Článek

Cermaque jde od písničkářství k rapu a zpět

 
Cermaque představuje nové album Lament, na kterém se podílely tři desítky hudebníků a producentů. Desátá studiová deska písničkáře Jakuba Čermáka, vystupujícího jako Cermaque, překračuje hranice žánrů. Kytaru nahradila elektronika, folkový zpěv se rytmizuje do rapu, nad bouřemi bitů se vznášejí dívčí chóry. Klip k titulní písni Lament má na Novinkách.cz premiéru.
21.05.2020 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Jakub Čermák (6 článků)
Podobné články

Nová alba: Lenny, The 1975, Cermaque, Carly Rae Jepsen či Therapy?

 
Nová deska české zpěvačky Lenny u nás již zaznamenala zaslouženou pozornost. Nejinak je tomu s novinkou kapely The 1975, v tomto případě jde ale o pozornost na britských ostrovech. Zajímavé jsou počiny kanadské zpěvačky Carly Rae Jepsenové nebo českého alternativního hudebníka a zpěváka, který si říká Cermaque.
27.05.2020 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Carly Carly (2 články)

Zrní vyšlou po letech hrdinu počítačové hry znovu do světa. V Praze chystají speciální koncert

 
Kapela Zrní odehraje v pondělí 23. května v pražském klubu Palác Akropolis speciální koncert, na kterém zazní celá deska Hrdina počítačový hry jde do světa. Skupina kolem zpěváka Jana Ungera připravuje kromě doprovodného smyčcového kvartetu i speciální vizuální zpracování, kterého se ujal písničkář Jakub Čermák alias Cermaque. „Rozhodli jsme se udělat konceptuální desku, ve který vykřičíme do světa co cítíme," vysvětluje zpěvák Jan Unger, jak před pěti lety vznikala jejich druhá deska Hrdina počítačový hry jde do světa.
19.05.2016 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Unger (6 článků) , Jakub Čermák (6 článků)

FOTO Slavný zemanovec vyzývá: Migranti, všichni naskákejte do řeky

 
Jaromír Dušomír. Prostřednictvím rapu se chtěl někdejší odborář a současný náměstek hejtmana Pardubického kraje Jaromír Dušek dostat za Zemanovce do Poslanecké sněmovny. Tehdy neuspěl. Od rapu tak upustil a do boje o hejtmana Pardubického kraje vstupuje s protiimigrantskými tématy.
13.09.2016 13:00 |

podobné články

„Musíme to řídit a kontrolovat.“ Putin vyrazil do boje proti rapu

 
Znepokojen narůstající popularitou rapu mezi ruskou mládeží prezident Vladimir Putin prohlásil, že chce, aby úřady přišly se způsoby, jak populární hudbu, zejména rap, kontrolovat, místo toho, aby tuto produkci zakazovaly, napsala agentura AP. Putin to uvedl při sobotní schůzce se svými kulturními poradci v Petrohradu.
16.12.2018 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3452 článků)

Jak se po těhotenství dostat zpět do formy?

 
Porod máte dávno za sebou, užíváte si svého drobečka a začínáte si pohrávat s otázkou, jak se po těhotenství dostat zpět do formy. Většinu nabraných kil jste možná nechala na porodním sále, ale ta zbylá se vás pořád drží jako klíště. Ačkoli jste pečlivě nosila zpevňovací pás, trápí vás povolené bříško a co si budeme nalhávat, ani vaše fyzička už není tam, kde bývala před těhotenstvím. Umíme si představit, že vás vaše tělo po porodu trápí a není takové, jaké byste si ho přáli mít. Proto jsme se rozhodli vám prostřednictvím dnešního článku poradit, jak se po těhotenství dostat zpět do formy. A nemusíte se bát, nebude to nic drastického! Jak se po těhotenství dostat zpět do formy Nezáleží na tom, zda od vašeho porodu uplynulo půl roku nebo rok. Zhubnout, zpevnit své tělo a dosáhnout fyzičky jako před početím by chtěla snad každá žena. Nestyďte se za to, že zrovna teď nevypadáte k nakousnutí. Vaše tělo v těhotenství i při porodu prošlo tolika změnami, že si zasloužíte pochopení. Ale už dost bylo fňukání, jdeme něco dělat! Začnete běhat Běh je jedna z těch aktivit, kterým se může věnovat každý. Neomezuje věkem ani fyzičkou, prostě běháte, když se na to cítíte a sami si zvolíte tempo, kterým se budete prohánět ulicemi. Nepotřebujete ani drahé vybavení, vystačíte si s kvalitní obuví, investovat můžete i do oblečení, ale to už není podmínka. Navíc se dá běhat i s kočárkem, co čehož můžete zapojit i dítko. Choďte plavat Najděte si dvakrát týdně čas, dejte prcka na hlídání tatínkovi a šup do plavek. Další skvělou možností, jak se po těhotenství dostat zpět do formy, je začít plavat. I tady jste pány svého pohybu, tudíž záleží jen na vás, jak rychle poplavete, kolik si dáte bazénů nebo jaký zvolíte styl. Plavání je nenáročné na klouby,... Čtěte více Příspěvek Jak se po těhotenství dostat zpět do formy? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
20.04.2017 05:05 |

podobné články

Happy End ve videoklipu písničkáře Mirka Kemela

 
Písničkář Mirek Kemel představuje nové video na skladbu Happy End ze svého třetího alba Ryby, raci. Jako první ho viděli návštěvníci jeho vyprodaného úterního výročního koncertu v pražské Malostranské besedě. Hravé zpracování písničky od prvních záběrů prozrazuje, že Mirek Kemel si opět ke spolupráci vybral režiséra a písničkáře Jakuba „Cermaque“ Čermáka.
21.11.2018 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Jakub Ryba (33 článků) , Jakub Čermák (6 článků)

Popová písnička ze staré školy

 
Pohledná americká dívka s kytarou Colbie Callait se nedávno proslavila broukavě uklidňující baladou Bubbly. Názvem svého druhého alba Breakthrough (průlom) si ovšem naběhla na smeč. Její staromódní pop písničkářství není průlomem v žádném smyslu. V podstatě jde o hezky udělanou kopii Leony Lewis/Sheryl Crow.
26.08.2009 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Sheryl Crow (33 článků)

V pražské Akropoli vystoupí bluesový čaroděj Hugo Race

 
V Praze ve čtvrtek s kapelou vystoupí australský kytarista a zpěvák Hugo Race. Jeden ze zakládajících členů slavné formace The Bad Seeds představí nové album 53rd State. Raceovo melodické písničkářství směšuje všemožné vlivy od pouštního rocku až po dřevní blues. Zvuk jeho skupiny The True Spirit charakterizuje otevřené ladění kytar, elektronické smyčky, samply i abstraktními zvuky.
28.10.2009 11:20 |

podobné články

Aneta Langerová: Pop už pro mě není hloupá věc

 
Zpěvačka Aneta Langerová vydala nové album Jsem. "Novému albu jsem chtěla dát hlas, melodii a písničkářství. Změnil se mi také pohled na pop: při tvorbě předešlé desky jsem měla trochu dojem, že je to taková hloupá věc. Teď už vím, že to není pravda a že bych ho chtěla dělat," říká o novém albu Langerová.
17.11.2009 07:25 |

podobné články

Osobnosti: Aneta Langerová (520 článků)

Faulknerovo polovičaté písničkářství

 
Dredatý písničkář Newton Faulkner je v Anglii od svého debutu Hand Built by Robots(2007) velmi populární, což se ale nedá říct o střední Evropě. Přesto jeho druhé album Rebuilt by Humans vychází v mezinárodní distribuci velké firmy i u nás.
27.11.2009 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Newton Faulkner (1 článek)

Bard Peter Hammill zahraje v Praze

 
Britský zpěvák, kytarista a pianista Peter Hammill vystoupí v pátek v Praze ve velkém sále Městské knihovny. Hammill na sebe upozornil v sedmdesátých letech, kdy vedl skupinu Van der Graaf Generator, která spolu s King Crimson patřila k nejzajímavějším představitelům progresivního rocku. Na rozdíl od mnohých jiných exponentů žánru však neustrnul a rozšířil svůj záběr až k folku a písničkářství, což se ukázalo zejména na jeho sólových albech.
21.01.2010 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Peter Hammill (2 články)

Radůza: Prohru přeměním ve vítězství

 
Pro většinu lidí je Radůza (37) „ta holka s harmonikou“. Její talent má však mnohem širší rozpětí. Kromě šansonového písničkářství skládá i vážnou a scénickou hudbu, píše knihy a dokonce si zahrála ve filmu Kráska v nesnázích. Vznik jejího posledního alba Miluju vás byl ovlivněn vážnou nemocí, přesto však díky svým textům působí jako žena, která zvládne všechno.
29.11.2010 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Radůza (7 článků)

Taliesyn zhasínají duše zvesela

 
Pražáci Taliesyn si po trochu nemastném debutu spravili chuť druhou deskou. Přitvrdili a pročistili svojí fůzi anglo-amerického písničkářství s řadou hudebních žánrů. Album s ironickým názvem Zvesela! pojednává různé formy smrti, sebevražd a odumírání a patří mezi vůbec nejlepší české desky uplynulého roku.
19.01.2011 09:25 |

podobné články

Nadčasové a vkusné písničkářství Alison Kraussové

 
Na papírovém letadle přiletěli z Ameriky Alison Kraussová a hoši z Union Station. Paper Airplane je název jejich další desky, která přináší jedenáct nadčasových písniček inspirovaných folkem a country.
27.04.2011 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Alison Krauss (4 články)

Pestrý první den Colours zakončil post punk PIL

 
Už první den desátého ročníku festivalu Colours of Ostrava potvrdil ohromující šíři záběru. Po souboji balkánských dechovek Fanfare Ciocarla a Boban i Marko Marković Orkestar přišel jazzem ovlivněný hip hop Herbalizer, loureedovské písničkářství Paramount Styles, irská melodika Clannad a na závěr post punk Public Image Limited (PIL), které vede zpěvák Sex Pistols John Lydon.
15.07.2011 03:30 |

podobné články

Poklidně laděná osa festivalu Colours of Ostrava

 
V pátek se festival Colours of Ostrava rozběhl naplno. Už se hrálo na všech scénách a opět se potvrdila žánrová pestrost. Ve stylovém mumraji sahajícím od rockového písničkářství až ke kolumbijské taneční klubové hudbě tvořily osu poklidnější až kontemplativně laděné koncerty. K vrcholům patřila vystoupení Stephena Micuse, dua Molvaer Bang a Brendana Perryho.
16.07.2011 04:00 |

podobné články

Osobnosti: Brendan Perry (6 článků)

Vzpomínání na hity Dire Straits

 
Skupina Dire Straits patřila k nejzajímavějším souborům osmdesátých let. Posunula na vyšší úroveň elektrifikované písničkářství. Skladby legendárního souboru, který se rozpadl po odchodu jeho hlavního protagonisty Marka Knopflera, hrají nyní bývalí členové skupiny na klávesy Alan Clarka a saxofonista Chris White v kapele s příznačným názvem The Straits. Na otázky Novinek odpovídal první z nich.
12.03.2012 06:10 |

podobné články

Osobnosti: Mark Knopfler (37 článků) , Alan White (1 článek) , Mark White (2 články) , Chris Clark (3 články) , Alan White (1 článek)

Americká skupina Dinosaur Jr. zahraje v Praze

 
V pražském Lucerna Music Baru vystoupí v pondělí večer kultovní americká skupina Dinosaur Jr., která patří k nejvýznamnějším americké nezávislé kytarové scény osmdesátých let. Kombinovala písničkářství s postupy noisu.
16.02.2013 17:45 |

podobné články

Lenny interview: písničkářka na trase Londýn - Praha - Londýn

 
"Učitelé chtějí, aby studenti byli lepší než oni ," vysvětluje mladá zpěvačka Lenny důvod, proč od letoška studuje písničkářství v Londýně a nikoliv doma  v Česku. Nedávno se pochlubila svým druhým EP, nový materiál - už s prvními vlivy britské hudební průpravy - by ráda vydala začátkem příštího roku.
20.12.2013 09:17 |

podobné články