Článek

Castrovi odhalili sochu za osm milionů

 
Kubánský prezident Miguel Díaz-Canel a ruský prezident Vladimir Putin dnes v Moskvě slavnostně odhalili sochu zesnulého kubánského vůdce Fidela Castra. Pomník Rusko stál 20 milionů rublů (zhruba 7,8 milionu korun).
22.11.2022 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4757 článků) , Fidel Castro (206 článků) , Miguel Miguel (8 článků) , Miguel Miguel (8 článků) , Miguel Castro (1 článek) , Miguel Miguel (8 článků)
Podobné články

Filip popřál Fidelu Castrovi k narozeninám: Tvůj boj proti útlaku je inspirací

 
Šéf KSČM Vojtěch Filip popřál k 85. narozeninám kubánskému diktátorovi Fidelu Castrovi. Jménem komunistů a všech přátel Kuby v České republice.
12.08.2011 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1559 článků)

Chtěl bych uvařit Fidelu Castrovi, přiznává kuchař Jamie Oliver

 
Slavný televizní kuchař Jamie Oliver má sen, který se mu zcela určitě už nesplní. Pokud tedy nevlastní stroj času. Britská hvězda kulinářského umění by totiž ráda uvařila Fidelu Castrovi. Komunistický vůdce Kuby ale zemřel v listopadu minulého roku.
05.09.2017 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Jamie Oliver (133 článků)

Gretě Thunberg (18) postavili sochu a lidé zuří: Jsou to vyhozené peníze a kult osobnosti

 
Někomu se za své obrovské zásluhy nikdy nepoštěstí mít sochu v životní velikosti, ale klimatické aktivistce Gretě Thunberg (18) se to podařilo. Už v osmnácti letech má bronzovou sochu, která nyní stojí u britské univerzity. Většina lidí je z tohoto kroku překvapená a nechápe, za co si vlastní sochu zasloužila.
03.04.2021 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Greta Thunberg (7 článků)

Rusové odhalili monumentální sochu Stalina. Má oživit paměť národa

 
V obci Šelanger, která se nachází v Povolží, Rusové odhalili třímetrovou sochu Josifa Stalina. Podle ruských komunistů má nová socha oživit historickou paměť národa. 
11.09.2015 10:04 |

podobné články

V Praze dnes odhalili zrenovovanou sochu legionáře Čeňka Klose

 
Na Olšanských hřbitovech v Praze dnes odhalili zástupci Československé obce legionářské (ČsOL) zrenovovanou sochu legionáře Čeňka Klose. Akce se konala v den 99. výročí bitvy u Zborova, která byla prvním významným vystoupením Československých legií na východní frontě. Akci po projevech a položení květin za přítomnosti několika desítek lidí včetně zástupců armády zakončil zpěv písně Karla Hašlera Hoši od Zborova.
02.07.2016 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Karel Hašler (5 článků)

Královské usmíření? William a Harry odhalili sochu princezny Diany

 
Poprvé od pohřbu dědečka, prince Philipa, se spolu ukázali na veřejnosti princ William (39) a princ Harry (36). Bratři, mezi kterými podle médií už delší dobu panuje napětí, odhalili sochu princezny Diany v zahradě Kensingtonského paláce u příležitosti nedožitých 60. narozenin své zesnulé matky.
17.02.2017 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Halle Berry (342 článků)

Znesváření William (39) a Harry (36): Odhalili sochu matky Diany

 
Naposledy se rozhádaní princové William (39) a Harry (36) viděli v dubnu na pohřbu dědečka Philipa (†99). Včera se setkali znovu, aby si bok po boku připomenuli další smutnou událost – jejich milovaná máma Diana (†36) by oslavila šedesátku. A při té příležitosti odhalili její sochu v zahradách Kensingtonského paláce.
02.07.2021 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Harry Harry (1639 článků) , Diana Diana (241 článků)

Češi předali papeži Františkovi sv. Anežku. „Zážitek na celý život,“ rozplývali se

 
Představitelé české katolické církve, doprovázeni stovkami českých poutníků, dnes předali papeži Františkovi sochu sv. Anežky. Papež jim při generální audienci na náměstí sv. Petra za sochu poděkoval, děkoval i za zpěv, kterým ceremonii doprovázely čtyři české sbory, a bronzovou sochu, na niž po třech dnech dešťů ve Vatikánu konečně zasvítilo slunce, si prohlédl. Papež František dostal také pro chudé a potřebné 1,2 milionu korun, které mezi sebou čeští a moravští věřící vybrali.
13.11.2019 16:30 |

podobné články

Nejvyšší sochu světa slavnostně odhalili Indové. „Železný muž“ měří 182 metrů

 
V indickém státě Gudžarát byla ve středu odhalena 182 metrů vysoká socha indického bojovníka za nezávislost Vallabhbháího Patéla, která je podle BBC nejvyšší sochou na světě. Slavnostnímu odhalení díla, které stálo 403 milionů dolarů (9,2 miliardy korun), přihlížel i premiér Naréndra Módí. Ten projekt prosadil navzdory kritice, že země si podobně drahou sochu nemůže dovolit, napsala agentura AP.
31.10.2018 11:05 |

podobné články

V Egyptě objevili sochu dcery faraona Amenhotepa III.

 
Tým egyptských a evropských archeologů objevil na nalezišti v jihoegyptském městě Luxor sochu princezny Eset, dcery faraona Amenhotepa III. Téměř dvoumetrovou sochu nalezli uvnitř Amenhotepova chrámu, informovala dnes agentura Reuters. Socha původně patřila k daleko větší Amenhotepově soše a podle egyptského ministerstva archeologie jde o vůbec první známé zpodobnění Eset společně s jejím otcem. 
07.03.2014 21:55 |

podobné články

Amy Winehouse má v Londýně sochu v životní velikosti

 
V Londýně představili sochu Amy Winehouse i s typickým mohutným drdolem a vysokými podpatky. Sochu v životní velikosti známé zpěvačky představil její otec Mitch Winehouse.
15.09.2014 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Amy Winehouse (415 článků)

Vandalismus největšího kalibru: Cizinec popsal sochu na Karlově mostě arabským nápisem

 
Někteří lidé si opravdu neváží ničeho. V sobotu podle informací policie poškodil osmačtyřicetiletý cizinec sochu svatého Františka na Karlově mostě v Praze. Policie zveřejnila fotky poškozené památky. Vandal napsal na sochu zelenou fixou arabským písmem "svatý František". Nyní je v rukou policie.
04.09.2017 21:05 |

podobné články

Motýl z Ortenova náměstí skončil v síti! Krajanovu sochu lapil brazilský umělec

 
Už ho lapli do sítí! Pestrobarevnou sochu motýla, která od roku 2014 stojí uprostřed zrekonstruovaného Ortenova náměstí, od počátku června zdobí obří žlutá síťka na motýly. Tu tam umístil brazilský umělec jako svérázné vyjádření názoru na počin jeho krajana, jenž sochu městské části před devíti lety věnoval. Motýl, kterého někteří občané Prahy 7 považují za kýč, nejspíš ve žlutém „vězení“ ještě nějaký čas zůstane.
13.06.2018 06:20 |

podobné články

„Churchill byl rasista.“ Vandal počmáral jeho sochu v Praze 3, stejně jako demonstranti v Londýně

 
Také v Česku se Winston Churchill, který ve 40. a 50. letech 20. století zastával funkci britského premiéra, dočkal „pomsty“. Vandal na jeho sochu, stojící na náměstí Winstona Churchilla v Praze 3, nasprejoval nápis „Churchill byl rasista“ a pod něj přidal slova „black lives matter“ jako odkaz na hnutí, jež upozorňuje na případy zvýšeného policejního násilí a rasismu vůči černochům. Právě na jeho podporu se v souvislosti se smrtí Američana George Floyda konaly o víkendu po celé Evropě demonstrace, jejich účastníci tentýž nápis nasprejovali i na Churchillovu sochu v Londýně.
11.06.2020 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Winston Churchill (173 článků) , George George (854 článků)

Turkmenistán má novou dominantu. Pozlacenou sochu psa

 
Po světě je rozeseta celá řada zvláštních soch. Třeba v Melbourne mají sochu prvního guvernéra Austrálie postavenou vzhůru nohama i s podstavcem, v Nebrasce zase stojí Stonehenge utvořený z vraků nebo v Paříži lze najít muže, který prochází zdí. Do výběru zvláštních lze přiřadit i obrovskou pozlacenou sochu psa v Turkmenistánu. Odhalena byla za účasti tamního prezidenta.
17.11.2020 13:55 |

podobné články

Vandalové v Litoměřicích počmárali sochu rudoarmějce. Voják teď stojí na pračce

 
V Litoměřicích někdo poškodil sochu rudoarmějce. Čelo podstavce upravil do podoby pračky a na těle sochy je pás červené barvy. Město nechá nátěr odstranit a osadí sochu cedulkou, která uvede historické souvislosti. ČTK to dnes řekl starosta Radek Löwy (ANO). V souvislosti s válečným konfliktem na Ukrajině se v posledních měsících objevily i další případy ničení památek připomínajících Rudou armádu.
26.10.2022 11:45 |

podobné články

V Praze odhalili první sochu Marie Terezie v ČR. Bude budit debaty, zní z radnice

 
Park u Prašného mostu v Praze 6 zdobí první tuzemská socha habsburské panovnice Marie Terezie. Pomník, za který Praha 6 zaplatila jeho autorovi zhruba 3,6 milionu korun, v úterý veřejnosti odhalili zástupci městské části a autor sochy Jan Kovářík. Vytvoření sochy rakouské panovnice a české královny plánovala městská část od roku 2013.
20.10.2020 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Marie Terezie (170 článků) , Park Park (115 článků)

Bolek Polívka: Dostal čtyřmetrovou sochu!

 
Ve Vizovicích včera slavnostně odhalili dřevěnou sochu v nadživotní velikosti místnímu rodákovi a valašskému králi Bolkovi Polívkovi (61). Místní mu tak opožděně předali dárek k jeho loňským šedesátinám...
23.08.2010 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Bolek Polívka (666 článků)

Cristiano Ronaldo odhalil svou sochu: Jeho »boule« mezi nohama šokovala!

 
Portugalský fotbalista Cristiano Ronaldo dostal vánoční dárek několik dní s předstihem. V jeho rodném městě Funchal na Madeiře mu odhalili bronzovou sochu, na níž jsou nejen mužně vyrýsované svaly, ale hráč týmu Real Madrid si nechal vyrobit i velmi podmanivý rozkrok. Boule mezi nohama vyvolává kontroverzní reakce.
26.12.2014 22:00 |

podobné články

Osobnosti: Cristiano Ronaldo (560 článků)