Článek

Ceremoniál ve vlakové stanici. Letošní Oscary ovládl snímek Země nomádů

 
Snímek Země nomádů převládl ve většině hlavních kategorií cen americké filmové akademie Oscar, jejichž předávání se letos odehrávalo v netradičním a podle řady médií poměrně rozpačitém formátu, který si vynutila pandemie covidu-19.
26.04.2021 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Oscar Oscar (230 článků)
Podobné články

Země nomádů, která uspěla na Oscarech, má mít českou premiéru v květnu

 
Snímek Země nomádů, který letos ovládl většinu hlavních kategorií cen americké filmové akademie Oscar, by měl mít českou premiéru 13. května, uvedla za distribuční společnost Falcon Marta Nosková Žurková. Kina jsou ale kvůli epidemii koronaviru od loňského 12. října uzavřena. Země nomádů si odnesla hlavní ocenění za nejlepší film, režisérka snímku Chloé Zhaoová dostala zlatou sošku za režii. Akademie rovněž ocenila Frances McDormandovou, která ve filmu ztvárnila hlavní roli.
27.04.2021 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Oscar Oscar (230 článků) , Falcon Falcon (7 článků)

Oscara za nejlepší film má Země nomádů

 
Oscara za nejlepší film roku získalo v noci na pondělí v Los Angeles drama Země nomádů režisérky Chloé Zhaové. Další sošky si odnesly jak režisérka, tak i Frances McDormandová, která si ve snímku zahrála hlavní roli. Země nomádů tak obsadila hlavní oscarové kategorie a dá se považovat za vítěze letošní ceremonie.
26.04.2021 05:25 |

podobné články

Osobnosti: Oscar Oscar (230 článků)

Oscary poprvé vyhrála Číňanka a Čína ji ignoruje. Kritizovala vládu

 
Letošní Oscary nevstoupí do dějin jen jako první ročník, kdy hlavní ceny posbíral film čínské režisérky (Země nomádů), ale také jako první Oscary v dějinách, kdy rodná země oficiálně ignoruje svou vítězku.
26.04.2021 09:20 |

podobné články

Hlavní Oscary získala Země nomádů. Nejlepšími herci jsou Hopkins a McDormandová

 
Země nomádů získala Oscara pro nejlepší film i za režii, nejlepšími herci se stali Frances McDormandová a překvapivě Anthony Hopkins.
26.04.2021 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Anthony Hopkins (88 článků) , Oscar Oscar (230 článků)

Hollywood rozdal Oscary: Nejlepší film je Země nomádů, Hopkins se stal nejstarším držitelem sošky

 
V Hollywoodu proběhl slavnostní 93. ročník předávání cen americké filmové akademie, po odkladu kvůli přetrvávající pandemii koronaviru o měsíc později, než bývá běžné. Frances McDormandová získala cenu americké filmové akademie Oscar v kategorii nejlepší herečka v hlavní roli za výkon ve snímku Země nomádů. Za nejlepšího herce označila akademie Anthonyho Hopkinse ve filmu The Father. V 83 letech se tak stal Hopkins dosud nejstarším výhercem pověstné zlaté sošky napříč všemi kategoriemi, píše agentura Reuters. Kdo další si sošky odnesl?
26.04.2021 05:30 |

podobné články

Oscary sbíral koktavý král i Natalie Portmanová

 
V Los Angeles byly rozdány Oscary, nejslavnější filmové ceny světa. Večer ovládl především snímek režiséra Toma Hoopera Králova řeč se čtyřmi Oscary, který se stal mimo jiné nejlepším filmem roku. Ceremoniál moderovali herci James Franco a Anne Hathawayová.
28.02.2011 08:45 |

podobné články

Osobnosti: James Franco (101 článků) , Anne Hathaway (172 článků) , Tom Hooper (16 článků)

Oscary sbírali koktavý král i Natalie Portmanová

 
V Los Angeles byly rozdány Oscary, nejslavnější filmové ceny světa. Večer ovládl především snímek režiséra Toma Hoopera Králova řeč se čtyřmi Oscary, který se stal mimo jiné nejlepším filmem roku. Ceremoniál moderovali herci James Franco a Anne Hathawayová.
28.02.2011 11:15 |

podobné články

Osobnosti: James Franco (101 článků) , Anne Hathaway (172 článků) , Tom Hooper (16 článků)

Zlatý glóbus za nejlepší filmovou režii získala žena, je to teprve podruhé v historii

 
Zlatý glóbus za nejlepší filmové drama vyhrál snímek Země nomádů režisérky Chloé Zhao, která si odnesla jako první žena s asijskými kořeny také ocenění za nejlepší režii. Jde o teprve druhou režisérku, která toto ocenění získala. První byla Barbra Streisand za film Jentl. Road movie Země nomádů pojednává o šedesátnici, která cestuje napříč Amerikou v bílé dodávce, porazilo favorizovaný snímek Mank režiséra Davida Finchera. V kategorii komedie či muzikálu získal ocenění druhý díl filmu Borat, za roli ve snímku Ma Rainey - matka blues dostal posmrtně cenu za nejlepšího herce Chadwick Boseman, který loni ve 43 letech podlehl rakovině.
01.03.2021 07:25 |

podobné články

Osobnosti: David Fincher (35 článků) , Chadwick Boseman (16 článků)

Oscara za nejlepší film získal snímek Země nomádů. Překvapením večera byl Anthony Hopkins

 
Oscara za nejlepší film získal letos snímek Země nomádů od režisérky Chloé Zhao. Slavnostní vyhlášení proběhlo dnes v noci. Mezi herci v hlavních rolí uspěli Frances McDormand a Anthony Hopkins. Podívejte se na výsledky 93. ročníku předávání slavných filmových cen. 
26.04.2021 07:25 |

podobné články

Osobnosti: Anthony Hopkins (88 článků) , Oscar Oscar (230 článků) , Zhao Zhao (4 články)

Zlatý globus pro Zemi nomádů

 
Zlatý glóbus za nejlepší filmové drama získal snímek Země nomádů režisérky Chloé Zhaoové, která si v noci na pondělí odnesla jako první žena s asijskými kořeny také cenu za nejlepší režii. Road movie o šedesátnici, která cestuje napříč Amerikou v bílé dodávce, porazilo favorizovaný snímek Mank režiséra Davida Finchera. Herečka Gillian Andersonová přebírala cenu z Prahy, kde pracuje.
01.03.2021 05:55 |

podobné články

Osobnosti: David Fincher (35 článků)

Zlatého lva si z Benátek odváží snímek Země nomádů

 
Zlatého lva na 77. filmovém festivalu v Benátkách dnes získal film Země nomádů (Nomadland) americké režisérky čínského původu Chloé Zhaové. Oznámila to předsedkyně poroty australská herečka Cate Blanchettová. Cenu za nejlepší mužský herecký výkon dostal Ital Pierfrancesco Fabino a nejlepší herečkou se stala Britka Vanessa Kirbyová.
12.09.2020 21:15 |

podobné články

Cenu BAFTA za nejlepší film získala Země nomádů

 
Ceny BAFTA za nejlepší film, herečku i režii získal v neděli snímek Země nomádů. V road movie čínské režisérky Chloé Zhao hraje Američanka Frances McDormandová šedesátnici, která cestuje napříč Amerikou v dodávce. Cenu BAFTA za nejlepšího herce má 83letý Anthony Hopkins, který ve filmu The Father (Otec) ztvárnil starého muže zápasícího s demencí.
11.04.2021 23:05 |

podobné články

Osobnosti: Anthony Hopkins (88 článků) , Zhao Zhao (4 články)

Překvapení Zlatých glóbů: Favorité ostrouhali, úspěch slaví Země nomádů a Borat 2

 
Zlaté glóby byly uděleny a některé výsledky jsou poměrně překvapující. Zatímco někteří favorité ostrouhali, jiné, nenápadnější snímky se dostaly do popředí. Mezi nejúspěšnější snímky se zařadily Země nomádů a pokračování Borata. Favorizovaný Mank nakonec ze šesti nominací nezískal ani jeden Zlatý glóbus.
01.03.2021 14:01 |

podobné články

Největším favoritem letošních Oscarů je Země nomádů

 
Se Zlatým lvem z loňského festivalu v Benátkách, Zlatým glóbem za nejlepší drama a nejlepší režii a se šesti oscarovými nominacemi jde do finále o zlatou sošku Americké akademie umění a věd Země nomádů.
25.03.2021 12:55 |

podobné články

Favorit letošních Oscarů: Tohle jste možná o nenápadné Zemi nomádů nevěděli

 
Země nomádů byla ze začátku spíše nenápadným snímkem nepříliš známé režisérky. Road movie plné novodobých kočovníků však postupně začalo sbírat jednu filmovou cenu za druhou a po úspěchu na Zlatých glóbech se o něm začalo mluvit jako o velkém favoritu na Oscara. Podívejte se na několik zajímavostí o snímku, který má velkou šanci získat dnes v noci zlatou sošku v hlavní kategorii Nejlepší film.
25.04.2021 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Oscar Oscar (230 článků)

Návrat do minulosti: Oscary ovládl němý a černobílý snímek!

 
Neuvěřitelné, ale je to tak! Americké filmové ceny Oscary opanovali Francouzi! Ti získali všechny hlavní kategorie - pro nejlepší snímek, režii i herce v hlavní roli za film The Artist (Umělec). Ten režisér Michel Hazanavicius natočil černobíle a němý. Snímek, který vzdává hold počátkům filmu, si akademie zřejmě zamilovala. Za srdce však chytí i obyčejného diváka, kterému vykouzlí úsměv na rtech.
27.02.2012 06:15 |

podobné články

Osobnosti: Michel Hazanavicius (8 článků)

Film Angeliny Jolie bude mezi zahraničními nominacemi na Oscary

 
Herečka Angelina Jolie se začala před šesti roky věnovat režii, letos na Oscary přihlásila svůj čtvrtý, nejnovější snímek nazvaný Nejdříve zabili mého otce (First They Killed My Father). Nikoli však mezi americkou konkurencí, ale jako cizojazyčný zahraniční film. Všichni herci v něm jsou totiž Kambodžany, v jejichž vlasti projekt také vznikl. Kambodža oficiálně její snímek na Oscary vyslala jako svého jediného zástupce.
26.09.2017 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Angelina Jolie (2227 článků)

Čekají nás politicky nejkorektnější Oscary, Stallone se tam bojí jít

 
Letošní Oscary prý budou etnicky nejrozmanitější v dějinách. Hovořil o tom producent David Hill pro magazín Variety. Poté, co nebyl nominován žádný černošský herec, rozpoutaly se v Hollywoodu orgie politické korektnosti. Někteří prohlašují, že na Oscary nepůjdou. Sylvester Stallone dokonce žádal o svolení, jestli tam může jít, černošského režiséra filmu Creed Ryana Cooglera.
09.02.2016 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Sylvester Stallone (316 článků) , David Hill (4 články) , Ryan Coogler (2 články)

První koncert s hudbou nominovanou na Oscary

 
Hudba a písně nominované na letošní Oscary budou mít poprvé svůj koncert. Rozhodla o tom Akademie filmových umění a věd, která Oscary organizuje. Uvedl to server The Hollywood Reporter.
16.02.2014 14:20 |

podobné články