Článek

Čas zmrzlin: Vede vanilková a čokoládová!

 
Tento týden bude pořádný hic! Meteorologové slibují až 32 stupňů! Konečně tak dojde i na zmrzlinu. Češi mají tuto pochoutka rádi, ale neradi s ní experimentují. Podle průzkumu mezi oblíbenými vede stále vanilková a čokoládová!
17.06.2013 13:25 |

podobné články

Podobné články

Dnes slaví ČOKOLÁDOVÁ: Recepty na domácí zmrzlinu!

 
Čokoládová byla první! Už před 325 lety si na ní pochutnávali Italové. A přestože mezi nejoblíbenější příchutě stále patří vanilková, čokoládová má dnes svátek!
07.06.2017 12:05 |

podobné články

SZPI: Kontroly prokázaly nevyhovující parametry u 30 % vzorků nebalených zmrzlin a 43 % vzorků ledů do nápojů

 
V souvislosti s vrcholící sezónou prodeje zmrzlin a chlazených nápojů kulminují i kontroly Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) uvedeného sortimentu. Inspektoři se mj. zaměřují na dodržování bezpečnostních a jakostních parametrů u kopečkových i točených zmrzlin a ledů do nápojů, a to včetně kontrol zařízení na jejich přípravu. Kontroly inspektoři realizovali zejména v cukrárnách a dalších provozovnách společného stravování.
13.08.2020 10:15 |

podobné články

TEST KORNOUTOVÝCH ZMRZLIN: Jak dopadla čokoládová a jak vanilková?

 
Zmrzlina je skvělým osvěžením v každé podobě - točená, kopečková, kornoutová i ve vaničce. V našem testu jsme se dnes zaměřili na tu kornoutovou.
13.06.2014 19:50 |

podobné články

Kvalita zmrzlin a nanuků: Podívejte se, co v lákavém obalu kupujete!

 
Dnešním prvním červencovým dnem začínají nejen letní prázdniny, ale i čas zmrzlin a nanuků, které si vybíráme k ochlazení. Než se ale rozběhnete do obchodu, víte, jak správně mražené pochoutky vybírat?
01.07.2020 08:55 |

podobné články

10 zmrzlin, po kterých se (ne)olíznete...

 
Lehce se otepluje a ve spoustě cukráren se už prodávají zmrzliny. Ve světové nabídce jsou ale i jiné chuti než je klasická vanilková, jahodová nebo...
27.04.2010 16:55 |

podobné články

VELKÝ TEST ČOKOLÁDOVÝCH ZMRZLIN: Která chutná skvěle a kde zoufale chybí smetana?

 
S přicházejícím létem jsme se v našich exkluzivních testech zaměřili na zmrzlinu. Možná si pamatujete, že naším testem už prošla nejoblíbenější vanilková, dnes se podíváme na druhou nejoblíbenější příchuť zmrzliny, čokoládovou.
02.06.2014 15:50 |

podobné články

Hygienici si posvítili na točené a kopečkové zmrzliny. Kontrolou neprošla skoro polovina

 
Skoro polovina točených a kopečkových zmrzlin v celé ČR zkontrolovaná Státní zemědělskou a potravinářskou inspekcí letos nesplnila hygienické limity. Novinářům to dnes v jedné z prodejen v Brně řekl mluvčí inspekce Pavel Kopřiva. Podle něj inspektoři dosud zkontrolovali po celé zemi 97 vzorků a nevyhovělo 47. Rozbory potvrdily nadlimitní počty bakterií, dále se kontroluje složení zmrzliny i výrobní zařízení. Mezi nevyhovujícími vzorky převažuje vanilková, což inspekce přičítá rozšířenosti příchutě.
20.08.2021 16:05 |

podobné články

HSHMP: Plánované kontroly zmrzlin v Praze jsou zatím bez větších problémů

 
V současných parných letních dnech stoupá prodej a spotřeba zmrzlin. Hygienická stanice hlavního města Prahy (dále jen „HSHMP“) se proto zaměřila na kontrolu nabídky právě této, v létě tolik poptávané komodity.
01.08.2018 20:05 |

podobné články

Zmrzlina jako semeniště bakterií. Ročně kontrolou neprojde až 30 procent vzorků

 
Inspektoři ze Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) mají v letních měsících napilno. Vrcholí totiž sezóna zmrzlin a chlazených nápojů, které je třeba zkontrolovat. Dlouhodobě jsou výsledky kontrol spíše neuspokojivé, až třetina všech odebraných vzorků zmrzlin neprojde testy. Led je na tom ještě o něco hůř, tam je nevyhovujících vzorků až 43 procent.
12.08.2020 20:35 |

podobné články

Státní zemědělská a potravinářská inspekce: Při kontrolách nevyhovělo 48 % hodnocených zmrzlin a 65 % vzorků ledů do nápojů

 
Průběžné výsledky kontrol Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) v letošní sezóně ukazují, že řada provozovatelů nedodržuje předepsané postupy pro výrobu kopečkových a točených zmrzlin a ledů do nápojů.
20.08.2021 08:50 |

podobné články

Co na vás prozradí zmrzlina?

 
Čokoládová, vanilková, nebo jahodová? Zmrzlina o vás dokáže prozradit leccos. Dokonce i to, jaký máte charakter. Ti, co bez zaváhání sáhnou po oříškové, jedou na plný plyn, ale nemají rádi změny. Naopak milovníci stracciately jsou zosobněný ´živel´. A jaký typ jste vy?
02.06.2009 05:10 |

podobné články

Nejlepší zmrzlinová dvojka: Vanilková a čokoládová!

 
Pro dobrou zmrzlinu nemusíte do supermarketu. Poradíme vám, jak si ji připravíte doma.
14.06.2014 00:10 |

podobné články

Dnes je den čokoládové zmrzliny: Recept na domácí pochoutku!

 
Češi jsou konzervativní, a i když je dnes k dostání zmrzlina v mnoha příchutích, čokoládová, vanilková a jahodová jdou stále na odbyt nejlépe. Přesto každé léto přináší nové zmrzlinové trendy.
07.06.2016 05:20 |

podobné články

Výjimečná zmrzlina pro výjimečné lidi

 
Zmrzlinu nabízejí obchody a cukrárny po celý rok, lidé ji ale nejvíce nakupují během letních měsíců a to hlavně u pultů zmrzlinářů. Vanilková nebo čokoládová asi z módy nikdy nevyjdou, ale už nám to nestačí, chceme víc. Nabídka se přizpůsobila poptávce a je velmi pestrá, nové příchutě, tvary i způsob podávání.
09.06.2016 12:15 |

podobné články

Originální zmrzlina: Lízněte si černé! Chutná jako...

 
Čokoládová, vanilková, jahodová, citronová, oříšková, pistáciová... Tyhle zmrzliny znají a milují snad všichni. V Los Angeles je ale k mání i originální černá zmrzlina. Jak chutná? Po mandlích a uhlí!
01.05.2017 12:10 |

podobné články

Na čokoládové zmrzlině si pochutnáváme již 325 let! Jak si ji připravit doma?

 
Zejména v létě si často zahřešíme lahodnou a osvěžující zmrzlinou. Mezi nejoblíbenější příchutě patří už léta vanilková, ale i čokoládová má řady příznivců. Právě tato, hlavně dětmi milovaná příchuť, nyní slaví výročí. Poprvé si na ní pochutnali Itaolvé již před 325 lety!
02.07.2017 10:15 |

podobné články

Ochlazení lidi neodradilo: Návštěvníci zmrzlinového festivalu se mohli utlouct

 
Čokoládová, ovocná nebo také zeleninová. Milovníci pojídali zmrzlý krém v neděli 26. června na Holešovickém výstavišti ve velkém. Nejen Pražané ochutnávali nejrůznější druhy zmrzlin v rámci druhého ročníku Prague Ice Cream festivalu.
26.06.2016 22:40 |

podobné články

dTest: Čokoládové zmrzliny bez čokolády

 
V létě si téměř každý rád pochutná na zmrzlině, mezi nejoblíbenější patří čokoládová. Spotřebitelský časopis dTest nakoupil v českých obchodech 16 různých čokoládových zmrzlin a nechal je prověřit v laboratoři. Odlišují se nejen použitým tukem, ale i chutí a obsahem kakaa. Překvapit může jak rychlost, s jakou některé zmrzliny tají, tak i fakt, že jiné netají vůbec. Skrytý poklad mezi nejlevnějšími nenajdete, ale dobrou zmrzlinu seženete i za rozumné peníze.
12.07.2017 12:45 |

podobné články

Maminky - neshovávejte před dětmi čokoládová vejce, přiberou na váze

 
Rodiče, kteří nechtějí, aby se jejich ratolesti o velikonočních svátcích přejídaly čokoládou, by ji před nimi neměli schovávat. Pokud mohou děti konzumovat čokoládová vajíčka podle libosti, spořádají jich nakonec méně, než děti s omezeným přístupem k pamlskům. Zjistili to vědci z britské Surreyské univerzity.
18.04.2011 09:00 |

podobné články