Článek

Čecha zachránili Tchajwanci při šíleném pokusu doplout na voru do Japonska

 
Český turista se rozhodl přeplout na improvizovaném vratkém voru z Tchaj-wanu do Japonska. Nakonec musel být v neděli zachráněn pobřežní hlídkou. Na Tchaj-wanu muži vypršelo turistické vízum a neměl peníze na letenku. Rozhodl se spustit svůj vlastnoručně postavený vor na vodu v neděli z mysu E-luan-pi, který je nejjižnějším bodem Tchaj-wanu. Informoval o tom server taipeitimes.
06.06.2013 16:05 |

podobné články

Podobné články

Čech prchal na voru z Tchaj-wanu do Japonska! Upádloval jen 5,5 km a pak prosil o pomoc

 
Dobrodruh nebo blázen? Český turista Martin Psota zvolil k útěku z Tchaj-wanu netradiční způsob. Vypršelo mu turistické vízum, a tak se rozhodl přeplout na vlastnoručně zhotoveném voru do Japonska. Inspiroval se filmem Pí a jeho život. Nakonec ho musela zachránit pobřežní hlídka!
06.06.2013 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Martin Čech (163 článků)

Český trosečník, který plul na voru přes oceán: Doma mě zabíjí

 
Neuvěřitelný příběh českého trosečníka Martina Psoty, který se chtěl na voru dostat z Tchaj-wanu do Japonska, má ještě neuvěřitelnější pokračování. Muž na tchaj-wanské úředníky vytáhl historku o teroristech! Tvrdí, že se do České republiky nemůže vrátit, že mu tam hrozí smrt.
07.06.2013 11:45 |

podobné články

Český šílenec z tchajwanského voru: Žádný bojovník s terorismem, ale dlužník na útěku!

 
Příběh šíleného českého mořeplavce Martina Psoty (38) obletěl před měsícem svět. Z chatrného voru, na kterém chtěl utéct z Tchajwanu do Japonska, ho zachránila pobřežní hlídka. Jak Blesk zjistil, chtěl zmizet před dluhy a podvody, které napáchal v Česku. Milionové dluhy tu nechal na triku své expartnerce Lídě M. (38).
22.06.2013 05:55 |

podobné články

Čech, který prchal na voru z Tchaj-wanu, čeká na vyhoštění. Vazbu prý snáší dobře

 
Martin Psota, český turista, kterého tchajwanští policisté zadrželi počátkem června, když se na vlastnoručně vyrobeném voru pokoušel přeplout z Tchaj-wanu do Japonska, čeká v tchajwanském vězení na vyhoštění ze země. Podle vedoucího České ekonomické a kulturní kanceláře v tamní metropoli Tchaj-peji Juraje Koudelky snáší situaci dobře.
25.06.2013 21:25 |

podobné články

Osobnosti: Martin Čech (163 článků)

Chtěl utéct z Tchaj-wanu na voru: Deportovali ho zpátky do Česka

 
Šílenec! Jiné slovo pro Martina Psotu, který se na voru pokusil uprchnout z Tchaj-wanu do Japonska, tamní záchranáři neměli. Po dvou měsících strávených v cele byl deportován zpátky do Česka. Vypršelo mu totiž vízum.
21.08.2013 13:10 |

podobné články

Čecha, který chtěl z Tchaj-wanu prchnout na voru do Japonska, deportovali do ČR

 
Český občan Martin Psota, který se v červnu proslavil svým pokusem přeplout z Tchaj-wanu, kde mu vypršelo vízum, do Japonska, byl z asijského ostrova vyhoštěn. Novinkám to potvrdil český zastupitelský úřad na Tchaj-wanu i ministerstvo zahraničí.
21.08.2013 11:15 |

podobné články

Námořník v 85 letech přeplul na voru Atlantik

 
Námořník Anthony Smith dlouho snil o tom, že přepluje Atlantský oceán na voru. Jeho sen se mu nakonec splnil a tuto náročnou plavbu ve středu úspěšně dokončil v pětaosmdesáti letech. Pomáhali mu tři přátelé.
07.04.2011 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Anthony Smith (1 článek)

Šílený Čech chtěl plout z Tchaj-wanu do Japonska: Vor se mu po hodině rozpadl

 
Musel se úplně zbláznit! Českému dobrodruhovi Martinu Psotovi vypršelo na Tchaj-wanu vízum a došly peníze. Rozhodl se, že uteče po moři do Japonska na vlastnoručně sestaveném voru. Na nejbližší japonský ostrov to je 390 km. Vor se mu ale po hodině rozpadl a museli mu pomoci záchranáři.
06.06.2013 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Martin Čech (163 článků)

Českého trosečníka z Tchaj-wanu: Na alimentech dluží statisíce!

 
Příběh Čecha Martina Psoty, který chtěl na chatrném voru přeplout z Tchaj-wanu do Japonska, zná nyní už celý svět. Tamním úřadům tvrdil, že mu v Česku hrozí smrt. Ve skutečnosti mu ale hrozí maximálně kriminál.
08.06.2013 19:05 |

podobné články

Exmanželka českého trosečníka: Od listopadu je hledaný, tak se našel!

 
Příběh Čecha Martina Psoty, který chtěl na chatrném voru přeplout z Tchaj-wanu do Japonska, zná nyní už celý svět. Blesk vypátral jeho bývalou manželku. Ta však nebyla novými informacemi o exmanželovi vůbec nadšena.
09.06.2013 05:20 |

podobné články

Musíte vidět: Krásná Hanka Vagnerová si zahrála v úplně šíleném videoklipu

 
Herečka Hana Vagnerová  (30) si zahrála v naprosto šíleném videoklipu, který Super.cz vypátral. V době, kdy ještě nebyla slavná díky seriálům Vyprávěj a Expozitura, si ji vybral jako jeho protagonistku zpěvák a právník, který vystupuje pod jménem Doktor P.P. "Aspoň vidíte, že jsem měl vkus a televize přišly až po mně," smál se Petr Pečený.
28.01.2012 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Hana Vagnerová (91 článků)

Bratři Nedvědi: Koncerty v šíleném tempu, riskují zdraví!

 
Legendární bratři Honza (66) a František (65) Nedvědovi koncertují v šíleném tempu. Kvůli svým věrným fanouškům riskují zdraví a vystupují i přes zdravotní problémy.
06.05.2013 11:10 |

podobné články

Osobnosti: František Nedvěd (43 článků) , Jan Nedvěd (117 článků)

Trosečníkovi z Tchaj-wanu hrozí v Česku kriminál: Okrádal lidi na internetu!

 
„Martin Psota je podvodník!“ píší desítky podvedených zákazníků e-shopu Espare.cz. Český „trosečník“, který se pokusil přeplout z Tchaj-wanu do Japonska na vlastnoručně vyrobeném voru, se v zahraničí skrýval před zákonem. Provozoval internetový obchod s elektronikou. Zaplacené zboží ale nikdy nedodal.
09.06.2013 17:55 |

podobné články

Exmanželka českého trosečníka pro Blesk: Teroristy nestřílel, nebyl ani na vojně!

 
Překvapivý směr nabral příběh českého „trosečníka“ Martina Psoty (38). Toho k záchranáři vytáhli z moře u Tchaj-wanu, když se pokoušel na chatrném voru dostat do Japonska. Muž tehdy řekl: „Zabíjel jsem teroristy. Doma mi jde o život. Proto se nemůžu vrátit.“ Blesk ale vypátral jeho exmanželku. Žena tyto silné výroky vyvrací.
10.06.2013 05:35 |

podobné články

Rozhovor s českým trosečníkem z Tchaj-wanu: Chtěli potopit můj vor

 
Šílený český »trosečník«, který chtěl přeplout na voru z Tchaj-wanu do Japonska, Martin Psota (38) se rozhodl promluvit! Nesouhlasí totiž s tím, jak o něm média informují. Na pravou míru chce uvést jak své zatčení, tak pobyt na Tchaj-wanu. Před několika dny ho asijská země vyhostila, do Česka ale zatím nedorazil...
27.08.2013 05:40 |

podobné články

Český trosečník o tchajwanské hlídce: Vor potopili, mě okradli a strčili do díry

 
ROZHOVOR: Redakci TN.cz se ozval Martin Psota (38). Příběh muže, který se na voru pokusil dostat z Tchaj-wanu do Japonska, tak zase nabírá nový směr. Muž, kterého mnozí označili za podvodníka, se chce očistit.
27.08.2013 12:30 |

podobné články

Český trosečník z Tchaj-wanu: Za tyhle fotky mě zavřeli!

 
Čech Martin Psota žil nějakou dobu na Tchaj-wanu, ale když chtěl zemi opustit, zjistil, že má prošlé vízum. Rozhodl se proto, že přepluje moře až do Japonska na voru, který sám postavil. Ten se mu však rozpadl a Čech narazil na policisty, kteří ho zadrželi. Když našli v jeho fotoaparátu snímky vojenské techniky, skončil ve vězení. Teď Čech inkriminované fotky sám zveřejnil na sociální síti.
02.12.2014 06:15 |

podobné články

Osobnosti: Martin Čech (163 článků) , Martin Čech (59 článků)

Tchajwanec hodil téměř 130 tisíc do skartovačky, banka mu je vrátila nové

 
Skartovačka je jistě užitečná věc, ale pokud si v ní necháte rozstříhat něco omylem, jen těžko už to jde poskládat do původního tvaru. Tchajwanci známému pouze pod jménem Lin se to podařilo. V práci skartoval bankovky v hodnotě 200 tisíc tchajwanských dolarů (126 tisíc korun). Expertka na skládačky se však papírových kousků ujala a za sedm dní je z velké části složila zpět.
10.12.2010 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Lin Lin (53 článků)

Berdych postoupil v Cincinnati už do osmifinále

 
Český tenista Tomáš Berdych uspěl ve druhém kole turnaje v Cincinnati proti Tchajwanci Yen-Hsun Lua a po výhře 6:3, 6:4 si zajistil postup do osmifinále.
15.08.2012 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Berdych (1394 článků)