Článek

Část Hlávkova mostu je ve špatném stavu: Čeká ho výměna panelů, doprava bude omezená

 
Na pražském Hlávkově mostě vymění Technická správa komunikací (TSK) nejpoškozenější přechodové panely mezi jednotlivými částmi soumostí, po kterých jezdí tramvaje. Práce začnou 22. dubna, výměna skončí 11. května 2020. Hlávkův most tvoří několik mostů, které jsou ve velmi špatném stavu. Praha nyní připravuje rekonstrukci, hotova by měla být do dvou let. První části mostu vznikly v letech 1908 až 1910, ty nejnovější jsou z přelomu 50. a 60. let. Most je památkově chráněný.
08.04.2020 13:15 |

podobné články

Podobné články

Dolínek (ČSSD): Rekonstrukce Hlávkova mostu je nezbytná, s Libeňským se musí začít okamžitě

 
V prvním zářijovém týdnu se sešli zástupci Technické rady hlavního města Prahy v diskuzi nad aktuálním stavem pražských mostů, z nichž některé potřebují zásadní rekonstrukci. Zásadní debata se týkala stavu Hlávkova mostu a také mostu Libeňského. Oba jsou ve velmi špatném stavu, přitom není možné opravovat je najednou, aby doprava v této části Prahy zcela nezkolabovala.
20.09.2018 12:45 |

podobné články

Část Hlávkova mostu u Vltavské musí k zemi

 
Základy, pilíře a nosné oblouky historických částí pražského Hlávkova mostu jsou v pořádku. Přesto musí k zemi část mostu u Vltavské, která je ve špatném stavu. Ukázala to odborná diagnóza, kterou ve středu novinářům představili náměstek primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě) a ředitel Kloknerova ústavu ČVUT Jiří Kolísko.
11.03.2020 12:41 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Adam (45 článků) , Adam Adam (210 článků) , Adam Adam (210 článků)

„Past“ na cyklisty u Hlávkova mostu: Na stezce číhá vysoká bariéra!

 
V průběhu září došlo v okolí Hlávkova mostu na území Prahy 7 k dopravním úpravám, které kromě dalších změn vedly také k pohodlnějšímu zpřístupnění celé lokality pro pěší. Ti teď nemusejí zacházet do nevzhledných podchodů a trasu mohou zdolat na povrchu pomocí přechodů. Místo ale ukrývá i jedno nebezpečné místo pro cyklisty, kteří na začátku Hlávkova mostu musejí ze silničního pruhu najet na chodník. Tam na ně ale čeká vysoký obrubník.
14.11.2018 17:25 |

podobné články

Začala oprava Hlávkova mostu v Praze, řidiče bude trápit tři týdny

 
Ve středu začala oprava Hlávkova mostu v Praze, v rámci které nechá Technická správa komunikací vyměnit nejpoškozenější přechodové panely u trámového mostu přes plavební kanál. Doprava pro automobily je omezena, tramvajová zůstala bez omezení. Práce budou trvat tři týdny.
22.04.2020 12:55 |

podobné články

Začíná další průzkum Hlávkova mostu: Na měsíc a půl omezí provoz aut i tramvají

 
Další etapa podrobného průzkumu Hlávkova mostu, který je dlouhodobě ve špatném stavu, začne ve středu 17. října a potrvá do 2. prosince. Provoz aut a tramvají na mostě bude po dobu průzkumu v obou směrech částečně omezen. Snahou je zachování maximálního možného provozu, proto bude v některých částech doprava vedena po tramvajovém pásu. První kopané sondy do vozovky se začnou provádět ve středu po skončení ranní dopravní špičky.
16.10.2018 13:35 |

podobné články

Mánesův most pod drobnohledem: Je ve špatném stavu, čeká ho diagnostika

 
Pražský Mánesův most čeká diagnostika jeho stavu. Technická správa komunikací (TSK) nyní hledá v tendru firmu, která most prohlédne. Maximální hodnota zakázky má být 19,3 milionu korun. Vyplývá to z dokumentu zveřejněného ve věstníku veřejných zakázek. Praha má se stavem mostů dlouhodobé problémy a diagnostika byla nařízena u řady z nich, například u Libeňského či Hlávkova mostu. Vedení města letos schválilo rekonstrukci Libeňského mostu.
07.12.2020 14:55 |

podobné články

Kontroly v Praze po nehodě v Troji pokračují: Odborníci se o víkendu podívají na Hlávkův most

 
Odborníci o víkendu zkontrolují statiku Hlávkova mostu v Praze, který je ve špatném technickém stavu. Doprava na mostě proto bude od sobotního rána do nedělního odpoledne částečně omezená. Důvodem kontroly je sobotní pád lávky v Troji, při kterém se zranili čtyři lidé, z toho dva těžce.
07.12.2017 19:40 |

podobné články

Ve Středočeském kraji je 31 procent mostů ve špatném stavu

 
Ve středních Čechách je 31 procent mostů z celkových 1844 ve špatném stavu, 11 mostů dokonce v havarijním stavu. Letos kraj zahájil opravu 34 mostů za 400 milionů korun, které poskytuje z rozpočtu Krajské správy a údržby silnic (KSÚS) nebo Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI). Novinářům to dnes řekla hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO). Zprávu přinesla ČTK.
13.12.2017 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslava Pokorná (199 článků)

Královéhradecký kraj dbá o stav svých mostů. V havarijním stavu má pouze dva

 
Z 868 mostů ve vlastnictví Královéhradeckého kraje je 735 ve stavu I-IV, ve špatném stavu je stovka mostů, ve velmi špatném 31 a v havarijním jsou dva mosty. Jedná se o most na silnici číslo III/2868 (ev. č. 2868-1) v obci Železnice, okres Jičín a most nacházející se na silnici číslo III/3173 (ev. č. 3173-1) v obci Čermná nad Orlicí, část Číčová, okres Rychnov nad Kněžnou.
04.03.2020 07:35 |

podobné články

Hlávkův most se bourat nebude. Opravy začnou do dvou let

 
Hlávkův most je dlouhodobě ve špatném stavu, proto Magistrát hl. m. Prahy jako investor zadal zpracovat zevrubnou diagnostiku, která měla zjistit aktuální stav mostní konstrukce. Tu zpracovala v letech 2018–2019 Společnost Hlávkův most. Na jejím základě zjistila, že nosná konstrukce historické části mostu je v relativně dobrém stavu a půjde opravit. Ve velmi špatném stavu jsou takzvané přechodové desky, které spojují jednotlivé části mostu. Ty TSK opraví už v létě. Odborníci doporučili zbourat a nahradit pouze jednu část mostu, a to u Vltavské, která je podle nich neopravitelná.
11.03.2020 16:55 |

podobné články

Bídný stav části silničních mostů v ČR: Stát je zanedbává, závady neřeší, varují kontroloři

 
Stát zanedbává kontroly, údržbu a opravy silničních i dálničních mostů. Vyplývá to z prověrky, jejíž výsledky dnes zveřejnil Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ). Například ani po 13 letech od uzákonění nevznikla povinná evidence cest. Stát také dlouhodobě neřeší závady části mostů, a to až do té míry, že některé musely být strženy. Ministerstvo dopravy v reakci na zprávu NKÚ odkázalo na páteční tiskovou konferenci, při níž ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO) oznámil, že nechá provést audit hospodaření se všemi 24 300 železničními a silničními mosty v Česku. Silničních a dálničních mostů je v Česku zhruba 17 500, část ve správě státu a část spravovaná kraji. Ve špatném až havarijním stavu je podle NKÚ asi pětina mostů.
17.08.2020 09:00 |

podobné články

Mezi Těšnovem a Vltavskou nepojedou tramvaje. Odborníci zkontrolují stav Hlávkova mostu

 
O nadcházejícím víkendu bude Technická správa komunikací (TSK) kontrolovat technický stav Hlávkova mostu v Praze. Kvůli akci bude místo zcela neprůjezdné pro tramvajovou dopravu, na místě proběhnou zatěžkávací zkoušky.
08.12.2017 19:35 |

podobné články

U Hlávkova mostu finišují dopravní úpravy: Mají ukončit agresivní průjezdy aut

 
Na nábřeží Kapitána Jaroše poblíž Hlávkova mostu se dokončují dopravní úpravy, po kterých bude na místě víc parkovacích míst. Chodci se tu budou pohybovat bezpečněji a měl by se tu zklidnit také průjezd vozidel. Někteří řidiči tu totiž agresivně podjížděli jiná vozidla a překračovali povolenou rychlost. Úpravy počítají s plánovanou rekonstrukcí zmiňované dopravní stavby přes Vltavu.
24.09.2018 10:50 |

podobné články

Nový kolektor pod Štvanicí je hotov. Opravě Hlávkova mostu už nic nebrání

 
V hlavním městě se neustále se něco staví. I když to mnohdy u těch nejdůležitějších staveb nebývá vidět. Důkazem toho je například nejnovější kolektor pod Štvanicí, který téměř kopíruje trasu Hlávkova mostu. Dlouhý je téměř půl kilometru, a bude sloužit pro rozvod inženýrských sítí, jako je například plyn, voda či elektřina. Ve středu jej hlavní město slavnostně převzalo k užívání.
20.12.2018 09:55 |

podobné články

Hasiči vylovili v Praze u Hlávkova mostu z Vltavy opilého bezdomovce

 
Hasiči vylovili v neděli před šestou hodinou ranní z Vltavy u pražského Hlávkova mostu opilého asi 40letého bezdomovce a předali ho záchranářům.
21.03.2010 08:20 |

podobné články

GALERIE: Záběry z Hlávkova mostu

 
GALERIE: Záběry z Hlávkova mostu
16.07.2011 19:05 |

podobné články

V Praze ležela mrtvola černocha! Našli ji bezdomovci u Hlávkova mostu

 
Bezdomovci našli u Hlávkova mostu mrtvolu muže. Pocházel z Nigérie a policistů byl "známá firma“.
24.03.2012 14:30 |

podobné články

Z Hlávkova mostu skočil do Vltavy cizinec (39): Z ledové vody ho zachránili kriminalisté

 
Do studené Vltavy v Praze skočil z Hlávkova mostu devětatřicetiletý cizinec. Na místo po oznámení kolemjdoucích okamžitě vyrazily záchranné složky, přítomní kriminalisté muže z řeky zachránili. Jde o cizince, který tímto činem pravděpodobně chtěl spáchat sebevraždu a údajně je pod vlivem alkoholu. S podchlazením skončil ve Fakultní nemocnici v Motole.
16.02.2017 13:00 |

podobné články

MHMP: V listopadu Praha dokončí stavbu kolektoru u Hlávkova mostu

 
Už na podzim by měla skončit stavba nového kolektoru u Hlávkova mostu, která usnadní jeho budoucí rekonstrukci. Dříve totiž elektrické vedení, plynovody a vodovody vedly přímo mostem, což bylo potřeba změnit.
09.08.2018 08:25 |

podobné články