku proti zákonu o střetu zájmů, které vede s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Informoval o tom na svém webu. Babiš podal na městský úřad žalobu na ochranu před nezákonným zásahem a požaduje zastavení přestupkového řízení. Podle dřívějšího vyjádření mluvčí Krajského soudu v Praze Hany Černé však žaloba nemá odkladný účinek, je tedy na úvaze žalovaného, zda bude v řízení pokračovat, či vyčká na výsledek soudního řízení. Černošický úřad se rozhodl řízení nepřerušovat.
03.08.2021 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24023 článků)

Babiš dostal maximální pokutu za střet zájmů. Černošice trestají, že ovládá média

 
Černošický městský úřad uložil premiérovi Andreji Babišovi (ANO) pokutu 250.000 korun za přestupek proti zákonu o střetu zájmů za to, že ovládá média. Právu to řekl Václav Knotek, který premiéra v tomto správním řízení zastupuje. Dodal, že podají odvolání. Černošický úřad uvedl, že jde o „nadále trvající přestupek“. Premiér Andrej Babiš považuje rozhodnutí černošického městského úřadu o střetu zájmů za nezákonné, sdělil ČTK. Hodlá se proti němu odvolat.
30.09.2021 07:25 |

podobné články

Černošický úřad rozhodl v řízení s Babišem. Premiér porušování zákona odmítá

 
Černošický městský úřad rozhodl v řízení o přestupku proti zákonu o střetu zájmů, které vede s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Obsah rozhodnutí nezveřejní, informoval ve středu na svém webu. Podnět podala organizace Transparency International (TI), podle níž Babiš porušuje zákon tím, že ovládá média. Premiér střet zájmů dlouhodobě odmítá.
23.09.2021 07:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24023 článků)

Černošický úřad rozhodl v řízení s premiérem Babišem. Své rozhodnutí ale nezveřejní

 
Černošický městský úřad rozhodl v řízení o přestupku proti zákonu o střetu zájmů, které vede s premiérem Andrejem Babišem. Obsah rozhodnutí ale nezveřejní.
22.09.2021 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24023 článků)

Piráti poslali úřadu analýzu k údajnému Babišovu střetu zájmů

 
Piráti ve středu poslali městskému úřadu v Černošicích u Prahy právní analýzu, podle které je premiér Andrej Babiš (ANO) osobou ovládající holding Agrofert, a porušuje tak zákon o střetu zájmů, neboť jako veřejný funkcionář prostřednictvím Agrofertu vlastní média. Černošický úřad posuzuje možný Babišův střet zájmů a podle serveru  iRozhlas.cz  si vyžádal stanovisko k věci od všech sněmovních stran vyjma ANO. Babiš v minulosti opakovaně odmítl obvinění, že je ve střetu zájmů.
09.01.2019 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24023 článků)

Černošický městský úřad Babišovi nevyhoví

 
Černošický městský úřad nepřeruší řízení o přestupku proti zákonu o střetu zájmů, které vede s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Informoval o tom v úterý na svém webu.
03.08.2021 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24023 článků)

Černošice se postavily Babišovi: Úřad trvá na přestupku o střetu zájmů, soudu poslal jasný vzkaz

 
Černošický městský úřad navrhl středočeskému krajskému soudu zamítnutí žaloby, kterou se premiér Andrej Babiš (ANO) domáhá zastavení svého přestupkového řízení ohledně možného střetu zájmů. Uvedl to v pátek server Aktuálně.cz. Radnice v Černošicích u Prahy vede s předsedou vlády řízení kvůli vlastnictví mediálních společností Londa a Mafra.
13.08.2021 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24023 článků)

Úřad rozhodl o Babišově střetu zájmů, premiér se hodlá odvolat

 
Městský úřad v Černošicích na základě podnětu české pobočky Transparency International (TI) rozhodl ve správním řízení o podezření, že premiér Andrej Babiš je ve střetu zájmů. Podle TI Babiš stále ovládá média spadající dříve pod Agrofert, čímž porušuje zákon o střetu zájmů. Radnice konkrétní rozhodnutí nezveřejnila, ale premiér v reakci sdělil, že se hodlá odvolat.
23.01.2019 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24023 článků)

Babiš stáhl žalobu na černošický úřad, kterou měl v pátek řešit soud

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) stáhl svou žalobu na černošický městský úřad. Upozornil na to dnes server  Aktuálně.cz .
06.10.2021 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24023 článků)

Premiér Babiš dostal od Černošic pokutu čtvrt milionu

 
Černošický městský úřad uložil premiéru Andreji Babišovi (ANO) ve správním řízení i potřetí pokutu za přestupek proti zákonu o střetu zájmů za to, že ovládá média. Zatímco v prvních dvou případech úředníci vyměřili Babišovi sankci 200 tisíc, tentokrát částku navýšili o padesát tisíc na celkových čtvrt milionu korun. To je maximum, které lze za porušení zákona o střetu zájmů uložit.
30.09.2021 06:35 |

podobné články

Černošice rozhodly v řízení s Babišem, výsledek nezveřejní

 
Černošický městský úřad rozhodl v řízení o přestupku proti zákonu o střetu zájmů, které vede s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Obsah rozhodnutí nezveřejní, informoval ve středu na svém webu. Podnět podala organizace Transparency International (TI), podle níž Babiš porušuje zákon tím, že ovládá média. Premiér střet zájmů dlouhodobě odmítá.
22.09.2021 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24023 článků)

Černošice rozhodly o Babišově střetu zájmů. Je to zpolitizované, tvrdí premiér a chce se odvolat

 
Městský úřad v Černošicích u Prahy vydal rozhodnutí v kauze střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO). Radnice o tom informovala na svých webových stránkách. Jaký je výsledek řízení, neuvedla. Z premiérovy reakce vyplývá, že úřad rozhodl v jeho neprospěch.
23.01.2019 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24023 článků)

Peksa (Piráti): Audit Komise o Babišově střetu zájmu potvrzuje naše slova

 
Audit Evropské komise potvrdil slova Pirátů, že je premiér Andrej Babiš ve střetu zájmů. Podle něj Babiš porušuje české i evropské zákony tím, že defacto ovládá Agrofert, na který pobírá dotace. Pirátský europoslanec Mikuláš Peksa na problémy upozorňuje dlouhodobě a v Evropském parlamentu chce i dál prosazovat pravidla pro předcházení střetu zájmů.
26.04.2021 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24023 článků)

Černošice uložily Babišovi pokutu 250 tisíc korun kvůli střetu zájmů

 
Černošický městský úřad uložil premiérovi Andreji Babišovi pokutu 250 000 korun za přestupek proti zákonu o střetu zájmů za to, že ovládá média.
30.09.2021 12:45 |

podobné články

Piráti: Kvůli podezření o střetu zájmů premiéra jsme se obrátili na eurokomisaře

 
Právě dnes vstoupilo v účinnost finanční nařízení Evropského parlamentu týkající se střetu zájmů. Jednotlivé osoby veřejné sféry mají povinnost svoje riziko střetu zájmů nahlásit a v případě jeho potvrzení, musí v této oblasti ukončit veškerou svoji činnost. Piráti jsou přesvědčeni, že ve střetu zájmů je nejenom premiér Andrej Babiš, ale například i ministr zemědělství Miroslav Toman.
02.08.2018 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24023 článků) , Miroslav Toman (212 článků)

Babiš je ve střetu zájmů, myslí si většina lidí

 
Ministr financí Andrej Babiš je podle 52 procent respondentů průzkumu TNS Aisa ve střetu zájmů a měl by se jedné ze svých funkcí zbavit. Uvedla to v neděli Česká televize s tím, že tento názor sdílí i 29 procent voličů ANO. Jen 39 procent oslovených si myslelo, že Babiš ve střetu zájmů není. Babiš ČTK sdělil, že o jeho střetu zájmů každý ví a jeho firmy toho nezneužívají.
03.05.2015 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24023 článků)

Babiš podal žalobu na Černošice, chce zastavit řízení o střetu zájmů

 
Premiér Andrej Babiš podal žalobu na městský úřad v Černošicích, důvodem je řízení o přestupku proti zákonu o střetu zájmů.
26.07.2021 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24023 článků)

Babiš je ve střetu zájmů, myslí si polovina Čechů

 
Přes polovinu lidí v Česku si myslí, že ministr financí a šéf hnutí ANO Andrej Babiš je ve střetu zájmů. Opačného názoru je 39 procent lidí. Vyplývá to z průzkumu, který pro Českou televizi (ČT) vypracovala agentura TNS Aisa. O Babišově střetu zájmů je přesvědčeno i 28 procent dotazovaných voličů hnutí ANO. 
03.05.2015 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24023 článků)

Vyšetřování Babišova údajného střetu zájmů převzal nový úřad EU. Premiér: Salámová metoda

 
Nově fungující Úřad evropského veřejného žalobce (EPPO) převzal kauzu střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO), v níž čeští vyšetřovatelé zkoumají, zda mohl být kvůli čerpání dotací či veřejných zakázek ze strany koncernu Agrofert spáchán trestný čin. Z Česka Úřad evropského veřejného žalobce zatím převzal 12 trestních kauz týkajících se závažné hospodářské kriminality s dopadem na evropský rozpočet. Napsal to v sobotu web iRozhlas.cz. Své firmy, včetně Agrofertu, vložil Babiš do svěřenských fondů a dlouhodobě odmítá, že by střet zájmů měl. Televizi Nova premiér sdělil, že české orgány pomoc unijních institucí nepotřebují.
12.06.2021 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24023 článků)