Článek

Cenzura v Radničních novinách? Příspěvek opozice byl prý „mimo mísu“

 
„Cenzura!“ volají opoziční zastupitelé Prahy 2. Rozčílilo je, že v říjnovém vydání Radničních novin nevyšel článek Michala Tobrmana z ČSSD. Ten se, stejně jako zástupci všech stran, vyjádřil k privatizaci bytů. Jenže podle redakční rady příspěvek neodpovídal tématu, a tak místo něj vyšla fotografie jedné z ulic.
08.10.2015 00:05 |

podobné články

Podobné články

Tichý (ANO): U koho skončily miliónové příjmy z prodeje reklamy v Radničních listech?

 
Hnutí ANO již před komunálními volbami v roce 2014 opakovaně kritizovalo formu i obsah vydávání olomouckého městského informačního periodika - Radničních listů. Po usednutí do zastupitelských lavic a redakční rady Radničních listů jsme usilovali o provedení zásadních změn vedoucích především k větší objektivitě a vyváženosti obsahu. Pozornost jsme upřeli také na samotný smluvní vztah města s dodavatelem Radničních listů. Ukázalo se, že naše kritika nehospodárného nakládání s veřejnými prostředky byla oprávněná. Pod tlakem našich argumentů vedení města zrušilo původní smlouvu s dodavatelem Radničních listů a vypsalo novou, tentokrát transparentnější soutěž. Výsledkem je, že po devíti letech bude cena za vydávání Radničních listů třetinová, což představuje úsporu téměř deset milionů korun.
11.02.2016 04:35 |

podobné články

Hnutí Oživení hledalo cenzuru v radničních novinách. Zde jsou výsledky

 
Unikátní monitoring cenzury radničních zpravodajů dokončen. Sdružení Oživení uveřejnilo hlavní výsledky hodnocení 500 čísel radničních novin. Občané mohou sami nahlašovat problematické zpravodaje.
28.04.2015 17:31 |

podobné články

Změní se tiskový zákon. V radničních novinách budou i články opozice

 
Vláda plánuje výraznou změnu tiskového zákona. Měla by umožnit i opozičním politikům publikovat své články v radničních novinách. Dosud šlo spíše o „hlásnou troubu“ starosty a radnice.
18.11.2011 14:00 |

podobné články

Primátorka Krnáčová: V nevyužívaných Radničních domech vznikne kreativní centrum

 
V samém srdci Prahy na Staroměstském náměstí zůstává už víc jak devět let nevyužitý blok historických radničních domů. Současné vedení Prahy do těchto významných prostor, které dříve sloužily úředníkům magistrátu, vrátí život. Ve spolupráci s Institutem plánování a rozvoje hl. m. Prahy a Univerzitou Karlovou přemění opuštěné domy na jedinečné centrum vzdělávání, kultury a kreativity.
12.01.2016 18:26 |

podobné články

Čínská cenzura řádí: Rolling Stones nesmějí hrát necudné písně!

 
Čínská cenzura zasáhla také skupinu Rolling Stones, která odjela koncertovat do Šanghaje. V obchodním velkoměstě však fanoušci neslyšeli písně jako Brown Sugar či Honky Tonk Woman. Zakázala je komunistická cenzura, podle níž obsahují příliš vulgární texty.
18.03.2014 09:30 |

podobné články

Drábek: Některé nápady ČSSD jsou mimo mísu. Systém by se rozložil

 
V rozhovoru pro server Pravybreh.cz bývalý ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek hájil všechny své kroky. Důchodová reforma podle něj byla nezbytná a je úplně jedno, že o ni lidé nestojí. Systém sKaret byl jediným možným řešením, aby se nemuselo sahat lidem na dávky a ekonomický expert ČSSD Jan Mládek je prý s některými svými názory úplně mimo mísu.
19.04.2013 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Drábek (1074 článků) , Jan Mládek (669 článků)

Zeman je mimo mísu a Vyvadil trpí mozkovou paralýzou. Režisér Marhoul se rozjel v rádiu

 
Režisér Václav Marhoul byl hostem pondělní Kauzy dne na rádiu Impuls. Nadšeně okomentoval české vítání amerického konvoje, vládě dal za jedna a vysmál se komunistům i zakladateli Přátel Ruska v ČR Jiřímu Vyvadilovi. Ten prý trpí mozkovou paralýzou. Nakonec politoval prezidenta Zemana, který je podle jeho názoru "mimo mísu".
30.03.2015 18:56 |

podobné články

Osobnosti: Václav Marhoul (38 článků) , Jiří Zeman (1114 článků)

Schwarz (KDU-ČSL): Zpolitizovaný úřad, cenzura radničních novin, bazarový výprodej obecního majetku

 
Vítejte na radnici Prahy 2 rok a půl po komunálních volbách 2014!
08.04.2016 04:40 |

podobné články

Opozice nebude mít přístup k radničním médiím. Alespoň ne do voleb

 
Vláda projedná novelu, podle níž by v radničních a krajských zpravodajích měla dostávat širší prostor pro vyjádření svých názorů i opozice. Do voleb ale přijata nebude.
03.04.2010 14:35 |

podobné články

Gottová s hororovým účesem byla mimo mísu

 
OČIMA FRANTIŠKY: Manželka legendárního Karla Gotta je sice v manželství s o sedmatřicet let starším zpěvákem šťastně ukotvená, ale v módě se stále panicky hledá. Styling, jenž předvedla v čele s účesem na křtu cédéčka svého chotě Sentiment, byl opět mimo mísu, jak se lidově říká.
29.09.2011 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Karel Gott (4720 článků)

Senátor si uplivl před eurosoudem: S Kinským jste mimo mísu

 
Evropský soud pro lidská práva došel k závěru, že František Oldřich Kinský byl při projednávání restitučních kauz zkrácen ve svém právu na spravedlivý proces, a uložil tak České republice vyplatit deset tisíc eur za způsobenou újmu. Podle senátora Jaroslava Doubravy byli soudci při svém rozhodování úplně mimo mísu.
09.02.2012 20:35 |

podobné články

Číňané močící mimo mísu budou dostávat pokutu

 
Ve městě Šen-čen u Hong Kongu už mají plné zuby lidí močících mimo toaletní mísu a pisoár.
21.08.2013 12:30 |

podobné články

Radim Valenčík: Katalánsko - král Felipe VI. je mimo mísu

 
"Děti, vraťte se do školy!" – Pamětníci si brzy připomenou tento památný výrok tehdejší ministryně školství Synkové v prvních dnech po 17. listopadu roku 1989. Výrok jednak zcela mimo mísu, jednak symbolicky vyjadřující, jak pokročila degenerace tehdejších mocenských elit. Po tomto výroku již bylo zcela zřejmé, že vývoj je nezvratný. Každému. I těm, co nějakou dobu váhali, na kterou stranu se přidat.
04.10.2017 21:15 |

podobné články

VZP: Máte dítě v pubertě? Nezmeškejte příspěvek 2 tisíce na očkování proti meningokokovi

 
Rodiče dětí starších 11 let, kteří chtějí od VZP získat pro své potomky příspěvek 2 tisíce korun na očkování proti smrtící meningokokové infekci, by si měli pospíšit. Očkování je totiž dvoudávkové a příspěvek pojišťovna vyplácí až po druhé dávce vakcíny Bexsero. Mezi první a druhou dávkou musí být u dětí ve věku 11 až 18 let měsíční rozestup. Vzhledem k tomu, že akce trvá jen do konce roku, mají tedy zájemci o příspěvek na očkování čas už jen čtyři týdny.
07.11.2014 17:35 |

podobné články

Nejžádanější bonus zdravotní pojišťovny? Příspěvek na očkování proti klíšťové encefalitidě

 
Nejvíce využívaným programem na prevenci zdraví se v roce 2016 stal příspěvek na očkování proti klíšťové encefalitidě, následně příspěvek pro těhotné a na třetím místě příspěvek na léčebný tělocvik a regeneraci. Vyplývá to ze statistik České průmyslové zdravotní pojišťovny.
17.01.2017 09:25 |

podobné články

Ministryně Hanáková: V radničním tisku budou moct publikovat i opoziční zastupitelé

 
Novelu tiskového zákona předloženou Ministerstvem kultury Vláda České republiky schválila. „Upravuje možnosti získat přiměřený prostor pro publikování svých názorů v radničních novinách také opozičním zastupitelům,“ uvedla ministryně kultury Alena Hanáková.
04.02.2012 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Alena Hanáková (319 článků)

Sunegha (KDU-ČSL): TOP 09, ODS a ČSSD v Praze 3 zvýhodňují komunisty proti lidovcům

 
Včera proběhlo první letošní jednání Zastupitelstva MČ Prahy 3, které bylo zároveň prvním jednáním tohoto zastupitelstva po prosincovém jednání Rady MČ Praha na němž bylo přijato usnesení č.1047. Tímto usnesením byla omezena možnosti publikování v Radničních novinách zastupitelům z řad Strany zelených, KDU-ČSL, Starostů a nezávislých a těch nezávislých kandidátů, kteří byli zvoleni na žižkovskou radnici z kandidátky Žižkov (nejen) Sobě.
18.03.2015 12:40 |

podobné články

Kupec (ANO): Kauza Žižkovské lázně? Rada zase porodila zmetka

 
V listopadových radničních novinách ročníku 2015 jsme se na druhé stránce novin dočetli, že rada MČ Prahy 3 schválila zadání „Variantní studie využití budovy bývalých lázní v objektu Husitská 7/400, Praha 3“.
10.03.2016 09:11 |

podobné články

Kauza zfalšované ankety v Praze 14: Redaktor je pitomec, tvrdí starosta

 
Obyvatelé Prahy 14 zuří! Deník Blesk odhalil, že v radničních novinách Čtrnáctka vyšla zfalšovaná anketa. Údajní obyvatelé Kyjí a Černého Mostu jsou fiktivní a jejich fotky nakoupené z fotobank. A to k tématu, které hýbe celou městskou částí – útoky divočáků na lidi i psy.
05.03.2017 09:40 |

podobné články