Článek

Centrum Černý Most bude zelenější a soběstačnější, střešní fotovoltaika od ČEZ ESCO pokryje 5 % spotřeby

 
Na střeše CČM vyroste na ploše 5 500 m2 fotovoltaika o výkonu 400 kWp. Celkem 728 panelů vyrobí ročně cca 400 MWh bezemisní elektřiny. ČEZ ESCO využije technologii half-cut, která vyrábí i při částečném zastínění.
13.04.2023 09:00 |

podobné články

Podobné články

ČEZ ESCO a SPP zakládají společný podnik pro energetickou modernizaci na Slovensku

 
ČEZ ESCO, člen Skupiny ČEZ, a Slovenský plynárenský priemysel, a.s., (SPP) se intenzivně zaměří na rozvoj moderních energetických řešení na Slovensku. Společnosti podepsaly smlouvu o vzniku společného podniku s názvem „ESCO Slovensko“, která bude mít za úkol přispívat k modernizaci energetiky na Slovensku, zvyšování energetické účinnosti a pomáhat s plněním závazků souvisejících s klimatickými změnami, ochranou životného prostředí a cíli stanovenými Zelenou dohodou pro Evropu. Vznik ESCO Slovensko ještě podléhá rozhodnutí Protimonopolného úradu Slovenskej republiky.
12.12.2020 13:05 |

podobné články

ČEZ ESCO se bude osm let starat o teplo pro Thomayerovu nemocnici

 
ČEZ ESCO vyhrála výběrové řízení na osmiletou správu a údržbu zařízení pro výrobu a distribuci tepla v Thomayerově nemocnici v Praze Krči. Celkový objem osmiletého kontraktu je 83 milionů korun. Realizovat ho bude společnost ČEZ Energetické služby, dcera ČEZ ESCO.
19.12.2016 21:40 |

podobné články

ČEZ ESCO získala svou historicky největší zakázku. Rozsvítí 59 obchodů ve čtyřech státech

 
ČEZ Energetické služby, dceřiná společnost ČEZ ESCO, dodá osvětlení pro 59 obchodů dámského oblečení Camaieu. Svítidla vyrobí brněnská továrna patřící Hormen CE, další dceřiné společnosti ČEZ ESCO. Hodnota zakázky přesahuje 30 milionů korun.
03.07.2018 21:05 |

podobné články

ČEZ ESCO: V centru Prahy roste fotovoltaika jako fotbalové hřiště

 
2080 panelů pokryje 10 % spotřeby Kongresového centra Praha a ušetří 5,5 milionu korun ročně
29.11.2022 19:00 |

podobné články

ČEZ ESCO v roce 2016 utržila za nekomoditní produkty přes 3 miliardy korun

 
ČEZ ESCO dosáhla v loňském roce stanovených cílů, když meziroční růst tržeb dosáhl 57 procent. Důvodem je jak zvyšující se zájem zákazníků o energetické produkty a služby, tak akviziční růst ČEZ ESCO, která do svého portfolia začlenila nové dceřiné společnosti.
18.04.2017 11:40 |

podobné články

EPC projekty ČEZ ESCO ušetřily letos obcím, městům a státu za energie 215 milionů korun

 
Dceřiné společnosti ČEZ ESCO ENESA a EVČ očekávají, že jejich projekty komplexních energetických úspor ušetřily letos za energie zákazníkům celkem 215 milionů korun, meziročně o 4 procenta více. Dosažená úspora byla celkově o 21,5 milionu korun vyšší, než smlouvy garantují. Po celé ČR poskytuje ČEZ ESCO energetické služby se zárukou (EPC) v rámci 38 projektů realizovaných ve zhruba 250 objektech ve vlastnictví krajů, měst, ale i privátních majitelů.
27.12.2018 11:25 |

podobné články

ČEZ ESCO zdarma poskytne záložní zdroje nemocnicím v případě výpadku proudu

 
Desítky nemocnic, které od ČEZ ESCO odebírají energie nebo v nich například probíhají projekty energetických úspor, si pojistí své dodávky. ČEZ ESCO jim v případě výpadku elektřiny během současné epidemie garantuje rychlé přistavení záložních zdrojů energie. Záložní zdroje mohou pomoci, pokud by hrozilo přetížení vnitřní sítě nemocnice, nebo by například omezil dodávku vítr.
08.04.2020 19:41 |

podobné články

ČEZ ESCO nabízí ve velkém unikátní technologii čištění ozonem

 
Zařízení zvané ANNIHILATOR je velmi robustní a je schopné dezinfikovat prostory od virů, bakterií, plísní, roztočů nebo zápachu až pětkrát rychleji než konkurenční technologie. Zvládá také rychle vyčistit velké průmyslové nebo konferenční prostory. Je ideální například pro pravidelnou dezinfekci míst, do kterých se postupně během pandemie COVID vracejí ve větším počtu návštěvníci: kongresových center, kin, konferenčních sálů nebo hotelů. ANNIHILATOR během epidemie také zafungoval jako rychlá první pomoc: využili ho zákazníci ČEZ ESCO, u kterých se COVID vyskytl a potřebovali rychle vydezinfikovat pracoviště. Generátory instaluje společnost AirPlus, dcera ČEZ ESCO.
07.07.2020 12:15 |

podobné články

ČEZ ESCO staví na klíč elektromobilitu pro Českou spořitelnu

 
Pražská centrála České spořitelny buduje zázemí pro elektromobilní budoucnost svého fleetu. Společnost ČEZ ESCO peněžnímu ústavu dodala osm dobíjecích wallboxů pro e-auta a do konce roku ještě zajistí v rámci tříletého pronájmu stejný počet vozů VW e-Golf. ČEZ ESCO v oblasti elektromobility nabízí širokou paletu souvisejících služeb a produktů pro firmy, municipality a kraje.
08.12.2020 11:05 |

podobné články

Zelenější město, chytřejší technologie a úspory energií. Otrokovice budou spolupracovat s odborníky z ČEZ ESCO

 
Není na co čekat – s modernizací energetiky, která přinese „ozelenění“ a dnes tolik potřebné úspory energií, je třeba začít okamžitě. To je motto otrokovických radních, kteří už několik měsíců spolupracují s odborníky z ČEZ ESCO na budování Smart City Otrokovice.
27.09.2022 11:55 |

podobné články

Pálená střešní taška - vynález starý přes 4000 let

 
Hledáte tu pravou střešní krytinu pro váš dům či chalupu a rádi byste, aby vám a vaší rodině vydržela co nejdéle? Pak při stavbě nebo rekonstrukci střechy můžete vsadit na pravou pálenou střešní tašku. Její přirozený styl a krása sluší domkům malebného venkova i moderním městským budovám a vydrží doslova věky. Tento podzim je navíc možné pálené střešní tašky pořídit s výraznou slevou.
01.09.2014 00:15 |

podobné články

ČEZ: Fotovoltaika za korunu uspoří více než 2 miliony a 310 tun CO2

 
Fotovoltaická elektrárna, kterou vybudovala na střeše čistírny odpadních vod v obci Nemile nedaleko Zábřehu společnost ČEZ ESCO, vyrobí každoročně kolem 19 MWh elektrické energie, téměř třetinu celoroční spotřeby ČOV. Za dobu své životnosti uspoří na energiích přes 2 miliony korun a přírodě ušetří 310 tun emisí oxidu uhličitého. Obec za elektrárnu zaplatí pouhou korunu, elektrárna se splatí během 15 let provozu.
03.06.2021 18:00 |

podobné články

ČEZ: Stovka fotovoltaických panelů pro Prostějov. Město si vyrábí vlastní ekologickou elektřinu

 
Sportovní centrum prostějovského Domu dětí a mládeže výrazně sníží svoji spotřebu elektřiny ze sítě. Část elektřiny si začalo centrum vyrábět samo, čímž pokryje spotřebu objektu zhruba z šestiny. Město tím jednak vylepší svou uhlíkovou stopu, jednak se tak do budoucna pojistí proti možnému růstu cen elektřiny. Dodavatelem řešení je ČEZ Solární z ČEZ ESCO.
28.11.2019 18:15 |

podobné články

ČEZ ESCO se stará o 2222 distribučních zařízení, „jubilejní“ domov pro seniory bude dva roky platit jen 22 procent

 
Společnost ČEZ Energetické služby (ČEZ ES) ze skupiny ČEZ ESCO uzavřela 2222. smlouvu na provozování distribučních zařízení, konkrétně na provoz trafostanice ostravského Domova Čujkovova, který se ve dvou objektech stará o 300 seniorů. Originální pořadové číslo smlouvy oslavili energetici netradičním dárkem: domovu pro seniory budou letos a příští rok účtovat ze smluvní částky jen 22 procent.
16.07.2021 09:25 |

podobné články

Solární elektrárny ČEZ letos uspořily 17 tisíc tun uhlí, celkově už 1,4 milionu tun

 
Skupina ČEZ provozuje sluneční elektrárny nepřetržitě téměř čtvrt století. Díky jejich výrobě letos nebylo do ovzduší vypuštěno 18 tisíc tun CO2. V příštích měsících a letech postaví nové solární parky o výkonu tisíců MW. Životní prostředí pomáhají šetřit i střešní instalace od ČEZ Prodej a ČEZ ESCO.
09.05.2023 11:50 |

podobné články

ČEZ: Zelené skladování potravin - na centrálním skladu Billy funguje jedna z největších střešních fotovoltaik v Česku

 
Elektrárna od ČEZ ESCO pokryje 22 procent spotřeby skladu v Modleticích u Prahy, který zásobuje zbožím všechny prodejny společnosti v České republice.
25.10.2022 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Billy Billy (36 článků)

ČEZ ESCO: Králem ESCO maturity se stal Jakub z frenštátské elektrotechnické průmyslovky

 
Získal jsem respekt k energii proudící nad našimi hlavami, říká 18letý král ESCO maturity z frenštátské elektrotechnické průmyslovky
14.11.2022 12:45 |

podobné články

Nadace ČEZ: Královské město je opět o něco zelenější

 
O něco více zelenější je opět královské město Kadaň, a to v obytné zóně Strážiště. Nově zde totiž zakořeňuje čtyřicet vzrostlých okrasných hrušní, na které městu v rámci grantu Stromy přispěla Nadace ČEZ částkou 150 000 korun. Alej byla vysázena podél cesty, která od sebe odděluje zahrádkářskou kolonii a novou výstavbu v lokalitě Strážiště III.
09.10.2020 09:05 |

podobné články

ČEZ ESCO se postará o energetiku nejvýše položených lázní v Česku

 
ČEZ Energetické služby, dceřiná společnost ČEZ ESCO, se bude starat o energetické hospodářství v lázních Karlova Studánka, které se nacházejí ve výšce 800 metrů nad mořem na úpatí Pradědu na Bruntálsku.
16.03.2018 17:45 |

podobné články