Článek

Část straníků se bouří kvůli zvolení Haška volebním manažerem

 
Šéf soc. dem. Jan Hamáček si nejspíš zadělal svým středečním nápadem nominovat Michala Haška do funkce volebního manažera soc. dem. na vnitrostranický problém. Zatímco v posledních týdnech partajníci Hamáčkovi tleskali za jeho profesionální postup ve funkci šéfa ústředního krizového štábu, což podle nich může soc. dem. nahrávat, volba Haška některé členy zvedla ze židle.
23.04.2020 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1829 článků) , Michal Hašek (2396 článků)
Podobné články

Michal Hašek bude volebním manažerem ČSSD

 
Vedení ČSSD zvolilo volebním manažerem strany Michala Haška. Bývalého jihomoravského hejtmana navrhl do funkce předseda strany Jan Hamáček, který o Haškově zvolení informoval na facebooku.
22.04.2020 23:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1829 článků) , Michal Hašek (2396 článků)

Dienstbier a Dolínek by měli chytat motýly! Jiří Paroubek se rázně zastal Michala Haška

 
Michal Hašek nabírá v sociální demokracii druhý dech. Poté, co se musel stáhnout do ústraní, když na podzim 2013 lhal v přímém přenosu veřejnoprávní televize a ze lži byl ještě v témže vysílání usvědčen, se po sedmi letech stává volebním manažerem ČSSD pro krajské a senátní volby. Expremiér Jiří Paroubek, který si Haška i nadále váží, má za to, že Haška čeká sebevražedná mise. Dal proto Haškovi pár rad, jak s ČSSD uspět co nejvíc. A obul se do „sobotkovců“.
25.04.2020 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3784 článků) , Michal Hašek (2396 článků)

Návrat Michala Haška: ČSSD z něj udělala volebního manažera, Hamáček je rád

 
Vedení ČSSD dnes zvolilo volebním manažerem strany Michala Haška. Bývalého jihomoravského hejtmana navrhl do funkce předseda strany Jan Hamáček, který o Haškově zvolení informoval na facebooku. Volby do třetiny Senátu a do zastupitelstev krajů se budou konat 2. a 3. října.
23.04.2020 00:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1829 článků) , Michal Hašek (2396 článků)

Bude volebním manažerem ČSSD Březina? Sám to odmítá

 
Novým volebním manažerem ČSSD místo Jaroslava Tvrdíka by měl být podle rozhlasové stanice Rádio Česko místopředseda pražské ČSSD Karel Březina.
08.06.2010 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Karel Nový (187 článků) , Jára Nový (140 článků)

Hlavní volební manažer VV je ministr Bárta

 
Výkonným volebním manažerem Věcí veřejných se ve čtvrtek večer stal poslanec a ministr dopravy Vít Bárta. Rozhodlo o tom širší vedení strany, grémium, které novou funkci zřídilo. Volebním manažerem pro nadcházející říjnové komunální volby se stal David Švarc.
30.07.2010 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Vít Bárta (2842 článků)

Březina bude volebním manažerem ČSSD. Dnes ho zvolilo předsednictvo strany

 
Předsednictvo sociální demokracie dnes zvolilo pražského zastupitele Karla Březinu volebním manažerem pro senátní a komunální volby. ČTK to sdělila mluvčí strany Eva Gregorová. Večerní tiskovou konferenci, na níž měl šéf sociální demokracie a premiér Bohuslav Sobotka o jednání širšího vedení strany informovat, ČSSD bez udání důvodu zrušila.
15.07.2014 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9546 článků)

Dostal podmínku a bude volebním manažerem. ČSSD to nevadí, je to prý jen vnitrostranická funkce

 
Volebním manažerem ČSSD bude Karel Březina, bývalý ministr, který dostal podmínku za údajný podvod. Straně to však nevadí, v úterý si ho zvolila jako manažera pro nadcházející volby a míní, že jde o vnitrostranickou funkci.
16.07.2014 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Karel Dostal (52 článků)

Výbuch vzteku v ČSSD! Hašek jmenován volebním manažerem a Diesntbier a další jsou v totálním varu

 
Grémium ČSSD rozhodlo, že se volebním manažerem sociální demokracie stane bývalý hejtman Michal Hašek. To pobouřilo stranické senátory, podle nichž je Hašek naprosto nepřijatelný kandidát. Předseda senátorského klubu Petr Vícha prohlásil, že „Hašek je rozený lhář“, a podle senátora Jiřího Dienstbiera „se někdo musel úplně zbláznit“. Volba vyvolala posměšky i na sociálních sítích, třeba komentátor Petr Bittner vyzval ČSSD k návratu Zdeňka Škromacha.
23.04.2020 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Vícha (50 článků) , Michal Hašek (2396 článků) , Jiří Bittner (3 články)

Výbuch vzteku v ČSSD! Hašek jmenován volebním manažerem a Dienstbier a další jsou v totálním varu

 
Grémium ČSSD rozhodlo, že se volebním manažerem sociální demokracie stane bývalý hejtman Michal Hašek. To pobouřilo stranické senátory, podle nichž je Hašek naprosto nepřijatelný kandidát. Předseda senátorského klubu Petr Vícha prohlásil, že „Hašek je rozený lhář“, a podle senátora Jiřího Dienstbiera „se někdo musel úplně zbláznit“. Volba vyvolala posměšky i na sociálních sítích, třeba komentátor Petr Bittner vyzval ČSSD k návratu Zdeňka Škromacha.
23.04.2020 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Vícha (50 článků) , Michal Hašek (2396 článků) , Jiří Bittner (3 články)

Voyeurismus v kanceláři Andreje Babiše. Po oznámení, že se Michal Hašek stane šéfem kampaně ČSSD, prý začaly lítat **** a taky **** spolu s ******

 
Vedení sociální demokracie zvolilo volebním manažerem strany bývalého poslance a hejtmana Jihomoravského kraje Michala Haška. Jeho navrhl do funkce předseda strany Jan Hamáček, který o Haškově zvolení informoval na Facebooku. Tento akt se nelíbí řadě spolustraníků, stejně jako některým médiím.
23.04.2020 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18429 článků) , Jan Hamáček (1829 článků) , Michal Hašek (2396 článků)

Zítra odstartuje referendum v ČSSD. O účasti ve vládě bude hlasovat více než 17 tisíc straníků

 
Členové sociální demokracie v pondělí začnou v referendu rozhodovat o tom, zda se jejich strana zapojí do menšinové vlády s hnutím ANO. Společný kabinet by ve Sněmovně tolerovali komunisté. Referendum se bude konat na schůzích téměř 1100 místních organizací strany. Vedení ČSSD očekává výsledky s napětím, velká část sociálních demokratů totiž předjednanou spolupráci s hnutím ANO Andreje Babiše ostře kritizuje. Právo vyjádřit se bude mít více než 17.500 straníků. Referendum potrvá do 14. června, výsledky mají být známy o den později.
20.05.2018 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18429 článků)

V boji o šéfa klubu ČSSD by se mohl střetnout Tejc se Zaorálkem

 
Někdejší předseda poslaneckého klubu sociální demokracie Jeroným Tejc, který v současném stranickém sporu podporuje statutárního místopředsedu Michala Haška, bude mít při dnešní volbě šéfa poslanců pravděpodobně protikandidáta. Tím by se podle některých straníků mohl stát místopředseda Lubomír Zaorálek, který je zastáncem předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky. Někteří čerstvě zvolení poslanci ale požadují dohodu na kompromisním kandidátovi.
29.10.2013 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2596 článků) , Jeroným Tejc (664 článků) , Michal Hašek (2396 článků)

Manažerem ČSSD pro podzimní volby může být Hamáček

 
Novým ústředním volebním manažerem sociální demokracie pro podzimní volby by mohl být poslanec Jan Hamáček. Ten potvrdil, že o něm vedení ČSSD pro tuto funkci uvažuje.
17.06.2010 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1829 článků)

Novým volebním manažerem ČSSD je Jan Hamáček

 
Manažerem ČSSD pro podzimní volby se stal poslanec Jan Hamáček, který vystřídá Jaroslava Tvrdíka. Ten vedl sociální demokraty v poslední předvolební kampani.
18.06.2010 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1829 článků) , Jára Nový (140 článků)

Václav Šlajs se dnes stane novým hejtmanem Plzeňského kraje

 
Plzeňský kraj bude mít ode dneška nového hejtmana. Jediným kandidátem, kterého navrhne vládnoucí ČSSD, je první hejtmanův náměstek pro ekonomiku Václav Šlajs (ČSSD). I když se proti jeho zvolení bouří kvůli jeho aktivní komunistické minulosti někteří lidé, díky hlasům koaličních zastupitelů ČSSD a KSČM je jeho zvolení téměř jisté. Současný hejtman Milan Chovanec (ČSSD) po zvolení poslancem post hejtmana opouští. Je také kandidátem na ministra vnitra, po případném jmenování ministrem nebude moci zůstat ani řadovým členem zastupitelstva.
27.01.2014 06:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Šlajs (42 článků) , Milan Chovanec (1424 článků)

„Mlátička má funkci, je to plivnutí do tváře.“ Zvolení komunisty Ondráčka štve opozici

 
Zvolení komunistického poslance Zdeňka Ondráčka do čela sněmovní komise pro kontrolu činnosti Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) hodnotí opoziční poslanci jako skandální a smutné. Místopředsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová uvedla, že zvolení Ondráčka je dalším důkazem spolupráce hnutí ANO a KSČM. Podle předsedy Starostů Petra Gazdíka je Ondráčkovo zvolení fackou české demokracii.
02.03.2018 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (969 článků) , Petr Gazdík (958 článků)

Peklo v ČSSD kolem Michala Haška. Výhrůžky Hamáčkovi, vystupování z klubu. A muž, který se se stranou čerstvě rozhádal „na krev“

 
Předseda ČSSD Jan Hamáček oznámil, že volebním manažerem pro podzimní krajské a senátní volby bude Michal Hašek. Ten na sociální síti oznámil, že tuto výzvy přijímá. Jenže řada jeho stranických kolegů z tohoto oznámení nemá radost. Ozval se Michal Šmarda či Petr Dolínek, který pohrozil odchodem z poslaneckého klubu ČSSD. Promluvil i muž, který se se sociální demokracií rozhádal kvůli Lubomíru Zaorálkovi.
24.04.2020 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2596 článků) , Jan Hamáček (1829 článků) , Michal Hašek (2396 článků)

ČSSD má prý nového strašáka. Ještě horšího, než Zeman

 
Po volbách v roce 2013 se opoziční ČSSD chystala k převzetí moci po aférami proslulé Nečasově vládě. Tehdy byla ČSSD rozdělena na dvě části, na část, která podporovala současného premiéra Bohuslava Sobotku, a na část, která podporovala Michala Haška. Prezident Miloš Zeman tehdy podporoval Michala Haška, ale tento vnitrostranický souboj nakonec vyhrál Sobotka. Prezident se tak stal obávaným pro současnou ČSSD, jelikož podporoval tu část, která měla tendenci převzít moc ve straně. Nyní však není tím, kterého se vedení ČSSD obává Zeman, nýbrž Babiš, který pro ně bude úhlavním konkurentem v příštích volbách, píše se v Lidových novinách.
06.03.2015 08:11 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9546 článků) , Michal Hašek (2396 článků) , Miloš Zeman (23849 článků)

Vladimír Pelc: Kmotři a kmotříčci

 
Ve středu 22. 4. 2020 Jan Hamáček, předseda ČSSD a vicepremiér vlády ČR na svém facebooku sdělil, že grémium ČSSD na jeho návrh schválilo Michala Haška volebním manažerem socdem (https://www.facebook.com/hamacekjan). „Oslovil jsem ho jako člověka s velkou zkušeností s fungováním regionální i parlamentní politiky a celé ČSSD. Jsem rád, že je Michal ochoten ČSSD v nynější situaci pomoci.“
27.04.2020 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1829 článků) , Michal Hašek (2396 článků)