Článek

Celní správa: Léčiva na výrobu drog si dováželi z Polska v batohu

 
Královéhradečtí celníci ze Sekce pátrání Generálního ředitelství cel prověřovali skupinu osob pro zvlášť závažný zločin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami. Tento týden celníci za součinnosti Policie ČR provedli domovní prohlídku a prohlídku jiných prostor a pozemků. Zajistili 6 gramů pervitinu, 375 gramů konopí, 8 rostlin konopí, 26 kusů plodnic lysohlávek, technologie k výrobě metamfetaminu, finanční hotovost ve výši 68 500 Kč, mobilní telefony, notebook, váhy a jiné. Zadrželi dvě osoby.
26.06.2024 22:05 |

podobné články

Podobné články

Takový batoh nemáte! Má displej, otvírák na pivo a hlásí, když ho někdo krade

 
Z obyčejných věcí dokážou technologie udělat věci chytré. Třeba i z batohu. Tvůrci městského batohu BackPAIX vybavili zavazadlo displejem, bezdrátovou konektivitou, vestavěnou powerbankou a dalšími vychytávkami. Pokud se vám zalíbí, můžete výrobu batohu podpořit na Kickstarteru tím, že si ho předobjednáte.
08.06.2016 14:55 |

podobné články

Policisté zatkli gang prodejců anabolik: Dováželi je do Česka ze Slovenska!

 
Policisté z Národní protidrogové centrály obvinili čtyři lidi z nelegálního obchodu s anaboliky a jejich padělky, které dováželi ze Slovenska. Odběrateli látek byli lidé ze sportovního prostředí, mezi něž patřili i registrovaní sportovci, zejména kulturisté. Zásah proti gangu patřil k nejrozsáhlejším podobným operacím v Česku. Hlavním pachatelům hrozí až osm let vězení. Na tiskové konferenci o tom dnes informovali zástupci NPC, justice či sportu.
09.02.2015 13:50 |

podobné články

Celní správu posílí Robert Šlachta

 
Robert Šlachta v nejbližších dnech požádá o přijetí do služebního poměru příslušníka Celní správy. Vyslyšel tak nabídku náměstkyně ministra financí pro daně a cla Aleny Schillerové a generálního ředitele GŘC Milana Poulíčka z minulého týdne, aby jako zkušený manažer a specialista na ekonomickou kriminalitu posílil pátrací kapacity Celní správy. Celní správa totiž od 1. srpna 2016 s účinností tzv. celního balíčku získala rozšířené trestněprávní kompetence v oblasti prověřování DPH. Dalším logickým krokem v rozšiřování kompetencí Celní správy je oblast vyšetřování daňových trestných činů. Tuto koncepci představí rezort financí v následujících týdnech.
08.08.2016 12:00 |

podobné články

Celní správa: Další podvodné e-maily zasílané jménem Celní správy ČR

 
Celní správa ČR upozorňuje, že jsou jejím jménem opětovně rozesílány příjemcům zásilek objednaných v zahraničí podvodné e-maily a zprávy, které požadují úhradu v zahraniční měně za provedené celní řízení.
08.02.2022 10:30 |

podobné články

Celní správa: Ruzyňští celníci zabrali 780 kilogramů chemikálií pro výrobu drog

 
?Koncem minulého týdne bylo pravomocně ukončeno správní řízení se společností dovozce, jehož součástí bylo i zabrání 780 kilogramů chemické látky, klasifikované jako "pre–prekurzor" drog pro výrobu psychotropních látek.
18.10.2020 16:15 |

podobné články

Celní správa: Skončilo Mezinárodní mistrovství psovodů služebních psů ve vyhledávání drog a tabáku

 
V regionálním Výcvikovém středisku Světové celní organizace (WCO) v Heřmanicích skončilo minulý týden Mezinárodní mistrovství psovodů služebních psů Celní správy ČR ve vyhledávání drog a tabáku
13.06.2016 15:50 |

podobné články

Celní správa představí kynologické ukázky psovodů z Peru a Ruska

 
Na základě mezinárodní spolupráce mezi Celní správou České republiky a Celní správy Republiky Peru byla v červenci tohoto roku podepsána Dohoda o výcviku psů na vyhledávání narkotik a bankovek. V rámci tohoto tříletého projektu bude ve Výcvikovém zařízení služební kynologie Celní správy České republiky (dále jen „ VZSK CS“) vycvičeno 6 instruktorů a 6 služebních psů pro Peru. První kurz pro Peru se uskutečnil v září.
06.12.2016 09:10 |

podobné články

Celní správa: Celníci běhali kolem Doubravky

 
?Jednapadesát celníků z různých koutů České republiky i Evropy přijelo o víkendu poměřit do Teplic své síly ve sportovním klání. Celní úřad pro Ústecký kraj ve spolupráci s Klubem celníků zde pořádal pod záštitou ministryně financí Aleny Schillerové 36. ročník Mistrovství Celní správy ČR v bězích, které je od roku 2001 zařazeno do kalendáře Evropské celní sportovní asociace (ECSA).
06.09.2020 19:50 |

podobné články

Šílenec zastřelil dva lidi a pak sebe, v batohu měl bombu!

 
Muž, který v sobotu v rušném nákupním centru na předměstí Baltimoru zastřelil dva lidi a pak sám sebe, nesl v batohu dvě primitivní výbušná zařízení. Policisté po střelbě "nahrubo sestrojené pokusy o výrobu výbušnin z rachejtlí" zneškodnili.
26.01.2014 06:50 |

podobné články

Celní správa nemůže likvidovat zbylý alkohol. Nemá na to lidi

 
I když opozice volá po tom, aby celní správa svážela a likvidovala od jednotlivých obchodníků lahve alkoholu, možné to prý není. Tvrdí to generální ředitel celní správy Pavel Novotný.
01.10.2012 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Novotný (1359 článků)

Celní správa vyvrací mýty o výběrovém řízení na pozici náměstka pro pátrání

 
V médiích se objevují nepravdivé informace o výběrovém řízení na místo zástupce generálního ředitele GŘC pro oblast pátrání a v souvislosti s nimi také nepřesnosti spojené s nástupem Roberta Šlachty do služebního poměru k Celní správě ČR. Celní správa se proti těmto dezinformacím ohrazuje a opakovaně je uvádí na pravou míru.
22.08.2016 16:20 |

podobné články

Celní správa: S kvízomaty si v Jihlavě nedají pokoj

 
Celní správa úspěšně bojuje s ilegálním hazardem a v rámci České republiky je v tažení proti němu jedním z nejaktivnějších Celní úřad pro Kraj Vysočina.
23.10.2018 18:15 |

podobné články

Celní správa: Celníci využívají nový kamerový systém

 
Celní správa používá při kontrolách na silnicích nový kamerový systém. Slouží pro lustraci a vyhodnocování registračních značek vozidel i monitorování a dokumentaci kontrolní činnosti příslušníků celní správy.
02.01.2019 07:40 |

podobné články

Celní správa: Podvodné e-maily zasílané jménem Celní správy ČR

 
Celní správa ČR upozorňuje, že jsou jejím jménem rozesílány příjemcům zásilek objednaných v zahraničí podvodné e-maily, které požadují doplatek na dani z přidané hodnoty.
02.01.2022 21:25 |

podobné články

Celní správa: Celníci vybrali přes 162 miliard

 
Celní správa ČR přispěla za rok 2023 do státní kasy opět významnou částkou. Na svých účtech eviduje celní a daňové příjmy v celkové výši 162,3 mld. Kč, které poklesly o 2,9 mld. Kč (1,8 %) oproti roku 2022. Nejvyšší podíl (93,3 %) z této částky činí vybraná vnitrostátní spotřební daň, inkaso dělené správy (vymáhání některých pokut a poplatků) ve výši 4,5 % a příjmy vyplývající z dovozu zboží (2,1 %).
06.02.2024 07:10 |

podobné články

Policisté obvinili dvacet lidí kvůli výrobě drog

 
Policisté z Národní protidrogové centrály (NPC) obvinili ve dvou případech celkem 20 lidí kvůli výrobě metamfetaminu. V jedné z varen zajistili zatím největší množství této drogy na jednom místě, přes 22 kilogramů. Léky s obsahem pseudoefedrinu dováželi podezřelí z Polska. V tiskové zprávě to dnes uvedl mluvčí centrály Jakub Frydrych.
14.12.2018 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Jakub Frydrych (16 článků)

Celní správa: Vezl z Polska cigarety bez tabákových nálepek

 
Jedenáct tisíc a šest set kusů cigaret zajistila v minulých dnech hlídka královéhradeckých celníků mobilního dohledu, operující v blízkosti bývalého hraničního přechodu Náchod – Kudowa Slone, posádce šedého volkswagenu, která měla namířeno z Polska do České republiky. K vlastnictví kuřiva bez tabákových nálepek se následně po odhalení nelegální zásilky přihlásil sedmatřicetiletý Čech, který avizoval, že si jej veze pro svoji osobní spotřebu. Cigarety byly umístěny v zavazadlovém prostoru vozidla v kartonové krabici a v bílém igelitovém pytli. Celníci zajištěné cigarety uskladnili ve skladu celního úřadu a případ předali odboru pátrání Celní správy České republiky k zahájení úkonů trestního řízení.
04.07.2024 16:10 |

podobné články

Mladík (25) vozil léky na výrobu drog z Polska, dostal 6 let vězení!

 
Za dovoz léků z Polska na výrobu pervitinu má Tomáš Husák (25) strávit šest let ve vězení. Senát Krajského soudu v Liberci ho ve čtvrtek uznal vinným z nedovoleného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.
05.05.2011 18:25 |

podobné články

Neuvěřitelné! Drogy vyráběli po lesích, varnu si nosili v batohu

 
Dvojice mužů byla při výrobě drog velice obezřetná - pervitin vařili vždy na jiném místě. Součásti varny si nosili v batohu a nebezpečnou látku připravovali nejčastěji v lesích.
19.02.2012 13:30 |

podobné články