Článek

Čehuň, čo tu robí?” Slovenský festival na Moravě. Co nám tam řekli o Slovensku. Smutné

 
Bezejmenná masa, která neví, čí je? Stačilo v Americe. „Nás dělá silnými folkór.“ Na věhlasném mezinárodním festivalu na Moravě, který se věnuje slovenské kultuře, byla opět vidět obrovská síla tradice i pevnost vztahů, které přetrvávají navzdory politickým rozhodnutím. Při zmínce o současných problémech mezi státy na hranicích nebo zátarasech, zněl pohrdavý smích na adresu politické reprezentace. Přesto jsou zneklidňující momenty. Zatímco na Valašsku nebo Slovácku na Moravě se rozdíly mezi Čechy a Slováky stále stírají a mnozí nemohou zapomenout, jak obrečeli rozdělení Československa, na Slovensku si rodáci z Česka často zažívají krušnější chvíle. Hranice existují jen na papíře pro polskou menšinu.
12.08.2021 16:45 |

podobné články

Podobné články

„Čehúň, čo tu robí?“ Slovenský festival na Moravě. Co nám tam řekli o Slovensku. Smutné

 
„Nás dělá silnými folkór.“ Na věhlasném mezinárodním festivalu na Moravě, který se věnuje slovenské kultuře, byla opět vidět obrovská síla tradice i pevnost vztahů, které přetrvávají navzdory politickým rozhodnutím. Při zmínce o současných problémech mezi státy na hranicích nebo zátarasech, zněl pohrdavý smích na adresu politické reprezentace. Přesto jsou zneklidňující momenty. Zatímco na Valašsku nebo Slovácku na Moravě se rozdíly mezi Čechy a Slováky stále stírají a mnozí nemohou zapomenout, jak obrečeli rozdělení Československa, na Slovensku si rodáci z Česka často zažívají krušnější chvíle. Hranice existují jen na papíře pro polskou menšinu.
12.08.2021 16:50 |

podobné články

Přiznání kuchařské hvězdy Kamu po návratu do Česka: Přítel i maminka bojovali o život!

 
Když před několika týdny přestali kuchařka Kamila Rundusová alias Kamu (30) a její přítel Robi Chad komunikovat se světem, tak si všichni mysleli, že vstřebávají rozchod. Ale všechno je jinak. O život bojoval nejenom Robi, ale i maminka známé kuchařky.
15.07.2020 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Kamila Rundusová (43 článků)

Slováci si dělají srandu z Čehunů: Tahle jejich reklama nás ukazuje jako otravné socky!

 
"Slovenský kemp":http://www.extra.cz/tema/slovensko, v něm paštikáři na dovolence a jeden otravný Čehún, co je pěkná vyžírkovská socka. To je nová reklama na Slovenskou spořitelnu, která potřebuje zpropagovat svoje úvěrové půjčky.
27.04.2014 11:35 |

podobné články

Festival Sziget dostal prestižní cenu

 
Festival Sziget, který se každý rok v srpnu koná v Budapešti, převzal na vyhlašování UK Festival Awards 2019 v Londýně první cenu v kategorii Nejlepší zahraniční festival. Obhájil tak loňské vítězství, když se prosadil mezi šesticí nominovaných, mezi nimiž byly i Altitude Comedy Festival, Afro Nation, Poland'Rock Festival, Snowbombing a Tomorrowland.
09.12.2019 11:45 |

podobné články

Hysterie okolo zranění Michaela Schumachera aneb jak to vypadá, když veřejnost už zase přehání

 
Je velmi smutné, že "Michael Schumacher":http://www.extra.cz/tema/michael-schumacher (45) leží v Grenoblu v kómatu poté, co spadl na lyžích. Je to smutné, protože je to ještě mladý člověk, má děti, dokázal v motosportu velké věci a je vzorem pro svoje nástupce, a je to smutné hlavně proto, že "přežil mnoho havárií, aby jeho život snad skončil během banálního lyžování":http://www.extra.cz/prezil-ve-formuli-nekolik-divokych-nehod-aby-ho-dostala-jizda-na-lyzich-michael-schumacher-oslavi-sve-45-narozeniny-v-komatu. Tak to je smutné.
04.01.2014 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Michael Schumacher (516 článků)

Připosraný pokakánek Sobotka. Fico je frajer. Slovenský premiér se ostře vyjádřil o muslimech a toto nám řekli Babiš, Filip, Gazdík či Keller

 
ANKETA Slovenský premiér Robert Fico řekl pro agenturu TASR, že „islám nemá na Slovensku prostor“ a že nechce, aby tam bylo několik desítek tisíc muslimů, kteří budou postupně prosazovat své věci a měnit charakter země. „Nechceme měnit tradice země, která je postavená na cyrilometodějských hodnotách,“ řekl Fico, který též odmítl multikulturalismus a kvóty na imigranty.
26.05.2016 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (966 článků)

Tohle se může stát jenom na Slovensku: Šilhavý mladík poučuje o smrtících chvatech

 
"Slovensko je velmi svérázná země":http://www.extra.cz/tema/slovensko, můžete tam narazit na "přifouknuté ošklivé holky, které si říkají modelky":http://www.extra.cz/prsate-slovenske-monstrum-na-nas-chysta-zalobu-kuk-se-na-jeho-bradavku-z-dob-kdy-se-jeste-nezivilo-jako-strasidlo, je to země, "kde se nesmí rýpat do národní hrdosti, neboť se jde hned rabovat":http://www.extra.cz/10-veci-ktere-nevite-o-slovensku-divna-zeme-co-ji-sfoukneme-v-hokeji-jako-svicku do ulic a "zakládá se tam povstání":http://www.extra.cz/slovaci-pripravte-se-na-valku-otirat-si-sve-spinave-krusky-o-nasi-vlajku-to-jste-si-dovolili-moc, lidé tam "umírají na bloudící sanitky":http://www.extra.cz/to-se-muze-stat-jen-v-rozvojove-zemi-slovensky-muzikant-zrejme-zemrel-misto-infarktu-na-bloudeni-sanitky a je to země, odkud "všechny hezké holky zdrhají":http://www.extra.cz/nejsnazivejsi-ceska-celebrita-jednoznacne-vacvalova-nacpe-se-vsude-a-nikdo-nevi-kde-vzala k nám, "protože co taky v Bratislavě":http://www.extra.cz/opila-slovenka-masturbovala-v-centru-nitry-salatovou-okurkou-se-ukajela-pred-veznici...
29.08.2014 22:00 |

podobné články

Čtvrtek „rozsekne“ republiku: V Čechách to bude o rýmu, na Moravě o úpal

 
Zatímco ve čtvrtek bude v Čechách pršet – místy vydatně a trvale a výrazně se ochladí, Morava a Slezsko mají před sebou další letní den, jen místy s přeháňkami a bouřkami. Takové teploty jako naměříme v Čechách v maximech, budou na Moravě a ve Slezsku na mnohých místech v minimech – tedy kolem 20 °C. Teploty se na západě území zastaví na 17 °C, ve Středočeském kraji na 21 °C a na Moravě a ve Slezsku rtuť teploměru vystoupí až na 28 °C. V Čechách hrozí nachlazení z ochlazení, na Moravě a ve Slezsku úpal ze slunečních paprsků. Pocitovou teplotu bude i nadále zvyšovat vysoká vlhkost vzduchu, což pocítí zejména na východě území, kde se budou cítit na 32 °C.
29.06.2017 05:25 |

podobné články

Neděle přinese nejvýš 20 °C, na Moravě proprší. Se suchem to „nehne“

 
Zatímco v Čechách očekáváme v neděli relativně příjemné počasí, na Moravě a ve Slezsku bude pršet – místy se bude jednat o trvalý déšť. V Čechách očekáváme oblačno, jen ojediněle přeháňky, během odpoledních hodin bude docházet k ubývání oblačnosti až na polojasno. Na Moravě a ve Slezsku bude zataženo s deštěm, na východě s trvalým. Srážkové úhrny se na východě zastaví až na 30 mm a ustávat budou až ve večerních hodinách. Nejvyšší odpolední teploty zůstanou většinou pod 20 °C. Nejčastěji naměříme 16 až 20 °C, na Moravě a ve Slezsku se budou teploty pohybovat jen kolem 14 °C. Foukat bude mírný severozápadní vítr o rychlosti kolem 20 km/h.
26.08.2018 05:25 |

podobné články

Festival Hrady CZ se stal podle ankety Žebřík nejlepší akcí roku. Letos poprvé na něm zahraje Kabát a bude se konat i na Slovensku

 
První místo v anketě Žebřík 2015 v kategorii Akce roku vyhrál hudebně-kulturní festival Hrady CZ, nechal za sebou na druhém místě Srdcebeat tour kapely Kryštof a festival Rock for People. Toto ocenění fanoušků potvrdilo stále vzrůstající popularitu tohoto festivalu, který se letos poprvé představí i na Slovensku, a to konkrétně 10. září na hradě Červený Kameň nedaleko Bratislavy, kde své letošní turné uzavře.
26.04.2016 20:45 |

podobné články

Miss Kateřina Sokolová hlásí: Už nejsem volná! Takhle líbá svého surfaře

 
Krásná Miss Kateřina Sokolová (26) je opět zamilovaná. Po rozchodu se zlatníkem Robertem Hájkem vydržela pár měsíců sama, ale pak jí do cesty vstoupil pohledný surfař Robi.
23.04.2015 06:40 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Sokolová (315 článků) , Robert Hájek (64 článků)

Ladislav Větvička: Kudrnač bude mět co robit, aby se dostal do Brusela dřiv, než si ho Oligarch poda na taliřu. Čurimuru do televize nepušťaju, a přesto mu to lidi hažu. Copak asi robi ti multykulturni marxisti blbě?

 
Krajské a senátní volby suverénně opanovalo hnutí ANO v čele s místopředsedou vlády Andrejem Babišem. Spisovatel a oceněný bloger roku 2015 Ladislav Větvička však ve svém komentáři pro ParlamentníListy.cz – psaném typickým svérázný jazykem – upozorňuje, že plácat šéfa hnutí ANO po zádech není zrovna vhodné. Pohled do statistik totiž naznačuje, že skutečným „vítězem“ voleb se stal úplně někdo jiný.
10.10.2016 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24012 článků)

Malý Robert (13) záhadně zmizel: Vrať se domů, prosí zoufalá maminka!

 
Policie pátrá po třináctiletém Robertovi Krausovi z Hranic na Chebsku. Podle strážců zákona v pátek přišel domů, převlékl se a pak se po něm slehla zem. "Robi, jestli to čteš, vrať se prosím domů," vzkazuje mu bezradná maminka.
22.10.2018 11:00 |

podobné články

Kuchařská hvězda Kamu se pochlubila bříškem! O Vánocích se v karavanu zadařilo

 
Kamila Rundusová alias Kamu (27) se netají tím, že její přítel, surfař Robi, je muž jejího života. Několikatýdenní společné cestování v karavanu po Novém Zélandu jejich vztah pořádně prověřilo a utužilo. Na jedné z posledních fotek se Kamu pochlubila bříškem!
16.01.2019 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Kamila Rundusová (43 článků)

Kuchařská hvězda Kamu v slzách: Rozchod s fešným surfařem! Po čtyřech letech

 
Tak tohle nikdo nečekal! Kuchařka Kamila Rundusová (30) alias Kamu a surfař Robi Chad neustáli karanténu a šli od sebe. Pár, který spolu trávil 24 hodin a pracoval na společných projektech, je minulostí.
16.06.2020 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Kamila Rundusová (43 článků)

Ne o chlup, ale o vlas! Přítel kuchařky Kamu Robi v Prostřenu řádil. Málem podpálil kolegyni

 
V předvánočním pořadu Prostřeno! se potkají partneři slavných kuchařů. Po manželce Zdeňka Pohlreicha se v kuchyni předvede i přítel známé kuchařky Kamu. A hned je jasné, že v kuchyni vládne spíše ona.
16.12.2020 10:45 |

podobné články

Peter Juza: Stredoázijské aktivity prezidenta Kirgizska

 
COVID, neCOVID, teplo, neteplo, kirgizský prezident Sadyr Žaparov, nehľadiac na vnútropolitickú situáciu, robí aktívnu diplomaciu a cestuje. Tentoraz v dňoch 27. – 28. júna 2021 oficiálne navštívil Turkménsko.
01.07.2021 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Peter Peter (177 článků)

Kuchařka Kamu přeje své lásce z Mexika: Robí, měj dlouhý život a lehké žití

 
Kuchařka Kamu popřála svému Robímu všechno nejlepší k narozeninám. Sympaťák oslavil už čtyřicítku! Herečka Tereza Těžká z dokumentu V síti zase oslavila výročí svatby s manželem. Jsou tu Instanews.
25.08.2021 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Tereza Těžká (19 článků)

Proběhl reggae festival Uprising, největší na Slovensku i v Česku

 
Festival Uprising, který nemá co do velikosti a počtu zahraničních hvězd konkurenci na Slovensku ani v Česku, proběhl o víkendu u jezera Zlaté Piesky v Bratislavě. Odhadem šest až sedm tisíc lidí ze Slovenska, Česka, Rakouska a Německa si tam poslechlo mezinárodní elitu hudebního stylu reggae.
27.08.2012 12:30 |

podobné články