Článek

Část elity jede na tygru. Putin si dělá svou politiku. Politolog Prorok opět promlouvá

 
„Podle všeho se Rusko pod vedením Vladimira Vladimiroviče Putina připravovalo delší dobu na konfrontaci se Západem, o čemž svědčí opatření v ekonomické, politické, vojenské, ale i diplomatické sféře,“ sdělil ParlametnímListům.cz politolog Vladimír Prorok. Bavili jsme se i o Severní Koreji a o třetí světové válce.
06.07.2024 22:00 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5390 článků)
Podobné články

Mladí volí Pavla. Jenže nevědí, co to může znamenat. A docent Prorok jim to řekl

 
U Petra Pavla je pravděpodobnější, že bude loajálně a disciplinovaně podporovat vládu, ať bude jakákoliv, a v mezinárodních vztazích bude jednoznačně stoupencem politiky USA a současné elity Evropské unie, i při rozporech, které se dnes projevují. „Andrej Babiš bude v mezinárodní politice více dbát na české ekonomické zájmy, včetně kritiky české politické scény, pokud její činnost bude podle něj v rozporu s těmito zájmy,“ hodnotí filozof a politolog Vladimír Prorok, co lze od prezidentských kandidátů v případě zvolení očekávat. Domnívá se, že příkopy v rozdělené společnosti dokáže lépe zakopat ten, od něhož bychom to spíše nečekali.
25.01.2023 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2947 článků)

Hra vabank. Američané s Evropou tahají za kratší konec. Chudák Ukrajina. A náš osud? Politolog Prorok promluvil

 
Východní „triumvirát“ Rusko, Čína, Írán má zdroje a umí čekat. Velká šachovnice bude mít více králů. Česko se může vrátit opět kvůli ekonomickému propadu Západu do ruské sféry vlivu. Takovou odhaduje podobu světa po současném chaosu politolog Vladimír Prorok. ParlamentníListy.cz s ním ohledně světové geopolitiky přinášejí dost obsáhlý rozhovor.
09.09.2023 17:40 |

podobné články

„Motivace k cenzuře? Nechtějí, aby si lidé mohli stěžovat!“ Robejšek napadl staré elity

 
Politolog a ekonom Petr Robejšek je přesvědčen, že elity v Česku, ale i jinde v Evropě, jsou zcela odtrženy od reality obyčejných lidí. Elity politické, mediální i podnikatelské podle něj vytvořily pakt, do kterého odmítají pustit kohokoliv nového, aby se udržely u moci. Nové politické strany jsou pak tímto paktem dehonestovány, protože znamenají ohrožení. Podle Robejška už nelze na elity spoléhat a lidé se o sebe musí postarat odzdola. „Když reprezentace nefunguje zdola nahoru, tak musí napřed začít fungovat dole, mezi námi. Je potřeba, aby se lidé dole začali starat o to, aby jejich společnost tam dole fungovala,“ tvrdí Robejšek.
12.12.2023 18:55 |

podobné články

Vývoj na Ukrajině. Vypovědí některé jednotky poslušnost? Politolog Prorok promluvil

 
„Vzhledem k omezování materiální podpory Ukrajině ze strany Západu jsou její požadavky na návrat k hranicím do převratu 2013 spíše zbožným přáním než reálnou možností,“ sdělil ParlamentnímListům.cz jasně a bez příkras politolog Vladimír Prorok. S kolektivem autorů sepsal knihu Od stability poválečného světa ke globálnímu chaosu současnosti, která je v elektronické podobě.
16.02.2024 19:30 |

podobné články

Je to pravý muž, ocenil Putin DiCapria, když přispěl na záchranu tygrů

 
Ruský premiér Vladimir Putin a americký herec Leonardo DiCaprio se setkali v Petrohradě na "tygřím summitu". Když herec věnoval na záchranu tygrů jeden milion dolarů, nazval ho Putin "pravým mužem".
29.11.2010 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5390 článků)

Scénář plánovaný Kyjevem. Docent Prorok a bílá místa války

 
Jak Západ, tak i Ruská federace dnes hrají vabank. Limity jsou nastaveny jasně. „Rusko podle vládnoucí elity nesmí prohrát, protože by nejen ztratilo kredit, ale Ruská federace by byla donucena platit reparace a vrátit obsazená území, včetně Krymu, Západ nechce vyvolat přímou konfrontaci s Ruskou federací vzhledem k riziku jaderné války, která by neměla vítěze, a chce zároveň Rusko maximálně oslabit,“ říká pro ParlamentníListy.cz filozof Vladimír Prorok, který se jako vysokoškolský pedagog profesionálně zabývá problematikou ideologie.
16.05.2022 04:55 |

podobné články

Docent Prorok: Škrty přinesou revoluci policajtů. Lidé už jsou moc napružení

 
Čekají nás důsledky škrtů, sankce Evropské unie za špatně zadávané a kontrolované projekty, mnohamiliardové narovnání s církvemi, zvyšování daní a celá řada dalších opatření. Odstartovaly korupční kauzy, nebo byl David Rath jediná „vlaštovka“ svého druhu? Jakým směrem by se dala rozpohybovat naše ekonomika? O své hodnocení situace se s ParlamentnímiListy.cz podělil docent Vladimír Prorok, politolog působící na katedře politologie VŠE v Praze.
20.06.2012 04:45 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4633 článků)

Docent Prorok: Škrty přinesou revoluci policajtů. Lidé už jsou moc napružení

 
Čekají nás důsledky škrtů, mnohamiliardové narovnání s církvemi, zvyšování daní a celá řada dalších opatření. Odstartovaly korupční kauzy, nebo byli Rath či Parkanová jedinými „vlaštovkami“ svého druhu? Jakým směrem by se dala rozpohybovat naše ekonomika? O své hodnocení situace se s ParlamentnímiListy.cz podělil docent Vladimír Prorok, politolog, působící na pražské VŠE.
20.06.2012 04:50 |

podobné články

Docent Prorok: Mocní vytvářejí umělé problémy, aby zakryli skutečné. Když přijmeme uprchlíky, a neuděláme nic dalšího, finančně to nezvládneme. A naše země za to nemůže

 
CIVILIZACE A MY Docent Vladimír Prorok, jehož specializací je teorie a praxe řešení politických konfliktů, považuje za zásadní politický problém současnosti to, že Západ v čele s USA začíná ztrácet své hegemonní postavení. Navíc se mu zpod kontroly začíná vymykat řiditelný chaos, jímž se snaží oslabit protivníky. Politolog rovněž upozorňuje na to, že z hlediska USA bylo nevyhnutelné oddělit Ukrajinu od Ruska a vyvolat konflikt na ruské hranici.
04.08.2015 13:46 |

podobné články

Docent Prorok: Mocní vytvářejí umělé problémy, aby zakryli skutečné. Když přijmeme uprchlíky, a neuděláme nic dalšího, finančně to nezvládneme. A naše země za to nemůže

 
CIVILIZACE A MY Docent Vladimír Prorok, jehož specializací je teorie a praxe řešení politických konfliktů, považuje za zásadní politický problém současnosti to, že Západ v čele s USA začíná ztrácet své hegemonní postavení. Navíc se mu zpod kontroly začíná vymykat řiditelný chaos, jímž se snaží oslabit protivníky. Politolog rovněž upozorňuje na to, že z hlediska USA bylo nevyhnutelné oddělit Ukrajinu od Ruska a vyvolat konflikt na ruské hranici.
04.08.2015 13:56 |

podobné články

Filozof Prorok: Mantinely svobody se zužují. A kde na lidi nefunguje propaganda, tam může nastoupit násilí

 
Politolog a filozof Vladimír Prorok, jenž se jako vysokoškolský pedagog zabývá problematikou ideologie, v rozhovoru pro pořad Dotazník hovořil o propagandě, o její historii a fungování v současnosti. Největší problém dnešní doby podle něj je to, že společnost je diferencovaná, což je vždy cesta ke konfliktu. Řekl, jak propagandě čelit a kde má svoboda slova své hranice. Žijeme v době, kdy se mantinely vlastního názoru zužují. „Otázka je, zda jsou v dnešních podmínkách lidé s jiným názorem ochotni trpět, nebo budou někým podporováni,“ uvažuje.
29.06.2022 23:00 |

podobné články

Politolog Romancov: Putin začíná mít strach ze sankcí. Musíme toho využít

 
Politolog Michael Romancov píše v dnešních Lidových novinách, že Putin se po sestřelení malajsijského letadla nad Ukrajinou poprvé začíná obávat Evropy. Ekonomické sankce ze strany Bruselu se prý jeví pro Rusko jako nesnesitelné a politolog doufá, že se toho evropští politici nezaleknou a že Putin konečně začne respektovat Evropskou unii.
24.07.2014 10:35 |

podobné články

Merkelová jede na tygru a letos nejspíš spadne. Přečtěte si, kdo všechno po ní jde

 
Rok 2016 opravdu nezačal pro německou kancléřku Angelu Merkelovou nejlépe. Ne jako příjemná oslava vstupu do nového roku, spíše jako extrémně akční drama. Letošní rok je podle čínského kalendáře rokem ohnivé opice – aktivní, vychytralá, praktická, stále v pohybu, přizpůsobivá. Podle všeho to ale vypadá, že pro Angelu Merkelovou to bude spíše jízda na tygru. A možná i boj o politickou existenci.
14.01.2016 19:56 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2856 článků)

Elity se čím dál více zabývají jenom vlastním blahobytem. Drtivý rozbor současné oligarchie od Petra Robejška

 
Na Univerzitě Karlově hovořil o problematice elit a vztahu k nim Petr Robejšek, politolog a zakladatel Realistů. Má za to, že elity mají sklon používat své pozice k tomu, aby si přivlastňovaly vyšší podíl na společenském bohatství než ostatní, aniž by za to plnily svou „služební funkci vůči společnosti“ a nechaly toto plnění společností kontrolovat. „Když společnost elitu nebude uznávat a odmítne ji poslouchat, tak se přes noc z prezidenta Emmanuela Macrona stane pouhý pan Micron, ješitný mluvka,“ uvedl příklad politolog.
07.01.2019 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (802 článků)

Politolog hodnotí ODS: Stranu opustily elity

 
ODS prochází vážnou krizí. Politolog Stanislav Balík upozorňuje, že její zásadní problém spočívá v tom, že jejich řady opouštějí elity. Lékaři, učitelé nebo drobní živnostníci už nechtějí s občanskými demokraty spojovat své jméno. Proč? Protože strana neustále dokola hovoří jen o výši daní a to nestačí. ODS rezignovala na program v oblasti rozvoje zemědělství, školství i v jiných oblastech.
01.11.2012 11:05 |

podobné články

Západní hodnoty ohrožují ti, co se považují za elity a přisvojují si právo určovat, co je správné. Mravnostní policie. Politolog Robejšek pronesl veřejně varovná slova

 
REPORTÁŽ Hlavním nepřítelem západních hodnot je Západ sám. Na další ze svých přednášek to prohlásil uznávaný politolog a zakladatel Iniciativy 2080 Petr Robejšek. Jednak je to dáno tím, že si ti, co se považují za elity, přisvojují právo určovat, co je dobré pro společnost. Ohrožení spočívá ale i v tom přehnat platnost určité hodnoty, ať už se jedná o rovnost nebo toleranci. V prvním případě zadusíme veškerou aktivitu úspěšnějších, ve druhém se čím dál větší tolerancí obracíme mimo náš hodnotový systém.
13.01.2016 19:21 |

podobné články

Césara za nejlepší francouzský film získal Prorok

 
Cenu César za nejlepší francouzský film uplynulého roku dostal dnes během slavnostního udílení francouzských filmových cen v pařížském divadle Châtelet favorizovaný snímek Prorok Jacquesa Audiarda. Oznámila to agentura AFP.
28.02.2010 12:45 |

podobné články

Bývalý muslim varuje: Islám není mírumilovné náboženství. Karikaturisty prý vraždil už prorok Mohammed

 
Není prý pravdou, že islám je mírumilovné náboženství. Už samotný prorok Mohammed se totiž choval násilně. Ve svém textu, zveřejněném na webu časopisu Reflex, to tvrdí publicista zabývající se problematikou islámu a zároveň bývalý muslim Lukáš Lhoťan.
11.01.2015 11:02 |

podobné články

Bývalý muslim varuje: Islám není mírumilovné náboženství. Karikaturisty prý vraždil už prorok Mohamed

 
Není prý pravdou, že islám je mírumilovné náboženství. Už samotný prorok Mohamed se totiž choval násilně. Ve svém textu, zveřejněném na webu časopisu Reflex, to tvrdí publicista zabývající se problematikou islámu a zároveň bývalý muslim Lukáš Lhoťan.
11.01.2015 11:47 |

podobné články